Porodnice FN Královské Vinohrady

majka225
22. lis 2007

🙂

speedygon
26. kvě 2013

@kathuska díky za odkaz, stále mě ty kladné recenze přesvědčují, že jsem zvolila správně....

tynka84
27. kvě 2013

@kacka.va V Krči jsem rodila porvé a nestěžuju si vůbec. Personál byl až na jednu sestřičku úplně suprovej. Malej byl nejvíc uplakaný miminko z celýho oddělení, ale všichni s námi měli svatou trpělivost. Jediný, co bych jim vytkla je jídlo, to bylo děsný.

tynka84
27. kvě 2013

A jak to tedy je na Vinohradech s mimčama přes noc? Docela ráda bych měla malé pořád u sebe, myslim, že to je důležitý.

hucie
27. kvě 2013

@tynka84 Ja teda nejsem vubec narocna, ale v Krci ty spolecne zachody a sprchy (v roce 2008) byly v hroznem stavu teda, navstevy na chodbe - kde navstevy ani nemaji moznost umejt si si ruce. Sestricky smrdeli kourem a i malou kdyz mi prinesly tak byla nacichla :-/. Verim, ze kdybych tam byla tri dny, tak hrozne by mi to neprislo, ale ja tam byla 12 dni ( mala byla nedonosena a mela dlouho zloutenku, byla slaba,jenom spala a nejedla) Dokonce mi jedna doktorka rekla, ze kazda opice umi nakrmit sve dite :-/ Takze js em odchazela, znicena a bez mlika s pocitem ze jsem nejhorsi matka. :-/ ve Vinohradech mi kazdy doktor rekl sve jmeno a podal mi ruku 🙂 Chovali se moc mile, pokoje jsou predelane, navstevy jsou mozne tam nebo v mistnosti na to urcene 😉 Mela jsem tam pocit, ze jsem jako doma 🙂 Miminko ti nechaji na noc nebo si ho klidne vezmou - jak budes chtit 🙂 Jedine minus vidim v tom, ze kdyz bude rodit vic maminek najednou, tak tam nemuzou tatinci :-/ Ja mela stesti, byla jsem tam sama - 15hodin 😀

kacka.va
27. kvě 2013

Kamarádka chtěla nechat mimčo tu první noc u sestřiček, aby se vyspala a nepřipadalo v úvahu. Takže byla vyřízená po hodně těžkém porodu a nevyšli jí vstříc. A navíc za poslední rok si všichni, koho znám a rodily tam, stěžovaly, že je tam plno cikánek a vietnamek.

kacka.va
27. kvě 2013

@tynka84 nějak jsem blbě označila odpověď, tak viz předchozí můj komentář

hucie
27. kvě 2013

Tak me se prisli zeptat, jestli si maji mimco nechat abych se vyspala. Vietnamek tam bylo dost no...

speedygon
28. kvě 2013

@hucie Takže návštěvy mohou i na standartní pokoje? A tatínek u porodu pouze když je rodička na sále jediná? To se mi nezdá tedy...ale prý tam je víc maminek na sále zřídkakdy. Kdy jsi tam rodila?

tynka84
28. kvě 2013

@hucie No já tam byla loni, a jak řikám, spokojenost. Je fakt, že ty společný sprchy jsou asi pořád stejně děsný, ale když tam člověk není dlouho, dá se to vydržet. Já tam byla 5 dní. Nemohla jsem se rozkojit, byla jsem z toho vyřízená, ale jak řikám, personál byl milej a podpořili mě. Akorát teda mi trošičku vadilo, že každá sestra požadovala jiný způsob držení při kojení a to asi taky nebylo úplně dobře. Tak jsem zvědavá na ty Vinohrady. K porodu se mnou partner nechce (což mě mrzí), takže tím je to vyřešený..

tynka84
28. kvě 2013

@kacka.va Na těch Vinohradech?

kacka.va
28. kvě 2013

@tynka84 v Krči

maraquja
28. kvě 2013

@pavlinasezuzankou Ahoj, ja už som zaregistrovaná do FNKV, čo ty? Už ti odpovedali? Ja čakám prvé dieťa, tak som trochu nervózna z prístupu lekárov k matkám, ale na Vinohrady som čítala celkom dobré recenzie, tak uvidíme.. Ale som rada, že je tam tak málo pôrodov a je to taká malá pôrodnica.. Dúfam, že to tam bude pre teba lepšie ako u Apolinára.. 😉

maraquja
28. kvě 2013

@kathuska Vďaka za info! Budeš tam rodiť? Možno sa tam stretneme, ja mám termín 15.11.2013 🙂

hucie
28. kvě 2013

@speedygon navstevy muzou na pokoj normalne, ja jsem byla jeden den na pokoji sama, tak to bylo v pohode. Druhy den tam byla maminka cerstve po porodu, tak jsem si navstevy brala ven na chodbu nebo do navstevni mistnosti aby mela klid. 😉 Byla jsem tam v cervenci. Na porodnim sale jsou dve luzka v jedne mistnosti a pak jedna oddelena mistnos, kde muze byt doprovod urcite si myslim.

hucie
28. kvě 2013

@tynka84 to je skoda, ze tam s tebou nechce :-/. Druhy porod ve Vinohradech byl pro nas oba velky zazitek, oba na to radi vzpominame, byla tam semnou 12hodin jedna PA mlada slecna - moc mila a ochotna - dokonce jsme se i zasmali, bylo to vazne fajn - dala bych si to jeste jednou 😀

speedygon
28. kvě 2013

@hucie jee, tak to jsi potěšila...na webu jsem četla, že návštěvy jen v návštěvní místnosti....ještě tak být na dvou(a ne tří)lůžáku a na sále být jen s partnerem, žádná další rodička 😀

speedygon
28. kvě 2013

@hucie hele a jak je to s formulářema? Mi přijde, že na webu toho chtějí celkem dost...jsem rozvedená už několik let, žiji s přítelem...tak co vše mi dají za papíry? Matriku mám teda kousek, ale fakt mi přijde, že těch papírů je zbytečně moc...

hucie
28. kvě 2013

No papiru jsem dostala v prvni poradne hafo, ale co vsechno tam bylo, to uz si nepamatuju :-/

speedygon
28. kvě 2013

@hucie to jediné nechápu...jako by nestačilo Prohlášení o jménu a můj rodný list+rozsudek o rozvodu ☹

pavlinasezuzankou
28. kvě 2013

@maraquja ahojda všem, už jsem to prubla, odeslali mi mail a začínám se tam moc těšit...dokonce jsem včera viděla TEP24 na ČT a jedna reportáž byla o neplodnosti a mluvil tam doktor od nich, sympaťák...dneska jsem byla s malou na očkování a doktorka mi říkala, že od tama tolik maminek sice nemá, ale ty co tam rodily, šly většinou právě jako já, že už se jinam nestihly zaregistrovat v takové jakési nejistotě co mají od takové porodnice čekat...a byly moc spokojené...a prý tam mají dobrý pediatry. Jsem v klidu, myslím, že právě proto, že je tam porodů míň, to bude klidnější. Navíc já jsem po císaři a pokud to půjde a nic a nikdo nebude proti, chtěla bych rodit přirozeně a právě ti dva hlavní docenti jsou tomu nakloněni, říkala mi ta kamarádka porodní asistentka. Nicméně pokud bude čas a budu fungovat, dodám reference hned po porodu, mám termín 5.10. ale nic neslibuju, moje první šestinedělí bylo šílený... 😒

tynka84
29. kvě 2013

@kacka.va No jo, tak někde rodit musejí.

tynka84
29. kvě 2013

@hucie No mě to taky mrzí.. už proto, že u "výroby" jsem taky nebyla sama 🙂. Nevim, proč nechce.. Prý je to moje záležitost, ale já si myslim, že prostě jenom nechce říct, že má strach. Joo, kdyby byla nějaká univerzální páka.. Jsem nervák a toho druhého porodu se bojim víc než prvního.. :-/

kathuska
29. kvě 2013

@maraquja 🙂 jj budu, po druhe, tak snad to bude stejne v pohode 🙂

maraquja
29. kvě 2013

@pavlinasezuzankou tak super, prajem zatiaľ krásne tehulkovanie! a teším sa na referenciu, dúfam, že bude pozitívna 🙂

maraquja
29. kvě 2013

@kathuska predpokladám, že asi nebudeš chodiť na predpôrodný kurz 😀 nebola si náhodou u nich na kurze? mňa to celkom láka, hlavne by som rada videla priestory.. ale ako prvorodičke sa mi určite zídu aj ostatné info.. rada by som tam išla s mužom, ale jemu sa veľmi nechce (nemá rád nemocničné prostredie) a hovorí, že tam mám ísť sama a potom mu všetko poviem 😠

ocelotka
29. kvě 2013

@kacka.va já tam rodila dvakrát a je pravda že vietnamky tam jsou docela dost, ale zrovna ty mi teda nevadily - skoro o nich nevíš jako jsou tiché. Cikánku jsem tam potkala jen jednu v poradně..

hucie
29. kvě 2013

Ano Vietnamky jsou tiche a slusne. Byla tam jedna "bila"zena, ktera delala problemy a nikdo s ni nechtel byt na pokoji. Takze asi tak...

kacka.va
29. kvě 2013

@tynka84 však jo, ať tam rodí, ale v tom případě tam já rodit nehodlám. Stačilo mi, když jsem rodila prvně, tak že vedle v pokoji byla jedna cikánka a byla jsem ráda, že s ní nesdílíme sprchu. A co tam chodilo za návštěvy, z toho mi dobře nebylo

kacka.va
29. kvě 2013

@ocelotka tak to jsi chytla asi dobře, u mně všichni co tam rodily, smůla a i doktoři tam říkají, že cikánky u porodu jsou nejvíc slyšet.

kacka.va
29. kvě 2013

@kacka.va a vietnamka se mnou byla u Apolináře a byla jsem ráda, že šla jinam. neustále za ní lezlo příbuzenstvo, nosili jí nějaké smradlavé blafy. Měla celkem v pohodě porod a přesto jí chodil manžel sprchovat a ona ani nehla prstem, jako by se jí to netýkalo

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru