Porod s cukrovkou na inzulinu - Chrudim. Máte zkušenosti?

arnold1
17. bře 2021

Zdravim, je tu nekdo kdo trpel tehu cukrovkou, ktera musela byt bohuzel lecena inzulinem a rodil v porodnici v Chrudimi? Vubec nevim co od toho ocekavat, nacetla sem, ze by se nemelo prenaset a vyvolavaj porod klidne i v 38 tt, tak by me zajimalo jak to tam funguje. Pry se mam objednat do rizikove poradny tam kde chci rodit nekdy v 36 tt, vcera sem tam psala email jak mam postupovat a na koho se obratit a to sem 30+3tt, tak sem zvedava kdy odpovi. Diky za vsechny odpovedi.

martinazidkova
17. bře 2021

S inzulinem v chrudimi rodit nemůžete. Buď Pardubice a nebo Hradec. Pokud byste měla jenom cukrovku tak chrudim není problém ale s inzulinem je pk jiná péče o miminko a v chrudimi na to nejsou vybaveni.
Do poradny vás pak odešle gynekolog a vyvolání i záleží na dávce inzulinu. Já měla 36 jednotek na noc a vyvolávali mi porod 39+3

arnold1
autor
17. bře 2021

@martinazidkova aha, tak to je parada, ja prvni rodila v Chrudimi s cukrofkou na praskach, kdy mala sla dobrovolne 38+5, tam sem myslela ze tam muzu rodit i ted. Na Pardubice odevsat slysim jen sileny recenze a to nejen od cizich, ale i z rodiny.

martinazidkova
17. bře 2021

@arnold1 já rodila září 2020 a byla jsem velmi spokojená. Jediný co bych vyčetla je jídlo. Jinak všude super přístup 🙂

Jen i té rizikové poradny je nevýhoda že tak se neobjednává na čas, takže to tam můžete klidně být 4 hodiny

arnold1
autor
17. bře 2021

@martinazidkova tak ted tomu nerozumim, ste rodila v Chrudimi s inzulinem 36 jednotek a ted to uz nejde? Ja mam zatim jen 8 jednotek a doufam ze na takovou davku to nedopracuju. Odkud mate info, ze nyni se tam s inzulinem nemuze rodit?dekuji

martinazidkova
17. bře 2021

Ne, rodila jsem v Pardubicích
Info mám jak od gynekologa, od diabetolozky i od zaměstnanců chrudimské nemocnice

martinazidkova
17. bře 2021

Reagovala jsem na to, jak jste psala že ne Pardubice slýcháte negativa 🙂

A pokud máte jenom 8 jednotek, tak to by vás minimálně do termínu měli nechat. 🙂

arnold1
autor
17. bře 2021

@martinazidkova ja pochopila ze ste rodila v Chrudimi. No tak pockam co mi napisou z Chrudimi a pak si na kontrole 7.4.necham od doktora napsat zadanku na rizikovou poradnu no.

areh
17. bře 2021

@arnold1 na Pardubice si taky nemůžu stěžovat. Rodila jsem tam 2x, naposledy v září 2020. V okolí nemám žádnou špatnou recenzi. Nikde nikdo zbytečně neotravoval, na všechno mě připravili předem. Na "blbce" zdravotníka můžete narazit kdekoliv...
Zároveň nemám špatné recenze ani na porodnici HK 🙂

arnold1
autor
17. bře 2021

Tak sem zjistila ze pokud budu mit do max 12 jednotek a zadny vedlejsi komplikace, pak by to mohlo jeste jit, mam si zavolat v 38 tt a domluvit se. Ale maj dalsi komplikaci od 21.5.je zavreno kvuli malovani, termin mam 23.5. Tak ze pokud bych splnila ten inzulin a rodily mne driv nebo by se madam uracila sama jit driv tak ok, jinak sem v haji a bud Pardubice nebo Hradec

nina004
7. dub 2021

@arnold1 Ja som rodila v Hradci teraz 17.3., mala som zle kompenzovanú cukrovku, denne som brala 50j inzulínu. Drobec bol veľký, tak išiel cisárskym rezom v 38+0tt. Keď to v Chrudimi nepôjde ,Hradec môžem len odporučiť. Super prístup na pôrodnickom odd, na jiske aj na odd šestinedelia.

arnold1
autor
9. dub 2021

@nina004 a to byla tehotensla cukrovka? A kolik mel vahu? Ja jsem ted byla na kontrole 33+3 a odhad 2284g

nina004
9. dub 2021

@arnold1 Áno bola to tehotenská cukrovka. Odhad mal cez 4kg v 37+6tt, ale mal široké ramená a ja úzku pánvu,tak by sa pri normálnom pôrode zasekol na ramienkach. Narodil sa nakoniec s váhou 3750g. Posledný mesiac veľmi rýchlo narástol. Až som sa čudovala akou rýchlosťou priberá. Pritom ja som za celé tehotenstvo pribrala 6 kg. Inak môj mal 31+6tt 2kg.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru