Porodnice Čáslav. Máte některá zkušenosti?

gilotek
28. srp 2007

Nemáte některá zkušenosti s porodnicí v Čáslavi? Prostředí, sestřičky, péče aj?

monrei
1. čer 2012

Ahojky všem,

nedá mi to nenapsat Vám,jak se péče v Čáslavi zhoršila.Rodila jsem minulý týden císařským řezem.....doktoři jsou super a na mě jen samou chválu ale pooperační péče a věnování se prvorodičkám strašná.
Po spinálním CŘ mě dali na pokoj hned vedle porodního sálu,takže to si opravdu odpočinete po operaci,ale budiž…jenže jsm nesměla 24 hod chodit,musela jsem ležet…V poledne ihned po operaci mi dali injekci na bolest a čaj…od té doby do 21 hod tam nikdo zamnou nepřišel,nechali mi naplnit pytlík s močí(měla jsem cévku),neměla jsem čaj a bolesti byli skoro nesnesitelné…Tak jsem zavolala sestru a ta mi řekla že nemám nárok na injekci na bolest,když mi jí dáváli v 16 hod…jenže tu dostala druhá holčina co byla ve stejný den taky na císaři.Vůbec neměli přehled která co dostala a když jsem jí řekla že potřebuji vyměnít vložky tak na mě spustila že ví co má dělat,že tu pracuje 31 let atd(já ležela v zakrvácené posteli)…neměla jsem sílu se hádat,řekla jsem jen že jejich péči nebudu komentovat a od té doby jsem byla na černé listině.Druhý den ráno mě stavěli na nohy,nezajímalo že jsem jí říkala že mi je špatně…takže jsem málem omdlela ve sprše…Později mi přinesli malou,dali mi jí do ruky a zkuste kojit.....žádné rady.Malé teklo z nosu a tak se ptám?My máme rýmu?Dostala jsem odpověd že kecám že to poporodní mázek ,dobrý a jak to mám vědět.....Po dvou dnech jsem se dostala na normální pokoj a dostala jsem malou k sobě a to bylo o něco lepší,jen když jsem potřebovala radu s kojením tak jsem dostala jednou odpověd že je to mé dítě tak at si poradím .další den večer jsem měla velké bolesti a požádala o lék na bolest a nejen že jsem žádný nedostala také mi bylo vynadáno že jsem seděla celý den na návštevách,to mě dostalo manžel tam byl jen hodku a pak jel,celou dobu tam seděla druhá holčina co semnou rodila......Poslední dva dny se dali přežít ale pokud půjdu ještě někdy rodit tak nevím kam.....Kolín i Čáslav už nikdy.
Tak to je můj příběh na jehož konci je alespon zdravá krásná holčička a kvůli ní jsem vše vydržela.

camelinka
1. čer 2012

@monrei to je mi lito,ja tam rodila loni a uz tehdy to nebylo bezproblemovy, ale tech par dnu se to vydrzet muselo. Bohuzel po cisari je ten prvni pokoj hned vedle porodniho salu umistenej blbe, asi aby se sestry moc nenachodily. Ke kojeni mi taky nerekly ani Ň, na vsechno sem se musela ptat a to se tvarily ze desne obtezuju. Ted uz nam zbyva leda tak HavlBrod, nebo to priste risknout zase tady 😒

melis7
1. čer 2012

@monrei Tak to mi je lito,ze se k tobe tak chovali.Cetla jsem tvuj prispevek uz na emiminu.Reaguju proto,ze jsem taky rodila cisarskym rezem a takovehle chovani by me asi rozbrecelo.To,ze ti s kojenim neporadili je velka skoda.Doufam,ze uz jsi se s tim nejak popasovala.Je musim rict,ze me to v Hradci naucili super a pak s tim problem nebyl a jsem za to stastna.Leky na bolest davali,kdyz bych potrebovala po 4 hodinach.Kdyz nechces do Caslavi ani do Kolina,co priste ten Hradec vyzkouset.Moc gratuluju k miminku.Drz se.

miselinka2
16. čer 2012

@camelinka
@monrei ja rodila v čáslavi 20 .3 a musí říct že s jejich péči sem byla spokojená až mě zaráží jak se o prár měsícu déle chovají :( ten pokoj hned vedle sálu je fakt děsnej taky sem si tam dva dny pobula :( ale jinak s péči sem byla spokojená a co se týče péče o mrnouska a kojení to mi bylo taky vysvětleno pěkně .. snad to měly jen nějaky blby tyden a už se to nebude opakovat
@monrei kdopak te rodil?

renatica
27. čer 2012

Milé maminky,.. já rodila v Čáslavi 21.6.2012.....a musím říct že max spokojenost!!! Mé zkušenosti prostě jsou ,,.. že vše se dá řešit 🙂 jen je třeba se ozvat a nee otevírat pusinku až už jste pryč. Porod tady rozebírat nebudu ,.byl to masakr ,..ale zvládli jsme to a jsem strašně štastná a spokojená že máme krásného zdravého chlapečka. Celý porod vedla úžasná porodní asistentka ,..která mi velice pomáhala ,.na cokoli jsem se ptala a že to byli blbosti,.trpělivě odpovídala ,.. při silných bolestech,.manžel totiž nestíhal přijet,.. mi pomáhala prodýchávat,..jinak bych tlačila dřív než jsem mohla juu to byly tlaky 😀 Primář sloužil,.ten přišel jen juknout ,.. a pak už jen na tlačení 😉 byl rázný ale fajn,.cítila jsem bezpečí a jistotu. Co se sestřiček z šestinedělí týče tak nemám sebemenší výtku,.. jsou tam prostě úžasné a moc bych jim ještě jednou tímto chtěla poděkovat za všechno. A sestřičky z novorozeneckého,.. no mají toho strašně moc a asi u žáddné maminky nemůže setra sedět celý den,.. ale když jsem si řekla a poprosila o radu,..zase to kojení jde malinko hůř,.. tak trpělivě pomáhaly,ukazovaly,.. radily,.. a musím říct kojení zvládáme a jsem moc vděčná jim,..protože asi bez nich bych to vzdala. Mají toho hodně ,.ale vždy byly ochotné a moc poradili,...a to i jedna která teda nepamatuju si jméno,..vypadala hrozně drsně,.. až by se ji člověk bál ale ve zkutečnocti,..když jsem otevřela pusu a zeptala se na to co mě trápí ,.tak byla moc milá a s ochotou mi poradila,.a opravdu moc pomohla.takže si myslím že je to dost o přístupu ,..jak já k tobě tak ty ke mě,.. asi tak,...
Jasně co se týče návštěv na chodbě,.. to prostě byl malinko problém,..ale teda pro mě ,.já bych raději byla na pokoji i s návštěvou,. ale jsou maminky co jim to právě takhle vyhovuje,..nadstandart narvaný celou dobu ,.takže bez šance
Jídlo by možná i bylo docela dobré jen kdyby bylo i teplé ,..ale zase když je jídlo a miminko ještě nespí tak ho tam přece nenechám plakat ,.. jídlo vystydne ,. ale je tam mikrovlnka takže každý si může ohřát 😉
Takže shrnuto a podtrženo,.. celému personálu upřímně moc děkuji ,.. vše bylo super,...hezký den všem a snad budou další maminky taky jen a jen spokojené,..jen jak říkám je třeba se ozvat hned 😀

ivca_doubek
27. čer 2012

@renatica Ahojky, moc gratuluju k Tomáškovi!! Tak to byla rychlovka, když manžel nestíhal? Přejeme Vám oběma spoustu zdravíčka a Tomáškovi do života jen to nej nej!!

renatica
27. čer 2012

@ivca_doubek Ahooj 😉 děkuji za přání,.Joo ono pořád nic ,nic,..kontrakce byly takové ☹ mě bolely ,ale pořádně se to nerozjíždělo,.. tak jsme ho nechtěli tahat zbytečně brzo,.. a pak se to rozjelo tak,..že já málem lezla po zdi ,rychlost blesku a malý byl venku 😉 Tak jsem moc ráda že je to za náma 😀 😀 😀

missymici
11. črc 2012

Ahoj,byl u nektere z Vas u porodu Dr.Provaznik?Jestli ano,jake mate skusenosti? Ja k nemu chodim do poradny a jsem total spokojena ...A jak probiha s nim prood? 🙂

monrei
17. črc 2012

@renatica Já se ozvala už v porodnici a sestra na mě spustila,že tu dělá 31 let a ví co má dělat atd.......Nejsem jediná kdo má takovouto zkušenost.........

monrei
17. črc 2012

@renatica sestra z novorozeneckého ušli ale ochotné moc taky nebyli.....Dám ti příklad: přinesli mi malou na kojení a něco jí teklo z nosu,tak se ptám jestli má takhle malá už rýmu a bylo mi odpovězeno že kecám,že to není rýma ☹...a bylo toho víc.....holky co tam byli semnou se báli si říct o čisté věci když jm to mimčo počůralo.Promin ale tohle je přístup jejích nééé můj......Budte rádi,že nemáte mou zkušenost já říkám že se nechovají jak mají k prvorodičkám......Skvělá byla sestra Nováková té jediné bych moc poděkovala za fajn přístup a rady.

monrei
17. črc 2012

@miselinka2 rodil mě Helcl a Loudová........pokoj bych přežila,stejně člověk bolestí moc nespí ale to ostatní mě pěkně štvalo.......chovali se tak i k druhé mamce co jsme spolu rodili ve stejný den.

monrei
17. črc 2012

@melis7 Já jsem taky měla nervy v háji......malá je naštestí vpořádku jen jsem ztratila mléko do 14 dnů po porodu,jelikož malá odmítala pořád levé prso a ani odsávačka moc nepomohla..Když jsem se zeptala co mám dělat aby chtěla levé prso tak mi řekla jedna sestra že neví,že je to mé dítě 😖 ....nemá důvod si nic vymýšlet,nepřeje to nikomu.

gilotek
autor
17. črc 2012

Koukám, koukám, že se to za 4,5 roku vůbec nezměnilo 😀
Jsem ráda, že jsem podruhé šla jinam 🙂

monrei
18. črc 2012

nevím jestli bude nějaké podruhé ale do Čáslavi bych už nešla.

renatica
18. črc 2012

@monrei Tak to mě mrzí,.... mě tam fakt vadily akorát tak ty návštěvy na chodbě,..jinak jsem byla max spokojená,..s každou sestrou i s tou co vypadala jako bubák bohužel nevím jak se jmenuje nakonec byla fajn sestřička která mi moc pomohla,..možná je to i o tom že jsem měla štěstí na směnu,.. a chytla jiné setry,..nevím já prostě byla spokojená a holky co tam byly ,tak taky,. tak je to asi o té směně kdo kterou chytne noo 😉
Naštěstí dneska je ta možnost si vybrat a jít rodit kam je libo 😉 tak přeji dobrou volbu a hlavně to nejdůležitější ,..zdravé a spokojené dětičky 😉 Hezký den 🙂

monrei
18. črc 2012

@renatica Jo to určitě....malá je zdravá a já na to zapomenu,ale nejsem si jistá že je to o směně,ležela jsem tam 8 dní a směny se vystřídali všechny......Prostě některé sestry to nedělají s láskou a to je špatně....tím ale neházím všechny do jednoho pytle 2 sestry tam byli fajn....

lebdulka
19. črc 2012

ahoj holky, já jsem rodila 2x v Čáslavi a pokaždé císařským řezem. Ani na jeden porod včetně personálu si nemůžu stěžovat. Sestřičky se ke mě chovali adekvátně k situaci. když měli honičku kolem ostatních maminek (které mimochodem občas dost prudili - chovali se jako nesvéprávná mimina , což mi taky vadilo) tak byly i podrážděné sestřičky (ostatně jsou to jenom lidi stejně jako my)!!!! Prostě jsem jen se svým dotazem chvilku počkala, nebrala jsem pobyt v porodnici tak, že se tam ze mě všichni picnou a budou lítat jenom kolem mě. Ani já jsem spoustu věcí nevěděla, ale co takhle dát na svoje instinkty? Jak to zvládly ženy před 100 lety? Myslíte, že za nima lítala sestřička a neptala se jestli něco nechtějí?
Pokud něco chci tak si o to řeknu a nečekám že to bude ted hned. Na tom pokoji vedle sálu jsem také ležela. Pokoj sice nebyl extra útulný, ale byl čistý a blízko sesterny. Na každém pokoji je interkom a po zazvonění k vám sestřička dojde. S tím jsem neměla ani jednou problém.
Ještě se vrátím k chování sestřiček - zkuste se na ně trošku usmát a ony vám úsměv oplatí, vše je o zpětné vazbě. Jak ján na ně tak ony na mě. Mě to taky bolelo, po první sekci jsem trpěla postpunkčním syndromem, který bych nepřála ani svému nepříteli, ale přesto jsem se radovala z toho, že mám zdravé krásné dítě a to byla priorita. Ne jestli se na mě sestřička utrhne nebo ne.
Mějte se hezky a přeji více spokojených dní.

terry2
22. črc 2012

Já jsem rodila v Čáslavi 2x a na chování sestřiček ani doktoru si take nemužu stěžovat,je to přesně jak psala @lebdulka některé maminy tam lítaly za sestrama s každou prkotinkou,takže bych se potom nedivila,kdyby na ně byly ostřejší 😝 Já jsem za všechno slušně poděkovala,slušně jsem se zeptala a dostalo se mi také slušného jednání 😉

regi777
5. zář 2012

Ahoj holky, dnes jsem se dozvěděla při objednávání na preventivní prohlídku, že MUDr. Hurná už v Čáslavi nepracuje. Byla jsem objednána tedy k MUDr. Křížové. Chtěla jsem se zepta na nějaké Vaše zkušenosti s ní. Vůbec ji neznám a mám docela strach, na co se mám připravit. Děkuji za případné info.

jennyska
27. led 2014

Ahoj @monrei @regi777 @terry2 @lebdulka @renatica @gilotek @missymici @miselinka2 @melis7 @camelinka a ostatní maminky 🙂

Mohly byste se podělit o své zkušenosti, pocity a dojmy s porodnicí v Čáslavi do naší Wiki knihovničky Modrého Koníka, kterou si tady s maminkami společně tvoříme? 🙂

Tím, že svou zkušenost vložíte do https://www.modrykonik.cz/porodnice-caslav/ pomůžete ostatním těhulkám, které si právě porodnici vybírají a hledají Vaše cenné rady, tipy, zkušenosti.
Jak jste byly v porodnici spokojené? Co se Vám líbilo/nelíbilo? Jaký byl personál? Jak proběhl porod? atd.

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji Vám hezký den! 🙂
Janča

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

jankuc
16. bře 2014

Ahojky, ráda bych Vás požádala o vyplnění tohoto dotazníku, který bude součástí mé bakalářské práce na téma Co ženy ovlivňuje při výběru porodnice. Tento dotazník je anonymní a bude sloužit pouze jako podklad pro mou závěrečnou práci. Předem Vám děkuji za Vaši ochotu, čas a spolupráci. Tento dotazník najdete na odkazu http://www.survio.com/survey/d/I3P9A5C2E9I0J9M3J

susic
2. kvě 2014

Velká spokojenost
V Čáslavi jsem rodila již po druhé. Porodnici Čáslav Můžu jen doporučit. Personál je velice přátelský a vše vysvětlil. To jak v na porodním tak i na novorozeneckém oddělení. V porodnici je možnost půjčení si míče, masážních pomůcek, cvičící podložky a jsou tam i žebřiny, které jsem uvítala. Dále také velká postel kde se vejdete i s tatínkem. Porodnici bych popsala jako domáckou. Co jsem já nejvíc uvítala, ale třeba některým maminkám to bude vadit. Jsou zakázané návštěvy na pokoji. Tak že maminky mají klid na kojení. Pan doktor i porodní asistentka byli skvělí. Tímto bych jim chtěla ještě jednou poděkovat. Můj porod byl docela rychlí za čtyři a půl hodiny jsem měla svého Ondráška na světě. Po porodu se o mě také pěkně starali a stále se někdo ptal, jestli něco nepotřebuji.
Dále bych také doporučila předporodní kurz+ cvičení za 700,- v ceně je i tatínek u porodu. Který mě doopravdy připravil, a hlavně jsem se naučila dýchat při porodu. Cvičení bylo skvělé v tom že když trápily těhotenské bolesti. (bolest v bedrech atd.)Naučila jsem se jak si pomoci. Pan doktor i porodní asistentka byli skvělí.
Nezapomenout přinést si vše na porodním seznamu. Pokud ho nemáte požádat p. Dibelkovou o zaslání. dana.dibelkova@nemcaslav.cz

lucininek
1. lis 2015

22.10. 2015 jsem v Caslavske porodnici podstoupila plánovaný císařský rez pod vedením pani Hlasové a doktora Tichého, s nimiž a i celkove s porodnici jsem byla velice spokojena!!!
Nastoupila jsem den dopředu a myslela si ze se nedockam, avšak den utekl jako voda a po nalezite přípravě- kdy mi bylo i dukladne vysvětleno co a jak se děje a co se bude dít velice příjemným a ochotným personalem. Po císařském rezu manželovi ktery cekal na chodbě samozřejmě ne jen ukazali našeho chlapecka ale i mu ho dali pochovat a udělali mu senzační fotku s miminkem. Kdyz přivezli me, hned mi na pokoj miminko prinedli a navíc na chvíli pustili i manžela na pokoj- jinak jsou návštěvy na chodbě. Sestřičky z novorozeneckeho jsou usmevave,vesele,prijemne, komunikační a od samého začátku mi prikladami miminko k prsu s veškerou pomoci ( přeci jen po císaři to chvilku sami nezvladnete), svou indispozici jsem vsak vůbec nevnimala protoze jsem si připadala obletovana jako v Ráji 😊 mohu říct ze celkove ochotny a mily přístup veskereho personálu od doktoru,sestricek az po uklizecky přidá velkx + na vasi psychyce, takze ne jen ze jsem brzy po porodu vstala a pomalu začala byt samostatná ale i jsem se úspěšně brzy rozkojila bez jakéhokoliv problemu. Tuto porodnici mohu porovnat s Kolinskou,kde jsem rodila před 5ti lety akutnim císařem a muzu říct ze Caslav vede o 100000000%, v Kolíně byli maximálně dvd ochotny sestry,doktoři porod podelali takovým stylem,ze by jeden brečel nad tou prasecinou a co se miminka tyce na to ze sem byla po císaři a mela první dítě tak mi nikdo moc nepomoh a neporadil, miminko strašně brzo zacli prikrmovat nutrilonem a jak pečovat o miminko mi poradila az dětská doktorka po propuštění.... V Caslavy jsem mela slzy dojetim kdyz sestřička vysvětlila jak o miminko pecovat-nezapomela vůbec na nic. Všichni tam vše krasyne vysvětlili,nikdo nic nehrotil, nechavaj tam vic prostoru prirode-což je to nejlepší pro miminko! I pro maminku ktera se nemusí ničím stresovat!
Návštěvy od 14;00-17:00 v týdnu a do 19:00 o víkendu ale nebyl problém kdykoliv mimo návštěvní dobu po dohodě. Teto porodnici patří velký obdiv a obrovské diky!!!!

martinan123
1. únor 2016

Mate někdo novou zkušenost?

kat87
1. říj 2016

Rodila jsem v čáslavi v září 2016 a můžu jen chválit. Příště určitě jinam nechci. Přijela jsem s manželem uz otevřená k porodu a voda mi praskla ve výtahu nemocnice. Hned po vyšetření PA jsem šla na sál a rodila takže nemůžu posoudit 1.dobu porodní. Rodila me mudr.Hlasová a PA Preucilova. Jsem za to vděčná, po porodu me museli hodně šít. Šla jsem i na revizi pod narkozu kvůli hematomu. Personal profesionální přístup a moc lidský a milý. Dekuju PA. Jeji zatlaceni na břicho mi moc pomohlo a urychlilo porod. I péče po porodu úžasná. Všichni ochotní pomoc a ulevit od bolestí. Vysvětlili základ péče o mimčo. Vybavení pokoje taky perfektní. Jen mi vadila malá návštěvní místnost a tvrdé židle. Za me Čáslav super.

kaatule
21. lis 2016

Ahoj holky,

nemáte někdo aktuální zkušenost? Jde mi převážně o personál, co vede porod - myslím si dobře, že porod vede porodní asistentka s tím, že mudr. přijde až na samý závěr? Jakého jste měli u porodu doktora a měli jste či neměli komplikace? A nevíte, kdo vše za doktory z venčí (tj. z doktorů, co mají soukromé praxe a nepracují tedy jen při gyn. ambulanci v nemocnici) do nemocnice dochází? Přijde mi totiž, že poslední dobou se tam doktoři a primáři střídají jak ponožky, tak si říkám, jestli se náhodou nemocnice nepotýká s nedostatkem personálu..

Budu ráda za jakékoliv recenze.

kat87
23. lis 2016

@kaatule Ahoj, psala jsem o svém zážitku výše. Rodila jsem v září. Porodnici doporučuji. Personál úplně super. Hrozně milí byli snad všichni. Jen jedna sestra od dětí trochu náladová. Ale pomůžou a poradí se vším. Je to tak, porod vede PA a mudr dorazí na konci. Já ji tam měla teda od začátku, protože jsem přijela už úplně otevřená a šla jsem rovnou tlačit. Žádné otevírání se už nekonalo. Ani klistýr mi nedali. Asi by to nestihli nebo nevim proč. Rodila mě Hlasová. Komplikace jsem měla po porodu. Začal se mi vevnitř dělat hematom, takže jsem hned po šití jela pod narkózu na revizi ( přešití). Velká ztráta krve a tak. Rodila jsem večer v 7 a ráno v 10 mě převezli z JIP na normální pokoj. Mimčo mi nosili cca po 3 hodinách na přisátí, ale dali mi ho až 2. den po porodu ( dřív bych se o něj nepostarala, jak jsem byla zrychtovaná). Doktoři tam byli: Hlasová. Tichý, Loudová, Provazník, nějaká Ruska asi a viděla jsem tam Hozáka, ale ten myslim už nerodí. Helcl k porodu taky nechodí ( chtěla jsem ho). Doktorů mají opravdu málo. Měl přijít nový primář z Brodu, ale asi to nevzal nebo nevim. Každopádně se neboj. Všichni jsou dobří a zvládnou to na 1. PA jsou úplně super. Jen jedna starší je protivná, ale není tam tak často 🙂 Když jsem měla bolesti, stačilo zazvonit a ochotně přišli s lékama. Nabízeli mi je i sami. Doporučuji vzít si hoodně vložek a vodu na pití. Čaj nic moc. A taky něco na zub. Jídlo sotva zasytí a žádná pecka to nebyla. Příště mám jistý císařský řez, kvůli úzké pánvi ( což se zjistilo až u porodu 🙂 a určitě půjdu do Čáslavi znovu.

kaatule
23. lis 2016

@kat87 moc dekuju za odpoved 😉 od listopadu tam je novej primar Rafaj,ale je pry dlouhodobe nemocny,ale snad v prosinci uz bude pritomen. A nyni ma koncit Helcl. To jsem nevedela,ze nechodi k porodum. Kazdopadne jeste jednou dekuji za reakci😊

petazlesa
17. led 2019

Ahoj holky, přidávám čerstvou zkušenost s porodnicí v Čáslavi:
Rodila jsem v čáslavské nemocnici, protože v Čáslavi bydlím, navíc personál z části znám a věděla jsem, že prostředí nemocnice je velice příjemné a hlavně oproti větším nemocnicím tu panuje až skoro domácká atmosféra. Přijela jsem s kontrakcemi v 18 hod večer, v 21:30 byl malý na světě. Přijal mě pan doktor Tichý s PA paní Stibůrkovou. Příjem a příprava probíhala ve veselé náladě, oba jsou velice milí, mladí, takže ze mě opadl prvotní strach. Na uvolnění a zmírnění kontrakcí jsem si poležela ve vaně (takovou vanu mít doma!). Porodní sál i sál s vanou jsou nové, pěkně zařízené, člověk nemá takový ten nepříjemný pocit z nemocnice. U porodu byla ještě PA paní Cincibusová, která mě také podporovala a díky všem zmíněným jsem porod zvládla.
Nejvíc musím poděkovat panu doktorovi, ke kterému jsem měla stoprocentní důvěru a který mě dokázal povzbudit a uklidnit, že jsem věřila, že to zvládnu.
I jeho poporodní péče byla na jedničku, opravdu nechtěl nic zanedbat.
Co se týče novorozeneckého oddělení, všechny sestry byly velice ochotné a vše mi jako nezkušené prvorodičce ukázaly. Zejména paní Kavuljaková (laktační poradkyně) byla velice nápomocná a vysvětlovala mi vše opravdu od základů, jak s miminkem zacházet, přebalovat a zejména kojit. I v noci jsem mohla zavolat, kdyby byl nějaký problém.
Čáslavskou porodnici můžu jen doporučit! Nedejte na některé negativní komentáře, které jsou většinou zastaralé, ve stylu "jedna paní povídala" nebo se týkají osob, které někomu nemusejí sednout, ale na takové lidi narazíte všude. Byla by škoda, kdyby se porodnice musela v důsledku těchto negativních recenzí zavřít..no jen si představte kam by všechny ty ženské šly rodit, jak by bylo všude plno:-/

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru