Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

brendda
21. črc 2011

@misuuuule já teď dala na facebook fotku obou dětí s komentářem:miluju Maxíka a miluju Nellinku 😀 😀 😀 😀 jsme trochu pošahaný těma mateřskejma hormonama 😀 Můj manžel se už asi modlí,ať je po šestinedělí,protože se se mnou nedá o ničem jiným bavit-uznávám!Bral si živočišnou společenskou holku,která je teď hlavně a jen matka 😀

karusta
21. črc 2011

@brendda krásně jsi to popsala 🙂

cell
21. črc 2011

@janka12 : děkuju 🙂

1janina2
21. črc 2011

@brendda Ahojky, ty jo, já vůbec nemám čas sem chodit, malá mi dává zabrat, jak trpí na ty prdíky, tak furt kolem ní musíme lítat, utěšovat, moc nechce spát, vždycky to trvá, než jí uspíme, předevčírem nám plakala 6 hodin v kuse do půl 3 do rána - s přestávkama na kojení, myslela jsem že nás už odvezou do bohnic, je to psycho. Koupila jsem ty probiotické kapky,tak uvidím, jestli se dostaví úspěch. za jak dlouho ti zabrali? A k tomu máme baby calm, kéž by už něco zabralo, nějak to moc nedávám.
Myslíš, že po 6ti nedělí do bude všechno jiné, že ty homony fakt něco dělaj?Já to u sebe nějak moc nevnímám...Jen mě mrzí, že kvůli naší zlobivé malé. nemám vůbec čas ani sílu se manželovi víc věnovat, chybí mi, i když je vlastně skoro pořád se mnou, paradox...

iira
21. črc 2011

@1janina2 ahojky neboj mi jsme na tom podobne akorat ze ja mam jeste janicku ktera mi dava taky zabrat,ale uz je to s ni lepsi a ted zase malej taky trpi na prdy a breci i nekolik hodin,pomaha jen chovani a to zase nejde na to nemam cely den cas...vydrz to 6nedeli a bude lepe ,pak si zvyknes na ten mumraj a mala se taky zmeni ,oni jak prtata vyrostou a zacnou se hybat tak to bude jine...jo a manzel?no s tim kolikrat a ni nemam cas si pokecat ,protoze kdyz prijde domu tak lita kolem Jany a vecer ja padam na usta a jdu spat pokud mozno co nejdrive..takze si nepokecame nic...

1janina2
21. črc 2011

@iira ..tak aspoň, že v tom nejsem sama, ale je to hrozný co? už aby se to zlepšilo, jak s tím bojujete vy?

beruskaev
21. črc 2011

ahojky, chtěla jsem se zeptat, jestli někdo nevíte přesně co je potřeba pro registraci do porodnice Apolinář. Na netu jsem si přečetla, že se musí zaregistrovat přesně 14+0 a to nejsem bohužel celý týden v Praze. Mohl by mě raregistrovat přítel, tak abych věděla co mu mám nachystat za doklady. Díky moc.

morgan
21. črc 2011

@beruskaev může tě zaregistrovat kdokoliv, stačí mu tvoje těhotenská průkazka, píšou to i na stránkách 😉

misuuuule
21. črc 2011

@brendda jo jo, jako u nás, jen se obávám, že to po šestinedělí neskončí, ale nechme jim tu naději 😝

brendda
21. črc 2011

@1janina2 kapky nám zabraly téměř ihned,tak držím palce.Jako-taky mi Maxík občas brečí,že prdí a bolí ho bříško,ale s a bez je fakt rozdíl.V noci jsem ho měla 1,5hod na ruce,nemohl zabrat,nevím proč.Někdy to psycho je....ale co naděláme.A to jsme tu i vícematky 😀 někdy mám víc práce s tím větším dítětem 😎
Taky mi manžel chybí...ale s tím se nějak počítalo,že se teď paradoxně budeme spíš vzdalovat.Jen blázen by si myslel,že miminko partnerskýmu,manželskýmu a mileneckýmu vztahu přidá 😀 Tak za dva roky se možná vrátíme do normálu,to je fakt
@misuuuule že šestinedělím to nekončí 😀 Naopak,teprve to teď zas po letech začíná....

afiserova
22. črc 2011

Tak jsem se chtěla taky podělit o porod u Apolináře, ale nevím, jestli je to ještě aktuální téma tohoto fóra 😀
Každopádně já jsem na porodní sál odcházela z poradny po běžné plánované kontrole. Na monitoru byla křivka kontrakcí úplná nula, přestože mě celou noc hodně bolelo břicho, tak volám manželovi, že asi nic a že přijedu domů normálně busem (40 km). A doktor v poradně mě zkontroloval a prej: "No taky vy už tady rovnou zůstanete. Vyberte si porodní sál a jděte na příjem..." Tak jsem šla na dvojku, tam jsem rodila i posledně. Přijali mě v 9:30 a malá se narodila v 15:30. připadalo mi to o dost rychlejší, i když to vlastně trvalo skoro stejně dlouho. Ale bylo to bolestivější. Epidurál mi píchli později po vypuštění vody a ještě nezabíral tak, jak bych si představovala 🙂 Ale netrvalo to pak už dlouho. Manžel stříhal pupeční šňůru a (úspěšné) přiložení na sále taky proběhlo. A ještě jsem neplánované darovala pupečníkovou krev. Pak bohužel noc na gynekologii a dítě na novorozeneckým. Celkem jsem za ní šla čtyřikrát na kojení. Tři hodiny po porodu přes celou porodnici nic moc 😒 Druhý den už jsme naštěstí byly spolu na P3. Musím jen chválit. Holky na pokoji byly všechny fajn (zažila jsem celkem 3), doktoři a sestřičky úplně v pohodě. Potřetí bych tam asi rodila zase, ale už to teda neplánuju 🙂
Doma se sžíváme. Klasika - regrese staršího dítka, prdíky a ještě balíme naširoko kvůli kyčlím. Ale jsme šťastní a spokojení. Přeju vám všem totéž. Pevný nervy a trpělivost! Ať je radosti víc než starostí!

sshiva
23. črc 2011

@afiserova blahoželám k miminku! Tak to nabralo rýchly spád 🙂 A v ktorom tt sa Justýnka narodila?

janka12
23. črc 2011

Maminky, jaky je rozdil mezi saly 1 a 2? Podle ceho se mam rozhodnout, kam jit?
Na orientacni tabuli U APoli je psana Matrika. znamena to skutecne - pobocka matriky? vydaji tam i rodny list miminka? nebo pro nej se pak musi jinam?

morgan
23. črc 2011

@janka12 - sály jsou vybavené stejně, akorát co vím, tak jednička (vpravo) je menší a dvojka (vlevo) je větší, jsou tam i nějaké rozdíly v barevnosti, ale vpodstatě je to totéž. Jinak matrika tam je, ale rodný list se tam nevyzvedává, sedí tam matrikářka, která si od Tebe po porodu vyzvedne nějaký ty papíry, už si nepamatuju jaký přesně..

afiserova
24. črc 2011

@janka12 Pro rodný list se chodí asi týden a půl po porodu normálně na úřad Prahy 2, Jugoslávská ul. Může vyzvednout kdokoli z rodičů s OP obou.

@sshiva Rodila jsem ve 40+4. Měla jsem už ty kontroly obden. Nález z poradny se jim na příjmu moc nezdál (asi jen 2 cm a hodně nepravidelný kontrakce), tak doktor, co mě vyšetřoval, udělal Hamiltona a asi do hodiny a půl to byly 4 cm a za další hodinu 5, takže to už jsem šla do boxu, kde mi propíchli plodovku a to už se rozjelo parádně...díky za gratulaci.

iira
24. črc 2011

@afiserova tak gratuluji 🙂 ja rodila take po 2 a kazdy porod byl jiny ,ale po 3 uz taky nepalnuji,tak se doma drzte..
a jak se jinak dari holky?nemam vubec cas sem zabehnout,Jaja je strasne zlobiva ,ale uz se to kroti ,ale zase malej porad place,strasne ho berou prdici tak porad breci ,uz jsme koupili espumisan a je to lepsi ,tak drzte palce at mi neplace porad jsem s toho uz docela unavena ...v utery si tchyne bere Janicku na hlidani az do patku tak se docela tesim jak si odpocinu ....co ty @karusta?

iira
24. črc 2011

@1janina2 je to mazec ,ale lepsi se to ,akorat Jaja je na me nekdy strasne protivna,zacla se nafukovat a je casto urazena,tak z ni rostu ,ale rikam si ze se musim uklidmnit ,pac minule jsem vybuchla a pak me to strasne mrzelo ...co vy?

janka12
24. črc 2011

@morgan
@afiserova
holky, diky moc za odpovedi.

sshiva
24. črc 2011

@janka12 neviem či náhodou v jednej zo sál nie je k dispozícií na predporodnú fázu aj vaňa s aromaterapiou, tam kde som rodila ja boli len sprchové boxy s loptami (ledva som tam vošla 😀 ), teraz sa chcem určite informovať na tú vaňu ak bude priestor!

janka12
24. črc 2011

@sshiva On clovek stejne predem nevi, co vlastne uzije a co ne 🙂, ale vana vetsinou prinese ulevu.
Mas pravdu, myslim, ze vanu Apoli ma, takze nekdy by tam schovana byt mela. Diky za info.

tanuki
24. črc 2011

Podle netu je vana na obou... Podmínkou je nemít v plánu epidurál. Je otázka, jestli je to myšleno na počáteční fázi, místo čekatelského pokoje nebo na dobu, kterou by člověk jinak trávil na boxu?

Nevíte, jak je to s možností porodu v kleče? Na Aperiu píšou jen leh, sed, polosed...ale v té Pařízkově knížce je fotka porodu v kleče, podle dlaždiček na sále č.1🙂

Já mám teda velké dilema, který sál si vybrat 🙂 První porod byl na 1, výběr jednoduchý, druhý sál byl zavřený 🙂

estrellita
24. črc 2011

@janka12
@tanuki
@sshiva vana je na obou salech, ale neni na pripravne, ale u boxu, je to ten nejzadnejsi box temer u operacnich salu.

karusta
24. črc 2011

@iira tak to je dobře, že se to lepší s Jájou a prdíky snad brzy vymizí a bude doma klid 😉
u nás vše tak nějak ok. Pupík roste jak zběsilej... už tu byly i krásný poslíčky.. 3x po pěti minutách, pak naštěstí klid. Dnes ráno to bylo taky zajímavý. Změklo mi břicho nahoře, dole je celý tvrdý, jak šutr, kluci už se asi sunou směrem k východu 😀

tanuki
24. črc 2011

@estrellita a zkoušela jsi jí?

estrellita
24. črc 2011

@tanuki ano,zkousela, byla jsem na P1, bylo to fajn, napustili mi ji, protoze se to nerozjizdelo, byla jsem na vyvolani. a dali mi do toho myslim i nejake aroma kapky. 🙂

sshiva
24. črc 2011

@estrellita to je bezva, a musela si si o tú vaňu požiadať? Mne porod tiež nepostupoval, dali mi hneď na príjme 2 čípky a potom som dosť dlho čakala (zároveň som mala infúziu s Atb. koli streptokoku), potom ma poslali do sprchového kúta, tak na hodinku, a odtiaľ do boxu, ale nedali mi na výber, rovno ma tam "šupli" a bolo 😀

1janina2
25. črc 2011

@iira Tak tobě pomáhá espumisan? Já už nevím co zkoušet, jestli to má vůbec cenu. Včera jsme měli zas hororový večer malá nespala asi od 4 do půl 11 a řvala s malými pausami snad 4 hodiny, vůbec nic na ní nezabíralo, myslim, že pak už usnula únavou, pak spala s 2 přestávkama na kojení až do rána, fakt to nechápu. A taky se bojím, jestli si to miminko nemůže takovým dlouhým hlasitým neutišitelným pláčem nějak ublížit, přejde to vždycky do úplného hysteráku, celá je rudá ☹

iira
25. črc 2011

@1janina2 no neprijde mi ze pomaha moc,ale asi trochu jo,prdi lip,ale stejne rve ale i v noci prave...mam dost a do toho Jana...taky rve hodne ,no snad se jim nic nemuze stat ,ja mam strach s pupecni kyly,aby si nevyrval ..musim se pozeptat dr.

janka12
25. črc 2011

@brendda
@iira

Holky maminky, zkousela jsem to najit na predchozich strankach, ale nepovedlo se mi to. na jakem sale jste rodily? a jak jste se rozhodovay?
diky moc

iira
25. črc 2011

@janka12 je abych pravdu rekla ani nevim,vzali me na prijem v 1 patre na levood dveri a rodila jsem na hned 1 sale taky na levo od vchodu ,nerozhodovala jsem se nijak ,proste kam me dali tam jsem byla ,a lezela jsem pak na 6nedeli na p15

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru