Porodnice Čáslav. Máte některá zkušenosti?

gilotek
28. srp 2007

Nemáte některá zkušenosti s porodnicí v Čáslavi? Prostředí, sestřičky, péče aj?

lebdulka
23. říj 2009

ahojky holky, tak se po dlouhé době hlásíme s Kristýnkou.
Noční boje už naštěstí ustaly a papáme jen jednou kolem jedné ráno, jinak spinká jak andílek. Přes den už je s ní fakt sranda převalujeme se a jednou se nám už podařilo dostat se na bříško, paní doktorka říkala že je to bezva na to že nám jsou 4 měsíce 🙂
tuk tuk tuk naštěstí nás chřipka zatím minula, jen jsme měli trošku rýmu,ale ta byla naštěstí jen dva dny.
Srazík by byl ksvělej, ale počasí nám moc nenahrává co? Nebyl by problém ho udělat u nás doma, máme celkem velký obývák tak by se sem prckové vešly, takže kdybyste chtěli není problém 🙂 moc ráda bych vás všechny zase viděla 🙂
tak se mějte moc hezky a pohladte za mě ty vaše drobečky malilinkatý
papa Zuzka a Krišulka

mikulenka
23. říj 2009

pěkný večír,

tak si tak dočítám, renat, nemáš náhodou za Gyndr. Novodvorského? S těma ultrazvukama jsem to měla dost podobný, první vaginální a pak ani ťuk do 16 tt v Kolíně a pak zase nic až tuším 26tt nebo taknějak, no a pak jsem v Čáslavi v nemocnici měla UTZ 1 - 2x týdně, což bylo super

jinak si myslím, že jak je vám fajn a jste naprosto v pohodě a plné energie, tak to už opravdu nebude dlouho trvat

baru - díky za nabídku, beru tě za slovo, i když příští týden nevím, páč MM si vzal dovolenou (musí dovatovat půdu a taky jet do lesa na nějaký dříví na otop, ale některý den s námi bude určitě doma, tak zatím nemůžu nic domlouvat)

ivčo - chudinek Adámek, nedočítala jsem vše, ale přeji brzké uzdravení a ať jste brzy doma
jinak moje malá byla taky venku na 3. kontra, nechodila jsem sice na kurz, ale díky PA Kuklíkové jsem vše zvládla na jedničku, ona mi tak strašně pomohla, dělala jsem přesně co říkala a až na první špatné zatlačení bylo vše super

smíšku - jejda, doufám, že chřipaka už je pryč nebo jen doznívá, pro takový prdelky malinký je i blbá rýma problém, tak ať vám je brzy dobře, tělo se při nemoci určitě víc namáhá a spotřebuje hodně energie, tak si myslím, že to nepřibírání může být určitě tím
s UM bohužel neporadím ☹

smisek21
24. říj 2009

mikulenka: no já taky doufám,že už bude doznívat, malej už tak 2krát za den kašle, v úterý to bylo hrozné, ale i ted se i smeje a vypadá, že mu je i lépe.¨Jen jak říká manžel, ještě mamina se musí uzdravit

ivca08
24. říj 2009

ahojky,
smisku to je dobre, ze jste to zvladli doma. I kdyz my uz tu nemocnici taky docela snasime, malej uplne v poho a ja uz docela taky. Je fakt, ze kdyz vidim, ze je tu v pohode, tak jsem v pohode taky a on naopak, je v pohode, kdyz je v pohode ja 😀 Takze se tu vzajemne udrzujeme v pohode. Je to strasne statecnej kluk. Akorat mi pres den moc nespi a tady moc neni jak ho zabavit - jedine houpani v autosedacce a zpivani (uz mi pomalu dochazi pisnicky) a vypraveni. S pribiranim si nedelej hlavu, nez uz to neni zdaleka tak horky jako v tech prvních sesti tydnech. Nekde v chytrym casopise jsem cetla, ze dite by na konci 2. mesice melo mit 800 až 900 g nad porodni vahu a to mate, ne? Tak o co jde? Hlavne bud v klidu. Me se tu malej pekne rozjed, snedl sem mamu, snedl jsem tatu (asi jak nema co jinyho delat 🙂 )

mikulenka
24. říj 2009

Hezký večer,

smíšku - tak to už je Matějíčkovi skoro hej 🙂 tak přeju brzké uzdravení i tobě 😉

ivčo - to je dobře, že tu nemocnici tak dobře snášíte, určitě to neni nic příjemného, ale zvládáte to skvěle 🙂

já se těším na pondělí, manžel poprvé vezme Soňu sám k tchánům, takže budu mít doma klid na velký úklid (pro upřesnění, jsem se Sončou skoro pořád sama, MM se vrací z práce večer a o víkendech melouchy ☹ poslední dobou nic moc kolem domácnosti nestíhám, takže je to fakt potřeba)

ivca08
27. říj 2009

Jsme doma 🙂
Sice jeste nejsme 100% fit, ale na nemocnici uz to neni.

janca26
30. říj 2009

Ahoj holky,
tak já to tady trochu rozhejbu.
Doufám, že se na mě nebude Renat2 zlobit, když prozradím, že se jí dneska v noci narodil Kubíček 🙂 50 cm, 3,25 kg. 🙂 Takže moc a moc gratuluju a přeju Kubíkovi hodně zdravíčka a štěstíčka a ať roste jako z vody.
🙂 🙂 🙂

baruna
30. říj 2009

Jé, no ohromná gratulace pro Renat - to je paráda, že nepřenášela a porodila ještě před termínem.
Mikulenko - co úklid dobrý? Já být sama doma, tak se na to vyprdnu a budu ležet a odpočívat. 😉
Jančo - a co ty? Už jsi se rozhoupala, kam půjdeš rodit?

prochi
30. říj 2009

jéééé další miminko 😵 Moc moc gratulujeme a přejeme spoustu pohody, radosti a zdraví celý rodince.

Baru a co ty? Pojedeš do Brodu, pokud to nebude vypadat zase na rychlovku jako u Rozárky?

My se plácáme v nemocích. Od půlky října nám začal malý chodit do školky a je to mazec. Po týdnu dotáhl střevní chřipku, kterou jsme měli postupně celej barák. A teď v sobotu jsme si udělali "výlet" do Kolína na pohotovost, píchali mu obě uši ☹ Včera jsme byli na kontrole a dostal ještě antibiotika (první v životě), protože mu to pořád hrozně teče. V pondělí se mu spustila hrozná rýma a chrchlá jak starej tuberák. A já se sotva vleču,
bolí mě hrozně v krku, na hrudi, hlava... Malá začala taky trochu rýmovat, tak se modlím, aby to mělo jen nějaký lehký rychlý průběh.

baruna
30. říj 2009

Prochi -já zatím vůbec netuším. Do HB bych jela radši, jenže zase Čáslav je blíž. No budu to řešit až podle situace. Pokud bych měla jít na vyvolání, tak do Brodu jinak asi fakt Čáslav.
A koukám, že školkové nemoci v plném proudu co? Ty uši malému nezávidím, vím co je to za bolest. Tak hlavně ať je líp.

ivca08
4. lis 2009

Tak obrovska gratulace ke Kubikovi. Ať krasne a bez problemove roste.

renat2
11. lis 2009

Ahoj holky....moc děkujeme za gratulace a přání 🙂

No my už se doma pěkně zabydleli, rpvní dny byly super, teď nás trochu trápí prdíky (k ránu...vlbec nevím po čem, protože fakt se celkem hlídám , co sním 😒 ☹ no a včera odpoledne chtěl být snad co hodinu u prsu, bylo to náročný, ale noc pak zas v pohodě, takže asi si "spurtuje").

Jinak mám krásnou novinu, dnes ráno jsem dostala sms od Janci:

Ahoj lidicky, tak jmenuji se Petr a narodil jsme se dnes ráno ve čtvrt na 4. vážím 3400g a jsme moc krásné miminko 🙂

Jani moc gratulujeme ještě jednou, užívej si to, je to opravdu nával štěstí, radosti...atd.

No a co Baru ty? Nemáš už taky svého chlapečka u sebe???

ivca08
11. lis 2009

Renat, sbirej sily, co to jde. My meli 14 dni taky celkem v poho a pak se to zaclo kupit. Ted treba proste spat pres den nebude. Oci ma jak angorak a usne jenom v naruci a tak max. na 30 min. Jinak proste ne a v noci ho chudaka budi prdiky, spaval i 7 hodin v kuse a ted se tak max. po 4 hodinach krouti jako blazen. Neplace a spat se u toho stejne neda, jak je ho cloveku lito, takze si ho pak vetsinou beru k sobe. To zabere alespon na chvilinku.

ivca08
11. lis 2009

jinak velka gratulace k Petříkovi 🙂

baruna
11. lis 2009

Renat - já jsem stále 2v1. O Janče vím, volala mi ráno ségra. Jen jsem se zapomněla zeptat, kde rodila. Ale podle toho, že neví délku, tak určitě v HB. Jen jsem se musela smát, jak jí pořád vyhrožovali, že bude Péťa malej a hele ta váha 😀

Holky a zkoušely jste zavinovat? U R. to zabíralo na 100%. Vždycky jsem jí napevno stáhla do zavinovačky, vypadala jak larva, ale spala krásně.

prochi
11. lis 2009

Baru, no neke, já myslela, že už máš dávno dávinko bobka u sebe 🙂 a hle ono nic 🙂
Malá se taky narodila po termínu, viď?

Já jsem malýho taky zavinovala, nedám dopustit na obyč. zavinku ještě po nás. Vždycky večer jsem ho stáhla a byl hrozně spokojený a během chvilky chrněl. Ale malá to nesnášela, ta se mohla zjevit, když jsem to jen zkusila 😅

renat2
12. lis 2009

Baru, tak dnes psala Janča, nakonec je v Brodě... 🙂 Zbytek určitě napíše sama.
No vidíš, to mi došlo až teď s tou váhou, po každé kontrole, že je malinký a on jim všem Péťa vytřel zrak, hihi.
No já na tyhle odhady nějak nejsem, nakonec jsme byla ráda, že jsem to nevěděla...a vykouklo na nás sluníčko s 3,25 🙂 kdyby byl nějak vělký, tak by si to asi hlídali...jinak si mylsím, že to je opravdu 50 na 50...

No a budeme čekat na další miminko 🙂 Určit to bude brzo, cítím to v kostech 😀 😀

baruna
12. lis 2009

Holky ha ha. |Já tu budu strašit ještě dlouho a dlouho 😀

Prochi - Rozárka je narozená 8 dní po termínu. Takže teď to asi bude stejné. Zítra jdu na KO, tak chci poprosit gyndr. jestli by tomu trošku nepomohla. 😉

Renat - a jak doma válčíte?

ivca08
13. lis 2009

Diky za rady, asi to zavinuti jeste zkusim, ale nevim. Zkousela jsem mu utahnout jakoby rucicky plenkou a jinak spi porad v rychlozavinovacce, ale dostal se mi i z toho. Ono ho hlavne porad budi prdiky a krouti se, jak s nima bojuje. Uz aby to bylo za nami, ted to asi graduje.

mikulenka
15. lis 2009

Ahoj holky,

prvně moc moc moc gratuluji renatce a Kubíčkovi, jsi šikulka a Kubík měl krásné míry, tak se hezky opatrujte ať rostete a jste zdraví 🙂 chápu, žes neměla čas na IP 😉

baru - doufám, že touhle dobou už máš malého taky u sebe (nebo se aspoň dere na svět) 🙂

s těma prdíkama je to hrozný, nám pomáhalo cvičení s nožičkama nebo si lehnout bříško na bříško a masírovat boky a zádíčka.... bohužel, jsme na ně taky trpěly přesto, že jsem si dávala na stravu pozor
jinak zavinutí u nás nepřicházelo v úvahu, dodnes Soňa nesnáší být přikrytá a jakkoliv svázaná, takže spí ve spacím pytlíku

baru - ještě se vrátím k tomu úklidu - jako dobrý no... vydrželo to asi tak 3 dny a pak jsme se vrátili do starého čurbesu, příště se na to můžu vybodnout 😝

holkýýý, já už chci taky miminkoooooo...... jenže si musíme počkat až bude hotový pokojíček v podkroví, jinak by jsme se všichni s miminkem do ložnice už nevešli 😒

smisek21
16. lis 2009

Gratuluji k narození Kubíka. Reni, hodně štěstíčka a aby ti syn dělal jen samou radost.
Tak hlásím máme 62cm a 4250g. 😀 a kyčličky jsou v pořádku.Krmím malého nyní Bebou 1. Jo a posílám další fotečky 😀

janca26
19. lis 2009

ahoj holky,
tak se hlásíme s Péťou, už jsme od neděle doma. Byli jsme teda v Brodě a super, byla jsem moc spokojená, hlavně u porodu mi hrozně moc pomohla por. asistentka. No Péťa byl nakonec akorát, měl 3400 g a 48 cm,
a to mi pořád říkali, že je menší 🙂 Jinak je hodňoučký, akorát nás berou prdíky, vždycky se chudinka celý rozklepe, bereme nějaký kapičky, no snad to zabere. S jídlem se hodně hlídám, akorát mám problém co furt jíst, jsem furt hrozně rozežraná 😀 Tak se mějte, přidám fotečky až bude víc času.

renat2
20. lis 2009

http://havlickobrodsky.denik.cz/miminka/2009111...

😀 😀 😀 😀 😀 jsem detektiv 😀 😀 😀 😀

Jani ještě jednou moooc gratuluji, těším se na fotky 😉

janca26
23. lis 2009

Renčo jsi šikulka 🙂 Zatím nějak nestíháme, mám taky zánět v prsu tak s tím válčím 😠 ach jo...

renat2
23. lis 2009

Jani...akorát ti píšu IP..ale koukám, že si tady..

jo jo jsem detektiv, hele sentíhačka ze začátku je v poho, i když je fakt, že u nás to byl otak, že malý se najedl a usnul, takže první týden po návratu jsme měla všechno, uklizeno, vypráno, vyžehleno, navařeno...no ale te´d už to neplatí...malý vyžaduje víc pozornosti, nosit, chovat...takže smolík (ale žíly mi to netrhá, něco přece jen stihnu, s něčím pomůže manžel...)

Ty máš ten zánět? Byla si na ATB v nemocnici?? já tam tenrkát jela, ale na ATB to nebylo no a nakonec se to upravilo samo...ale je dobrý doma mít odsávačku, fakt to uleví, já koupila jen manuální od Medely a když malý dýl spi - dá si třeba 3 a ví c pauzu, tak trochu odsaju a hned se mi uleví. tak Ať je to brzo dobrý!!

a jdu dopsat tu IP...

mikul. na tebe taky myslím, napíšu jak to půjde 🙂

janca26
23. lis 2009

Renčo už jsem ti písla do IP, na ATB nejsem, zatím to zvládáme, no jdu odsávat 😉

lebdulka
2. pro 2009

ahoj maminy, koukala jsem že v Čáslavi bude koupání batolat - tedy od 6 měsíců neměly byste o to zájem? podrobnější info je na www.plavanideti.cz tak na to červnovky mrkněte at se zase můžem sejít 🙂 mějte se hezky

Zuzka

lebdulka
3. pro 2009

čauky tak malá změna, paní mi psala email a tady v Čáslavi je to až od jednoho roku ☹ tak budem jezdit asi do Hory.

papa

ivca08
4. pro 2009

Zuzi, me to bylo divny. V Čáslavi na to nejsou uzpůsobeny, je ta na tyhle prcky zima... Kdyz si vzpomenu, jak jsem klepala kosu pri plavani ja, tak bych ho tam snad ani nedala 😉 Jeste bych si vytahla rampouch.

Ja se s nim chystam plavat ve vane, uz mame doma podhlavnicek, tak jsem zvedava, jak mu to pujde. A podle toho pak na jare bud budeme jezdit do Hory nebo ne.

lebdulka
5. pro 2009

Oni to mají na netu pěkně blbě napsaný,protože když jsem si klikla na Čáslav tak tam batolata byla a pak mě teda paní lektorka po mailu vyvedla z omylu. Jen mi to teda příjde celkem drahý, ještě se chci mrknout na Kolín, tam je to prý taky od miminek 🙂

Krišulka je dost otužilá, už v létě se s námi koupala ve 21° bazénu a byla moc spokojená, navíc vodu zbožňuje tak je škoda toho nevyužít 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru