Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

mimys
15. zář 2011

@cernucha no ja tri deti neplanovala, ale když se zadařilo jako novoroční překvapení, nejsem ten typ, co by dělal nejake radikální řešení... prostě to asi tak mělo být a ted se moc teším. 5íkala jsem si, no alespon napotřetí bude mazánek holčička... no...a co myslíš... další kluk 😀 nejdřív jsem z toho byla chvíli přejetá, ale ted už je mi to všecko jedno a teším se jako na první.... možná že i víc. Když už člověk ví, že je najisto poslední, tak to nějak prožívá víc.

cernucha
15. zář 2011

@mimys A Krejci je taky moc fajn chlap, vid?

mimys
15. zář 2011

@cernucha no ten mi přijde v pohodě, no 🙂 minule byl vtipny... minule mi delali stěry a ted četl výsledky a říká hm... běžná poševní flora ... no ještě že ne fauna 😀
Zajimalo by mne, jestli je to manzel te dr Krejčí z diabetologie? nebo příbuzný??

pospisilka
15. zář 2011

@mimys o tom jsem taky přemýšlela jestli jsou příbuzny 🙂

cernucha
15. zář 2011

@mimys A jak stari jsou kluci? Takhle kdyz je to opravdu necekane prekvapeni, je to krasne. Nam se prvni podarila na ctvrty pokus, tak jsem si rikala, ze s druhym to bude podobne a ze abycho meli zase jarnacka,zacneme tak v tom dubnu a co myslis.....hotovo na prvni dobrou 🙂 Takze bude lednacek, zimni dite, ktere ja nikdy nechtela 🙂 Ale co, cert to vem, je neuveritelne jak rychle to vyslo, zazrak. Co cekame nevime, bude to sladke prekvapko.

cernucha
15. zář 2011

@mimys Jo tak tu pani doktorku neznam, ale o nem vim, ze je pohodar a ze je vtipnej 🙂 Se ho zeptejte 🙂

pospisilka
15. zář 2011

holky nevite jak to tam chodí když bych přijela už rodit tak kam pujdu?Nahoru na sál nebo kde se mám hlásit?A dělali by nějaká vyšetření jako UZ a monitor?

mimys
15. zář 2011

@cernucha 😀 to jako se ho zeptám .... a co máte společnýho s tou pí doktorkou z diabetologie?? 😀
Ale je to fakt pohodář, no.... chodí taky k porodům?

ilonne
15. zář 2011

@mimys @cernucha @pospisilka Tak to mě nenapadlo. Ale on je tedy fakt pohodář. Aspoň ve středu jsme se u měření mého tlaku docela nasmáli.

mimys
15. zář 2011

@pospisilka na to samý jsem se chtela taky zeptat.... bojim se, ze se zaseknu u te neschopne recepční, co neumí ani česky.

mimys
15. zář 2011

@cernucha velkýmu bude v lednu 15, malýmu bude ted 24.9. deset let.. tak to máme jako schody 🙂
první byl překvápko, u druheho mi dr rekl, ze budu mít problem otehotnet, ze jestli chci mit dite v nejakem rozumnem veku, tak nemame vahat, ze to muze trvat i 5 let.... otehotnela jsem hned prvni mesic... .. No a ted uz o me dr rekl, ze ja si nesmim pujcovat panske kolo, jinak otehotnim, ikdyž diagnoza rika pravy opak.. 😀

cernucha
15. zář 2011

@pospisilka Jak tam prijdes, tak na vratnici ti reknou na jaky sal mas jit, bud jednicka nebo dvojka, tam zazvonis a oni si te prijmou. Ja tam zazvonila v Pul druhe v noci a oni "co si prejete?", no co asi, prijela jsem na exkurzi, ne? 😀 Me prijimala studentka z pataku, to je ti fuk, daji te na monitor,sepisou s tebou prijem, vysetri te a podle nalezu se pak dejou dalsi veci....

cernucha
15. zář 2011

@mimys tak to je parada, no ja mam kamaradku a ta pomalu nesmi manzelovi prat trenky, aby neotehotnela, je strasne chytlava 🙂

cernucha
15. zář 2011

@mimys Myslim, ze chodi i k porodum.

pospisilka
15. zář 2011

tak to mate dobrý ja jsem po IVF, taky bych si přála snadno a rychle otěhotnět

cernucha
15. zář 2011

Stejne holky, vy uz to mate fakt za par, to je uzasny, musite sem pak dat fotky prdolku a popsat jak vse probihalo 🙂 Ja mam pred sebou jeste 4 mesice. Myslim tedy, ze zase porodim o neco driv, ale i tak...

cernucha
15. zář 2011

@pospisilka to je jasny, to je jen takove rouhani, ze se clovek zlobi, ze to vyslo hned a ze jsem nechtela zimnaka. Kdyz to potom nejde, je fuk kdy, hlavne aby, vid? Je prima, ze vam to vyslo.

pospisilka
15. zář 2011

@cernucha už je taky na čase těch 9měsícu bylo fakt hrozně dlouhejch,jsem od začátku doma na neschopence a už me to nebaví strašně se těším na miminko

cernucha
15. zář 2011

@pospisilka ja si taky u prvniho rikala at uz je tady s nami, nemohla jsem se dockat. Tesila jsem se na vse vcetne porodu. ted mame jeste doceladlouhou dobu pred sebou, ale taky hodne ukolu, dodelvame rekonstrukci, pristi vikend se stehujeme a budeme jeste dodelavat za chodu, takze do prosince prace az az...

ilonne
15. zář 2011

@cernucha @pospisilka @mimys Tak my jsme taky šťastlivci, antikoncepci jsem vysadila loni v lednu, pak jsme se chránili jinak a letos v lednu, resp. na silvestra jsme si řekli, že to zkusíme. A malá se musela povést napoprvé a to doslova. Jsem hrozně ráda a manžel taky, ale koukala jsem na to jak z jara, hlavně, když kolem sebe vidím, jak to spíš nejde. Manžel mi řekl, že vůbec nepochyboval, že snad ví, co dělá a neděla to jen tak 😀 😀 😀. Ale už to chci mít za sebou. Jako nejsem žádná hrdinka a začínám se dost bát. Jsem hysterická už jen u zubaře. A už teĎ je mi moc líto personálu, který bude zrovna mě rodit. To bude ostuda.

sunnies
15. zář 2011

Ahoj holky, můžu k vám? 🙂 Já budu rodit u Apolináře každým dnem, termín mám zítra. Nevíte jak dlouho tam nechávají přenášet?

pospisilka
15. zář 2011

@ilonne taky z toho mám strach ale to asi každá,neboj nejak to zvladneme,musíme.Potom už budeme mít mimíska u sebe a bude dobře

cernucha
15. zář 2011

@ilonne Je to takovy sok, kdyz to vyjde na prvni pokus, vid? My tedy v soku byli. Ja vedela, ze jsem tehotna asi 14 dni pote, proste jsem to na sobe citila, prestoze mi bylo dobre. Ale nechtela jsem plasit.

cernucha
15. zář 2011

@pospisilka Ja jsem holky asi blazniva vyjimka, ale ja se nebala, ja se tesila, jako jake to bude, jak to zacne a co bude....magor. Ale tak jako kazda, i vy to zvladnete paradne a uz za chvili budete chovat sva miminka, to je ta nejsladsi odmena za vsechny utrapy.

ilonne
15. zář 2011

@pospisilka Jako já jsem asi divná, jasně, že se na tu naši holčičku hrozně těším, vždyť jsem ji moc chtěla, ale taky si občas říkám, jak to vlastně všechno zvládnu, jestli jí nějak neublížím, vždyť ji ani nebudu umět vzít do ruky, přebalit, a co když mi nepůjde kojení a poznám vůbec, že jí něco je nebo proč vlastně pláče? A nechá mě vůbec vyspat? Vím, že bych nad tímhle neměla přemýšlet, ale prostě mi to občas nedá. Asi vypadám jako sobec.

ilonne
15. zář 2011

@cernucha To teda byl šok. Já vím, že to muselo vyjít na první pokus, protože jsem měla první víkend v lednu noční dosah a zrovna jsem vyjížděla ven a celý den mě bolelo břicho jak při MS a to jsem měla po. V pondělí mě už pálila žáha a ztratila jsem chuť k jídlu, což je u mě fakt hodně divný. Já žeru, i když mám chřipku a ostatní nic nepozřou 😀 .

ilonne
15. zář 2011

@cernucha Mě by se líbilo, kdyby mi někdo jednoho dne zavolal a řekl, vaše miminko je hotové, můžete si ho vyzvednout.... 😀 , no a já bych si ji vyzvedla s nějakým přesným manuálem k použití a pak by mi tak nějak samo splasklo břicho... ježíš mě už asi fakt hrabe 😀 .
Jako mě nevadí těhotenství, to si docela užívám, ani ta cukrovka, aspoň jsem díky dietě přibrala za celou dobu 2,3 kg a je cítím se fakt parádně, ale toho porodu se prostě bojím.

cernucha
15. zář 2011

@ilonne Co blaznis, nad tim premysli kazda normalni nadchazeici maminka, co ceka prvni miminko 🙂 Me dokonce obcas napadalo, ze mi konci svoboda...hrozna jsem. Jak porodis, uplne od zakladu se zmenis, najednou bude vse automaticke, nad nicim nebudes muset premyslet, budes mama a budes presne ved co tve ite potrebuje, proc place, poznas casem ruzne druhy place, od hladoveho, pes vztekaci az po ten ze spani....a kojeni??? To je kapitola sama pro sebe. V porodnicich ti moc neporadi. Nam to neslo, tak prej at si dam kloboucek, e mam spatne bradavky. Doma mi to nedalo, pozvala jsem si laktacni poradkyni a od toho dne jsem kojila jak na dratkach do 14 mesicu. Zadne spatne bradavky, jen moc nalita prsa a mala mela pidi pusinku a neumela to ooobr prso chytit 🙂

cernucha
15. zář 2011

@ilonne To by byla nuda, kdyby se mimca jen nekd vyrabela 🙂 Neboj, to bude v pohode. Ja mela fakt krasny, rychly porod.
Kolik ze si pribrala????? To sem ani nepis!!!! Ja mam ted nahore 4kg a zitra zacinam 23tt.

ilonne
15. zář 2011

@cernucha No, já už jsem si říkala, jestli nejsem divná, protože všude jen slyším, jak se všichni hrozně těší a jak se musím hrozně těšit a jo, těším, ale taky mám strach. I když jedna kamarádka se mi přiznala, že chtěla dítko v šestinedělí vrátit 😀 . Teď už by ho nedala, ale to šestinedělí prý byl fakt masakr. No, jo jenže já jsem od 21tt na dietě kvůli té cukrovce, takže, co jsem do té doby přibrala jsem shodila, pak jsem přibrala 300 g a teď za poslední dva týdny 2 kg, na což docela čumím. Jako já nejsem žádný drobeček, před těhu vel. 46, teď 44 - 46 a doktorka mě celou dobu chválila. Kdybych přibrala nějakých 10 kg už by mě snad vozili na vozíku a zvedali jeřábem. Já si taky jiný než rychlý porod odmítám připustit, i když máma mě prý rodila docela dlouho, na druhou stranu já jsem stavěná spíš po babičce a ta si na porod nemůže stěžovat.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru