Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

martinka79
10. kvě 2008

zapíšu si kdyby jsme to také potřebovali děkuji. 😉
krásný den všem a vlastně všechny dny plné sluníčka. PA 😉

barbarek
10. kvě 2008

Ahojky všem,
Cechtek díky moc za radu, ale už je bereme a úplně nezabírají. Trápí ho to asi opravdu hodně. Ale třeba by to měl s tím ještě horší. Někdy jsou dny kdy ho to tolik netrápí a pak zase dny kdy je mrzutej celý den a kroutí se. Teď zrovna taky pláče a babička ho drncá na balkoně v kočárku. 😢 Chudinka moje ráda bych mu nějak pomohla.

Teď jsou opradu krásný slunečný dni. My jsme dnes byli na chatě a bylo to parádní. I jsme se trošku připekli 😀 Tak si to sluníčko taky hezky užívejte. 😉 Mě mají snad ve středu sundavat sádru,tak snad pak budu brzo schopná chodit na procházky 🙂

janah.
10. kvě 2008

Barbarku, tak to držím palce!! My byli taky na chatě, lidí jak na sídlišti 😒 Chtěla jsem se zeptat, taky máte tak uřvaný mimi??? My v podstatě nic jinýho neumíme. A přes den se mi zdá, že hrozně málo spí, tak snad 2 hod. a dneska je nedala ani v kuse... Pořád jen shání co k jídlu 😕 Přijde mi, že jídlo chce jen, aby mohla viset na prsu.. No ale v noci aspoň spí, to bych jinak nezvládala 😎

martinka79
10. kvě 2008

Jani ahojky tak my přes den taky nic moc až venku v kočárku a docela je takovej živoučkej nepláče moc ale zase by se choval mrška malá. jinak dnes u nás psycho. malej docela pohoda, le já totálně ... nic se mi nedařilo.
Baru držím pěsti na tu sádru. Tak hodně zdaru. 😉

cechtek
11. kvě 2008

barbarku a co jíš?

barbarek
12. kvě 2008

Ahojky,
cechtek v jídle se hlídám naprosto abnormálně, abych nejedla nic co ho nadýmá. Takže to je v pohodě. A to mi doktorka řekla, že ať jim opravdu všechno, což moc nechápu. Prý děláme co můžeme, aby jsme mu pomohli, ale holt to musíme vydržet...je to tak tříměsíční kolika 😒 Tak snad to pak přestane.

Jinak malej je hodnej, ale pláče docela často...kvůli těm prdíkům. Poznám to jak se kroutí. Jinak je hodnej a rozlíží se po okolí. Někdy spí celé dny a jindy moc ne. Nejlíp spí venku, to je jasný. V noci je to paráda, budí se jen na kojení. Občas ráno ho to zase trápí, takže si pobrečí. Ale jinak je ok. Holt si musíme zvyknout, že miminka občas brečí 😀 😀

Marti díky moc, hned ve středu písnu zda mi jí sundali nebo ne 😎

martinka79
12. kvě 2008

Baru to víš kluci jsou na prdíky náchylnější a neboj nejsi v tom sama tolik maminek s prdíky bojuje. já se teď také hlídám v jídle, ale u nikolky tedy ne to jsem zblajzla vše. 😀
drž se a sádru zahoď na věky věků. pa

janah.
12. kvě 2008

Holky, ještě tak prdíky!! Žádný nemáme, jíst můžu co chci a řveme jak o život. 🙄 Celej víkend nonstop a i když jí chováme.) Řvala i v kočárku na procházce. Tak jsem se naštvala, dala ji do tašky od kočárku a zavřela do ložnice...Řve taky, ale mín a není to tolik slyšet. Jsem z toho úplně na nervy 😢 😢

martinka79
13. kvě 2008

Jani toto stejné jsem ěla s dcerou bylo to šílené, tenkrát jsme šla klidně vytírat chodbu(schodiště) abych ji enslyšela. hrůza, ale po 6ti nedělích to přešlo. doufej, že se vám to upraví. moc s tebou soucítím.

barbarek
13. kvě 2008

Ahoj holky,
Jani dnes tě úplně chápu, malej dnes extra trpí s bříškem a řve od 5h.Teď ho taťka vzal ven, tak mám klid. Už jsem z toho byla zoufalá. Někdy si říkám jestli fakt řve kvůli prdíkům, ale on se tak kroutí a prdí, že to tak asi bude. Když ho to netrápí tak vydrží ležet a rozlížet se. A prý řve i kočárku. To jsem ale ještě nezažila, tak uvidíme co mě čeká až mi sundají zítra sádru a nějak vyrazim s kočárkem 😉

r.o.s.s.i.b
13. kvě 2008

Ahojky,koukala jsem na stránku Apolináře a je tam změna v registracích už to není na zavolání,ale musí se registrovat osobně,jen jsem, nepochopila to stím registračním razítkem,to vám dávali do těhu průkazky??? 😅

martinka79
13. kvě 2008

ano

martinka79
13. kvě 2008

holky my dnes také bulíme spal ráno až do 9:30ale teď je pěkně ukňouramý a žádný prdy, ale vedro mu je. jinak ta registrace se dostává do průkzy přeji hodně úspěchů.

janah.
13. kvě 2008

Tak koukám na ty registrace, to je teda nářez 😢 Ještě, že už je to za náma, co?? Nedovedu si představit, hnát se tam pro razítko a vystát si pěknou frontičku 😒 😒)
Jinak dnešek u nás trošičku lepší, ale furt pláče. Jak často kojíte?? Každý 3 hod. nebo jak si řekne mimčo??? Mně se zdá furt nějaká hladová 😀 Jo a taky máme za sebou kontrolu po šestinedělí 😀 😀

martinka79
14. kvě 2008

no já kojím přes den asi po těch 3 občas i méně ale i déle podle malého a v noci asi po 5-6hod. jak se budí, ale většinou jen jednou v noci a potom nad ránem.
drž se. Jo nás kontrola čeká příští týden. 😉

barbarek
14. kvě 2008

Holky sádru mám dole,hurááááááááááááááááááááááááááá 😀 Jen jsem hrdině chtěla udělat krok a absolutně se nechytám! Noha je jak mrtvá, zmrzlá a když na ní došlápnu tak celá jako mravenčí. No asi bych chtěla zázraky. Mám doporučené rehabilitace 3x týdně, ale asi to nebudu zvládat. Nemá mě tam kdo vozit.Prý to mám zatím zkoušet doma rozhýbat, máchat v teplé vodě a pak na ty rehabilitace buď jít nebo ne. Tak uvidíme.Ale jsem ráda, že to mám aspoň z nejhoršího za sebou. Měla jsem jí 10 týdnů 😠

JInak kámoška taky říkala, že volala k Apolináři a že jí řekli, že říjen už mají plno. Je to mazec ☹ A to razítko dávají do průkazky a je to prý proto, aby bylo vidět kde jsi registrovaná 😉
No jsem taky ráda, že to mám za sebou!!

martinka79
15. kvě 2008

BARU JÁ MĚLA TAKÉ KDYSI SÁDRU A BRNĚMA A MRAVENČILA MNE NOHA. DRŽ SE A HLAVNĚ KLID A NEPŘEHÁNĚJ TO S NÁMAHOU. POMALU SI JI MASÍRUJ A PROTAHUJ. žádná spěch.
myslím na tebe aby jsi to zvládla rychle rozhýbat.
Jani tak jak vy? my pohoda dnes noc horší neklidná proti jiným,a le jinak dobrá. teď hajá v nové cestovní postýlce jelikož košík se mu nelíbil tak jde dnes z domu.

barbarek
15. kvě 2008

Marti to přesně dělám, masíruju, máčim v teplé vodě a tak jakoby chodim...no sedim na vozíku a odstrkuju se nohama jako při chůzi. Tak jí aspoň trochu rozhýbu a pak budu zkoušet chodit při berlích. ALe jinak mě ta noha ještě neudrží. 😒

misule27
15. kvě 2008

ahoj.. všechny zdravím. Chtěla jsem se vás zeptat.. jako zkušených rodiček. V poradně u Apolináře dělají i ult. při kontrolách??? Můj doktor mě tam už posílá, tak abych věděla do čeho jdu 🙂 jinak všem mooooooc gratuluju k mimískům 🙂

kacatko03
15. kvě 2008

Ahoj všem....v2002 jsem rodila u apolináře a chtělachych tam rodit znova...akorát se toho dost změnilo 🙂
do kdy se tam musím registrovat???? 🙂 to dřív jsem nemusela....

misule...ano u apolináře dělají i UTZ, monitor atd....ale dlouho se tam čeká...

kacka.va
15. kvě 2008

registrují od 15+1 mám dojem, a když se jde na monitor hned ráno, tak se tam ani moc nečeká

martinka79
15. kvě 2008

misule jo UTZ je dole a pradna nahoře a monitor dole, vše je zvlášť a doba na čekání pokud jsi objednaná na UTZ tak to jde rychle. 😉

misule27
15. kvě 2008

martinka: aha.. a v jakých případech tě na ten ult. objednají? já se totiž na tom posledním (ve 30 týdnu) zapomněla zeptat, jestli to bude opravdu holka a dnes jsem četla nějaký článek na netu, že nějaká dívčina měla potvrzeného chlapečka z ult. ve 20 a právě v tom 30 jim řekli, že to bude holka :(
tak nevím, jestli ještě budu mít příležitost se někoho zeptat. můj doktor ult. nemá 😒

martinka79
15. kvě 2008

no pokud usoudí dr, tak jdeš na utz ale myslím si, že by jsi to mohla říci svému dr. aby tě tam poslat a objednáš se.

janah.
16. kvě 2008

Ahojky,
teda s tím ultrazvukem si nejsem vůbec jistá. Poslední se dělá kolem 32 týdne a pak si myslím, že nic. Mne ho dělali, protože jsem se s nimi o tom bavila a z předchozího těhu jsem měla mimi nad 4 kg, tak se dělal kontrolní těsně před porodem, ale standardně se ultrazvuk podle mne už nedělá. (u těch předchozích těhu mi rozhodně nic nedělali). Co se týče registrací, viz výše, jsou tam od května změny, podívejte se na oficiální stránky. 😒
Barbarku: ta noha chce asi pomalej rozjezd. 😖 Máš tam ještě mamču, aby Ti vypomohla??
To Martinka: ten řev je trošku lepší, ale už to taky asi bude tím, že jsme zdravější a furt někde lítáme venku 😀 Včera po celých 9 dnech opět nemoc - tentokrát ucho nejstaršího. Ale to už je celkem rychlovka a můžeme se volně pohybovat 😝 😝

kacka.va
16. kvě 2008

ultrazvuk u Apolináře mají, ale posílají tam, jen když je něco v nepořádku, nebo když potřebují kontrolní kvůli množství plodové vody, nebo upřesnění velikosti miminka, apod.
Jinak ani u pozdějšího ultrazvuku není na 100 % jisté, že to bude takové pohlaví, jaké Dr. řeknou.

barbarek
16. kvě 2008

Ahojky,
Jani mamku tady ještě mám a dokud nebudu chodit tak tu musí být. Ještě nejsem schopná chodit ani o berlích, prostě se o tu nohu větší silou neopřeu. Když stojim tak stojim na obouch nohách, ale na té zdravé mám stejně větší váhu..ač chci nebo ne. Prostě to nejde tak rychle. Bojim se že to nepůjde vůbec, když vidim jak je mrtvá, ale to je blbost to je mi jasný 😀 😖

misule27
16. kvě 2008

tak děkuji za info.. já vím, že je to 100% je to až u porodu.. 🙂 bylo by to zajímavé.. klučina v růžových dupačkách (a že jich mám 🙂

kacka.va
16. kvě 2008

to se stalo kolegovi. Pořád jim říkali, že to bude kluk a až u porodu se vyloupla holka

r.o.s.s.i.b
16. kvě 2008

Téda vy děsíte,nám na 3D ukazovala doktorka holčičku a to jsem byla ve 28.tt tak mám spousta růžové barvy,to by byl opravdu šok 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru