Porodnice Fifejdy vs. FN Ostrava. Zkušenosti?

nikishkaaaa
7. dub 2021

Mohu se zeptat na Vaše zkušenosti? Jde mi především o to, že je u mě předpoklad opětovného předčasného porodu. Máte v takovém případě zkušenost s jednou nebo druhou porodnicí? Samozřejmě vím, že Fifejdy berou až od ukončeného 31tt, já jen kdybych rodila později a měla se rozhodnout. Děkuji za názory a zkušenosti.

coucouha
7. dub 2021

Bavila jsem se s těhotenskou fyzioterapeutkou, která má zkušenosti a celkově říkala, že nej je FN Ostrava. Navíc vždy kdyby bylo něco s mimčem, odvezou ho do fakultky a tebe nechají na Fifejdách. Už jen proto mi fakultka připadá lepší. Já sama zkušenosti nemám, sama čekám první dítko, ale tím, že tato fyzioterapeutka roky pracuje s těhotnými/maminkami po porodu a ona se rozhodla jednoznačně pro FN Ostrava, tak to byla i pro mě jasná volba.

eeevee
7. dub 2021

Já rodila dvakrát na Fifejdách a byla jsem spokojená, kamarádky, co rodily ve Fakultce, byly také spokojené. Já ale měla obě těhotenství fyziologická, takže jsem žádné komplikace nemusela řešit. Pokud by mi hrozil předčasný porod, šla bych asi spíše do Fakultky.

juliemichal
7. dub 2021

3x jsem rodila na Fifejdách 1x přirozeně,nechali mě v bolestech 32 hodin a až pak jsem dostala vyvolávačku,2x sekcí kluky jsem neviděla 4 dny,protože mi je dali na jipku na dětské.ano přístup docela ok,byla jsem za to ráda.
ale pro mě je daleko lepší FNO,kde jsem v září 2020 rodila sekcí,malého mi hned dali na hruď a pak jsem byla z mamkou na pooperačním nadstandartním pokoji,kde mi 24 hodin nosila malého a přebalovala mi ho.teď v říjnu 2021 půjdu na sekci a zase do FNO

za mě doporučuji jednoznačně FNO.

ekou
7. dub 2021

Ja rodila na FNO, velke plus je v pripade kdyby mimco melo problem - tak ho mas blizko. Co se tyce lidskeho pristupu na odd sestinedeli, tak u nektereho personalu to pokulhavalo.
Nebyla jsem spokojena, ale ty 3 dny se dali prezit...

mystake
7. dub 2021

Ahoj, mám to podobně rozhodují se mezi FNO a Fif. Asi záleží co od toho ocekavas a jaké mas vlastně požadavky....

ekou
7. dub 2021

Jenom pripominka: dostat samostatny pokoj je hodne o stesti :D prakticky nedosazitelna vec

badyr
7. dub 2021

Rodila jsem na Fifejdách 33+3 v roce 2018. Hrozilo, že syna povezou do fakultky, nakonec na to nedošlo, ale Fifejdy naposled. Přístup katastrofa, jak u porodu, tak po porodu, než mě přijali na JIP k synovi. Informace místo o našem dítěti, tak o jiném děcku, velmi strohá a nepříjemná Dr. na JIP. Jediná s kým se dalo mluvit byla primářka. Jsem teď podruhé těhotná a kdybych měla rodit předčasně, tak jedině fakultka, když v termínu, tak Vítkovice. Na Fifejdy už rozhodně ne.

pipi_puncocha
7. dub 2021

Jednoznačně FNO, pokud předpokládáte, že by mohl být problém. Doporučila bych FNO tak jako tak, ale obzvlášt v tomto případě, kdyby náhodou miminko vezli do FNO a vy byste musela zůstat několik dní na Fifejdách, takto budete spolu kdyby něco.

katka900
21. lis 2021

Tak ja se nemohu rozhodnout. FNO nebo Fif. Strašně bych chtěla pokoj pro sebe. To je asi scifi, že. Nevíte jak na Fif postupují ve věci rodného listu? Dostanu ho v porodnici?

nikishkaaaa
autor
21. lis 2021

@katka900 nakonec jsem rodila na fifejdach a super! Rodný list musí partner vyřídit mimo nemocnici na matrice

katka900
21. lis 2021

@nikishkaaaa a potřebuje k tomu něco? Případně.. jak dlouho to trvá?

katka900
21. lis 2021

@nikishkaaaa a ještě teda. Přístup apod. Vše ok?

nikishkaaaa
autor
21. lis 2021

@katka900 myslím, že jen občanku a možná kartičku pojišťovny (to ti řeknou v porodnici). Přístup naprosto božííí. Měla jsem komplikace rodila jsem 34tt a koncem pánevním a vše proběhlo super! ❤

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru