Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

krisstyna
10. čer 2011

@brendda co?? no to my ani neříkej.. ☹

morgan
10. čer 2011

@krisstyna já na kurzu před prvním porodem byla, ale to nám ukázali jen sály, ale když člověk jde na návštěvu, tak se ho přece neptají za kým jde, tak by člověk jen lehce nakoukl 😎

mpavlinka
10. čer 2011

@brendda čéče já nevím jesi byla zkušená nebo nezkušená. Při příjmu mne přebírala jiná doktorka, měnial se směna. Ta konstatovala že jsem úzká a dítě velký. Možná že ta by se bývala klonila k císaři, nevím. Pak se vystřídaly a přišla tato a nechala porod jet přirozeně až se to na konci zadrhlo a když už byly nervozní ona i asistentka tak se manžel ptal jesi císař a ony že už nejde udělat. Spíš si myslím, že vděčím ty PA páč ta mi rajtovala na břiše a malou ze mne dostala, já už neměla sílu tlačit páč jsem tu konečnou vypuzovací fázi měla hodně dlouho, nešlo to. Manžel říká, že to bylo fakt strašný, že mne furt jen roztahovaly a když to ruplo, že to bylo tak strašný, že mu to rvalo srdce jak to muselo bolet.

krisstyna
10. čer 2011

@morgan no mají psáno že návštěvy od 13-19 hodin..

krisstyna
10. čer 2011

@morgan 😀 jj kdyžtak řekneš že jsi Homolková z třetího kolene od bratra své sestry a hezky si to tam projdeš 😀 😀 😀

morgan
10. čer 2011

@krisstyna já vím, ale moje zkušenost je, že se to tam nedodržuje..

brendda
10. čer 2011

@krisstyna ne nedělají.Alespoň o tom nevím.Já bych to taky nechtěla.

brendda
10. čer 2011

@morgan asi je to fakt na domluvě......jde o to,aby ta návštěva nerušila ty spolupacientky.

krisstyna
10. čer 2011

@mpavlinka holka to je strašný ☹ to teda jsi fakt statečná a klobouk dolů

morgan
10. čer 2011

@krisstyna přesně tak 😀

morgan
10. čer 2011

@brendda to je jasný, ale já jsem stejně s návštěvou většinou chodila na chodbu 😉

krisstyna
10. čer 2011

no a jak je to s tím malováním?? 🙂 ví to někdo, aby tam nademnou až budu rodit nestál pán s válečkem 🙂

mpavlinka
10. čer 2011

@krisstyna no hele to šlo všechno přežít, ikdyž to byl hnus, ale co bylo potom s tím roztrhlým konečníkem, tak to nepřeju zažít ☹ Trvalo několik měsíců než jsem se dala dohromady.
Nic. Přeju hladký porod! Jen prostě už mám jiný náhled na věc a nerodila bych přirozeně za každou cenu. Fakt to za tu hrůzu nestojí.

brendda
10. čer 2011

@mpavlinka ježiši fakt děs.....už nám to raději nepopisuj 😕
Každej porod je jinej,každý tělo jiný.........snad mě nečeká to stejný.
A řekl ti někdo,jaktože byla Nikolka tak velká??Vy jste vysocí??

morgan
10. čer 2011

A oni to s tím malováním nevědí dopředu? Jako že by na ty termíny neregistrovali...

mpavlinka
10. čer 2011

@brendda no jistě, já jsem upozorňovala, že manžel měl porodní váhu 4 kg a narodil se na osmým měsíci a já jsem měla taky ke čtyřem kilům. No a utz odhad byl přes 4 kg. No a bylo mi řečeno že to porodím v pohodě. 😖
Ono když jsi druhorodička mělo by to být lepší 🙂

krisstyna
10. čer 2011

@mpavlinka no ale stejně chudáčku :-/

mpavlinka
10. čer 2011

Jo a manžel má dva metry, já metr sedmdesát pět 🙂

brendda
10. čer 2011

@mpavlinka tak po týhle zkušenosti se ti vůbec nedivím.
Já zas měla porod dobrej,takže to chci zkusit přirozeně....Už jen kvůli rekonvalescenci.Nikdo mi s ničím nepomůže a budu muset hned obstarat dvě děti,takže by to pro mě bylo lepší,rodit normálně.

krisstyna
10. čer 2011

@morgan no já nevím, teď mě to úplně zarazilo.. protože když by malovali tak by neměli registrovat,přesně tak

brendda
10. čer 2011

@mpavlinka aha,tak už ty míry chápu 😀 😀
To jsou fakt debilové......

morgan
10. čer 2011

@krisstyna a ani na stránkách o tom nic nepíšou, tak snad nic 🙂

brendda
10. čer 2011

Tak jsem si to možná popletla.......holky mě už fakt hrabe 😀 raději mě berte s rezervou 😀

krisstyna
10. čer 2011

@brendda 😀

ajinka22
10. čer 2011

Ahojky, omezení provozu u Apo:
porodní sály: 17. 01. - 30. 01. 2011, 30. 05. - 12. 06. 2011, 17. 10. - 30. 10. 2011
novorozenecká JIP: 07. 03. - 12. 03. 2011, 08. 08. - 24. 08. 2011, 21. 11. - 26. 11. 2011

morgan
11. čer 2011

Tak ani jedno by se mě nemělo týkat 😎, a jak jsi to ajinko zjistila?

iira
11. čer 2011

ahojky holky,byla jste nektera ve ctvrtek u apolinare na monitoru?

brendda
11. čer 2011

@ajinka22 díky!Tak mi ještě tak nehrabe 😀 jsem věděla,že teď někdy se tam něco děje 😉

iira
11. čer 2011

@brendda neboj to prijde 🙂

brendda
11. čer 2011

@iira jako,že mi začne hrabat,nebo že začnu rodit 😀 😀 Asi obojí,viď!! 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru