Porodnice FN Královské Vinohrady

majka225
22. lis 2007

🙂

kamino
15. črc 2012

@mandragora10 Ti pribuzni to asi neresili,zda jsou zvani,u toho etnika to je asi wsamozrejmost. 15 dospelich,spousta neposlusnych deti..rodicka kourici na zachode,fakt chutovka. Sest ry jich mely fakt plne zuby..

hannulka
22. črc 2012

Ahoj holky!

mám termín až 1.10, registrovaná jsem ve Vinohradech a do první poradny jdu až v září. Přesto už jsem tam kvůli špinění a polypům docela zdomácněla 😉)
Netušíte ale jak je to s nadstandatrním pokojem? Registrovala jsem se přes net, tam jsme to napsala, v odpovědi mi o tom ale nepřišlo ani slovo.. Nerada bych se jich tam nějak doprošovala, ale ráda bych ho měla...

Díky za poradu a fajn neděli 🙂

mandragora10
22. črc 2012

@hannulka Ja myslim, ze to se resi az na prijmu v porodnici, v den, kdy rodis.....pokud bude volny, tak te tam prestehujou, pokud mas zajem....nekdy treba neni hned ten prvni den, ale staci se pripomenout a oni te prestehuji dalsi den.

hannulka
22. črc 2012

@mandragora10 Bezva, tak to zní docela fér, díky za tip 🙂, snad tam bude volno. Myslím, že jich tam mají několik tak se snad netrefím do nějakého baby boomu 🙂)))

kamino
22. črc 2012

@hannulka To se modlí,jelikož já se do něj trefila,na přípravně je jen jeden záchod a po klystyru jsme tam byly 3. Další 4 čekaly a porodni luzka jsou jen 3. Celkem hukot. Zastavily se mi kontrakce,tak jsem čekala ná chodbičce mezi sály,depka jako prase,protože bylo všechno slyšet...ale jak se mi zas rozjely kontra,tak mi to bylo jedno😉

lsx
22. črc 2012

@kamino Tos mě docela nepotěšila s tím, že tam je jeden záchod. Vůbec si to nedokážu představit, že se tam po klystýru běhaj na jeden záchod tři ženský. Já jsem běhala v Krči ze sprchy na záchod furt. Takže všude po zemi voda, neměla jsem čas se ani usušit ručníkem. No to bude horor 😢

kamino
22. črc 2012

@lsx bohuzel..je to mala porodnice,budiz ti utechou,ze pokoje sestinedeli jsou zarizene skvele i se sprchou a Wc😉

mandragora10
23. črc 2012

Ahoj holky, tak mam za sebou prvni poradnu v porodnici, byla jsem objednana na 13:00, prisla jsem driv o cca 20 minut, hned mi na recepci sepsali kartu a uz si me sestry vzaly k sobe.....vazit jsem se nemusela, stacil udaj z domova, kontrola moci, ozvy mimca a pak me vyslali do cekarny, az si me zavola doktor. Na radu jsem sla az za 45 minut.....byla jsem treti v poradi....doktor mel na kazdou cca 15 minut.....v poradne byl MUDr. Malina, byl prijemnej, vse se mnou sepsal, zkontroloval cipek, konstatoval, ze mimco je jeste nejak moc vysoko a za tyden jdu v 10:45 🙂

lsx
25. črc 2012

Tak já už mám za sebou jednodenní pobyt kvůli cukrovce. A musim všechno a všechny jen pochválit. Sestry i doktoři příjemní. Jídlo dobré. Pokoje pěkné. Takže se těším, už aby to bylo.

mandragora10
25. črc 2012

@lsx Uz to mas za par...tak at je to co nejdriv a co nejprijemneji 😉

lsx
26. črc 2012

@mandragora10 Děkuju 🙂

hannulka
26. črc 2012

@kamino Díky za upřesnění reality 🙂) No tak to je děsný.. Tak snad jen doufat, že tam v tu chvíli budu zrovna sama..

kamino
26. črc 2012

@lsx Jsem rada,ze se ti tam líbilo,já po tom jednom dnu pozorování byla taky uklidnena,fakt bych tam šla rodit znovu.

mihaji
1. srp 2012

Ahoj holky, v pondělí jsem se bla zaregistrovat na Vinohradech. Jen si ještě musím zavolat o datum první poradny, protože ještě neměli založený sešit.
Byla jste tam některá na prohlídce porodnice?

mandragora10
2. srp 2012

@mihaji Ahoj, ja jsem si to prohlidnout nebyla, mam celkem dobrou predstavu z vypraveni kamaradek, ale jinak vim, ze tam chodi holky na prohlidku salu vzdy v pondeli ve 13:00. Mam ted v pondeli poradnu v 11, tak pokud tam zase budu tvrdnout 2 hodiny jako minule, mozna se na ne juknu, at vim presne, do ceho jdu 😉

mihaji
2. srp 2012

@mandragora10 My se asi zajdeme mrknout s manželem, až bude vhodná příležitost, ještě máme spoustu času.
Nemáte tu někdo tip na předporodní kurzy v Praze? V nemocnici je už bohužel nedělají a já bych ráda nějaký kurz absolvovala.

lsx
2. srp 2012

@mihaji Já byla minule na přeporodnim kurzu v Krči, je to asi na dvě hodinky, ale uplně to stačí.

mihaji
2. srp 2012

@lsx Díky za tip. Koukala jsem teď na Podolí, jen musím ještě zjistit, jak to bude vycházet časově, abych se vešla do vycházek.

mandragora10
2. srp 2012

@mihaji Ja byla taky v Krci a pak jeste v Energy studiu....tam to bylo rozdelene na vice veceru podle temat, tak jsem zasla jen na to, co me zajimalo 🙂

mihaji
2. srp 2012

@mandragora10 V tom Energy studiu jsem našla jen jógu, asi neumím hledat. 😒

mandragora10
2. srp 2012

@mihaji No je mozne, ze uz to tam nedelaji, oni to delali ve spolupraci s timto centrem http://maternity-care.cz/predporodni-priprava, tak mrkni primo na jejich stranky.

mihaji
2. srp 2012

@mandragora10 Aha, tak na to jsem už koukala a líbilo se mi to, ale bohužel se nevejdu do časů kurzů vycházkama, jsem na PN-ce. ☹

mandragora10
2. srp 2012

@mihaji Tak leda az budes na materske ☹

lsx
12. srp 2012

Ahoj. Už jsme zpátky z porodnice. Naprostá spokojenost. Sestřičky od Čápa jsou moc fajn, ochotně se vším pomůžou a poraděj. I v noci. Nebyl problém.

mandragora10
12. srp 2012

@lsx Ahoj, moc gratuluju, to je super, ze slo vsechno dobre a sestricky byly fajn.

kamino
17. srp 2012

@lsx gratulace,jsem rada,ze se taky libilo,jak jsem psala,sla bych tam znovu.

lsx
17. srp 2012

@kamino
@mandragora10
Děkuju. Já taky. Jen mě trochu naštvali s epidurálem. Furt to oddalovali a nakonec to nestlihli. Takže jsem si to protrpěla. Ale na to všechno člověk zapomene.

kamino
17. srp 2012

@lsx tak to je skoda..ja si o nej taky rikala,ale byla jsem malo otevrena a pak byl akutni cisar a ten jsem chtela celkovou narkozu. Pocit,ze se ve me hrabou pri vedomi..des. A kdo te rodil?

lsx
17. srp 2012

@kamino Ke konci jsem chodila k Doc. Záhumenskýmu, ten má na starosti rizikový těhule, ráno mi prdnul vodu. Na sále pak byla sympatická, mladá, blonďatá doktorka, asi těsně po škole, Záhumenský přišel až na posledních pár "heků" 😀

kamino
17. srp 2012

@lsx Ta doktorka byla pravdepodobne Kardova,skvela a citliva osubka. Ta se mi omlouvala za to,ze vodu pichne pri kontrakci,ze to bude bolet..byla strasne mila😉 Zahumensky taky skvely,bohuzel mel dovolenou,kdyz jsem rodila..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru