Porodnice Bohunice nebo Milosrdných bratří v Brně?

funnysunny
20. zář 2015

Holky,som v 2.trimestri a premyslam,ktoru porodnicu vybrat..poradte prosim,piste skusenosti (preco ano,preco nie)Viem,su tu temy o oboch porodniciach,no ja chcem to najaktualnejsie 🙂)..popripade rada spoznam maminku,ktora ma termin na vianoce..;) diiik pekny den

lenjii
20. zář 2015

Tohle je těžká otázka. Všude jsou pro i proti. Ja jsem taky nevěděla a nakonec jsem si vybrala podle vzdálenosti Bohunice. Neměnila bych. Všechno bylo úžasný. Pokoj, PA, JIPka i šestinedělí. Takže za mě Bohunice ANO. 😎

bajana
20. zář 2015

Som za Bohunice - rodila som 8/14 a 2/16 sa chystám zas 😊 Každý zo 6 pôrodných boxov má vlastnú sprchu a WC, obe pôrodné asistentky boli skvele, vôbec som nemala pocit ako "v továrni na deti". Tiež som zvažovala Milouse, ale predsa len Bohunice sú spickove pracovisko a Milousi na mňa až príliš "prirodzeni".

m_o
22. zář 2015

my budeme mít ledňáčka 🙂 a taky zvažuji tyhle dvě porodnice 😒 je to těžká volba, ale zase člověk si něco vybere a přijde tam, že rodí a oni ho můžou odmítnout, že mají plno 😖 Navíc se prý bude porodnice na obilnáku slučovat s tou bohunickou, ale kdy to bude, to nikdo neví.

soptinka
9. říj 2015

To by mě taky zajímalo 🙂 čekáme taky ledňáčka. Já jsem teda zatím přesvědčená o milouších. Chystám se tam ted volat a domluvit si prohlídku, tak asi i po té uvvidím. V Bohunicích mi ted rodila kolegyňka a jako celkem dobrý, ale maj to tam strašně drahý na můj v kus a taky sem nechápala, když jí po porodu jako kojící matce dali na oběd na výběr česněkovou rybu nebo čili con carne :D Já teda osobně bych ráda měla porod co nejpřirozenejší, ale myslím si,že tam i tam do ničeho nenutí.

kustka
15. lis 2015

Obě holčičky z jsem rodila v Bohunicích a kudy chodím, tudy chválím! Prostředí, personál, porod i šestinedělí, jídlo...- vše na velikou 1* Jsou tam skvělí profíci- po odborné i lidské stránce😉 Jeden triviální příklad za všechny: po porodu mě dovedli na pokoj šestinedělí (standart), kde přišla paní uklízečka, podala mi ruku, představila se a řekla mi, s čím vším se na ni obracet, v čem může pomoci. Druhý den jsme slyšela pana přednostu, jak na chodbě mluvil s personálem při velké vizitě. "Všem říkáme maminky, usmíváme se, chováme se k pacientkám a jejich dětem jako k vlastním". Pro mě krásné zážitky 🙂

blenny
15. lis 2015

Ahoj ja mam termin porodu 24.12 🙂 po dlhsom zvazovani som sa rozhodla pre milouse bola som aj manželom na predporodnom kurze, majú 6 boxov každý ma sprchu aj wc a jeden ma aj rohovú vaňu su velmi pekne, otec pri porode zdarma a tak isto aj epidural. Izby na sestinedeli su prerobené od zari. Prídu mi taky viac prirodzený a prostredie take rodinne. 🙂

monulinka144
19. lis 2015

Holky, asi se přidám,protože to teď řeším taky a vůbec z toho teda nejsem chytrá...Když jsem začala uvažovat, kde rodit, Milosrdní byli jasná volba, protože jsem od hodně známých na ně slyšela dobrý ohlasy...pak jsem začala uvažovat o Bohunicích, protože je máme z domu blíž, ale když jsem včera pročítala nějaké recenze na obě porodnice, značně jsem znejistěla...viz.např. tento odkaz: http://www.aperio.cz/comments?cnid=96
Vím, že ty ohlasy jsou spíš starší a je potřeba to brát v úvahu ,ale nejsem si teď díky tomu úplně jistá... Jak jsem ze začátku chtěla rodit ve velké nemocnici, se vším možným vybavení, tak teď jsem se začala dívat naopak po nějakých menších porodnicích v okolí Brna...a pozitivní ohlasy jsem našla na porodnici v Boskovicích a v Ivančicích (od nás už je to teda asi 50 km,ale když jsem četla ten přístup toho personálu, navíc tam mají standartně jednolůžko bez příplatku,což je pro mě taky podstatný..)
Tak váhám a nevím teď, jak se rozhodnout...??

makulina
21. lis 2015

Moje odpověd je jednoznačná - NIKDY K MILOUŠŮM!!! Ano, pravda, rodila jsem tam před pěti lety a zrovna tam probíhala rekonstrukce, chaos....Rodila jsem v pátek - teď zrovna kdesi říkali, že páteční porody jsou nejhorší, protože jsou doktoři naštvaní, že mají po víkendu. K věci - celé těhotenství bylo NAPROSTO v pořádku, žádné problémy jsem neměla, malá byla celkem velké dítě... Dva dny tam do mě rvali prostředky na urychlení porodu a večer tam se mnou zůstal pouze můj porodní lékař -Dr. Kozumplik. Ten ovšem odešel slehovat tehdejší mistrovství světa ve fotbale a já sem v tu dobu začala mít komplikace, malá se začala "dusit", zastavovalo se jí srdce a ejhle, doktor nebyl k sehnání, sestra ho naháněla asi 20 minut...mezitím mi píchli co se dalo a připravovali mě na císař. V životě to tomuto člověku nezapomenu. Po císaři malou křísili, byla modrá a nereagovala, následoval převoz sanitkou NA JIPKU do dětské nemocnice...Nikdo nic nevěděl, byli jsme v totálním komatu celá rodina.... denně jsem volala na jipku co se děje s mým dítětem, řekli mi natvrdo ať nepočítám, že přežije, že je v katasrofálním stavu. Po třech dnech mě tam dovezli...samá hadička a brýlečky na očich. Zkolabovala jsem. Tohle kvůli DOKTOROVI...?? Byla na 100% kyslíku, nedýchala, konzultovali její stav až s kýmsi z anglie, testovali na ní léky pro horníky na roztažení plic. DNES má pět let, ale na tuto zkušenost nikdo z naší rodiny nezapomene a s klidným svědomím říkám, že do porodnice mě už nikdy nikdo nedostane, natož PRÁVĚ K MILOUŠŮM.... šla jsem tam rodit právě kvůli jejich "přirozeným porodům a rodinnému přístupu" a takhle nepřirozeně to dopadlo. Doufám,že si to pan doktor ponese do konce života takovou nezodopovědnost. Nechoďte tam a ušetřete se komplikacím ☹

dagggy
24. lis 2015

Rozhodně nedoporučuji Milosrdné bratry ,rodila jsem tam v listopadu 2015,porod byl vyvolávaný, 11 dnů po TP jsem nastoupila do porodnice. Přístup personálu byl absolutně nerespektující,většina lékařů se neobtěžovala mě před vyšetřením pozdravit natož se mi představit. Ačkoliv sem se dožadovala informací o postupu a lécích, které mi budou dány,dostalo se mi jich jen minimálně. PA Hanáková se ke mně během porodu chovala přezíravě a tvářila se, že ji obtěžuju, na mé dotazy odsekávala, neporadila,absolutně žádná opora.Když jsme odmítala některé zákroky, dovedla lékaře a zásah si vynutila, byť nebyl nutný. Rodila jsem od rána,Díky Bohu, že se v 18:00 vyměnila směna, protože s ní bych neporodila. Nic nevysvětlila, jen peskovala,že tímto způsobem rozhodně neporodím. Mým porodním plánem se nikdo nezaobíral,pupečník nenechali dotepat a přestřihli ho hned, i když jsme si přáli,aby to udělal manžel. Nechtěla jsem nástřih hráze,ale byl mi proveden.Nebyla mi umožněna svobodná volba polohy pro porod, i když jsem opakovaně sdělovala, že mi poloha na gynekologickém lůžku nevyhovuje a špatně se mi tlačí,nebylo mi umožněno rodit mimo něj. Během porodu mě vyšetřovalo 8 různých doktorů, veškerá moje intimita byla potlačena. Jedniné, na co vzpomínám ráda,jsou dvě hodiny po porodu, kdy jsme na boxu zůstali s malým a manželem sami a prosadili si neručený bonding. Ač nemocnice tvrdí, že ho standardně podporuje,není to pravda. Tvrdili, že díky bondingu bude dítě podchlazené, musí se zabalit do zavinovačky nebo nejlépe odvézt na novorozenecké. "Péče" na šestinedělí a novorozeneckém byla kapitola sama pro sebe. Personál neinformuje o vyšetřením, krom sprchování miminka vám nikdo nic neukáže.Neustálý stres a kontroly, Většina sester byla hrubá a nepříjemná. Dostala jsem mylné informace o kojení a byly mi vnuceny kloboucky, prý mám ploché bradavky a kojit bez nich nemohu. Následně se mi díky nim rozjela infekce prsou.Šílené.Doma jsem se díky návštěvě laktační poradkyně naučila miminko kojit bez kloboučků zcela přirozeně.
Návštěvy nesmí na pokoj a děti jsou tak voženy na chodbu mezi velké množství lidí. Což z hlediska infekcí absolutně nechápu. Také mi bylo sdělen, že celé oddělení je po rekonstrukci a pokoje jsou po dvou s novým soc. zařízením.Není to pravda,ležela jsem na buňce pro 4 se sociálním zařízením v šíleném stavu. Sprcha nešla natlakovat, opadával do ní strop apod... Opravdu radím se této porodnici vyhnout.

plamenka84
18. pro 2015

Ja jsme rodila pred 1,5rokem u milosrdnych a rodily tam skoro vsechny me kolegyne. Byla jsem spokojena, jak na porodnici, tak na sestinedeli. Porod jsme mela dobry, prirozeny, mela jsem dobrou porodni asistentku a za 4hodiny bylo hotovo, bez jakychkoliv leku jen s nastrihem, ale ten bych si v zaveru porodu nechala udelat oboustranne 🙂))
S manzelem jsme meli maximalni soukromi, jen to prilozeni k prsu trvalo trochu dele, ale i tak jsme uspesne kojila 13mesicu. Sestinedeli bylo natriskane, tocilo se to tam neuveritelne takze tech par sestricek tam litalo a nemelo na nas tolik casu, ale peci o miminko ukazali, s kojenim jsem otravovala protoze mne to neslo, ale vzdy jsme si vytipovala pristupnou sestricku a jak jsem psala, kojeni jsme zvladla uspesne. Takze tam jdu opet znovu.

m_d
18. pro 2015

Za me Milouši jsou víc přirození, v Bohunicích vyvolávali kamošce hned, mě u Miloušů nechali ještě těch 10 dnů, co se týče vybavení, Milouši jsou noví dodělaní v červenci 2015 takže toho bych se taky nebála, je to jen na tobě a poslední věc, Milouši jsou levnější (nadstandart) a neplatí se otec u porodu...

terry1512
18. pro 2015

Já rodila u Miloušů leden 2014 a byla jsme naprosto spokojená.Byla jsem tam od rána asi od 10 hodin po té co mi doma praskla voda.Po celou dobu od příjmu i porodu nemám jedinou výtku k personálu na šestinedělí ani na PA která mě rodila.Vše na co jsem se zeptala mi bylo zodpovězeno a vysvětleno.Přesně říkala co bude dělat a jestli s tím souhlasím.Nenutí žádné léky,vyšetření jen v nutném případě a na nic netlačili.Malá se narodila v 23:16 hod. téhož dne a to na 3 zatlačení.Hned mi ji daly na břicho a nechaly nás odpočívat.Pupečním přestřihla sestra,manžel se celej klepal tak nemohl. 😀 Pak malou zvážily a změřily a nechaly nás samotné na boxu aby jsme se mohli poznávat.Miminko mě nikam bez mého svolení neodnášely ani nevyšetřovali.O všem informovaly a u všech vyšetření jsem byla.Oceňuji rodiný přístup v této porodnici.A že návštěvy nesmí na pokoj má své důvody.Jak by jste se asi cítili kdyby jste zrovna kojili a u vedlejší maminky sedělo třeba 5 členů její rodiny? Není to jen rozmar nemocnice.
Za mě byl porod v této porodnici nejlepší rozhodnutí a chystám se tam znovu pokud se nám zadaří. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru