Porodnice Benešov. Máte zkušenost?

eva77
6. únor 2008

Ahoj holky, v dubnu budu rodit v Benešově, je tady nějaká mamina, která má stejný nebo podobný termín? Ještě jsem zjistila, že se musíme zaregistrovat ve 35. týdnu. Holky, budu ráda, když mi napíšete, jaké máte zkušenosti s porodnicí atd. Já ze své zkušenosti můžu říct, že jsem poznala pana Dr. Kroužka a toho druhého nevím jméno, ale měl na ruce kérku, který byl moc milý a zachránil nám našeho malého, protože jsem ze začátku těhotenství krvácela

romcovaklarka
13. pro 2011

@caramilla Jo 😀 Jak, nesmí? Ono to totiž bylo tak, že já jsem tam normálně jezdívala autem do poradny už ten měsíc nebo tak, a ten den, co se Sam narodil (2 dny před temrínem) jsem měla taky poradnu. A nebyla jsem si jistá, jestli to fakt jsou porodní bolesti, nebo nějaké ty poslíčky (žádné jsem něměla celé těhotenství, tak jsem nemohla srovnávat), tak jsem nechtěla zbytečně odvolávat manžela z práce 😅 Ale jinak, já jsem naopak v těhotentví začala řídit častěji a hlavně s mnohem větším klidem a jistotou... Manžel se směje, že to bylo tím chlapem uvnitř 😀 A taky je fakt, že Samík dole právě vůbec nebyl, to byla ostatně příčina té akutní sekce, že nesestoupil hlavičkou do porodních cest ani při porodu. Takže mně se jezdilo dobře a i na ten porod jsem si dojela docela v klidu 🙂

Mno a na druhý porod se taky těším, ale ráda bych druhé mimčo brzo a jelikož první bylo sekcí, tak si říkám, že když budu chtít zkoušet druhý porod vaginálně (pokud mě vůbec nechají), tak bych chtěla mít "za zadkem" pořádné doktory připravené na všechno 😅 Takže i když se mi v BN moc líbilo, tak přemýšlím, zda by nebylo bezpečnější dát na druhý porod přednost Apolináři nebo Podolí... Ale to už je na jinou diskusi...

angetha
13. pro 2011

@caramilla No jo jo prvorodičky jsou nervózní 😀 Já si myslela, že mě třeba ještě pošlou domů, když jsem měla bolesti po 5 minutách, 3 hodiny...že to ještě nemusí být ono 😀

romcovaklarka
13. pro 2011

@angetha No neblbni, já měla 4 hodiny po pěti minutách a sestřička na monitoru prý - to budou poslíčky, to si přijedete zase za týden, a pak mě přišla vyšetřit doktorka, strčila tam ruku a povídá - čtyři centimetry, jdeme na příjem 😀

angetha
13. pro 2011

No já než odevzdala moč, než udělali to základní vyšetření, monitor..tak to byla půlhodina..a pak už na 7 cm...Jako pěkný no 🙂

caramilla
13. pro 2011

@romcovaklarka 😀 😀 😀 To bylo tím chlapem vevnitř - no tak to je jasný. Já měla vevnitř Jasmí! 😀 😀 😀
S tím bezpečím dobrých doktorů souhlasím, Benešov není co do doktorů nejlépe vybavená nemocnice. Jediná možnost pro tebe se osobně domluvit s Kroužkem, to je tam jedinej, za koho bych dala ruku do ohně. Pak bych se nebála.
@angetha 😀 😀 U mě už teda bylo jasný, že prostě porodit musím, když odtekla voda 😀 😀 😀 Takže já jsem nepochybovala 😀 Ale jak jsem na bolesti čekala asi 12 hodin, tak jsem se na ně pak už fakt těšila a když přišly, měla jsem obrovskou radost🙂

mahulena
13. pro 2011

ja rodila obe deti taky vzdy u Krouzka, jsem taky moc rada, u ostatnich bych mela taky "strach", jeste Madzin se dobre vypracoval, myslim🙂

angetha
14. pro 2011

Tak ta známá dorazila do porodnice, otevřená na 8 prstů, rodil jí Kroužek, pak jí píchli vodu a porod jí trval celkem 4 hodiny...prvorodička 🙂

misullka20
15. pro 2011

@mahulena Madzin mě rodil, a byl opravdu skvělýýýýý !!!

luciehynkova
7. led 2012

ahoj holky, v dubnu budu rodit v Benesove a chtela jsem se zeptat na nejake info. jak tam probihaji poradny? objednaji vas na urcity cas nebo to je kdo driv prijde, ten driv mele? 😀 na jak dlouho to tam tak je? a delaji tam ultrazvuk ve 30tt? jinak pan doktor Madzin si ted otevrel ordinaci v Jesenici...mam to sice 3 minutky od bytu, ale jeste tam nema utz, coz je skoda. pry ale casem. slysela jsem na nej jen sama pozitiva.

romcovaklarka
9. led 2012

@luciehynkova Ahoj, já jsem tam rodila v červnu a bylo to takto: Objednává se na čas, i když někdy jsou trochu ve skluzu, ale nic zásadního. Vždycky se na té jedné poradně objednává na další a čas podle toho, jak mají ten den ještě volno, tzn. neurčíš si to úplně, ale dají ti většinou vybrat dejme tomu v osm nebo v jedenáct apod. Bývá to ve stejný den v týdnu, jak jsi přišla poprvé. Na poradně mi vždy natočili monitor, zvážili, testli moč, přeptali se na obtíže a pak ob jednu poradnu přišel doktor nebo doktorka, co měli zrovna službu a udělali vnitřní vyšetření. S utz ve 30tt ale nevím, pač jsem tam chodila až od 36tt, do té doby jsem chodila ke své dr., pak mě ale předala, jelikož nemá monitor.

angetha
18. bře 2012

@luciehynkova @romcovaklarka @caramilla
Tak čerstvé info z března, při sepsání porodopisu jsem byla ukázat i svůj porodní plán - že nechci píchnout vodu při nepostupujícím porodu, nechci nástřih, chci miminko hned na břicho, samostatný porodní box a rodit na něm..atd.
Bolesti mi začaly 6 dní před prvním termínem, po 3 minutách, zkrátily se na 2 minuty, voda mi nepraskla..doma jsem to vydržela 3 a půl hodiny, pak se mi začalo chtít tlačit tak jsme se konečně vypravili..Udělali mi krátký monitor, podepsala jsem jim nějaké papíry a vyšetřila mě jak PA, tak pan doktor Čech - mladý, blonďatý..Byla jsem otevřená na 8 cm, miminko zadržuje už jen plodová voda a zda chci, že mi jí na sále píchnou a pak sem můžeme přesunout na ten porodní pokojík, ptali se, v jaké poloze chci rodit a opravdu si porodní plán četli..Byla jsem zvědavá, jaké to píchnutí vody je ( u dcery mi odtekla až po porodu), tak jsem souhlasila..V 6:35 mi jí píchli a v 6:45 byl chlapeček venku. Porodila jsem bez nástřihu, na sále, ačkoliv mi nabízeli, že mě převezou na ten pokojíček 😀už jsem chtěla ale tlačit. Ptali se, zda chce tatínek přestřihnout pupečník, miminko mi opravdu dali hned na břicho..odnesli po chvilce na zvážení ( s tatínkem) a nechali nám ho potom na pomuchlování ty 2 hodiny..Takže já jsem s porodem byla spokojená, stejně jako s chováním v porodnici 🙂 Opravdu dodrželi to, co já jsem chtěla..Na šestinedělí jsem také neměla problémy

angetha
18. bře 2012

No a jelikož jsem po porodu fit, tak 3 nebo 4 hodiny po porodu už jsem měla malého u sebe..Byla jsem bez něj tedy jen 2 hodiny co jsem spala

romcovaklarka
18. bře 2012

@angetha Gratuluju 😵 😵 😵 A ráda čtu, žes byla spokojená 🙂 Tak hlavně Ondráškovi hodně zdraví.

angetha
18. bře 2012

@romcovaklarka Děkujeme 🙂

caramilla
18. bře 2012

@angetha No, to zní dobře🙂 A rodil tě teda Čech? A přirozený porody v pohodě, jo? Nebyl proti 😀

angetha
19. bře 2012

@caramilla ano čech, několikrát se ptal, zda tu vodu chci fakt píchnout 😀
a dávají jen malý pytlík vložek, už druhý den jsem vytáhla svoje

veera2
20. čer 2012

@angetha Moc mne potěšil tvůj přízpěvek. Mám sepsaný také porodní plán,ale do teď jsem nevěděla, jestli ho mám předkládat, abych jim tam nepřipadala jako exot, který si něco vymýšlí. Jsem moc ráda, že tam jsou tak vstřícní.MUDr. Čecha znám, kéž bych ho mohla mít taky u porodu.

belulu17
23. črc 2012

Holčiny SOS-
@angetha
@caramilla
@misullka20
je v Benešovské porodnici wi-fi nebo veřejný internet?zítra tam nastupuju na vyvolání tak mi držte palce....pocity zatím super doktoři všichni moc fajn uvidíme na koho natrefím... 😀

angetha
23. črc 2012

@belulu17 já chodila na net přes mobil, netuším

caramilla
29. črc 2012

@belulu17 bohužel opožděně, byla jsem na dovolené. Tak doufám, že vše OK?
Wi-fi tam není, nebo před 2 roky nebyla, měla jsem internet svůj přes usb, ale v porodnici ne, jen v nemocnici před tím.

caramilla
29. črc 2012

@belulu17 na, tak koukám na popisek u tvého nicku, tak gratuluju moc moc moc a přeji hodně sil do rekonvalescence a hodně štěstí a zdraví pro oba 😉

angetha
29. črc 2012

@belulu17 Taktéž gratuluju k miminku a přeju spoustu krásných chvil 🙂

martinakl
11. srp 2012

@luciehynkova @misullka20 Ahoj, ctu tady, ze mate pozitivni ohlasy a zkusenosti s MUDr. Madzinem. Skoro se mi tomu nechce verit.. Ja byla ted v pondělí na první poradne v BN porodnici a vysetroval me on, bohužel. Asi chvatal na obed nebo mel snad jen blbej den, nevim... Ale hrozne to odflakl, nic mi nerekl, ještě když jsem se prevlikala, tak mi strcil do kabinky průkazku a řekl jen, at se objednam za tyden a uz volal další. Byl protivnej a hrozne spechal. No dost me to zklamalo.. Tak snad priste natrefíme na nekoho jiného nebo bude v lepsi nalade, hlavne u porodu 🙂
Nebo jinak je v pohode? každý muze mit občas spatnej den, ze..

misullka20
11. srp 2012

@martinakl tak to se dívím... přišel mi že se moc neprojevoval, ale vše mi řekl, i já se teda ptám, jako porodník byl prostě super... zase nemůžu srovnávat, rodila jsme jen jednou... ale druhé chci taky rodit v Benešově... a chtěla bych zkusit třebs i Kroužka, ten mě vyšetřoval na revizi dělohy, a připadal mi fajn, a prej je špička 🙂 ale já si opravdu nemohu stěžovat ani na PA ta byla taky skvělá... celá porodnice byla skvělá, ale co se týče na šestinedělí sestřiček tak moc nepomáhají při kojení, já sem se moc nehlásila o radu, by mě ani nenapadlo jako, že kojení je taká věda... ale vůbec jsem se skoro nerozkojila a začala iž s přikrmováním.. a kojila jsme s příkrmem do konce 6 nedělí a pak jsem to vzdala a malej šel na UM úplně... takže příště až tam budu rodit, určo ihned druhý den po porodu tam naskočí moje laktační poradkyně abych to to rozjeli a neskončilo to jako teď ... to je jediná výtka no... tak si na to dej bacha a ptej se na kojení a techniku a otravuj je, nebo rovnou tu laktační 😉

martinakl
11. srp 2012

@misullka20 Ja jsem se ani nejak nestihla ptat, jakej to byl fofr 😒 Ale tak verim, ze kdybychom ho měli u porodu, tak snad bude peclivejsi a milejsi 🙂 A tu laktacni poradkyni poskytuji oni?

misullka20
11. srp 2012

@martinakl to nevím... asi ne, nebo o to nevím... já ji pak doma měla z laktační ligy tady z Krče 🙂 ale ani ta už nám nepomohla... asi bylo už pozdě nevím nevím no

martinakl
11. srp 2012

@misullka20 Tak to dekuju moc za radu. Ja bych teda rada kojila. Takze tohle si ještě poradne zjistim 🙂

misullka20
11. srp 2012

@martinakl jj to určitě... ono to tady myslím psalo více maminek.... lepší být informovaná než pak zaskočená 😉

caramilla
15. srp 2012

@martinakl co vím, tak místní LP v Bene nemají, nebo jsem ji alespoň nikdy neviděla. Sestřičky byly jak které, bylo tam pár, co byly trpělivé a radily opravdu dobře a pak tam bylo dost těch, co byly divné... Takže to chce štěstí a i sledovat, která sestřička je fajn třeba i k druhým maminkám a té se zeptat. Byla tam taková jedna blonďatá, věk tak cca 40 - 45, moc milá, taková "školková paní učitelka" a ta uměla trpělivě přikládat a radit úplně perfektně, chválila a byla super. Měla ji maminka u nás na pokoji, tak jsem si toho všimla.
Jinak v Benešově poradenství dělá Jitka Hřebecká tel. 608 047 476 . Myslím, že v nejhorším může dojít za tebou i do porodnice🙂
Základem je být v klidu, nestresovat se a věřit, že kojit budeš, většina maminek nemá problém s tím, že by se mlíčko neudělalo 😉
A od sestřiček si nenech vnutit klobočky, to tam nutí každé, vůbec to nechápu...
Vůbec nejlepší je nechat si to ukázat od někoho dopředu nebo to nastudovat a zkoušet to sama, protože to, co já jsem věděla o kojení mi přišlo cennější než to, co jsem tam slyšela od některých sestřiček...
hodně zdaru!

martinakl
16. srp 2012

@caramilla Ahoj, dekuju moc za info! Tak ja te pani zkusim zavolat a domluvit se s ni, ze by kdyztak dorazila, kdyby byl problém. Az budem doma, tak laktačních poradkyn v Praze je hrozne moc, ale asi je lepsi zacit spravne uz v porodce.. No a ted ještě zvladnout ten porod. Zacinam z toho vseho byt lehce nervozni 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru