Porodnice Chomutov a Kadaň. Máte zkušenost?
Jsem z Chomutova a nemohu se rozhodnout jestli rodit v Chomutově nebo Kadaňi. Jsem prvorodička a v Chomutově prý nenaučí správně kojit. Jinak nějaké to info o obou mám, ale ne těch přímo od maminek. Snad se někdo najde 🙂
Stručné shrnutí
- V porodnicích Kadaň a Chomutov jsou v diskusi uvedeny smíšené zkušenosti; mnoho rodiček chválí lékaře i část porodních asistentek, ale opakovaně se zmiňují i problémy s některými sestrami a s nočním provozem.
- Porodnice v Kadani je v diskuzi často označována za "baby friendly" a rodičky zmiňují profesionální přístup lékařů a porodních asistentek, zároveň je v diskuzi uvedeno, že při komplikacích novorozence bývá transport do Mostu.
- V Chomutově rodičky opakovaně chválí konkrétní porodní asistentky a lékaře (např. Mirka Futterová, Jana Richterová, MUDr. Spudichová, Radek Kochlöfl) a popisují přístup jako rodinný a pečující.
Nejčastější otázky
Q: Kolik stojí epidurál v porodnici v Kadani?
A: V diskuzi rodičky uváděly cenu epidurálu kolem 2000 Kč, přičemž epidurál je uveden jako placená služba, pokud jej "nenaordinuje lékař".
Q: Jaká je dostupnost nadstandardu v Kadaňské porodnici a kolik stojí?
A: V diskuzi bylo uvedeno, že nadstandard v Kadani stojí přibližně 300 Kč/den a že je třeba o něj požádat hned při příjmu.
Q: Musím na konci těhotenství chodit na kontroly přímo do porodnice, nebo stačí gynekolog?
A: Více rodiček uvedlo, že zůstávaly na kontrolách u svého gynekologa a do porodnice chodily až "naostro", někdo zmiňoval pouze 1–2 velká vyšetření (UTZ) v porodnici.
Q: Kam převážejí novorozence s komplikacemi z Kadaňské porodnice?
A: V diskuzi bylo uvedeno, že při potřebě novorozenecké JIP nebo komplikací miminka bývá dítě převáženo do Mostu, protože Kadaň nemá možnosti pro komplikované novorozence.
Q: Jak dlouho se obvykle zůstává po porodu v Kadani?
A: Rodičky v diskuzi uváděly, že prvorodičky obvykle zůstávají v Kadaňské porodnici přibližně 7 dní; byly zmiňovány i pobyty 8 dní.
Q: Je v Chomutově možné volit polohu při porodu a dostanu jiné typy analgezie kromě epidurálu?
A: V diskuzi rodičky uváděly, že v Chomutově lze volit různé polohy při otevírací fázi (míč, porodní sedačka, ve stoje) a že o epidurálu se personál běžně ptal; konkrétní alternativní metody analgezie nejsou v diskuzi podrobně popsány.
Závěry z diskuze
Shoda
- Zkušenosti s oběma porodnicemi se liší podle osob a směn; v obou porodnicích jsou jak spokojené, tak nespokojené rodičky.
- V Kadani jsou opakovaně chváleni lékaři a porodní asistentky a porodnice je označována jako baby friendly.
- V Chomutově jsou v diskusi časté pochvalné reference na konkrétní porodní asistentky a lékaře a na "rodinné" prostředí.
Sporné názory
- Některé rodičky popisují v Kadani velmi profesionální přístup lékařů a PA, zatímco jiné rodičky v Kadani hlásí závažné výtky vůči části sester včetně údajného nedostatečného dohledu v noci.
- V Chomutově někteří rodiče uvádějí výbornou zkušenost s personálem, zatímco jiní varují před konkrétními špatnými zkušenostmi s personálem nebo zdravotními komplikacemi.
Otevřené otázky
- Jaká je reálná dostupnost epidurálu v nočních směnách vzhledem k přítomnosti anesteziologa (v diskuzi uvedena proměnlivost podle služby)?
- Jak často v praxi dojde k transportu novorozence z Kadani do Mostu a jaké jsou kritéria tohoto převezení?
Zmíněné značky a firmy
Porodnice Chomutov, Nemocnice Kadaň, Porodnice Žatec, Nemocnice Most, Nemocnice Ostrov, Nemocnice Klášterec, Aquachobotničky, Mateřské centrum Kolibřík, Centrum Jonatán, Modrý Koník, Mimiklub, Chomutovská sportovní hala
Zmíněné produkty a metody
epidurál, nadstandard (pokoj placený), oxicitocin / ocxitoxin (vyvolávání porodu uváděno v diskuzi), podání injekce/kapky pro vyvolání porodu, vakum/vakuum, kleště, monitor dechu novorozence, novorozenecká JIP, Sunar, Nutrilon, Calmy (uváděno jako řešení krmení), předporodní kurz, porodní plán, CAP (hekářna/porodní jednotka)
Místa a osoby
Chomutov, Kadaň, Žatec, Most, Ostrov, Klášterec, Františkovy Lázně, Jirkov, Karlovy Vary, Ústí nad Labem, Březenecká (ulice), Mirka Futterová, Jana Richterová, MUDr. Spudichová, Radek Kochlöfl, MUDr. Svoboda, MUDr. Dostálová, MUDr. Dvořáková, Dr. Pokorný, Zuzana Krausová, Gábina, Marcela
Ahoj vrtule83, moc ti děkuju za info.Nadstandart asi budu chtít. Kdybych něco potřebovala tak se učitě ozvu, moc dík pa
Ahoj vespolek, prosím o radu, která porodnice je lepší? Žatec nebo Kadaň? Poslední dobou si Žatec chválí, ale odrazuje mne, že tam nejsou nadstandardní pokojen jen třílůžkové. Máte někdo zkušenost?
O Žatecký porodnici jsem neslyšela, ale v Kadaňský jsem rodila a můžu jen doporučit. Sestřičky i doktoři byli úžasný i když jsem dost histerčila 😀 , pokoje dobrý i ty normální, koupelna nová, takže super, jen se mi nelíbila jedna dětská sestra. Byla dost nepříjemná, přišla mi sdělit že má malá silnou žloutenku ve stylu jako bych za to mohla, na druhou stranu už jsem vzdávala kojení, nešlo mi to a ona mě dost brutálním způsobem donutila a jsem jí za to vděčná, kojim doteď. Celkový dojem dobrý. Byla jsem spokojená. Ještě pro maminky třeba z Klášterce a dál na vary- slýchám chválu na nemocnici v Ostrově.
m.ajko můžu se zeptat která ta dětská sestra to byla? Pokud si dobře pamatuji tak tam byli 2. Díky
ahoj,nevite nekdo,kolik stoji nadstandart v Chomutově?Mám fotky z pokojů
a vypadá to moc pěkně.díky
ivanka : stojí myslím 300 - 350 Kč.. ale pokud mohu doporučit, raději bych zvolila jinou nemocnici. 😉
Bohužel vše je skutečně o lidech. Já rodila v CV a až na jednu partu ( gynekol. a dětská sestra) to bylo v pohodě. Ale je důležité si uvědomit, že naše pohodlí a pohoda je je důležitá, ale v případě komplikací a ty můžou nastat kdykoli Vám a miminku v Kadani a Žatci moc nepomůžou.
Jé, Luci, ty už to máš za pár...přeju klidnej porod. Já o epiduralu přemýšlela ale platí se, zdálo se mi to být drahý, bohužel už si nebzpomínám kolik to stálo a vim že jsem se na to u porodu ptala a nějak se jim do toho nechtělo, myslim v Kadani.
To mam zjisteny stoji kolem 2000 , ale mam prave strach ze mi ho nebudou chtit dat
tak já přispěji také, ležela jsem jako Barnovi 😅 na gynekologii 3 měsíce, supr personál, supr přístup 😀
to ležení se mi vyplatilo a vzhledem k tomu, že mě tam již znali, tak se ke mě chovali pěkně i při porodu, prostě protekčák 😀
co se týká porodního oddělení, tak tam to zase taková sláva nebyla, byly tam dvě nové sestry, které měly trošku jiné techniky než ty zaběhlé a tak tam každá vysvětlovala věci po svém, byla jsem z toho jako prvorodička trošku zmatená, ale přežila jsem 😅
co se týká Kadaně, tak dost lékařů je již v Chomutovské nemocnici, ale sestřičky, které radí s kojením jsou tam prý supr
závěrem: všude asi něco je, a hlavně to záleží na lidech 🙂
Ja jsem pred 14 dny rodila v Kadani a nemam nato stastne vzpominky, Porodni asistentka se me vubec nevsimala , jenom obcas, mela jsem strasny bolesti, Takze priste jdu do Chomutova.
Rodila jsem v Kadani a mám jen ty nejlepší zkušenosti. 🙂 Dětské i "ženské" sestry byly milé a příjemné, vše vysvětlily... Doktoři (tedy spíše doktorky) byli ještě příjemnější. 🙂
Kontrakce jsem měla docela v pohodě, ale samotný porod byl únavný (tlačila jsem přesně hodinu) a tak už jsem fakt ke konci byla OK a chvílema odmítala spolupracovat a stejně na mě byly sestra i doktorka milé. 🙂
O epidurálu jsem ani neuvažovala, jelikož ta bolest k porodu prostě patří... Nejsem cíťa. 🙂
Ahoj holky, potřebovala bych poradit. Jsem ve 31 týdnu a tak se mi to pomalu blíží, ale mám dilema. Jsem z Mostu a nevim jestli mám jít rodit sem nebo do Kadaně. Manžel chce abych šla rodit do Kadaně, ale jelikož jsem prvorodička tak se bojim že to do té Kadaně přijedeme pozdě. Člověk totiž vůbec neví jak to vše bude probíhat. Myslíte, že vás tam můžou vzít před termínem porodu??? Jak dlouho tam asi tak ležíte??? Děkuju předem za radu . . . Ahoj Nikola
Ahoj Nikolo, já si myslím že to do Kadaně stihnete vpohodě, z CV jsme tam byli za 20min a to jsme nepospíchali. Že by jsi nastoupila do nem. před termínem si myslím že nepůjde, ale kdyžtak se určo dá v Kadani někde ubytovat. Jinak po porodu si tam prvorodičky nechávají přibližně týden, já tam byla 7 dní. A souhlasím s tvým manželem aby jsi šla do té Kadaně než do Mostu. Neboj první porody moc rychlé nebývají a když ano tak jsou to většinou výjimky. Jinak co vím tak tam jezdí rodit i z větší dálky.
Ahoj Vrtule, dík moc za radu. Asi máš pravdu. Co jsem se takhle bavila s holkama, který jsou v očekávání, tak se nemusim bát že to nestihnu. A s mim švárou tam budu coby dup. . . Akorád rodina to za mnou bude mít trožku z ruky. Tak moc dík a kdybych ještě potřebovala nějaký info tak se na tebe obrátim. Ahoj Nikša
Ahojky holky, rodila jsem v Kadani. Je tam perfekní personál, jak sestřičky a porodní asistentky tak i doktoři. Rodila jsem poprvé až budu čekat druhý tak volím opět Kadaň.
Ahojky holky, vrtule83 prosim tě ty jsi chodila do Mimiklubu k Mirce ????? Děkuji za odpověď
Ahoj jen chci něco k porodnici v Žatci, tu už si žádná nevybírejte tento týden ji totiž zavřeli. Ale moc doporučuji Kadaňskou porodnici, porodní asistentky jsou tam skvělý a s doktorama nemam moc zkušeností, protože jsem měla bezproblémový porod. Naučili mě jak kojit a hlavně měli velice profesionální přístup a byli milé.
Ahoj holky, 27.4. jsem porodila v Kadani krásného syna. Bohužel porod nebyl jednoduchý a malej šel ven kleštěma. Dokotoři i porodní asistentky byly úplně super. Hlavně sestra Zuzanka, která mi hodně pomohla, aby malej vůbec vylezl na svět.Měla jsem nadstandartní pokoj a byla jsem 100% spokojená. Jestli chcete rodit v Kadani tak můžu vřele doporučit.A sestry na novorozeneckym byly moooc milý.I když jsem se zařekla že druhý nechci 😀 tak kdyby náhodou tak jdu rodit zase tam.
I11 odpovídám až teď, jelikož jsem sem nenakukovala 😉 nechodila jsem do mimiklubu, byla jsem jen na 2 předporodních sezeních v kolibříku, snad ti to ještě k něčemu bude 😎
Ahojte maminky, já rodila v Kadani už dvě dětičky a můžu všem doporučit. Doktoři i sestřičky byli super, pokoje i soc. zařízení pěkný a dokonce i strava ušla 😀
Zdravim devcata.. take pridavam svoji zkusenost s kadanskou porodnici.... jak tu uz bylo psano.. doktori a sestry v porodnici skvely... vyborny pristup...nemuzu si stezovat.... ovsem detske sestry , touz je kapitola sama pro sebe.. hlavne jedna asi kolem padesatky, vlasy po ramena... jeste ted kdyz si vzpomenu, kdyz jsem po 4 dnech bez spanku, v prisernych bolestech po siti dostala moznost od doktora nechat malou u sester treti noc po porodu... prvni noc byla u nich ..druhou noc mi mala porad rvala.. tak jsem ji musela nosit a houpat ... a tak jsem byla totalne hotova a ona jak mi prisla rict ze uz ji tam meli jednu noc a ze kdyz teda budu neco NECOOO potrebovat , tak ze mam prijit ..... s vyrazem, ze jsem snad mama, tak at se staram a ji neobtezuju.... no hnus.. Ja byla ale tak vyrizena, ze jsem nemela silu se tam a nekym dohadovat... a radeji si nechala pichnout dalsi injekci proti bolesti a zatla zuby...jo a podobny chovani tam mely jeste asi dve sestry....hlavne at po nich clovek nic nechce....
Jeste bych dodala k porodnici jednu vec, co mi opravdu vadila..... na cele porodnici je k dispozici pouze jedna toaleta se sprchou a to ve vysetrovne.. coz znamena ze kdyz Vam uprosred porodu daji klystyr , tak se tam potacite v nejvetsich bolestech kolem sester, doktoru a dalsich pacientek a jejich doprovodu...
Ohledne epiduralu v Kadani... cena je kolem 2OOO.. presne si nepamatuji, ale sance , ze ho tam dostanete je skoro nulova.. nebot ho provadi pouze lekar co ma prave sluzbu na operacnim sale.. a tudiz pokud rodite v noci, nebo je lekar zrovna zaneprazdnen, tak mate smulu...
ahojky ja teda pujdu rodit do Chomutova.jsou tam fajn zensky....samo, ze jak ktery ze??....ale jsou tam skvely doktori a doktorky...a ty co jsou nekomu neprijemny tak si to tak nebrat...hlavne ze budete vy a mimco vph ne??...ja je tam vsechny znam a nemuzu si zas nejak extra stezovat...proste je nekdo prijwmnej a nekdo ne...nebo sympatickej ci nesympatickej....vy jim treba taky nejste nejak sympaticky....to neresit...ja jdu do CV...prijde mi to vsude stejny...

Ahoj niksi, ano Kadaň můžu doporučit. Můžeš si to tam po tel. domluvě prohlídnout. Jinak se místo zamlouvat vůbec nemusíš ať jseš odkudkoli, prostě až to přijde tak tam vyrazit. Telefon kdyžtak najdeš na stránkách kadaňské nemocnice. A pokud budeš na šestinedělí chtít nadstandard, který stojí přibližně 300,-/den, musíš si říct hned při příjmu. Kdyby jsi měla jakýkoli dotaz tak klidně písni. 😀