Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

k.jolanka
28. bře 2011

@chayanita tak uvidíš..já to měla stejné, v den porodu nic, ani poslíčky ani žádný jiný náznak a v noci mi praskla voda. 🙂 karusta psala, že je v jednom z těch boxů..holka, co se mnou byla na pokoji, jim to tam celé vytopila, když usnula ve sprše na balonu 😅 ..tak možná proto se nám pak báli tu vanu nabídnout 😀
jídlo? no já jsem docela popelnice 😀 já si na jídlo nemůžu stěžovat, snědla jsem všechno a chutnalo mi, ale jídlo je opravdu typické nemocniční nemastné neslané..a vím, že holky někdy ani nešly ke stolu, že to jíst nebudou..mě nosili kamarádi a příbuzní samé dobroty, hl. čokoládičky.. 🙂 tak neboj, když nebude chutnat jídlo tam, někdo ti určitě něco dobrého přinese 😉

chayanita
28. bře 2011

@karusta Díky za info!🙂 Aha, já už kurzy nestihla, tak nevím. . . Uvidím, kam mě šoupnou, hlavně, aby byl malý OK. No já tam chodit taky nebudu. Pro mě je hlavní to pití, protože celý těhotenství piju mnohem víc, hrozně moc vody a pak čaj. A teď ke konci hodně mléčný nápoje a tak. Si už přijdu jak velbloudice🙂 🙂 🙂
Já tam zatím takhle při kontrolách, na monitorech, UZ, apod. taky vždycky narazila na super personál, všichni moc milí. 🙂

chayanita
28. bře 2011

@k.jolanka Taky jsem popelnice, takže si nemyslím, že budu mít problém 😀 A vím o pár návštěvnících, kteří statečné mamince určitě něco přinesou🙂 😀
Jé, to je dobrý s tou holkou 🙂, tak tím se fakt možná vysvětluje, proč jsi nevanovala🙂)))

karusta
28. bře 2011

@k.jolanka já jsem právě taky nenáročná, docela mi taky chutnalo... 😉
@chayanita já byla na tom jednom dvouhodinovým a jsem ráda, PA nám ukázala i právě sály a oddělení, bylo to fajn..Jen hodně pij, to je dobře. Já jsem hodně před porodem otýkala, tak jsem pak pití trochu omezila, ale po porodu jsem byla jak vyschlá a pořád jsem do sebe něco lila 😀

k.jolanka
28. bře 2011

@karusta tak ono je to opravdu o lidech, jak už jsem psala i tam kde jsem ležela byly fajn sestry, ale já vypadám hodně mladě, všichni si mysleli, že je mi 19-20let a přišlo mi že se mnou jednají jako z naprosto neschopnou, ale nevím jestli to bylo tím..věty typu: matko co to zase děláte s tim dítětem, proč nemá čepičku, co jste to za matku..byly na denním pořádku..kolikrát, když jsem se blížila k pokoji sester jsem slyšela, jak mě pomlouvají, protože mi nešlo kojení a vždy zaznělo: jo táhle, ta mladá..pak se mi z toho stresu udělal opar, zapomněla jsem si nasadit roušku a sestra mi řekla, že mi malý umře a že klidně až za 3 týdny, že to je inkubační doba..takže jsem zbytek pobytu v porodnice probrečela - hormony udělaly svoje 🙂 a jako prvorodička bez jakýchkoli zkušeností s dětmi jsem měla ty tři týdny plné stresu a bála jsem se o malého že mi opravdu umře.. 😝 zkušenost na šestinedělí opravdu k nezaplacení..ale já byla na jedničce..

k.jolanka
28. bře 2011

@chayanita určitě tě rodina a známý zavalí dobrotama 😉 no jo, to jsem zrovna zvonila, že mi rupla voda a sestra: jo, nám taky..a ze dveří se vyvalil proud vody, že jim prý maminka usnula ve sprše..no vypadala naštvaně, tak možná tady je vysvětlení 😅

chayanita
28. bře 2011

@karusta Tak to ráda slyším, že jsou ty kurzy užitečný, já jen tak tak stihla registraci, nějak jsem napoprvé moc nevěděla a propásla jsem tyhle supr věci navíc 🙂 No tak se budu muset rozkoukat až na místě🙂
No po mě na každé kontrole už doktorka chce, abych měla aspoň oteklý nohy😀 a pořád nic 😀 Tak už jsou ze mě snad i zklamaný 😀
Moje mamka to měla stejný, že před porodem moc nepila, kvůli otokům a pak prej dva měsíce pila úplně extrémně moc🙂

chayanita
28. bře 2011

@k.jolanka Jé, tak to mě mrzí, že jsi natrefila zrovna na takovéhle....ehm... 😒
No mě se za celou tu dobu stalo jen jednou na UZ ve 12tt ze me sestricka vystresovala, protoze ja byla na 2.ultrazvuku, cela natesena jak maleho uvidim, do toho jsem zrovna kolem toho 10.-14.tt byla fakt extra precitlivela...a ta sestra před doktorkou řekla "No mě se tam to srdce zdá takový né úplně OK." Takže já taky hned vyjukaná,, naměkko, ale ta doktorka jí hnala, úplně vytočená, protože to není moc profi přístup, že jo🙂
Ale díky tomu jsem se pak až do 4D UZ ptala na srdíčko 🙂 😝
No není lehké vyjukat prvorodičku. Mě právě je 21, tak jsem se bála, jak se mnou budou jednat, ale mě zase ten věk nikdo nehádá, že jim přijdu starší..., tak snad to bude OK🙂

chayanita
28. bře 2011

@k.jolanka myslela jsem není těžké vyjukat prvorodičku
😅 teď se tomu směju, ale on mě ten smích přejde 😀, ale tak když je "záplava" tak se aromaterapie moc neřeší no🙂
Jinak jsem zvědavá, jestli mi to dneska dopadne jako tobě, nebo jestli ještě stihnu zítřejší monitor jako 2v1 😀
Chtělo by to zase úplněk 😀

k.jolanka
28. bře 2011

@chayanita je to všechno se vším..kamarádka rodila u apolináře měsíc po mě-ale byla na dvojce..a ta byla moc spokojená jak porod tak i šestinedělí prý bylo super..holt jsem chytla vypruzené sestry, ale pani doktorka co se starala o děti byla skvělá, mladá a profesionální a moc hodná! 🙂
no to je teda taky dobrý..to opravdu moc profi neni.. 😝 🙂

chayanita
28. bře 2011

@k.jolanka Přesně, je to fakt o štěstí na lidi!!! 😉 Já mám teď na poradny MUDr.Klímkovou a to je fakt nejlepší doktorka, kterou jsem kdy poznala, kéž by nás tam chodila kontrolovat ona, to by byla nádheraaa🙂

k.jolanka
28. bře 2011

@chayanita no tak to jsem taky zvědavá, tak dej večer vědět, jestli se něco rozjíždí 😅 jestli tě smích přejde, tak jenom na chvilku 🙂 já na porod jako takový vzpomínám moc ráda, škoda jen že máme tak málo fotek, přítel přiběhl na poslední chvíli, protože mohl být se mnou jen při porodu, mě se to na konci nějak rychle rozjelo, takže přilítnul ještě s botama od sněhu, než se vzpamatoval a vyndal mi z tašky foťák, tak byl malý v čoudu na vážení a měření 😅 budeš mít sebou partnera?

k.jolanka
28. bře 2011

@chayanita no hele, třeba i bude..na pokoji byla holka, co říkala, že doktorka která nás chodila kontrolovat byla z poradny, kam ona chodila..takže to není nemožné 🙂

chayanita
28. bře 2011

@k.jolanka Ne nebudu, býv. přítel nás v tom nechal, trochu mě "zapomněl" informovat o dalším rozjetém vztahu. . . 😝 Ale to díky Tomáškovi rychle přebolelo🙂 🙂 Navíc, beru to tak, že on je tím, který o nejvíc přichází🙂
Budu tam mít mamčinu kamarádka, která tam dělá PA a pomohla na svět i mě a že se mi prej nechtělo 😀 Takže tam budu mezi "svýma"🙂
No je to pak často fofr, že se ani fotodokumentace nestihne🙂 A kdy se narodil Váš Píďa?🙂

chayanita
28. bře 2011

@k.jolanka To by byla paráda, no nechám se překvapit 🙂

k.jolanka
28. bře 2011

@chayanita jasně, hlavně že budeš mít prcka, přítel bude novej a lepší časem, takže ty jsi nic neztratila, naopak získala malýho 🙂 také jsi se narodila u apolináře? tak to je dobře, že tam budeš mít spřízněnou duši 😉 náš aleš se narodil loni 9.ledna v těch největších závějích..ještě že už jsem tam ležela, prý v centru nejezdily ani tramvaje 😅

chayanita
28. bře 2011

@k.jolanka Jojo, já sem holka Apolinářská🙂 14.8.1989 🙂
Ty taky?
Jooo, to byly ty loňský kalamity...🙂 To je fakt, že by ses tam pak těžko dostávala!:(

karusta
28. bře 2011

@chayanita Klímkovou jsem na oddělení šestin. taky měla. Měla jsem ji tam i těsně před porodem, je úžasná.. a s přítelem to je teda pech, ale jsi dobrá, že ses s tím vyrovnala a určo to budeš zvládat na jedničku 😉 Moc držím palec, jsi statečná!!

estrellita
28. bře 2011

ja se taky narodila u Apoli v roce 83 😀 a dokonce jsem rodila na P1 jako moje mamka 🙂

chayanita
28. bře 2011

@karusta Jééé, to jsem moc ráda, že jsi ji tam taky měla ona je fakt zlatá🙂 Věčně dobře naladěná a i když řešila to, že malej ještě nebyl ve 37tt dobře otočenej, tak nepůsobila nijak vyjukaně, aby mě nevystrašila dokud všechno nezkontrolovala. . . A dostává mě jak si pořád zpívá a tak mile "stírá" protivný pacienty a tak 🙂 je to super ženská.
Jo, pech to je, ale zase když vidím, co se lidem dějě horších věcí, atp., tak je to hnedka snažší 🙂 musím to holt brát tak, že se to stalo z nějakýho důvodu a někdě na mě to štěstí ještě čeká 🙂 Momentálně, teda jedno velký a dost čiperný štěstí 😀 Děkuju Ti moc za podporu! To vždycky potěší! 🙂 MNOHEM víc než lítostivý pohledy a scénáře typu "to nezvládneš/ z toho se zhroutíš"🙂
Pozdravuj Terezku i přítele a opatrujte se, já dám vědět "až to praskne" 😀

chayanita
28. bře 2011

@estrellita Moje mamča na dvojce, tak uvidím, kterej na mě padne :D

estrellita
28. bře 2011

@chayanita to si vyberes sama, kam jdes 🙂

chayanita
28. bře 2011

@estrellita Aha, tak to je parada🙂

k.jolanka
28. bře 2011

@chayanita já jsem z Podolí 🙂 jinak tenkrát byla fakt chumelenice, tatínkové to do porodky stíhali jen tak tak, holky na šestinedělí vyprávěli, že se jim tam partner přiřítil jen tak tak ještě v botách od sněhu..no stejně jak ten můj 😅
@estrellita no já jsem měla oddělení přidělené, nemohla jsem si vybrat..ale třeba je to teď už jinak 🙂

otynacek
29. bře 2011

@chayanita Děkuji za pochvalu a pochopení............... 🙂
Ale hlavně pohodový porod a zdraví pro tebe i miminko. Užijte si s miminkem spoustu krásných chvil........je to prostě zázrak, já už mám 3 měsíční dceru a stále se z toho nemohu vzpamatovat - v tom dobrém slova smylu 😉

estrellita
29. bře 2011

@k.jolanka aha, a kdo a jak ti ho pridelili? pokud nejdes na nic planovaneho, a prijedes do porodky, tak je na tobe, jestli se na schodech das doleva, nebo do prava. Je to i psane na rade diskuzi uz nekolik let zpatky. 😕

karusta
29. bře 2011

@chayanita jojo, je fajnová.. a s tím přítelem, je lepší, že to tak dopadlo rovnou hned, než aby to tak bylo, až bude prcek na světě, to by tě to vykolejilo ještě víc, takhle už na to jsi připravená a rovnou si "zažiješ" režim s prckem tak, aby Vám to vyhovovalo... a na světě jsou opravdu horší věci. Nejdůležitější je, aby jste byli oba zdraví, to ostatní nějak přijde...Taky to s manžílkem nebudem mít jednoduchý..(ne úplně dodělaný dům, Terce budou teprve dva roky a dvojčátka na cestě, ale vše se dá nějak zvládnout, tak v to věřím i u nás..) Tak držím pěsti a dej vědět, jak se Vám daří a jak je ti v nové pozici maminky, je to opravdu krááásnýýý 😉

karusta
29. bře 2011

@estrellita ono se může stát, že na sále, na který chceš je plno, tak tě pošlou na ten druhý, tak jestli to nebyl ten důvod...

tanuki
29. bře 2011

já jsem rodila v noci a byla jsem jediná a jel jen sál 1, ale já jsem stejně tak nerozhodná, že to asi bylo lepší. 🙂 Na doktora jsem měla kliku, byla jsme spokojená.

brendda
29. bře 2011

@chayanita ahoj holky,já rodila u Apolináře taky před lety a teď se na to chystám zase 😉
V poradně jsem měla celou dobu taky Míšu Klímkovou a nakonec si mě i odrodila.Byla teda trochu ostrá,taková rázná ženská,ale mě to u toho pomohlo,žádný fňukání nedopustí....a na šestinedělí jsem byla na nadstandartu,kam přišla na vizitu jen jednou,asi sloužila jinde...
Je to jen o lidech,blbec se najde všude.......

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru