Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

deathy
2. únor 2009

Mě se kurz nepovede, takže...proč nemohou být celou dobu? Jako protože se nic neděje, tak je tam zbytečnej, nebo nějaký pravidla? 🙂

vikula
2. únor 2009

Přesně tak,že se nic neděje 😒 Může to trvat i několik hodin a v tom případě se jde na čekatelský pokoj a tam je těch maminek víc a je to asi dost nepříjemný,když tam každá bude mít chlapa 😝 Ale jak je to na čtyři prstíky hned volají tatíkovi a jste spolu 🙂

deathy
2. únor 2009

Jo takhle, na nějakym tom čekateláku je víc mamin. Aha. No to bude vtipný.. 😀 Tak já budu doufat, že to budu mít vše hodně rychlý. V nemocnici sem vlastně v životě nebyla, tak nevim jestli bych tohle nějak přežila bez újmy a brečení 😀 😀

vikula
2. únor 2009

To bude v pohodě 😉 Budeme to mít rychlé.Tak se neboj.To nebude ta klasická nemocnice,protože se budeš těšit na vaše miminko Týnku 😀 Já už se nemohu ani hýbat tak už se těším až ten pupík schodím a Štůfka budu mít raději v náručí 🙂 TAk papa

deathy
2. únor 2009

Jo jo, já už se taky docela těším. Sice nemám břicho nějak extra velký, ani těžký, ale začínám fakt pociťovat různý bolesti a omezení pohybu 😀 Bez pomoci se otočit v posteli je fakt záhul 😀

berunka
3. únor 2009

ahojky tehulky.chtela bych vam dodat trochu optimismu.rodila jsem u Apolinare loni v prosinci,akutnim cisarem a nemuzu si tam doktory vynachvalit.jsou moc prijemni a hlavne sestricky na porodnich salech jsou milionove.mam zkusenost s obema porodnimi saly - na jednom jsem prechodne lezela kdyz jsem byla hospitalizovana kvuli riziku predcasneho porodu a na druhem jsem rodila.po porodu jsem lezela na nadstandardu a tam jsou sestricky taky super,hodne se staraji.takze nebojte.bude to fajn a ten uzlicek,ktery vam pak prinesou vsechnu tu drinu predci 😉

vikula
3. únor 2009

Berunko děkujeme 🙂 Jinak mě dnes odešla hlenová zátka tak už čekám každou chvilku 🙂
Deathy to mi povídej dnes to byla noc hrůzy a ještě se mě blokly záda ☹ A věř že to bude horší a horší.Já mám pupíka docela slušného 😀 A ještě 24kg nahoře 😕

deathy
3. únor 2009

berunka, tyhle zprávičky sou krásně pozitivní!!! Já sice nadstandard mít nebudu, ale snad to bude dobrý i v normálu.

vikula, tý jo, hlavně dej vědět jestli už..
Já přes den bych usnula kdekoliv, ale v noci pak čumim třeba do 2, jako dnes, a prostě neusnu.
Jinak já mám k dnešnímu dni 8kg nahoře, což fakt neni moc. Dyť řikám, pupík nijak velikej, podívej se do alba 😀 Máma si furt dělá srandu, co že já to chci rodit, a kde to prej mám 😀 Ale tak určitě ještě povyrosteme za těch 5t.

berunka
3. únor 2009

holky myslim,ze i na normal pokoji je to v pohode.je jasny ze je to i o tom na koho zrovna natrefite na smene,ale ja jsem mela fakt stesti.kdyz jsem mela problem s kojenim mohla jsem za sestrickama prijit kdykoli a pomohly mi.dokonce kdyz musela byt malicka pod slunickem kvuli zloutence byla jsem s ni chvili na sesterne protoze jim tam plakala.a sestricka me pozadala jestli bych tam s ni nemohla zustat a chovat ji.a pak mi jeste dekovala ze jsem tam byla a chovala 😀 no a ja byla stastna ze jsem aspon na chvili zase mohla byt s Elinkou.

vikula
3. únor 2009

Deathy máš super pupíka 🙂 Jinak docela koukám,že jsi tak mladičká.To je teda mazec,že jsi otěhotněla a to přes antinu 😒 Ale určitě to zvládnete a budete šťastný i s tatínkem.BYdlíš asi u rodičů jak jsem pochopila,viď?
A Jakub tam bydlí také??Docela tě obdivuji jak to zvládáš a záříš optimismem 🙂

deathy
3. únor 2009

berunka, to je hezký, že byly takhle milý..myslim že s timhle přístupem se i dobře startuje.

vikula, díky 🙂 No, v tý době sem hlídala dvojčátka, tak sem se asi nakazila, nebo psychika si udělala svoje..nevim. Nebo sem byla to 1%...nevim, a už to ani neřešim. Jinak bydlim u rodičů, zatim neni kde jinde by sme byli, a Jakub je buď tady, nebo u svý mámy a já taky takhle pendluju. Vždycky jak se to komu hodí.
Teď už to zvládám, ale jednoduchý to nebylo. Ale co se školy týče, ta mi trochu dává zabrat 🙂 Ale je to taky tim, že sem líná se učit 😀

bolk
5. únor 2009

ahoj, jen dve veci k Apolinari.
Lekari naprosto profesionalni pristup.Rodila jsem asi 20hodin vsemi moznymi zpusoby🙂. Skoncilo to celkovkou a cisarem. Holcicku mi zachranili. Mela kratky pupecnik a jeste k tomu omotany.
Co uz bylo horsi ba pimo strasny byl pristup sester hl. na odd P15. Lezela jsem na JIPU a Emicku mi ukazali az za 24hodin!!!!! .Horsi zazitek snad nemam. Slibili mi, ze mi ji ukazou za 2 hodiny pak to postupne prodluzovali, pak byla noc, pak se na oddeleni kde lezela miminka nemohli dovolat. Brecela jsem jak zelva a kdyz si na to vzpomenu brecim jeste ted. S kojenim taky nic moc. Kdyz jsem chtela prilozeni tak mi vynadali, ze jsem po cisari a co chci ze laktace se rozbiha za tri dny.
Odchazela jsem castecne na dokrmu uplne znicena. Doma jsem koupila odsavacku, zavolala si domu laktacni poradkyni(mimochodem ze zdrav pojisteni je narok na dve navstevy porodni asistentky doma,platila jsem jen asi dve stavky za cestu) a plne kojim doted, i kdyz to bylo narocne.

deathy
5. únor 2009

Fíha..tak to na nabouranou psychiku maminy nebude nic moc, když se takhle chovají..brr, sestry jedny...nebudu se vyjadřovat.

leryl
5. únor 2009

¨Mám podobný zážitek.Taky jsem ležela na JIPU a pořád mi nechtěli malou přinést,rodila jsem ráno a až navečer mně přišla děts.lékařka říct,že jí hlídají kvůli srdíčku a pak mně ji přinesli na 5min,k prsu mi ji přiložily až druhý den asi v15hod.Naštěstí jsme se rozkojily 🙂

deathy
6. únor 2009

Mojí tetě mimčo ukázali až za dva dny, a ani jí tenkrát neřekli, jestli mimčo žije nebo ne..takže ta byla totálně v háji. Joo, je to už skoro 20 let, a né u Apo, ale stejně.. Teta z toho byla hodně špatná, a měla z toho psych. problémy, který řešila u...kineziolog? Nebo tak nějak se tomu dr. řiká. Naštěstí jí pomohl..

leryl
6. únor 2009

deathy´:kineziolog není doktor 😉

deathy
7. únor 2009

leryl...tak je to nějakej odborník 😀 Já nevěděla kam ho zařadit 😀

irasek
7. únor 2009

Já rodila též u Apo a na PA a lékaře na porodním sále si nemůžu stěžovat. Byli skvělí. Týden jsem ležela na rizikovém a taky bezva, mají tam opravdu pěkné pokoje (to dělá hodně), hodný personál. Ale ouvej po porodu. Oddělení P15 fakt děs!Jedna milá sesřička, jméno nevím, ale byla silnější a v zelených šatech. A dvě tak děsné, že jich jsem se opravdu na nic ptát nemohla, jedna mě doháněla k slzám (vypadala nejstarší a měla bílé šaty), všechno jsem dělala špatně a ty dotazy jí vadily a hodně. Ale určitě je to o náhodě a o tom, na koho budete mít smůlu, či štěstí. Pak jsem se přestěhovala na P1 a úžasnější personál jsem neviděla. Ochotné, usměvavé a příjemné.

deathy
7. únor 2009

Přesně toho se bojim...nepříjemný sestry, kterých se budu bát na cokoli zeptat. Já mám obavu z toho, že se nebudu o toho malinkatýho človíčka umět postarat, vždyť je to tak křehký...a takový přístup sester by mi asi dvakrát nepomohl..

leryl
7. únor 2009

deathy:tak se zkus domluvit,aby Tě dali na P3,tam to bylo v celku OK.Ještě aby na P1 nebyli užasný,když to stoji takový prašule 🙂 .

deathy
7. únor 2009

leryl, a to P3 to je asi nadstandard, co. To si bohužel nemůžu dovolit..musím brát to co je 😒

ajinka22
7. únor 2009

deathy: P3 je standard. Pokoje po trech, pro dva pokoje spolecna sprcha a WC na chodbe. Sestry celkem ujdou. Ja mela smulu jenom v tom, ze pocas vikendu mela sluzbu pani doktorka Hruba. K detem se chovala presne podle sveho jmena. Ale ona tam pry nedela pravidelne. Tak ji tam doufam nepotkas. Jo a jeste neco, v patky slouzi v poradne taky pan doktor Koucky a ten je fakt skvely, doporucuji.

irasek
7. únor 2009

leryl a deathy: na P1 jsem byla na normálním pokoji, ale tam jsem se dostala z důvodů komplikací u malého, který byl týden v inkubátoru (jiné téma) a tak jsem mu mohla být blíž. Jsou tam tři pokoje pro maminky, které jsou fakt za to rádi. Takže než komplikace, to radši vydrž tam, kam Vás dají 😀

tafeltje
11. únor 2009

Ahoj holky,
ja jsem rodila u Apolinare letos v zari, mela jsem krasny porod, celkem 3 hodinky i s porodnima bolestma doma, samotny porod trval jen 10 min. Prijela jsem otevrena na 8, takze zadna priprava🙂. Ale porodni sal byl uplne prazdny, takze jsem nemusela premyslet nad tim, jestli si zarvat nebo ne. Doktorka i setsry uzasny, strasne pomahaji. Od zacatku jsem chtela na nadstandard, sestry vyborne, se vsim poradily, doktori taky a jeste z nich vetsina byla hodne vtipna. Jestli bude nejake "podruhe", tak chci rodit zase tady.
Jo a chodila jsem tam i na cvico a na ten dlouhy predporodni kurz a myslim si, ze clovek presne vi, do ceho jde a jak to bude probihat a pri cviceni jsem se od cvicitelek dozvidala kolik se ten tyden narodilo miminek, jake byly komplikace a tak... celkem fajn.

josefa
11. únor 2009

ja jsem byla na P15 a krome dvou detskych sester, mi prisly ostatni mile a prijemne nebo aspon v pohode...stravila jsem tam temer dva tydny, tak jsem je mela moznost poznat snad vsechny

vikula
11. únor 2009

Ahoj Deathy jen tě zdravím a hlásím,že mám Štůfka venku 😀 Narodil se o 14dní dřív na můj svátek 7.2 2009

deathy
11. únor 2009

Ahoj!! Teda, tak to moc gratuluju! Se mu už asi nechtělo čekat 😀

veronika.m
15. únor 2009

Holky Apolinář super, nemůžu si na nic stěžovat, porodila jsem za 36 minut od příjezdu do porodnice a lékaři i sestry super. I když vím že někdy se může stát že prostě jsou nepříjemní ale nezapomínejte že to jsou jen lidi a taky mají třeba den blbec. 😉 Tak vám přeji rychlý a krásný porod...

morgan
18. únor 2009

Ahoj, taky musím apolináře strašně pochválit, setkala jsem se jen s příjemnými doktory a PA. Do pororodnice jsem přijela dopoledne a byla jsem otevřená jen na 1cm a poslali mě ještě domu - takže žádnej čekatelskej pokoj a bolesti jsem si odbyla hlavně doma, pak jsem přijela v sedm večer znovu, otevřená již na 7cm a za 2 hodiny byl malej venku. Na šestinedělí jsem byla na P1 a tam je úžasnej personál od sester až po uklízečky - péče jako v hotelu 😀

deathy
23. únor 2009

morgan, já bych se bála že pak třeba nedojedu včas.. Dostala si nějaký pokyny, kdy vyrazit znovu?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru