Porodnice FN Královské Vinohrady

majka225
22. lis 2007

🙂

mihaji
31. kvě 2012

@mandragora10, @lsx A to bez toho kurzu není možná ani prohlídka porodnice? 😲

lsx
31. kvě 2012

To jsem se neptala, ale ta sestřička to ani nijak nenabízela, tak si myslím, že spíš ne. Ale prý ať si prostuduju jejich stránky 😎 Zatím jsem na to neměla čas, ale třeba tam píšou něco o samostatných prohlídkách

mihaji
1. čer 2012

@lsx Tak to je tedy docela na houby, to mě otrávilo. Ze stránek se stejně nepozná, jaké to je v reálu. A navíc mi přijde, že na těch stránkách moc informací není. Pokud mají tedy na myslí stránkyFN Královské Vinohrady. Ty ses byla informovat při registraci nebo už chodíš do poradny?

mihaji
1. čer 2012

@lsx Navíc na těch stránkách mají informace zastaralé, protože tam o těch kurzech píší. Ach jo. ☹

lsx
1. čer 2012

@mihaji No snad mi neřekla nějaký blud. Ale měla by vědět aktuality, no uvidíme. Já jsem tam byla na kontrolním UTZ, poslala mě tam moje doktorka. Poradnu mam až v červenci.

mihaji
1. čer 2012

@lsx Tak info přímo od nich asi bohužel aktuální bude, ale pokud odkazují na stránky, tak by je taky měli mít aktualizované.

misula.g
4. čer 2012

@mandragora10
@kamino Já byla na první poradně taky na odpoledne a poté mi vždy dr. řekl, že mám přijít za týden, neřekl určitou hodinu. Takže vždy to bylo tak na tři hodiny :-/

misula.g
4. čer 2012

@kamino Ahojky, tak já už mám po porodu 🙂 S malým už jsme týden doma. Akorát nemám žádné info, co se týče přípravy, protože jsem přijela do porodnice a za 20 min. byl Vojta na světě. Bohužel jsem si nevšimla, který dr. mne rodil, s tím jsem byla spokojená a na odd. šestinedělí byly příjemné i protivné sestry. Ale asi bych tam šla rodit znovu.

kamino
4. čer 2012

@misula.g Velká gratulace! Skvělé,ze to bylo tak rychle,sen každé ženské,co? Ale bohužel nám zvedavkam moc informací neposkytnes,co? Takže se nemáme bát? A pokud budes mit čas,nápis co jsi dostala a co určitě sebou. Díky moc a hodně zdraví tobe i miminku!

mandragora10
4. čer 2012

@misula.g Moc blahopreju ke krasnemu, zdravemu chlapeckovi, at jste doma sehrany tym a nic vas netrapi 🙂 Rychly a pohodovy porod moc zavidim, ja si ten prvni uzila, tak trosku doufam, ze ted ten druhy bude mnohem rychlejsi 😉

misula.g
4. čer 2012

@kamino
@mandragora10 Holky, děkuji za blahopřání 🙂
S sebou určitě vložky, pleny, ručníky, noční košile (těch bylo zrovna nedostatek), oblečení pro miminko (dají vám, ale nebylo příjemné v noci budit sestru kvůli počůraným oblečkám). Ani jsem si nevšimla, jak vypadala porodní místnost 🙂, manžel říkal, že byla moderně vybavená. Malého mi dali hned k prsu a potom ho ošetřili a odnesli s tím, že za 2-3 hodiny mi ho donesou. U sebe jsem ho měla bohužel až po 6 hodinách kvůli frmolu, co ten den měli. Bylo moc porodů a nebyl asi čas rozvážet miminka a zaškolovat maminy. A protože jsme byli oba v pořádku a kojení šlo bez problémů, pustili nás třetí den domů (den porodu se nepočítá).

kamino
4. čer 2012

@misula.g Moc díky za informace, tak takovej porod ti závidím😉 to sis to většinou odbyla doma,nebo to fakt byla taková rychlovka?

mihaji
5. čer 2012

@misula.g Moc gratuluju k rychlému a snad pohodovému porodu. To je asi sen každé maminky, mít to tak rychle za sebou. Jsem ráda, že jsi byla spokojená. Jen mě tedy trochu zaráží, že ti po porodu miminko na tak dlouho odnesou.

misula.g
5. čer 2012

@mihaji Děkuji za přání 🙂 Oni by ho asi přinesli dříve, ale měli moc porodů, i komplikované a tudíž moc práce s novorozeňátky. Tak nebyl čas mi ho dovézt :-/

misula.g
5. čer 2012

@kamino V jednu ráno mne probudily bolesti, které nešly zaspat, kontrakce byly po 5-10 minutách, odešla mi zátka, byla jsem se i vyprázdnit, ale stejně jsem nevěřila, že rodím - říkala jsem si, že přece to není možné, aby to šlo tak rychle, to je určitě poplach 😀 Do porodnice jsme jeli asi před 3/4 na 6 a v 6:22 byl malý na světě... Voda mi praskla na lůžku ve výtahu 🙂

kamino
5. čer 2012

@misula.g To snad není možný 🙂 Šťastná to žena 🙂 Já sice ještě nerodila, ale nejsem si jistá, jestli bych chtěla mimi hned po porodu -myslím, že budu mít spoustu starostí sama se sebou a nedej bože, aby mimi něco potřebovalo..Budu ráda, když budu vědět, že se o něj zkušené sestry postarají, dokud nebudu funkční...
Ach jo - bladá závist mně jímá, když čtu tvůj průběh 🙂 Cvičila jsi s EPI - No, nebo tak něco?

misula.g
5. čer 2012

@kamino Já jsem spát nemohla, nebyla jsem tak vyčerpaná a hrozně jsem se na malého těšila. Chápu, že třeba maminky, co mají bolesti x hodin, chtějí raději odpočívat. S Epinem jsem cvičila, ale ne pravidelně, nacvičila jsem nejvíc 28 cm. Nestříhali mne, ale natrhla jsem se při posledním tlačení, ne ale směrem ke konečníku, ale do boku. Malý měl hlavičku 37 cm. Až včera jsem se mohla normálně posadit, ale co už 🙂

kamino
5. čer 2012

@misula.g 37cm? Tak to chápu, že to ta hráz nepobrala... týý jo !!! Já příští týden začíním cvičit, tak uvidíme. Říkala jsi jim o tom cvičení? Znají to?

mandragora10
5. čer 2012

@misula.g Tak to je super, ze ten porod sel takhle rychle....a od porodnice je fajn, ze automaticky nenastrihavaji....i kdyz ono nekdy tezko rict, jetsli je lepsi nastrih nebo natrhnuti. Tak hlavne at se ti to pekne hoji!!!
@kamino Ja jsem u prvniho porodu taky cvicila s epinem, ale stejne me strihli a na nic se neptali....ale byla to Krc. Nicmene ted asi ani cvicit nebudu, zkusim spis masaz hraze, jestli manzela premluvim 😉

misula.g
5. čer 2012

@kamino Neříkala, před porodem nebyl čas a po porodu nebyla síla 🙂 Ale určitě mi balonek i tak pomohl, protože jsem byla moc úzká a cvičením se to pomalu pomalinku roztahovalo. Kdybych neměla nacvičeno, tak by mne asi stříhali hned na začátku

misula.g
5. čer 2012

@mandragora10 Doktor mi hráz při porodu ještě masíroval, a při tom posledním zatlačení už to tak štípalo, že jsem si ten nástřih začala přát. Ale doktorů je tam moc, tak záleží, jak se k tomu kdo postaví. Bohužel jsem si nevšimla, kdo odrodil mne ☹

kamino
5. čer 2012

@mandragora10 Z toho mám právě hrůzu, že střihnou automaticky. Jakmile začnu chodit na kontroly, tak se budu asi hodně vyptávat a doufat, že nenatrefím na řezníka. Od příštího týdne začnu s cvičením, když si představím, že mám vytlačit grep, tak mně jímá hrůza.

@misula.g Přeji rychlé hojení, moc se mi líbila tvá věta, před tím nebyl čas a potom síla 🙂 Myslím, že to je dokonalé 🙂 Teď se tomu směju, ale nějak si nedovedu představit, že mně to za měsíc čeká taky.
A co Vojtíšek? Je hodný?

misula.g
5. čer 2012

@kamino Však víš sama, jak jsem byla proti nástřihu, ale v tu chvíli mi to bylo jedno :-/ Vojtíšek je zlatíčko, v noci nepláče vůbec a přes den, jen když mi trvá přebalení před kojením. Dokonce moc nepláče ani tehdy, když mu nejde stolička nebo prdíky, snáší to statečně, chlapák 🙂

kamino
5. čer 2012

@misula.g Jak říkám, šťastná to žena 🙂 Jsem moc ráda, že je prcek pohodář, moc ti to přeju. Já chápu, že v té chvíli už je ti jedno asi vše, hlavně ať už je konec, co? Já nejsem z principu proti nástřihu, chápu, že je asi lepší řízeně střihnout, než neřízeně trhnout a pak složitě látat. Ale v koutku duše si říkám, že by to nebylo špatný bez 🙂
Dodáš nějaké fotky do profilu? Naposledy jsem ho viděla ve 3D a byl krasavec 🙂

misula.g
6. čer 2012

@kamino Mám ho v albu pro přátele 🙂

lsx
24. čer 2012

Ahoj, je tu nějaká další mamina s čerstvou zkušeností z Vinohrad? Podělte se 🙂

lsx
28. čer 2012

Opravdu nikdo?

mandragora10
28. čer 2012

@lsx Ja se chystam az 23.7. do prvni poradny, tak bych taky uvitala nejakou cerstvou zkusenost 😉

lsx
28. čer 2012

@mandragora10 tak to ti řeknu já, do poradny jdu 12.7. 🙂 😀

mandragora10
28. čer 2012

@lsx To budes hodna, aspon budu vedet, jak jsi se dlouho zdrzela a co vsechno ta prvni poradna obnasi 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru