Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

mamadana
3. čer 2009

děkuju,sshiva, já zase k Emilkovi, ale na gratulace je asi ještě brzo - už aby "TO" bylo za námi. Momentálně už si připadám jako funící lokomotiva a tiše doufám, že malou "vychodím" dřív, ale jak jsem četla v předchozích příspěvcích, 100% rada, jak uspíšit porod, asi neexistuje☹

blucka
4. čer 2009

Ahoj maminky,
chcela by som sa k vam pripojit...tiez budem rodit u Apolinare a vypada to tak, ze ma uz buduci tyzden hospitalizuju a naplanuju porod.
Na monitor som uz bola 2x, je pravda, ze okolo 11 tam nik skoro neni, ale ja bola naposledy o 7:30 a cakala som asi 20min, co bolo v pohode. V poradni ma na zaciatku tiez obj.na cas, ale to je uplne k nicomu, pretoze to nedodrzia, este mi pride, ze rizikova amb.(2)ide rychlejsie nez 1....

marsulinka
4. čer 2009

zazit, tak to bude fajn 😉 se budeme informovat, zda mimo ještě neprotestuje a nechce ven 😀 hihi

marsulinka
4. čer 2009

Holky, vy už to taky máte za pár, tak to je dobrý, že nás někdo může uvést do přehledu, už mám pocit, že to hrozně utíká. Je fakt, že mi kamarádka říkala, že je tam hodně rodiček, tak jsou všude fronty a dlouho se čeká

sshiva
4. čer 2009

No ja už by som to tiež mala najradšej za sebou! Kupodivu sa na porod teším, vobec sa nebojím,ale čo budem hovoriť keď na mňa prídu poriadne kontrakcie, tak to neviem 😀
Tie posledné týždne sú také dlhé!!!!
blucka ahoj 🙂 tak to vyzerá že budeš mať svojich drobčekov pri sebe skor ako ja 😉 Mna do poradne ani neobjednávajú na konkrétnu hodinu, len mi dali termín medzi 9-10h...Aspoň že je tam moc milý personál, keď už musíme toľko čakať

blucka
4. čer 2009

sshiva, to je pravda, ze su mily, aj ked som potrebovala mimo dohodnuty den, alebo sa mi nieco nezdalo tak ma bez problemov vzali...A tie tyzdne su naozaj dlhe, hlavne uz ku koncu, som uz dost neohrabana, vsetko tlaci a moc nenaspim, tak sa na ten den D tesim...

sshiva
4. čer 2009

ja našťastie spím celkom dobre, akurát tak 2-3 x lietam na wc-ko, ale je fakt že keď sa potrebujem postaviť z postele, tak pri tom chvíľu maturujem...hodil by sa katapult 😀
blucka a ako dlho trvalo než natočili monitor na srdiečko? Bola si tam dlho vo vnútri? Majú tam len 1 monitor alebo viacej aby mohli vziať viac tehuliek priebežne?

blucka
4. čer 2009

...monitor trva 20min, u mna prvykrat to trvalo 1hodinu kym natocili dobry zaznam 😠 , ale to preto ze cakam dvojicky.Maju tam 4monitory, takze ked sestra obsadi vsetky, ide to celkom rychlo.Rovno ti zhodnoti papierik na moc a zmeria tlak, takze to uz v poradni odpada.

sshiva
4. čer 2009

super, som sa bála že tam je len 1-2 monitory...a ešte by ma zaujímalo, vobec netuším aký je moj prcek asi veliký, nikto mi ho nemeral, robí sa nejaký UZ v poradni za týmto účelom? Naposledy mi robili UZ ešte u svojho gyn, vtedy mi akurát povedal že je už hlavičkou dolu, ale nemám predstavu koľko može mať váhu...
Myslela som že pri 1. návšteve u Apolinára to budú merať 😕

blucka
4. čer 2009

No mna pri prvej navsteve poslali aj na UZV, podla mna ti ho budu robit, aby vedeli ako sa miminku dari, kolko vazi, v akej je polohe...a kedy tam ides? Pozeram, ze si uz 38tt tak to je uz na case 😉 ...

sshiva
4. čer 2009

V utorok idem 1x na monitor a 3x do poradne...tak neviem..hm..Naposledy mi akurát doktorka pohmatom cez bruško kontrolne nahmatávala hlavičku, či je dole, inak nič...

blucka
4. čer 2009

...to ta asi tesne pred terminom poslu...skus sa na to spytat.

sshiva
4. čer 2009

asi sa spýtam pri najbližšej návšteve, som zvedavá ako si mimís vedie 🙂

deathy
5. čer 2009

Ahojky, tak snad odpovím na pár dotazů co sem tu viděla.
Monitory, ano, mají 4, když je velký nával, tak ještě 2. Já tam vždycky byla rychle hotová, ale při mém 1. termínu sem tam čekala fakt asi hodinu a půl (byla sem tam cca od půl 9), no a pak v poradně sem čekala do půl 12, jen kvůli 10 minutám - ani ne - v ordinaci. Dobrej nápad je něco ke čtení a jídlo 😀
UZ - mě ho dělali až právě při poslední prohlídce, byla sem tam v úterý a na čtvrtek sem měla vyvolávání, takže mě poslali i na UZ, aby se vědělo, protože jinak sem ho u nich vůbec neměla. I dr. se divil. Takže pokud vám ho do teď nedělali, udělají ho ke konci, a nebo se pro jistotu zeptat.
Ještě k těm kurzům, jak sem psala, já na žádným nebyla. Sem taky prvorodička. Všechno co sem potřebovala vědět, sem si vyčetla více méně tady, a vlastně potom když přišlo na věc, tak bych ani nějakej kurz asi nezúročila, protože to nemá člověk myšlenky absolutně na nic, a přemýšlet o něčem jak to vlastně bylo, vás ani nenapadne 😀 Přítel, ten taky nepodstoupil kurz, ale co si pamatuju, dr. mu vždycky řekla co má dělat, nebo vlastně jen jednou, když měl přestřihnout šňůru. Jinak tam stál, já mu drtila ruku a víc nevim 😀 na konci teda fotil.
Upřímně si myslim, že tak trochu nevědět do čeho člověk jde je někdy lepší, hlavně v tomhle případě. Já byla před porodem na Oxytocinovym testu - dělá se taky na porodnim sále. Když sem viděla, jak byl přítel zelenej, protože sem tam se ozvalo nějaký zakřičení, nedovedu si představit kdybych ho dotáhla na kurz, jak by to dopadlo, kdyby mu názorně vše řikali, vysvětlovali a ukazovali. Takhle prostě nevěděl, já vlastně taky ne, a asi to bylo i lepší.
No, mám to vše tak nějak ještě v paměti, tak třeba bude další dotaz na který budu moct odpovědět 😀 Holky hlavně vám držím palečky, nakonec když člověk pomine nějakou tu bolest, tak je to fakt úžasný. A vlastně ono i když člověka něco bolí a musí se starat o to mrně, tak ho to bolet přestane, to poznáte sami za těch pár dní po porodu 😀

marsulinka
9. čer 2009

deathy: a prosím tě jak je to s věcmi, které máš mít zabalené k apolináři? Sice mají seznam na internetu, ale stejně. Vím, že je třeba napsaný, že košili na spaní mít nemáš, ale přeci jen, můžeš mít svoji nebo musíš mít tu jejich? Kdyby tě třeba napadlo něco, nějaký postřeh, co ještě třeba přibalit, tak budu ráda, díky 😉

morgan
9. čer 2009

marsulinka - košili můžeš mít klidně vlastní nebo tu jejich, je to na tobě.. Já si sebou zabalila dvě vlastní, ale nosila jsem tu jejich, protože ti nosí každý den čistou (teda aspon na oddělení P1), klidně i víc a jsou celkem v pohodě,...vlastně tam skoro všechny maminy nosily tuhle erární....Jinak dobrý jsou nějaký pantofle který můžeš mít i do sprchy..klidně obyčejný žabky... 😉

morgan
9. čer 2009

Jinak vložky tam jsou v dostatečném množství, takže stačí vzít jen nějaké ty jednorázové kalhotky..

marsulinka
9. čer 2009

morgan: díky moc za rady 😉 vložky teda ani brát moc nebudu

katulen
9. čer 2009

marsulinka, já mám koupený 5x ty síťovaný kalhotky a jeden balík porodnických vložek, tak jsem si je do tašky taky přibalila....jinak jak je to teď, je možný si vzít k porodu něco k pití, při 1. porodu mi poradili malou vychlazenou kolu....a ucucávat. Teď jsem zase četla, že je ještě dobré si vzít hroznový cukr, ten se taky prý dá cucat (na doplnění energie 😉 ). Díky všem za tipy 🙂

sshiva
9. čer 2009

nočné košele sú povolené vlastné, ale také u ktorých sa dá kojiť, najlepšie na rozopínanie, a nejaké staršie, ale ja osobne sa uspokojím s erárnymi, aspoň nebudem musieť riešiť či ju nemám špinavú...
Holky a ako je to pred porodom, keď sa budem uvoľňovať napr. v sprche, tam sú erárne uteráky alebo potrebujem mať svoj vlastný?

heliik
9. čer 2009

Ahoj holky.. prosím vás o radu, kdo máte s touto porodnicí zkušennost..
Já tam tedy rodit nebudu, ale právě já jsem se tam narodila, a teď mám pár dní do termínu a právě jsem zjistila, že jsem ztratila svůj rodný list, kterej samozřejmě musím mít k porodu.. Tak vás chci poprosit o radu, kde mám získat opis?? Nemáte s tím někdo zkušennost, nebo maminky co se jim tam narodily vaše ratolesti?? Je zbytečné asi volat přímo do porodnice,že??
Můžete mi prosím někdo napsat kontakt, kde tam vystavujou rodené listy?? Nebo aspoň tip... Předem děkuju všem..

marsulinka
10. čer 2009

heliik: Ahoj, pro kopii rodného listu musíš normálně na matriku, porodnice už s tim nemá nic společného, takže jestli ses narodila u Apolináře, tak tam je někde matrika pro prahu 2, tak tam si zavolej, co a jak k tomu potřebuješ. A tam ti kopii také udělají. Prostě tam, kde ti ten rodnej list vydali, tam ti daj kopii.

marsulinka
10. čer 2009

heliik: ta matrika pro prahu 2, je v Jugoslávské ul. 20, v 1.patře (vždy v pondělí a ve středu od 8-12/13-17 hod., tel.: 222 513 811)

marsulinka
10. čer 2009

holky já jsem si do porodnice koupila nakonec ty bonbony energit, jinak mám v plánu si vzít nějaké energetické tyčinky nebo tak něco, potom pro ten pobyt. Vim, že se v seznamu píše, že máme mít nápoj v malé PET lahvi, ale ještě nevím, co si vezmu

deathy
10. čer 2009

Ahoj, sem tady až dnes. K tý košili, jasně, klidně můžete mít svojí, já si teda vzala normálně pyžamo ve kterým sem tam pak chvíli ke konci lítala, akorát byla blbost brát si lehce "saténový", protože v tom se čl. trochu i potí, a mě tam bylo i tak pořád vedro.
Jinak já byla na P15, spokojenost. Košile erární ok, nebylo to nic luxusního, ale když člověk pohrabal v tom balíku, tak se tam nějaká normální i našla, a jako bylo to v pohodě.
Vložky sou tam taky v hojným množství - moje doporučení - za celej pobyt je dobrý si nasyslit nějaký na doma, protože mě potom docela chyběly. Přeci jen to co sem si koupila v lékarně - nechápu proč - bylo to malý. Ty od Hartmanna, prostě mi nestačily. Takže je fakt dobrý si sem tam přes den nanosit a pak při odchodu mít alespoň něco.
K těm bonbonům, já si ty energetický taky koupila, ale vůbec na ně nedošlo. Prostě nebylo kdy. Je fakt že já měla docela rychlej porod, ale taky sem si na ně ani nevzpoměla.
Pití sem měla, normálně malou litrovku obyč vody, při porodu teda se nesmělo pít - nevim proč, ale cucnout mi dali, když už sem fakt měla dost. Voda fakt stačí. Na odd. šestinedělí je pak čaj - sladkej, hořkej. A dávají tam mlíko. To já vždycky při cestě ze záchodu vychrupla na stojáka u stolu 😀
Takže jako taky v pohodě. Jinak je fakt dobrý mít i na sále mazátko na pusu, já si mazala, protože jak člověk funí, pusa trpí.
Joo, a po porodu, když budete mít sucho v krku nebo takovej těžkej pocit na prsou - v klidu, to je tím šíleným dýcháním, přejde to 😀
Jo, a taky. Jídla byl dostatek, takže to co mi tam rodinka navozila, jako jogurty, čokoládky atd. sem ani nesnědla vše. Prostě docela strava furt a já ani neměla hlad (kromě tý první noci, to sem tam nic neměla).
A taky, pokud vám rodina bude chtít vzít nějaký ovoce, NE pomeranče a tomu podobný. Neni to moc dobrý ze začátku jíst, takže třeba jablka, banány..to je ok. Prostě nic kyselýho.
A další - síťovaný kalhotky, moc dobrá věc. Patero stačí, v pohodě se dají přeprat. A je to fakt dobrá věc, já v nich lítala i doma.
O pantoflích se tu už mluvilo, já měla sice dvoje, jako abych nemusela ty ze sprchy případně utírat. Ale jedny mi bohatě vystačili.
V mým případě by se hodilo i nějaký menší oblečení na odchod domů, protože tamto na mě všechno pak vyselo, ale to už je takový detail.
Jooo, a co doporučuju, alespoň malej polštářek. Na P15 byl v posteli jen ten kojící, a na tom se fakt 4 dny nedá spát, takže fakt něco pod hlavu. Nevím jak je to na ostatních odd.

No, když si na něco vzpomenu, tak dopíšu.. Jinak víceméně vše co bylo napsáno na netu mi vystačilo, snad sem i něco nevyužila.
Ještě k mimču, oblečení stačí jen na odchod, plínky tam dávají fakt jen na cca první den. Takže ty sou třeba. Kosmetika nee. Vše tam dostanete. Taky sebou můžete mít dudlík, tam vám ho sice pučí, ale tak je lepší mít případně svůj. Hmmm, jo, a dobrá je pro mimi čepička. Já jí využila, dost často tam byl průvan nebo při návštěvách, a přeci jen to malý mimi je takový studený 😀 Nevim jestli čepičku oni dávaj.

marsulinka
10. čer 2009

deathy: Díky za info, myslím, že bylo přinejmenším vyčerpávající, ale moc pomohlo........ 😉

kvakulka
10. čer 2009

deathy- jsem tu jen tak na skok- budu sice rodit u Apolináře ale až na podzim- ale šokovalo mě, že se nesmí při porodu pít!!! To tam mám být třeba 12 hodin bez vody? Nebo myslíš až při samotný 2.fázi na sále?

ajinka22
10. čer 2009

Ahoj holky, já normálně mezi kontrakcemi na sále pila a nikdo mi nic neřekl (nebo jsem to nevnímala).

heliik
10. čer 2009

Marsulinka : Moc děkuji za radu.. Já jsem včera něco našla na netu, ale číslo mám úplně jiné, a nevede se mi tam dovolat.. Tak to zkusím přes to číslo od tebe.. Ještě jednou dík moc 🙂)

marsulinka
10. čer 2009

heliik: tak snad budeš mít větší štěstí a to číslo je to správné 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru