Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

brendda
27. črc 2011

@misuuuule budeš chodit s malou někam plavat??????

brendda
27. črc 2011

@estrellita mě to taky přijde taky příliš brzy!Ale doteď usínal v klidu sám,co to na mě zkouší?? 😀 Dělám co můžu,svážu ho zavinovačkou,plenou....chce být jen u mně...

estrellita
27. črc 2011

@brendda tak te proste chce citit 🙂 kolik mu je? az nejdriv od ukonceneho 3. mesice si dite zacina uvedomovat pricinu a nasledek 🙂

pajik83
27. črc 2011

Tak teď jste mě trochu viděsily s tím sociálním zařízením na pokojích... 😖 já myslela, že každý pokoj má své wc??? Mám ulcerozní kolitidu (chronický zánět tlustého střeva) a záchod je pro mě nutnost!!! Takže mi nezbývá, než šetřit na nadstandart a pak se modlit, aby byl volný... 😉

sshiva
27. črc 2011

@iira ja som Emilovi preventívne každý deň masírovala bruško, je to taký set niekoľkých "hmatov" a pomáha to rozbehnúť peristaltiku a uvoľnuje to prdíky, každé ráno, malý si krásne uľavil a fakt to pomáhalo aj ako prevencia! K tomu sme dávali Sab Simplex
@brendda chudák malej, že vyčuranej 😀 V takom veľkom svete! Estrellita má pravdu, skús ho zabaliť alebo mu zmenšiť priestor v postieľke...nám sa osvedčili nebesia a ešte som postieľku vykladala paplónom aby nebola tak obrovská 🙂

brendda
27. črc 2011

@estrellita v pondělí mu bude měsíc.......ok...........tak já ho teda budu mít u sebe,ale aby si na to nezvyknul!!!!

brendda
27. črc 2011

@sshiva tyhle všechny rady holky já znám,přeci jen je to druhé dítě 😉 ale nic moc nezabírá.Nejlíp spí v autosedačce nebo lehátku,ale taky ho tam nechci nechávat pořád....od kdy to lehátko není škodlivé na zádíčka???

sshiva
27. črc 2011

@pajik83 neboj, neni to tak zlé...v najhoršom popros sestričky nech ti rezervujú posteľ na pokoji čo je presne naproti wc-kam, budeš to mať na "dosah" 😀
Inak ja okrem toho sociálneho zázemia som fakt nemala žiadne výhrady...sestričky milé, ochotné, aj strava chutila...ale keď bude voľný nadštandart tak berem 😀

sshiva
27. črc 2011

@brendda si myslím že to máš zmáknuté 😉 Asi mu je príjemná ta poloha v polosede...Mne sa zdá že sme lehátko začali používať tak okolo 3.-4. mesiaca, ale netuším odkedy je to vhodné...

brendda
27. črc 2011

@sshiva hmmmmmmmmm,tak moje dítě bude mít asi záda v čudu,protože on to lehátko prostě miluje...
Ještě neroď jo,at můžeš vyřídit můj vzkaz př.týden v poradně,jo 😀

sshiva
27. črc 2011

@brendda 😀 😀

brendda
27. črc 2011

@sshiva jak 😀 😀 to myslím vážně 😀 😀

sshiva
27. črc 2011

@brendda budem dúfať že to sposobujú tie hormony 😀 😀 A neboj, vzkaz vyriadim, ak tam Dr. Garcia bude 😀

misuuuule
27. črc 2011

@brendda no pořád nad tím přemýšlím, s malým jsme začali a nepokračovali a je to na něm znát, je posera....tak možná ju, co Ty ????

misuuuule
27. črc 2011

@brendda jo jo kočko, šla bych tam, kde jsem ležela, oni už si sTebou poradí, písni, budu držet palce !!!!

brendda
27. črc 2011

@sshiva co myslíš,že způsobují ty hormony????????? 😀 😀 😀
@misuuuule tak já teda půjdu,asi,no,možná.Se picnu.Při představě,že mi to budou řezat se mi chce zvracet!

Já bych ráda,ale nechce se mi samotné a nevím,jak to budu zvládat.S tím dojížděním je to mazec,bydlíme za Prahou a furt jsem v autě.S Nell jsem chodila od narození,dali jí tam základ a teď už plave sama...

estrellita
27. črc 2011

@brendda lehatko neni skodlive na zada az od te doby, co dite sedi, jinak idealni neni, max na kratkodobe odlozeni, urcite bych ho v tom nenechala spat ani pobyvat dlouho.
Vis, mne jen napada, jestli nema nejaky reflux, kdyz je rad v polosede a leh mu vadi, ze se mu vraci mliko do krku a drazdi ho to, proto breci. Zkus zvysit postylku, jako udelat sklon, jestli to pomuze.

brendda
27. črc 2011

@estrellita postýlku mám podloženou knihami 😉 tak tam asi nějakou bichli přihodím 😀

estrellita
27. črc 2011

@brendda ty jo, tak fakt uz nevim 😅

brendda
27. črc 2011

@estrellita já taky ne 😀 ale už spí,tak to dobře dopadlo 😀

misuuuule
28. črc 2011

@brendda no upřímně, já teď do plavek nejdu 😀 😀 a na zimu se mi nechce, tak nevím, jestli se s tím plaváním dá začít až na jaře, to bude princezně 9 měsíců a nevím jestli to není pozdě....co myslíš ???
A k Apolináři mazej, nemyslím si, že by Ti to řezali, spíš Ti dají nějaký antibiotika nebo mastičku, neboj a i kdyby (nedejbože) tak čím dřív, tím líp !!!!!

brendda
28. črc 2011

@misuuuule ty máš teda starosti 😀 jak vypadám v plavkách,to teda fakt neřeším.Přibrala jsem 19kg a dole mám zatím jen 10kž,takže.............potřebuje tohle další komentář 😀 😀
V 9.měs.si myslím,že už je pozdě.Teda-pozdě není asi nikdy,ale asi by z toho byla zbytečně vystresovaná.No uvidíš.Já to ještě zvážím,ale nechci se honit jak pitomec.Mám toho nad hlavu...

Volala jsem dnes svému gynekologovi a ten říkal,pokud to nekrvácí,nehnisá,nebolí nějak děsivě-nechat být,že se to po šestinedělí UŠMIKNE!A já:cože?Jak ušmikne,to zní hrozivě!!!!A on:klid,nebojte.No jasně,chlap!

tanuki
28. črc 2011

@ewicka89 mně ho dělal až při přenášení a domluvili jsme se na tom předem- ne, že by to udělal, a pak oznámil...jako někde jinde 😉

vyšetřují Vás druhorodičky vždy vnitřně? Mně jakožto prvorodičku jednou ne a tentokrát zatím jen jednou jo(se stěrem na strepto) a teď dvakrát ne, tak mě to překvapilo.

kamarádka byla na standartu, co má koupelnu pro 2pokoje vedle sebe, ale nevím, na jakém je to odd.

misuuuule
28. črc 2011

@brendda no tak ten je dobrej....jemu nikdo nic šmikat nebide, to by nepřežil !!!!! Fakt na Tebe myslim, ono je to už jen kousek a pak to teda vyřeší, ale já bych stejně toho Apolináře úplně nazatracovala...

brendda
29. črc 2011

@misuuuule víš,ono kdyby to bylo akutní,nějak to moc bolelo,nebo se mi to nezdálo...ale ono to fakt vypadá jako jasná věc.Prostě se to zahojilo a tenhle kousek kůžičky přebývá,takže stejně asi jiná cesta než šmiky šmik není....
@tanuki mě vyšetřovali pouze jednou a to poprvé,když jsem tam přešla od svého gyn.Pak už nikdy...Pouze monitor a kontrola břicha pohmatem zvenku...

brendda
29. črc 2011

@sshiva kde jsi????????????????nerodíš,nebo už to máš za sebou????? 😀 😀

ilonne
29. črc 2011

Holky, dávají v poradně nějaký seznam, co sebou do porodnice?

brendda
29. črc 2011

@ilonne ano,dostaneš

karusta
29. črc 2011

@iira jé, ty si teda užíváš, chuděro, snad se to brzy vylepší..

andrejkaraab
29. črc 2011

Ahojky lidičky.Já byla dneska u Apolináře u pana docenta Caldy.Muj gynekolog mi nevyhovuje takže nejspíš přejdu k němu,protože je to známý rodiču a hlavně je výborný.Měla jsem ted nějaké problémy jsem v desátém týdnu.A okamžitě mi řekl at přijedu sestřička mi vzala krev a všichni byli moc milý.Hodně přemýšlim i o porodu tam,ale jak tady píšete o těch boxech tak s toho mám teda upřímně trochu vítr 😢 pusobí to divně myslím si že v takové situaci potřebuje každá žena klid na porod a soukromí

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru