Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

berunka
4. pro 2008

jj,mam planovaneho cs tak tam snad misto bude 😀 uz jsem zazila ze jsem lezela 2 dny na predpokoji na porodnim sale protoze na riziku nebylo volno.ja ani nadstandard nechci,na tech par dni to preziju a penizky se budou hodit jinde 😉 a jednoluzak ani nevim jestli bych chtela.na rizku jsem o vikendu byla na dvouluzaku sama a tesila jsem se az mi tam zas daji nejakou maminku 😀

ronie
4. pro 2008

to je hrozně individuální já mám ráda svůj klid a na sžívání s miminkem je ho potřeba a navíc spolubydlící nebyla zrovna moje krev, takže já si zase ráda připlatim 😉

balveda
4. pro 2008

Berunka - muzu se zeptat jak presne si daleko? Ja jsem ted 36+4 a zitra si jdu domluvit cisare na zadost meho gynekologa, jelikoz jsem kardiacka. Termin mam 28/12 ale doufala jsem, ze cisare mi udelaji uz ve 38. tydnu, aby neriskovali ze se mi rozjede porod - jelikoz mam strojek, tak by to mohla byt komplikace. Takze me zarazilo, ze ty ho mas naplanovaneho na 30/12.. je to taky nejakou chvilku pred terminem? Diky moc!

kacka.va
4. pro 2008

tak u nás byly sestřičky jak které, většinou ukázaly jak na to, ale třeba holky, co se mnou ležely to nějak nechápaly, tak jim to ukazovaly víckrát. myslím, že jde hlavně o to koupání, jinak poradí, jak dítě chytnout třeba při převlékání.

kacka.va
4. pro 2008

jo a nebo ještě poradily holky, které už měly třeba 2 dny po porodu, takže to je na jednu stranu výhoda, když nejste na nadstandardu 😉

berunka
4. pro 2008

no jo ronie,tak standard stejne nemas do posledni chvile jisty i kdyz ho chces a kdyz mas dvouluzak tak uz je to jedno.to bych za to neplatila.navic tisicovku za noc na jednoluzaku je hrozny,kdyz jsou treba komplikace tak tam nechas treba 8tisic 😒
balveda: ja jsem dneska 35+4 a o cisari jsem vedela uz temer cele tehu,jen se cekalo jestli se nahodou nerozestoupi panev.cisar se muze udelat nejdrive 38+0tt,tzn ukonceny 38tt 😉

ronie
4. pro 2008

po cs je ale k nezaplacení ta sprcha v pokoji..ale říkám každá to má jinak, já sem zvědavá jesi se mě poštěstí nadstandart ve vinohradské..tam to stojí polovinu-jednolůžák 😵 tak uvidíme 😝

balveda
4. pro 2008

Berunka - tak moc diky!!! tak 10/12 to teda nebude :( ale melo by to teda byt 17/12, protoze to ma byt ve stredu, aby mohl byt pritomen i muj gynekolog.. no to jsem zvedava jak se zitra dohodneme 🙂 Kazdopadne na stedry den uz bychom pri trose stesti mohli byt dom, super 🙂

Tak vsem preji at to dobre dopadne a miminka jsou zdrava!!!

berunka
4. pro 2008

ronie: tak sprchy jsou u nekterych normal pokoju taky takze je to o stesti a myslim ze maminy co rodi normal to maji se sprchou horsi.

balveda:po cisari pocitej tak tyden v nemocnici a den porodu se nepocita.takze s tim Stedrym dnem nevim nevim 😒

ronie
4. pro 2008

mě pustili 5. den po sekci 😉 pokud je všecno ok a halvně mimčo začne přibírat nebo aspoň neubírá a je mlíko tak pustěj dřív 😉

sylvar
4. pro 2008

já byla na nadstandardu 2lůžkovém a vyhovovalo mi to, když jsem šla do sprchy-to bylo zkraje stále-spolubydlící mi pohlídala Sofi a nemusela jsem ji vozit k sestřičkám, já bych na jednolůžák nechtěla 😉

ronie
4. pro 2008

sylvouši dyť řikám, že tohle má každá jinak, mě nikdo Oliho nehlídal a té mamince co tam se mnou byla bych Oliho ani nesvěřila, takže sem se sprchovala když usnul 😉 Mě to hrozně vadí se pořád přizpůsobovat té druhé mamině, když každá máme svých potřeb až nad hlavu, takže je to prostě pro mě vopruz, kdybych tam byla sama, tak bych domů asi ani tak nespěchala 😀 😀 😀 ale samozřejmě vydržim kde co,jen když to není nutný, tak si ráda připlatim za lepší službu(pro mě lepší 😉 ) 😝 😀 ale chápu, že někdo chce být naopak ve společnosti-pokecat atd.. 😉

sylvar
4. pro 2008

ronie, chápu chápu 😉 mě to právě vyhovovalo, popovídat si atd.snad ti nadstandard vyjde na vinohradech 😉
kolegova manželka tam rodila a teda prej jako už nikdy 😝 no jo, apolinář je apolinář

ronie
4. pro 2008

hm já slyšela jen pozitivní od maminek co rodili teďtak uvidíme

balveda
4. pro 2008

Ronie & Berunka.. diky za uklidneni / vystraseni... ja verim ze se budu hojit rychle jako vzdy a ze do stedreho dne to dame 🙂 Myslim, ze jestli bude hodne rodicek tak budou propoustet rychle 🙂 Co by si ten muj pocal, vzdy mame oba rodinu dost daleko... 😒

berunka
4. pro 2008

ja si teda na Apolinare taky nemuzu ztezovat.doufam,ze budem taky bez komplikaci a pujdem brzo domu.cisare mame v utery takze pocitam ze nas stejne pusti nejdriv v pondeli 😉 o vikendu asi nepousteji co?

ronie
4. pro 2008

ne o víkendu spíš ne pač to nejsou vizity a bez toho tě nepustě, já sem prudila pořád, že už chci domů 😉 Nejtěžší na tom je sehnat pediatra na prohlídku dítěte..no byl to stres s tím propuštěním, ale zdařilo se 🙂

balved budu moc moc držet palce ať ste na štědrej den všichni zdraví doma 😉

berunka
4. pro 2008

balveda:nechtela jsem te strasit,nrala jsem to podle toho o mi rekla znama sestricka od Apolinare 😉 ja osobne jsem pro to radsi den dva navic nez to uspechat.zvlast po cisari.

kacka.va
4. pro 2008

tak kdybych byla na nadstandardu, tak dáme 7 tisíc, to už je skoro jak týdenní dovolená 🙂. Jinak o víkendu normálně pouštějí, já šla domu např. v neděli a pouštěli i v sobotu.

deathy
4. pro 2008

Vím že už to tu padlo, záleží na koho narazím, ale..já mám třeba šílenej strach z toho, že s tím mrňavým mimčem nebudu umět zacházet a budu se bát. A právě to mě děsí, že tam třeba - tím že to pro ně je naprosto normální fungovat s těma mrňatama - ty sestry budou hnusný a budou mi dávat (když mi to nepude) najevo, že sem prostě mimo a naprosto neschopná. A třeba mi díky tomu prodloužej pobyt.

balveda
4. pro 2008

Ronie - diky moc... uvidime jak to dopadne... Berunka.. jasne ja si delala legraci, necham tomu volny prubeh, tech vanoc pred sebou jeste budeme mit tolik, ze bychom to jiste pro jednou zvladli a snad by se pritele nekomu szelelo a dali mu najist 🙂 Nasi znami to meli loni mnohem krusnejsi, malej se narodil 8.prosince namisto v unoru a na vanoce byl tatik doma sam, jelikoz mamina lezela jeste v jine nemocnici s plicni embolii.. no a za par dni ma malej rok a vsichni jsou v pohode 🙂

Ja teda nadstandard nechci... i kdyz trosku doufam, ze budu mit stesti na maminy.. kamaradka byla na neplanovanem cisari a mela na pokoji pani, ktera za kazdou cenu mela malou u sebe i kdyz temer bez prestavky brecela... no a samozrejme ze se nikdo poradne nevyspal.. prijde mi to dost sobecke, kdyz vidim, ze by si nekdo potreboval odpocinout.. 😠

Deathy... musis si rikat ze to zvladnes, protoze stresovat se tim dopredu ti stejne nepomuze... a sestricky budou urcite fajn a kdyz ne tak si rikej ze to mas jen na par dni. Moje kamaradka se rozkojila az doma, protoze v nemocnici ji stresovali sestry... ale to bylo v Decine a tam to je spatny.. :(

kacka.va
5. pro 2008

deathy: vůbec se neboj, to se bojí plno budoucích maminek a ono to pak jde skoro samo 😉
balveda: tak si uděláte Štědrý den o pár dní později 🙂
jinak co se týká těch dalších dětí na pokoji, tak můžu říct, že jsem na ně nereagovala, ale když se mi malá začala mlít v postýlce, tak to jsem byla vzbuzená hned. Sice jsem tomu před porodem nevěřila, že mamina reaguje většinou jen na své mimčo, ale u mě se to potvrdilo.

leryl
5. pro 2008

já jsem rodila v uterý císařem a v sobotu jsme šly domů,sestřičky tomu nechtěly veřit,že mě pouštěj tak brzy 🙂

deathy
5. pro 2008

A může ten odchod z nemocnice ovlivnit vážně třeba to, že mi nepůjde kojení, nebo prostě řeknou že mi ta manipulace nejde, nebo že tohle a tamto? Nemyslím teď třeba žloutenku a jiný komplikace, to je samozřejmost. Ale fakt když jim budu třeba připadat naprosto neschopná, nenechaj si nás tam dýl?
Vim že timhle se zabývat a stresovat už teď je hloupost, ale mě napadaj fakt různý věci a začínám se i docela bát, že to nezvládnu.

berunka
6. pro 2008

leryl a rodila jsi normalne v terminu?a jak dlouho jsi byla na jipce?

leryl
6. pro 2008

berunka:rodila jsem o 5dní dříve než jsem měla termín,na JIPU jsem byla 24hod.

kacka.va
6. pro 2008

deathy: no většinou sestřičky chtějí, abys zvládla jakž takž kojení sama, ale ono to souvisí s tím, že pokud nekojíš, tak ti mimčo bude blbě přibírat, takže to by tě případně kvůli tomu pustit nemusely, ale nelam si tím teď hlavu, uvidíš, jak to bude, až to nastane 😉. to je nejhorší, když se bojíš už předem, to ti často psychika ty problémy "přivolá".

katulen
8. pro 2008

holky, poraďte mi prosím, musím se jít zaregistrovat. Jak dopředu musím být u Apolináře kvůli registraci, myslím tedy (registruje se St, Čt a Pá vždy od 13-14 hodin), jestli tam být 1 nebo 2 hodiny dopředu, kvůli tomu, že berou vždy určitý počet, jestli tomu dobře rozumím ☹ . Aby měl člověk šanci se tam dostat....

kacka.va
8. pro 2008

katulen: moc nerozumím dotazu, to přece záleží, kolik mamin se půjde zaregistrovat ne? jestli chytneš den ,že se tam všechny sejdete, tak by to za tu hoďku třeba stihnout nemusely, ale to asi nikdo neodhadne. abys tam pak 2 hodiny neseděla a nečekaly jste tam třeba jen tři 😉

katulen
8. pro 2008

kacka.va, někde jsem to slyšela...taky si myslím, že to spíše závislé na tom, kolik mamin je registrovaných na to a to dané datum porodu....., když budou mít zaplněný termín, tak je to jasné ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru