Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

brendda
4. srp 2011

@krisstyna tak dobrý!Mně to prostě nešlo ani s kloboučkama.Je mi to líto,obrečela jsem si to,ale co nadělám...
No hele,tvůj maxík je opravdu celej tatínek-to je vidět na první pohled 😀

simcza
4. srp 2011

@brendda tak to dám vědět URČITĚ! :o)
@akdar jj, a právě tu nejlepší péči doktory já potřebuju ze všeho nejvíc!! ;o)

simcza
4. srp 2011

@janka12 no do porodu bych na to m rizikovém odd. ležet měla asi 100%. I podle fotek se mi to tam moc líbí.

janka12
4. srp 2011

@lipetra ja to mam taky daleko, nevyplati se mi tam cestovat. necham to byt.

iira
4. srp 2011

holky ja taky kojim s klobouckama,ale jen na 1 prsu,tam nemam vubec bradavku tak to jinak nejde,ale na druhem to jde i bez kloboucku..nekdy je sice Danda linej a chce kloboucek,ale tak co bych pro nej neudelala 🙂
Maxik je boži 🙂 ..

krisstyna
5. srp 2011

@brendda jo to ti věřim ☹ já jsem se taky modlila abych se rozkojila a klaplo to.. no ale dneska mi končí šestinedělí a hned jsem to dostala ☹ takže se mi změnila chuť mlíka a Maxovi to nějak moc nejede tak doufám že se to zlepší... mlíko ochutnala a je kyselejší.. jo hrozně se potatil 🙂 @ira jo kloboučky jsou dobrá věc ale včera mě Maxík rozkousal bradavku i přes klobouček ☹ holky nevíte co na ty potničky? je celej osypanej a mě se to nelíbí... mám mu to pomazat sudocremem??

krisstyna
5. srp 2011

@simcza ahojky já na rizikovým ležela dva dny před porodem a je to tam skvělý.. a to jsem měla ještě štěstí že jediný volný místo bylo na jednolůž. nadstandartu 🙂

leryl
5. srp 2011

@krisstyna ahoj, zkus na potničky černý čaj nebo vývar z řepíku, ted jsem o tom četla v mamince 🙂

simcza
5. srp 2011

@krisstyna no, tak to jsi měla opravdu štěstí. A to jsi potom platila jen základ, nebo nadstandart, ikdyž jsi ho původně nechtěla?

morgan
6. srp 2011

černej čaj na potničky opravdu pomáhá 🙂

brendda
6. srp 2011

maxík má taky potničky☹ já pořád nevím,jak ho oblékat....je vedro,ale zataženo,pak někde zafouká........budu ho prostě oblíkat jako sebe!!!

krisstyna
6. srp 2011

@leryl jj děkuju

leryl
6. srp 2011

@krisstyna nemáš zač, tak dej kdyžtak vědět, jestli to pomohlo

marcelli
7. srp 2011

Před porodem mi u Apolináře ta hodná 😠 " porodní asistentka" SKLENÁŘOVÁ odmítla aplikovat gel YAL,který mi předepsala moje gynekoložka,jak jste s gelem uspěly vy??

sshiva
7. srp 2011

@marcelli a ako ti to zdovodnila?? prečo to odmietla?

sshiva
7. srp 2011

Inak holky keď mal Emil tak 6-7 týždňov tak sa celý vyhádzal, vyzeralo to celkom ako potničky, mal to aj na tváričke aj hrudníku, Dr ma upokojovala že za to čiastočne možu hormóny ktoré sa mu vyplavujú z tela, brali sme aj nejaké lieky a vysušovali to...ale potom som zistila že k ým vyrážkam ešte "pomáham" pitím kamilkového čaju a používaním kozmetiky kde boli kamilky ( tie sú silný alergén 😢 )...
ale je fakt že to počasie je teraz hore/dole 😒

marcelli
7. srp 2011

@sshiva řekla mi,že jsem si to měla aplikovat doma,jako kdybych věděla,kdy budu rodit 😒 a že mi to gynekoložka předepsala,aby ze mě vytáhla peníze 😖 ,takže si to mám vzít zpátky domů,že to třeba budu někdy potřebovat, 😠
A takový blbý řeči měla celej můj porod,proto jsem si na ni stěžovala.

brendda
7. srp 2011

@marcelli ta holka by fakt zasloužila proplesknout 😠 😠

Ono se jí to vrátí,až bude sama rodit.Tyhlety jsou nejstatečnější!!!Boží mlýny melou pomalu,ale jistě....

hanka.knizkova
7. srp 2011

Ahoj..taky přidám svůj zážitek z Apolináře..ve 24tt sem ležela na rizikovém oddělení 14 dní a všechny sestry naprosto úžasné..když sem rodila ve 41+1 rozhodla sem se pro sál č.2 přijeli jsme tam v 1h v noci,doma mi praskla voda,sestra mi prohlídla,manžela poslala domů že to bude ještě dlouho trvat-měla pravdu porodila sem až po 13h..první PA byla úžasná mladá holka,moc milá blondýnka s dl.vlasama ovšem v 6h ráno se vyměnila směna,dostala sem novou PA paní asi tak 45 let,obarvené červené vl.nakrátko,byla velmi nepříjemná,při kontrakcích,které sem prodýchávala,mi říkala at nehysterčím že existují horší bolesti než porod a to podotýkám že sem neřvala,jen sem párkrát pronesla že to bolí a furt měla nějaké připomínky,které mi rozhodně nepomáhali,stejně mi nakonec odrodil doktor protože nastali komplikace s otvíráním a když sem panu doktorovi děkovala tak pak pronesla no jo doktorům všichni děkují a přitom si to nejvíc zaslouží PA atd..samozřejmě semjí taky poděkovala i když bych jí nejradši poslala někam,sem fakt neměla sílu se s ní hádat,ale byl to pro mě nepříjemný zážitek na který si stále moc dobře pamatuji..jo a když mě vedla na šestinedělí tak šla 10m předem mnou ačkoliv sem jí říkala že se mi točí hlava,taky sem tam sebou málem sekla,kdyby mi nepomohla jiná sestra.. ☹ takže asi tak,jinak na šestinedělí super,příště zkusim sál.č.1..

marcelli
7. srp 2011

@hanka.knizkova ty porodní asistentky si vůbec neuvědomují,co prožíváme a ještě nás takhle deptaj.Myslím,že kdyby měly vlídný slovo a trochu nás podpořily,že by se nám ulevilo.Vždyť máme zážitek na celý život z porodu a člověk na to rád vzpomíná,teda,když se k němu asistentka chová jak má.Proč tu práci teda dělaj,když je to nebaví???Ta Sklenářová k tomu má úplnej odpor,chodí si tam s nosem nahoru a pacientky ji jsou na obtíž.Já měla tu smůlu,že dávali Ordinaci,tak jsem ji asi rušila 😒

marcelli
7. srp 2011

@hanka.knizkova jo a rodila jsem na sále č.1,takže ti to nedoporučuju 😀

brendda
8. srp 2011

@marcelli a už ti na tu stížnost někdo odpověděl??????

marcelli
8. srp 2011

@brendda napsali mi,že to prošetří a napíšou odpověď

mpavlinka
8. srp 2011

Ahoj holky, říkala jsem si že nebudu reagovat, porod je pro mne uzavřená kapitola, aspoň se o to pokouším 😀 ale vidím, že se probírají zážitky s PA. Mně PA na příjmu když jsem byla křečovitá na křesle, malou nemohly nahmatat, byla vysoko a já jsem byla úzká, tak mi řekla se sarkasmem: vy si s náma dneska ještě užijtete 😠 ☹ K sakru to nemaj trochu emaptie. Celý porod, vyvolávaný, kontrakce fakt hnusný jsem ani nepípla. Když mi na konci rajtovaly dvě po břiše, tak jsem parkrát zařvala bolestí, s tím prostě nešlo nic dělat a byla jsem razantně okřiknuta, že to mi nepomůže apod. Pak jsem ještě zařvala, když jsem se roztrhla do konečníku, to už mi nikdo nic neřekl, to jsem asi měla nárok 😝.

brendda
9. srp 2011

@marcelli aha,tak nám dej vědět,jakou to má dohru a jaké z toho vyvodí důsledky...

iira
9. srp 2011

ahojky holky tak Danda ma 53cm a 3,750kg
@karusta jak se dari?
@mpavlinka jo ja narazila u 2 porodu taky na kravku,ale jmeno uz nevim ,to jsem radsi zapomela ,je to desny ,ja se divim proc tu pracii delaji kdyz je to nebavi ..

leryl
9. srp 2011

@marcelli ahoj, personál se na sálech točí, takže tahle por.asistentka určitě dělá i na sále č.2

marcelli
9. srp 2011

@leryl já si to taky myslela,že se asi střídají 😒

krisstyna
10. srp 2011

ahoj holky tak Maxíček má v 6. týdnu 4280g a 58cm 🙂
@brendda co vy jak se daří? jinak moc krásný fotečky
@ira taky hezký míry má malej 🙂
@karusta tak co jak se daří Tobě a mimískům??

sarkachmelova
10. srp 2011

Ahoj holky, u apolináře jsem rodila v březnu a jelikož už plánujeme další miminko, koukala jsem jen tak ze zvědavosti na stránky, abych si vše připoměla a zjistila, že se tam zdražily nadstandardní pokoje i otec u porodu ?? to mě teda hodně zklamalo.. ☹ ale byla jsem tam neskutečně spokojená, takže jinou bych nevolila.. ale ty peníze, peníze, peníze..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru