Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

pospisilka
15. zář 2011

@cernucha ja taky nabrala jen 4kg....

cernucha
15. zář 2011

@ilonne No, obcas to masakr byl a je porad, i kdyz uz je Emmca velka. Je to proste najednou totalne jinej zivot, nespis, prozivas jiny strach, jine pocity....ja spala celou dobu v porodnici jen na jednom boku, abych na malou videla, aby se treba neudusila 🙂 Ale na druhou stranu poznas uplne jny rozmer lasky. Zni to trapne, ale je to tak 🙂

cernucha
15. zář 2011

@pospisilka za cele tehotenstvi? Od puvodni vahy? Jak to delate? To preci neni uplne bezne, ne? Na minule poradne mi sestricka rikala, ze v nasich zemich je prirustek vahy do 10 kg bran jako minimalni, ze beznych je cca 15 kg.

pospisilka
15. zář 2011

@cernucha ja nejdriv pribrala 9 ale co mi zjistili cukrovku musela jsem drzet dietu tak jsem zhubla 5kg a od te doby se držím na stejne váze takzee od začátku 4kg

ilonne
15. zář 2011

@cernucha Jak jsem psala diabetická dieta a nejsem žádný drobeček.

cernucha
15. zář 2011

@ilonne Smekam pred vama 🙂 Ja tentokrat otehotnela na 60kg a dnes rano jsem mela 63,9. Nemuzu moc srovnavat s prvnim tehotenstvim, protoze to jsme zvracela a neco i zhubla, ted je mi od zacatku dobre.

mimys
15. zář 2011

@sunnies ahoj
no jasne ze pojd 🙂
prenášet tě nechají asi týden, teda pokud jsi zdravá. máš to z nás všech tady nejblíž ... jak se cítíš? já mám pocit, že už mám po termínu, jak jsem na nervy...

mimys
15. zář 2011

tak holky koukám, že jsem z vás přibrala nejvíc, teda ... mám nahoře 7 kg... a to to vypadalo, že spíš zhubnu na te diab. diete.... nejdřív před dietou jsem nabrala 3 kg, pak s dietou zhubla 4... pak jsem ale dostala inzulín a váha vyletela fakt půl kilay za týden nebo snad ještě víc... Pripadá mi, že mi nenarostlo ani snad břicho, jako stehna.... ten inzulín se tam snad ukládá :-/

ilonne
15. zář 2011

@mimys Tak pak budeš bez inzulínu a z těch stehen se vypaří. Jenže ty jsi podle fotky drobná, kdežto já jsem malý tlustý trpaslík 😀 .

mimys
15. zář 2011

@ilonne neboj, žádná ostuda nebude.... já omdlívala při pohledu na stříkačku a mám už za sebou dva porody... je to zvláštní, ale když to na tebe přijde, tak je to fakt takový "jiný stav" všecko jde okolo tebe a vůbec ti věci nepřijdou divný... proste tím projdeš a je to... neříkám, že to nebolí, ale je to fakt zvláštní. Jako by byl člověk zhypnotizovanej. Ta příroda to prostě nějak zařídí. Neboj

mimys
15. zář 2011

@ilonne no já jsem taky trpaslík... mám jen 160cm a ted mám 70 kg! to jsem nemela ještě nikdy.... vzdycky jsem mela 56 -57... jenze poslední půlrok pred otehotnením jsem z neznamýho důvodu pribrala na 63... najednou... a ted ještě to těhu... pripadám si jako koule. Jen doufám, že kila půjdou dolu sama... jak človek bude v jednom kole...

evulatko
15. zář 2011

@saronka, ja tedy na tom ultrazvuku byla uz docela davno, ale bylo to tak, ze vysledky krve mi rekla az tam, vsechno prekontrolovala, hodila do pc, vysla ji pravdepodobnost Downova syndromu a dalsich chorob... Pohlavi mi rekli az ve 20. tydnu a za fotku jsem platila 100Kc.. Kdyby Te jeste neco zajimalo, tak napis🙂

sunnies
15. zář 2011

@mimys tak s tím týdnem jsi mě potěšila, zdravá jsem, až na to, že mi občas vyskočí trošku tlak....ale dneska v poradně byl vzorový, takže tatínkovy naděje, že už si mě tam nechají, se nenaplnily 🙂.....jinak se cítím fajn, občas mi nepřijde, že bych měla rodit, občas mi hooodně tvrdne břicho....každopádně bych už byla ráda, kdyby nadešel ten správny čas 🙂

pospisilka
15. zář 2011

chci se jeste zeptat co mate pripravene do porodnice?Mate treba dane věci zvlašt na sál a zvlášt na odd.šestinedělí?

mimys
15. zář 2011

@pospisilka na strankach apolinare je seznam, co máš mít sebou
Já teda mám sbaleno vsecko v jednom.

ilonne
16. zář 2011

@mimys No tak mě se svýma 70 kg netrumfneš. Já mám 164,5 cm (a na té půlce si nesmírně zakládám) a dostala jsem se až na 88 kg před těhu. Teda měla jsem už i 95 kg a pak jsem 7 kg shodila. Jako pravda, že jsem rok brala kortikoidy a nemohla se hýbat, ale hubená jsem fakt nikdy nebyla. V mých nejhubenějších letech jsem vážila okolo 65 kg a to už jsem se fakt týrala hlady. Takže já jsem za tu cukrovku i ráda, jinak bych určitě byla jak tank. Nechci se rouhat, ale ta dieta má něco do sebe.

cernucha
16. zář 2011

@mimys Ahoj 🙂 Pobavilo me, ze mame podobne parametry, merim 161cm, v nejlepsich letech jsem mivala tak 53kg, to bylo uzasny, pak pred prvnim tehu 56, ani nevim presne koik jsem nabrala, kazdopadne z porodnice jsem sla jak lanka a dokud jsem kojila, byla to parada. Jak jsem prestala a zacla cvicit, mela jsem najednou 60kg a to se me drzelo. Jestli neco vazily i svaly, nevim, kazdopadne mi to nevyhovovalo, ale na tom jsem otehotnela a dnes zacinam 23tt a mam 63,9, takze na tech 70 to dotahnu urcite a to mi prijd nmji vysku uz tristni :(, ale co nadelam......

mimys
16. zář 2011

@ilonne 🙂 no to tě teda nejspíš nedoženu, to ne... 🙂 ja doufám, že se mi podaří po porodu vratit na alespon tech 60, ikdyž spokojená jsem byla na tech 56-7...
@cernucha No to jsem na tom podobne, teda 🙂 ja tech 53 měla sice naposled, když mi bylo 20, ale na tech 56 jsem se držela celkem dlouho, až ted posledni roky se to najednou vyšplhalo na 58. po prvnim diteti 56, po druhym 58 ... ale ted když mi bylo 38, me vaha najednou vylezla prez 60 .. bez toho abych nejak vic jedla.
Mamka rikala... no co bys chtěla... vždyt uz mas na krku přechod... to uz se ti nebude vaha lentak držet a bude se ti hůř hubnout... no a najednou pojednou... místo přechodu se objevily dve čárky na testu😀
a místo tech 63 se kteryma už jsem se nehodlala smířit mám 70 😀
Jsem strašně zvědavá, jestli se mi podaří zhubnout alespoň něco.

ilonne
16. zář 2011

@mimys No, já doufám, že z porodnice odejdu lehčí než jak jsem otěhotněla a pak se plánuju vrátit na nějaký 70 - 73 kg, což je podle odborníka, který mi dělal kompletní testy moje ideální váha. A asi fakt je, jak jsem psala při těch 65 jsem už nejedla skoro nic a bylo mi dost blbě.

cernucha
16. zář 2011

@mimys Urcite podari, z porodnice pujdes klidne i o tech 10 lehci, to neboj. Sama na sobe to taky pozoruju, ze cim jsem starsi, tim se hubne hur. Ve 20 stacilo par dnu nejist a brisko bylo uplne plochy. Ted nejen ze je tezky prestat jist, ale to bricho nejak dolu nejde 🙂

cernucha
16. zář 2011

@ilonne kazdy ma nejakou svoji vahu pod kterou proste nemuze jit. Ma znama co fakt maka strasne fitness a aerobic, je cvicitelka, tak kdyz klesne pod nejakou vahu, proste prestane menstruovat. Je od prirody stavena byt mohutnejsi.

ilonne
16. zář 2011

@cernucha @mimys Tak já třeba s břichem nikdy problém neměla, ale ten podvozek - vel. Velké Tatry 😀.

mimys
16. zář 2011

@ilonne ono totiž strašně záleží na stavbě těla. Někdo se stejnou výškou má třeba ideální váhu o 5 kg míň. Podle typu kostí a vůbec. pro mě zase s mojí tělesnou stavbou je i těch 60 moc.
Já byla vždycky drobek, můj syn ve svých 10 letech má už teď větší ruce než já. Mám teď oteklý těhu kotníky, nevejdu se do mých nejoblíbenějších bot... ale doktor říká .. otoky žádné, kotníčky máte jako laňka 😀
to může říct jen člověk, co je neviděl v normálním stavu a porovnává je s běžnou populací... Když mu řeknu že oteklý jsou, řekne ..ale néé a kdéé ?

mimys
16. zář 2011

@ilonne 😀 Velké tatry 😀 to je dobrý 🙂 No každej to má jinde 😀 Když máš široký boky, je jasný, že mezi nima pak musí být nějaká výplň a ta něco váží 😀
Já nemám pánev moc širokou, tak když přiberu, už jsou to pak špeky... při těch 57 kg jsem měla přes boky kolem 94-96 teď se raději neměřím, jinak mě chytne deprese.

mimys
16. zář 2011

@cernucha No já doufám, že z porodnice pujdu lehčí, ale o kolik , to si netroufnu hádat 🙂 minule měl kluk necelý tri kila, a já pak z hrůzou zjistila, ze vážím míň jen o dvě kila 😀 to mi hlava teda fakt nebrala 🙂 pak doma ale už to bylo OK. Jestli si ze mě ta nemocniční váha jen tak nevystřelila.

ilonne
16. zář 2011

@mimys Ale prý se mi bude dobře rodit, aspoň to říkají všichni okolo. Jsem po babičce 😀 .
@cernucha No, to já taky pořád cvičila a ten spodek se ne a ne hnout. Pak jsem cvičit nesměla a k tomu brala kortikoidy, a to to houplo nahoru.

mimys
16. zář 2011

@ilonne to jo, to pak jde jedna báseň, když jsou širší boky. Mimčo bude mít místa, a nebude tolik otlačený.

saronka
16. zář 2011

@evulatko děkuju moc.. 🙂) super že dělají fotečky..mám sice od své doktorky, ale nemá tak dobrý ultrazvuk 🙂)

mimys
18. zář 2011

holky, nevíte jak je to u apolinare s manzelem u porodu? muze byt se mnou pri te prvni dobe porodní, nebo az u te druhe na porodním boxu? Chtěli bychom to tak, že by semnou byl na te přípravě a potom by šel pryč... myslíte že to takhle jde?

estrellita
18. zář 2011

@mimys az na porodnim boxu, ale tam jdes uz v prvni dobe porodni, pokud jsi otevrena cca na 4 prsty, jdes na pripravu a pak hned na bo, kam ho za tebou pusti.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru