Porod ve Fakultní nemocnici Ostrava Poruba

hannika08
19. led 2016

Ahojky,jaké máte zkušenosti s odrozením ve Fakultní nemocnici 🙂

sara84
19. led 2016

Uz je to 4 roky, ale pokud to zdr.stav dovoli, nikdy vice! Neosobni, arogantni pristup. Pred 8m jsem rodila v Karvine a uzasne, super po vsech strankach! Jak lekari, tak sestry i decke. No nesrovnatelne. Z poruby jsem odchazela s pocitem krivdy a nikdy vice. Z Karvine vysmata od ucha k uchu a klidne znovu.A to v Porube spontalni porod a v Karvine divocina, alutni sekce po 7h silenych kontrakci!

verka4d
19. led 2016

Naprosto nesouhlasím s názorem paní nade mnou. Já jsem v Porubě rodila čtyřikrát a právě že bych nikdy nešla nikam jinam!! Nikdy se mnou nebyl manžel,na tom jsme se domluvili,vždy jsem byla sama. Personál na porodním i šestinedělí naprosto úžasný,všichni moc milí,ochotní,slušní,hodní... Měla jsem naprostý pocit bezpečí a jistoty a ve všem jsem jim důvěřovala. Taky mě dost uklidňovalo,že v případě,že by se něco dělo,byl by nějaký problém,tak tam mají veškeré vybavení,přístroje,zkušený personál...vždyť je to v okolí jediné perinatologické centrum s obrovskou spádovou oblastí. Když má maminka nebo miminko nějaký problém,nebo se rodí předčasně,nebo cokoliv,jde do Poruby. I když už je mimi na světě a není vše v pořádku,převáží se práve do Poruby. Stalo se to kamarádce,rodila na Fifejdách,ale chlapeček měl problémy,takže ji nechali na Fifkách a ho transportovali do Poruby...
V Porubě máte od začátku,hned od příchodu své soukromí,svůj vlastní porodní pokoj s WC a koupelnou,nedělíte se o něj s žádnou jinou maminkou,nejste nikým rušeni,máte absolutně své pohodlí. Respektují porodní plán,snaží se neprovádět nástřihy,miminko je hned po porodu s vámi,já opravdu vidím jen samá pozitiva,nic negativního jsem ani jednou v průběhu všech čtyřech porodů nepociťovala. Možná paní měla smůlu na nějakou porodní asistentku,určitě to u ní bylo selhání nějakého lidského faktoru zaměstnanců. Já jsem opravdu byla vždy spokojená na sto procent a všem tuto porodnici vřele doporučuji!!

prostenika85
19. led 2016

100% souhlas s @verka4d Porubu jsem volila kvůli zázemí novorozenecké JIP, vybavenosti. Za sebe mohu říct, že vše bylo bez problémů. Vedení porodu, lékaři, PA, sestry... Prostě vše fungovalo, i když porodnice praskala ve švech.

hannika08
autor
19. led 2016

@verka4d Děkuju mooc ;)

hannika08
autor
19. led 2016

@prostenika85 děkuju ;)

verka4d
19. led 2016

@hannika08 No to není vůbec za co,fakt je to má osobní zkušenost,kdyby to bylo jinak,tak to napíšu. Je mi fakt docela líto,že tam byl někdo nespokojený,ale moc to nechápu,přece jsem čtyřikrát nemohla mít jen štěstí na lidi okolo... Jedno z našich dětí je taky v květnu,krásný termín,že? 😉 Tak přeji jen to nejlepší,hodně štěstí,zdraví Vám i miminku,pohodový a bezproblémový porod,spokojené mimčo a vše nej v životě!! A jestli budete volit Porubu,tak ať tam jste opravdu spokojená,ať pak neřeknete,že jsem si vymýšlela! 🙂 😀

hannika08
autor
19. led 2016

@verka4d No snad budeme volíme i k vulí toho, že od Nemocnice bydlíme jen přes cestu. Zítra tam jdu na poslech srdíčka ;) tak se tam chci domluvit.

montyna
19. led 2016

Rodila jsem v Porube v zari a pripadala si jako VIP 🙂 🙂 opravdu perfektni lidsky pristup, krasne prostredi, za mne jednicka s hvezdickou. Absolutne nemohu souhlasit s pani viz.prispevek vyse, ktera popisuje nemocnici jako nejakou hruzu.

montyna
19. led 2016

A pan primar Simetka je proste uzasny clovek 🙂

evik147
13. únor 2016

Dobrý den, zdravím Vás maminky...🙂
Mam na vás dotaz. V květnu budu rodit své první miminko a taky se rozmýšlím kam jít a jelikož bydlím v Karviné a na Karvinskou nemocnici neslyším dobré ohlasy, tak uvažuji o Porubě. A to už jen pro to, protože kamarádka tam rodila předčasně a maji tam opravdu veškeré vybavení na jakýkoliv problém, který samozřejmě doufám nenastane🙂...Jen doufám, že když to začne, tak stihnu do Poruby dojet🙂...Nevíte jak to chodí? Musím se tam jít nějak předem přihlásit? Třeba měsíc před porodem? Děkuji moc za odpověď

verka4d
13. únor 2016

@evik147 Nemusíte se nijak hlásit. Přijímají všechny maminky,není tam žádný pořadník ani nutnost nějaké registrace. Stop stav nevyhlašují,vždy se snaží udělat vše pro to,aby přijaly všechny rodičky a všechny měly své pohodlí 🙂 Máte tam od začátku soukromí,svůj porodní pokoj s koupelnou a WC a nikdo Vás tam zbytečně neruší. Takže opravdu stačí přijet bez jakéhokoliv předešlého nahlášení a oni Vás přijmou. Přeji hodně štěstí a zdravé a pohodové miminko 😉

evik147
14. únor 2016

Dekuji vam moc za odpoved...snad bude a pujde vse v poradku🙂 to vite..prvni porod tak mam strach nevim do ceho jdu ale kazdopadne se na prcka moc tesime🙂

ewiiika
5. dub 2016

Holky ráda se připojím do této diskuze... Čekáme miminko sice až v záři,ale v létě se stěhujeme za přítelem do Poruby,tak už teď pomalu přemýšlím,kam do porodnice a zda se hlásit předem... Takže i já budu velmi ráda za další informace ohledně porodu ve FNO 🙂 už jsem se mrkla na jejich stránky a potěšilo mě,že neodmítají pacientky 🙂

athyrus
6. led 2017

👎
Přítelkyně rodila 11. 12. ve fakultce v Porubě a naše zkušenost je taková, že nikdy víc tam nepáchnem. Přítelkyni začala odtékat plodová voda to bylo 8. 12. tak jsme vyrazili na příjmu se mě ptali jestli si přeji být u porodu samozřejmě, že ano se jim řekl. Tak si vzali moje tel. číslo. Vyřídily se formality Elišku ,,ubytovali'' a já jel domů. V neděli 11. prosince o čtvrt na sedm ráno mi přítelkyně volala, že malý už se malý narodil. WTF? já na to a proč mi nevolali? To měla bolesti už od osmi od večera a to ji tam tvrdili že to nejsou porodní bolesti že má čas že mi ještě volat nebudou. a to je o to vyloženě žádala. První zklamání. To ji ještě před porodem přehazovali jak horký brambor. První že bude rodit normálně pak že půjde na císaře pak zas že ne tak zase zpátky. To bylo podruhé co mě naštvali. Když jsem za nimi přijel odpoledne tak byl malý v inkubátoru bo se narodil v 34. týdnu. Tak Patrička vytáhla abych se něj podíval, nakojila ho, přebalila atd. 🙂 pak mi ho dala a šla za sestřičkou ať ho dá spátky do inkubátoru, pak přišla další rána. Sestřička se na Elišku obořila jakto že ho dala mi, když ho dala jí, že já ho mít nemůžu aby mi náhodou nespadl. ,,to myslíte vážně? jsem snah jeho otec!!!'' na to odpověděla, že je ještě napůl její. A to už mě vytočilo úplně a radši jsem odešel abych ji něco neudělal.
Malý dostal žloutenku což není žádná hrůza, tak ho šoupli pod to fialové světlo. Ještě k tomu neudržel ještě teplotu tak byl na vyhřívací podložce. A tím se dostávám k dalšímu problému asi tomu nejhoršímu. Jak na malého zvrchu svítilo to světlo a zespodu ho hřála ta podložka tak ho přehřáli, na to přišla přítelkyně jak ho nakrmit jinak nevím jak by to dopadlo. Kontrola ze strany personálu žádná. Malý měl teplotu skoro 40°C a přestal na půl minuty dýchat!!!!!!!!!!!
Odběry krve probíhaly ve stylu rychle rychle drapnout malému nohu zmáčknout píchnout nemam čas nemám čas!! prostě paráda jak zboží na páse. Když je propouštěli tak je už v jedenáct vylifrovali s pokoje, že potřebujou místo, tak tam byli na chodbě a čekali. Domů jsme přijeli až kolem půl čtvrté. Takže malý od jedenácti do půl čtvrté nejedl jelikož se Eliško přestalo dělat mlíko tak dostával Nutrilon a jak je vylifrovali z pokoje tak už se o ně nikdo nestaral, najíst nedostal prostě paráda!!!!!!!!!!!!! Kdybych to věděl když jsme ji tam ve čtvrtek vezli, že bude rodit až v neděli, tak jsme ji odvezli do Krnova kde jsme měli v plánu rodit. Takže za mě Fakultce se vyhněte. Je to tam absolutně na ***** ze všech úhlů pohledu a ze všech stran mě zklamali a naštvali.

lovelylion
10. dub 2017

Ahoj maminky..... muzu otevrit znovu tohle tema????? Teemin porodu mam 14.6. 2017, ale zacinam slychat hlasky, ze ma byt fakultka uz od zac

lovelylion
10. dub 2017

Se mi to odeslalo nejak brzo..... no proste, ze ma byt fakultka uz od prvniho cervna zavrenaaaa. Cekam dvojcata, a tak jsem kvuli mimi chtela praave tam. Nechci, aby me honili po cele severni morave po porodnicich..... neslysely jste o tom neco? Diky za info.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru