Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

rive
27. bře 2017

@astyna nám na kurzu rikali, ze by me sanitka do porodnice dovzela i v ramci stredoceskeho kraje.

astyna
27. bře 2017

@rive

To už nevím. Já jsem se ptala jen v rámci Prahy, protože mě někdo říkal to a ten zase toto, ale nikdo neměl vlastní zkušenost, jen domněnky.

Ony by ty registrace pak nedávaly ani smysl, kdyby se plošně vozilo do nejbližší.

Zkus se zeptat přímo v porodnici, jak to tam chodí. V Krči měli třeba přímo vlastní sanitky a na kurzu nám dávali několik čísel na ně.

smecka
27. bře 2017

@astyna : tak to je dobre s temi sanitkami. 😉

Tak kazdy ma jinou predstavu o porodnici. Ja jsem zmlsana Horovicemi, co se tyce soukromi, ale taktez je pro me dulezity pristup personalu a zatim jsem se nesetkala s protivnym pristupem.
Dnes jsem byla v prostorach porodnich boxu na zatezovem testu a sestricky mile.

smecka
27. bře 2017

@kristynatita : vzdalena sprcha a wc se mi taky nepozdava. V Horovich je standard pokoj pro dve s vlastni sprchou, wc. Tady za to chteji litr za noc. 😒

dasa888
27. bře 2017

Každý má představu o porodu jinou. Já už bych tam nevlezla a není to jen o sprchách a wc, ale celkově o všem. Ano jsou milí s úsměvem ti zmrví porod a tak moc radí z kojením až odchazis s dokrmem....

smecka
27. bře 2017

@dasa888 : az tak? Co se skryva pod "zmrvi porod"? 😕

karlajasmine
27. bře 2017

@smecka ja bych ty negativni recenze necetla. Ja jsem tam rodila v roce 2015 a nemuzu si stezovat, pred podanim jakekoli medikace se me ptali, zda ji chci nebo ne, kdyz jsem odmitla nebyl jediny problem, druha doba porodni byla rychla a v pohode, ani me nenastrihli a nemela jsem zadny stehy, na sestinedeli normalni lidi... Sestricky jsou vsude podobny, zalezi, na koho clovek narazi a jako ma zrovna naladu. Koupelny jsme mely sdilene s vedlejsim pokojem, ano na jidlo se muselo na chodbu (hned pred pokoj, asi 10 kroku) a ono zas tak dlouho netrva, si snist jidlo, pokud clovek chce pak jit spat. Asi tezko tam muzou kazdymu zvlast servivovat jidlo v dobu, kdy se mu to hodi, ze 🙂
Ja budu tentokrat rodit v Krci, protoze na Apolinari mi vadilo to, ze nebyla mozna navsteva na pokoji (pokud clovek nemel nadstandart) a celkove bych si prala trosku vetsi klid, ten Apolinar je opravdu hekticky, ale nepredstavuji si, ze to bude v Krci nejak zasadni rozdil.

Fakt nema smysl se moc ptat na recenze a nejak se stresovat, kazdy ma jinou zkusenost a je to hodne i o stesti na personal a na tvym pristupu. 🙂

karlajasmine
27. bře 2017

@smecka jo a pomoc s kojenim byla naopak fajn, odchazela jsem s tim, ze jsme plne kojili a malej pribral v poslednim dni 50g.

dasa888
27. bře 2017

@smecka myslím tím, běžné zásahy které se dějí dnes a denně. Oxytocin, nastrih, pichnuti plodove vody, to vse s usmevem za velké manipulace s důvodem ,,urychlime to"....normálně probíhající porod tak může skončit sekcí...já osobně, bych v Praze nerodila, jsou to továrny na děti dle mé nové mudr a když už tak pořádně informovana s dulou nebo vlastni PA v zádech. 🙂 ale jak říkám, každý to má jinak, někomu vyhovuje právě tohle někomu něco jiného....

karlajasmine
27. bře 2017

@dasa888 a kdybys oxytocin, nastrih a pichnuti plodove vody odmitla? Zkousela jsi to? Ja jsem mela prvni dobou porodni vic jak 24h a jakekoli zasahy a 'urychlovace' jsem u Apolinare s usmevem odmitla a nebyl s tim jediny problem... To, ze nechci nastrih, jsem taky nekolikrat s usmevem zduraznila a nikdo mi ho tim padem neudelal...

smecka
27. bře 2017

@dasa888 : Predpokladam, ze probiha prijem, kde si muzeme vyjasnit, co zhruba chceme, nechceme. Nikdy bych si nenechala pichnout cokoliv, aniz by mi rekli, co to je a proc. To same pichnuti vody, nerikej mi, ze bez zeptani ti vodu rupli! 😕
Jistou manipulaci, ze to chteji urychlit, ocekavam a nemam jim to zle, je spousta mamin, co to chce uz mit za sebou a ja si takovou chvilku zazila se synem. Nechtela jsem nic, ale pak jsem mela velmi silne kontrakce, neotevirala jsem se a privitala jsem injekci. Ale neexistuje, aby mi nic nerekli.

karlajasmine
27. bře 2017

@smecka pochybuju, ze ti nic nereknou.. me se pred jakymkoli zasahem na vsechno ptali a kdyz jsem odmitla tak uplne v pohode.

smecka
27. bře 2017

@karlajasmine : vid? 🙂 Je to jako se vsim, nikdy se nelze zavdecit vsem. Kdyby mi nezjistili Streptokoka, rodim v Horovicich, takhle jsem byla nucena vybrat prazskou porodnici.
Snad budu mit kliku a dobre naladenou PA 😉

rive
27. bře 2017

Holky, me prijali ve stredu vecer a porodila jsem az v patek v poledne, zadne urychlovace mi ani nenabidli, voda mi praskla ve ctvrtek rano a i tak jsem cekala dalsich 24 hodin, nez jsem sla na sal, o epidural jsem si sama rekla, protoze jsem od uterka nespala a byla jsem uz fakt vycerpana, nastrih se nekonal, na vsechno se ptali. Jak jsem rikala, u porodu jsem mela jen jednu porodni asistentku, ktera byla uzasna, doktor se prisel jednou podivat, rekl, ze je tam zbytecny.

smecka
27. bře 2017

No, jestli do ctvrtka neporodim, v patek indukce, takze to bych si asi prostredi Apolinare uzila az az 😔. Predstava je jina - prijit na box a dejme tomu za 2-3 hodinky mit zdrave miminko v naruci. Snad si miminko da rict, uz je to psychicky narocne.

Coz me vede k otazce, dovoli mi, pokud bude miminko v poradku, mit ho na sobe, aby se mohlo libovolne dlouho prisat?

karlajasmine
27. bře 2017

@smecka pokud nebudou mit frmol a ty I miminko budete v poradku tak ano 🙂 Me dovolili aby se miminko prisalo ale byla jsem tak vyrizena (predtim prvni doba porodni dlouha a 2 dny beze spanku) ze jsem usinala, tak ho pak odnesli a ja okamzite usnula.

astyna
27. bře 2017

Holky, klid, já rodila prvně v Krči - obávané negativní porodnici, která byla "známá" vyšším počtem císařáků aneb nebudeme čekat, ulehčíme vám to. Takže jsem přistupovala k tomu tak, že tam budou ty ošklivé sestřičky, které jsou všude zmiňované, žádné soukromí atpod. Nicméně, 5 min od domu rozhodlo a já tam šla rodit. Naprosté překvapení co se týká všeho. Rodila jsem tam sama, vše se mi řeklo, nikdo do ničeho netlačil. Dokonce mě "obsluhovala" i ta zminovaná sestřička, která prý "byla hrozně moc arogantní"apod. Lidi, je to jen o lidech. Já jsem naopak na Hořovice i Neratovice neslyšela nic moc dobrého,ale lidi rádi haní a neradi chválí....

karlajasmine
27. bře 2017

@astyna Jj stejny I u me.. prave proto jsem zvolila Krc, protoze jsem zase slysela treba o Podoli, ze tam tlaci kazdyho do cisare.. je to podle me I hodne o rodicce, znam treba jednu pani, ktera v porodnici mlcela, kyvla na vsechno, co ji nabidli, a pak nadavala, jak ji zbytecne udelali to a tamhleto.. Nevim, nemuzu chvalit Krc dopredu, je mozny, ze tam narazim na blbce, ale snad ne..

karlajasmine
27. bře 2017

@astyna Jo a jedna znama rodila v Krci 40 hodin a cisare ji nenabidli, dokonce ji odmitli, kdyz o cisare prosila, takze asi tak..

smecka
27. bře 2017

Ja sice Horovice vychvaluji, ale u prvni casti porodu jsem chytla starsi PA, neosobni, nemluvna, vysetreni od ni neskutecne bolelo. Pak se nastesti vystridaly.
Jinak v Krci v poslednim roce rodily dve kamaradky a pely odu.
Kazdopadne uz chci mit porod za sebou a maximalne nekam napsat svou, doufam, pozitivni zkusenost 😀

karlajasmine
27. bře 2017

@smecka preju ti, at chytnes moji PA, byla mlada a neskutecne mila.

smecka
27. bře 2017

@karlajasmine : ano, tu chci a pokud mozno dnes v noci. Kez by! 😀

karlajasmine
27. bře 2017

@smecka drzim palce! 🙂

kristynatita
28. bře 2017

@astyna jenze kdyz mam srovnani s Vinohradské porodnice, je tezke si rozdilu nevsimnout. A to wc a sprcha bylo skutecne o dve chodby dal ;)

kristynatita
28. bře 2017

Nemíním se zde hádat. Já bych tam šla rodit jen v případě rizikoveho porodu ci kdyby byl maly nejak nemocny, jelikoz vim, ze do Apolinare se svazeji nejtezsi pripady z nejrůznějších porodnic kvuli NEJLEPSI NEONATOLOGII V ČESKU.

valeri10
28. bře 2017

Ahoj rodila jsem u Apolinare před měsícem a vše bez problémů.Co se týče porodniho boxu vůbec jsem nevnimala ostatni zvuky a rodici,bylo mi to jedno.Pro mě bylo nejdůležitější porodit zdravé miminko a moje případné nepohodlí mi bylo fuk.Chtěla jsem to mít rychle za sebou a nedělat z toho žádný obřad a tyatr😀.v pět ráno jsem přijela a hned šla na přípravu kde mě nechali hodinu skakat na míči ve sprse,v sedm jsem byla na porodnim boxu a v deset se malá narodila.Měla jsem epidural a u šití rajsky plyn,mála byla větší a s velkou hlavou.Porodní asistentka byla moc milá,většinu času nás nechala s manzelem samotné.V porodnici jsem pak byla další dva dny takže to rychle uteklo ani jsem se nestihla rozkoukat.Měla jsem oči jen pro svoji holčičku a byla a jsem šťastná,že je zdravá a porod byl bez komplikaci🙂.

smecka
28. bře 2017

@valeri10 : muzes mit mic i na porodnim boxu?

valeri10
28. bře 2017

@smecka ano.mala nebyla dostatečně sestoupena takže jsem ještě na boxu hopsala na míči.mam ho doma a možná kdybych na něm byla už doma od začátku kontrakci tak bych si ten porod zkratila.takže doporučuji co nejvíc na míči.

smecka
28. bře 2017

@valeri10 : to jsem rada! Mam stejnou zkusenost. U obou deti jsem byla na balonu, co to slo.
Akorat u syna jsem si to pohnojila tim, ze ve sprse jsem si davala prilis teplou vodu a tim si rozjela mega kontrakce a zaroven se neotvirala.

astyna
28. bře 2017

@kristynatita

To neni o hadani,spis kazda mame jine zkusenosti 😊

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru