Porodnice FN Královské Vinohrady

majka225
22. lis 2007

🙂

maraquja
30. zář 2013

@pavlinasezuzankou tak to si ty 🙂 ja chodím tiež na ten kurz s tebou.. som prvorodička, takže s tým dýchaním ti veľmi neporadím ☹ ale držím ti palce, za chvíľu to budeš mať za sebou.. držím palce, aby pôrod prebehol bez komplikácií a neskončil cisárskym ako minule.. určite potom daj vedieť, ako to prebiehalo + nejaké rady ohľadom pôrodu 🙂 maj sa krásne!

pavlinasezuzankou
30. zář 2013

@maraquja 🙂 jó svět je malej a na MK se to většinou projeví 😀 ......no a uvidíme co mi řeknou ve středu v poradně, jsem už tak nervózní, že bych si tam snad šla na těch pár dní předem i dobrovolně lehnout, vyspat se a odpočinout si...a mít celej den nohy hore, jelikož doma to s malou fakt nestíhám a mám je strašně oteklý, děs....a měla bych klid, kdyby odtekla voda, mám navíc pozitivního streptokoka, to jsem taky minule neměla, takže mi stejně budou muset dát hned kapačku.....už se bojím kamkoliv jít, jak jsem to minule nezažila, tak mám takový divný obavy, asi i zbytečný jako co kdyby mi odtekla voda někde v obchodě 🙂 no blázen prostě už.....a moc díky, snad to tak i dopadne, dám vědět.

maraquja
4. říj 2013

@pavlinasezuzankou vieš, čo povedal dr. Kiss - netreba sa stresovať a treba si to užiť 😀 ale verím, že s malým dieťaťom to môže byť tesne pred pôrodom dosť drsné.. dúfam, že tie otoky nie sú nič vážne a že to budeš mať skoro za sebou bez odtečenej vody v obchode 😀

deniii89
4. říj 2013

Tak já jsem tady rodila a jsem spokojena 100% 🙂 a budu tady rodit v dubnu zase 🙂 Hodný personál, sestřičky... manžel u porodu zadarmo, byl tam celou dobu a nikomu to nevadilo ,-) nemám žádné negativní vzpomínky ....-) jídlo výborné, chutné 🙂 Vždy toho bylo hodně 🙂 měnili košilky každý den, povlékali postele... Super🙂 🙂

deniii89
4. říj 2013

@pavlinasezuzankou Nemusíš se vůbec bát, je to tam super , já taky nic neuměla...dýchat..oni mi všechno ukázali..Na předporodní kurz jsem taky nechodila 🙂 Ještě to mám živě v hlavě, klidně se zeptej na cokoliv, kdybys chtěla nějaké info...

pavlinasezuzankou
4. říj 2013

@maraquja tak zatím pořád nic....u Imricha jsem byla dneska v poradně, on je vážně super, mám ráda ale i toho Gojiše nebo jak se jmenuje, tan na mě furt mrkal 🙂 a doktorka Mordavská taky super, vůbec bych se nezlobila mít někoho z nich u porodu....jsou hodní 🙂 tak snad to půjde si "to užít" kdyby nic, další poradna v pondělí....

pavlinasezuzankou
4. říj 2013

@deniii89 VELKÉ DÍKY za podporu, no koukám, že to máš teda rychle po sobě 🙂 taky jsem ráda, že se neplatí za doprovod, to je moc příjemný, jen doufám, že nás tam bude málo (tedy fakt jen dvě) zrovna rodících, aby mohl pak přejít k tomu boxu k miminku, je to tam takové maličké no, ale snad se vejdeme.....na jídlo jsem zvědavá, teď mám teda pořád hlad, ale po prvním porodu jsem se nějak pořád nemohla rozjíst....byla jsem nějaká vystreslá z toho všeho, že mi jíst prostě moc nešlo a navíc v Motole nám kojícím matkám dávali občas takové lahůdky k snídani, jako třeba míchaný vajíčka ☹
dýchat neumím, fakt mi to nejde ani nacvičit, pořád mám pocit, že to nedělám správně a nadechuju a vydechuju různý množství, což je blbě, že....moc moc doufám v nějakou hodnou por. asistentku, která mi pomůže.... a chtěla bych hodně chodit do sprchy v té první době, dělá mi to dobře už teď, ale nevím jak se to pak řeší, když je tam víc maminek...sprcha je tam jen jedna jestli jsem dobře koukala.....

deniii89
4. říj 2013

@pavlinasezuzankou 🙂 mně rvali do sprchy furt... já jim pořád říkala, že je mi to blbý, plýtvat vodou a ony sestry, že je to jedno 🙂)) je tam jen jedna..no... jinak já rodila v té samostatné místnosti...jsem ráda... v té větší se 2 lůžky jsem byla na monitoru a tak.... byla předemnou rodící maminka, a ta tam rodila.... poté, co odrodila, odvezli ji na pokoj, šla jsem tam.... se sestry byly zlaté, hladily mě, opravdu jsem moc trpěla a řvala bolestí..mám nízký práh bolesti a tak jsem brečela a vše možné ☹ pak jsem se omlouvala a ony uplně v klidu🙂 rodil mě hlavní porodník Záchumenský..super doktror...při šití mi to umrtvil, sám od sebe několikrát🙂 no, stejně nepomohlo, ale to nevadí 😀 fakt super... a kde jsi rodila první holčičku?

pavlinasezuzankou
4. říj 2013

v Motole....jako dobrý, ale ještě za "stara", teď je to tam krásně opravené, už tam nejsou por.sály jako všude, jen porodní pokoje jako v Podolí s veškerým komfortem, nádhera....... jenže jsem kokot nestihla registraci....tak doufám, že nebudu litovat, těším se na Vinohrady......a nevím, ale brečet budu možná taky a mě je navíc poslední dobou dost blbě, obávám se, že budu blinkat velebnosti 🙂 i u porodu.....
no já si pořád myslím, jaká jsem hrdinka, ale snad to zvládneme....pak tady akorát furt brečím....to zas bude príma šestinedělí.....🙂

speedygon
6. říj 2013

@pavlinasezuzankou mě dr. Mordavská rodila 2.9.2013 a bylo to super...úžasná paní to je, velice vtipná, příjemná....na ni mám jen dobré vzpomínky...v poradně jsem měla 2x dr. Malinu a 2x dr.Kisse a taky srandisti a moc fajn oba. S panem Záhumenským jsem vyměnila pár info mailů před porodem a potom po porodu jsem ještě něco řešila a setkala jsem se s ním i osobně, kdy musel po porodu odpo rychle rozhodnout, co a jak, jelikož jsem nečekaně začala krvácet(2-3dcl krve za cca 30 minut)....na Vinohrady mám převážně fajn vzpomínky. Jediné 2 osoby, které bych tam teda nemusela, byla sestra na příjmu(když jsem jela rodit a při jedné kontrole po porodu jsem ji chytla) a ta je fakt celkem nepříjemná, člověk si připadá, že ji obtěžuje. Křestním Věry, příjmení nevím...dlouhý černý vlasy....no a potom jedna z dětskýho, příjmením myslím Tomanová...tu jsem nenáviděla, jelikož ke mně se chovala děsně(přitom s jinými vtipkovala, tak nechápu)...chovala se stroze, arogantně...prostě nepříjemně, povýšeně, jako bych byla bůhví co....Jídlo bylo dobré i takové, co jsem nemusela, ale porce teda pro 2, občas se to dojíst nedalo 😀

deniii89
6. říj 2013

@speedygon Tomanová...neni to taková starší? Na polokrátko??? Já tam pak totiž ležela před 2 měsíci s Niki kvůli Apnoe a jedna se tam ke mně chovala děsně,,,,,navíc mi v noci i vypínala monitor!!!!!

deniii89
6. říj 2013

@speedygon tato 😀 https://www.facebook.com/search/results.php?q=L... ??? Tu znám 😀 ale to neni tamta... ale tato je taky nepřijemná 😀 ten obličej nelze zapomenout 🙂)

speedygon
6. říj 2013

@deniii89 jo, jen teď je na blond a měla tuším brýle...hrozná megera!!! S ní jsem nevycházela vůbec...děsná baba!!! Měla jsem jí poslední noc, kdy byl malej pod světýlkem kvůli žloutence a teda cokoliv jsem řekla nebo udělala, tak jí vadilo nebo co-vždy z toho byl konflikt...teda já se nehádala, ale ona byla nepříjemná hrozně...se mi chtělo brečet z ní, ale tu radost jsem jí neudělala, kráwě!!! 🙄 🙄 🙄

maraquja
7. říj 2013

@pavlinasezuzankou tak čo, stále nič? 🙂

maraquja
7. říj 2013

ja sa snažím objednať k dr. Mordavskej do poradne, ale nedarí sa mi ☹ keby niekto vedel, kedy tam bude, dajte prosím vedieť.. vďaka

pavlinasezuzankou
7. říj 2013

@maraquja nééééé, já prostě asi rodit nebudu.....minule mi oba doktoři potvrdili, že se po císaři přenášet nenechává a dneska mi doktorka Mordavská s klidem řekla, že můžeme počkat ještě 10 (!!!) dní......se zblázním já i můj mobil 😒 takže další kontrola ve čtvrtek, pak v pondělí a když nic, tak příští středu nástup na vyvolání.....nic moc představa, radši bych začala rodit klidně hned ať už to mám za sebou...

pavlinasezuzankou
7. říj 2013

@maraquja ono to dost dobře nejde se objednat přesně k tomu určenému doktorovi..oni se tam střídají....ale obecně platí a mají to tam napsané, že jeden den v týdnu je tam nějaká Lomníčková, tu neznám, ve středu je riziková a tu má Záhumenský, ale já tam chodím už měsíc a ještě jsem neměla tu čest, vždycky měli proházené směny a on byl někde odvolaný....zbytek dní Mordavská, Kiss a Gojiš...ale to je fakt náhoda kdy na koho narazíš....ovšem všichni, se kterými jsem tu čest měla, byli super, takže je to jedno 🙂

kathuska
7. říj 2013

@paajinka chystam se pristi tyden do poradny opet do FNKV a koukam co je tu noveho a vidim ze mas 3 prcka a ze opet Vinohrady? 🙂 Gratuluji 🙂 a i tentokrat spokojenost? Koukala jsem ze tam jsou nejake zmeny v poradne,na monitor se chodi jinam a tak ze? Jen co jsem stihla shlidnout na utz ve 30tt.. zdalo se mi to teda lepsi. Kdo te rodil?

paajinka
8. říj 2013

@kathuska - jj, nestěžuju si - teda až na to, že chtěli malmu cpát příkrmy, ač jedl víc než jiné děti, byl na lampě se žloutenkou a brečel - ale ne hlady - ale to jsem si vyřešila... A kdo mě rodil? Ani nevím 😉
takže celkově spokojenost, jediné, kdo jsou trochu na ránu je pár sester z novorozenců, ale zbytek perfektní!!
a monitor se fakt točí jinde, to je fajn, na vyšetření je pak člověk sám

maraquja
21. říj 2013

@pavlinasezuzankou Ahoj, tak čo? Miminko už je na svete? Dúfam, že všetko prebehlo bez väčších komplikácií a mimi je zdravé 🙂

pavlinasezuzankou
21. říj 2013

holky vydržte, ozvu se, jen jsem se k tomu ještě nedostala.....je to zatím masakr, nakonec byl bohužel zase císař....takže mám trápení s jizvou a malá má dlouhé intervaly bdění a spánku, takže když se vzbudí, mám cca 4 hodiny o zábavu postaráno, hodně času z toho prokojíme, je to hladovec 🙂 Vinohrady jsou fajn, šla bych tam asi znovu...popíšu, nebojte 🙂

pavlinasezuzankou
30. říj 2013

Tak snad to konečně dopíšu.....s porodnicí vesměs fajn zkušenosti, akorát předem upozorňuji, že se může stát, že bude člověk na pokoji s někým, kdo mu "nevoní"....nevím jestli mají Vinohrady nějakou smlouvu s kýmsi, ale rodit sem jezdí všechny možné a různorodé národnosti (korejky, japonky, asiatky všeobecně, arménky apod.) a všechny možné existence z hlediska sociálního....prostě a jednoduše, hodně romských maminek a občas i nějaká bezdomovkyně (po mě daly holkám na pokoj bývalou feťačku, která šla od tama přímej směr azylový dům)....člověk je tam chvíli (když je vše ok) a já jsem hodně tolerantní člověk, takže jsem přežila i jendu noc a jeden den s opravdu echt romskou holčinou...ale uznávám, že mnoho např. i mých kamarádek by se z tohodle osypalo....pokud chcete, domluvte si nadstandart, ale nemusí být volný, na to pozor. Jinak porodní asistentky super, našla si mě tam holčina, co pochází ze stejné vsi na Moravě jako já (svět je neuvěřitelně malej, dost jsme se tomu nasmály), sestřičky ženské taky pohoda, poradí a jedna starší paní si se mnou dobře a dlouho pokecala (jsem zahradnice)...horší je to s dětskýma sestrama, je to tak půl na půl, mají tam toho hodně, ale to je bohužel úplně stejné naprosto všude....rodí se pořád hodně a za mne byl zavřený Motol (malovací každoroční "odstávka") takže byl přetlak asi všude....takže lítají od jednoho prcka k druhému a po pokojích chodí na můj vkus moc málo.....já jsem nakonec opět musela rodit císařem (velký váhový odhad) takže jsem jeden den strávila na JIPce a den a půl jsem byla na pokoji šestinedělí sama, malou mi často vozili na kojení a byla jsem moc ráda. Nevadí mi systém roming-in, ale už podruhé jsem si vyzkoušela, že když je mamka po porodu pár dní v klidu a mimi sy ty první noci (kdy ještě není mlíko) prořve u sestřiček, tak je to celkem k nezaplacení, že mě nechali vyspat.....jinak by se mi asi stresem opět mlíko nerozjelo, takhle jsme odjížděli plně kojení 🙂 a po císaři s těma hadičkama se o mimi stejně starat ani nejde....takže tak. Dětský doktor je tam prý fajn, ale já ho nezažila...je tam ještě doktorka, která je dost přísná, ale výborná pediatrička, poznali tam u dětí i skryté srdeční vady, moje dětská doktorka si je tam fakt chválí.....těch pár sester z novorozenců je na ránu, to jo, ale přes to se člověk musí přenést.....to se mi to vypráví, když to má mza sebou podruhé, jako prvorodičkám to nezávidím, já bych byla stjeně mimo a ve stresu ať bych byla v jakékoli porodnici....je to úplně fuk. Teď už si to jen užívám a malou jsem si prostě na tu jednu noc kdy pořád řvala, vzala do postele, i když jsem riskovala, že mě sestry a případně i doktorka spucujou jak hadr....naštěstí tu noc (ehm, těch pár hodin kdy jsme spaly) nikdo nepřišel....a druhý den jsme šly domů....na kurzu jsem se chvástala, že bych v porodnici zůstala klidně týden, aby si člověk odpočinul od staršího dítěte, ale beru to zpět.....chtěla jsem domů okamžitě jak nejdřív to šlo.....ten klid a pohoda doma se nedá absolutně ničím nahradit. A ještě info k dokrmování....i moje první dcera byla obrovský žrout a druhá nebyla vyjímkou, řvala hlady tak, že měla horečku, dostala první dokrm UM už v den porodu a další dny podle klasického rozpisu (1.den desítka ml na jedno krmení, 2.den dvacítka...no třetí den jsme jedli už i čtyřicítku v noci, i když měla mít jen třicítku....) a mezi tím byla vždy přikládaná k prsu aby se stimulovala bradavka a rozjíždělo kojení.....jsem velký zastánce toho, aby než se kojení rozjede neměli miminka hlad, protože pak prostě strašlivě křičí a nespí a jsou unavená a pak usínají u kojení což je nežádoucí jev. My jsme na dokrmu byly do toho čtvrtého dne, pak už jsem měla mlíka dost a kojila jsem nejdřív z obou prsou...a jeli jsme domů. Pohoda největší....takže se toho nebojte, že vám tzv. budou cpát UM, nedělají to schválně a neznamená to, že nebudete kojit.....jen to pomáhá překonat krizové období těm víc hladovým miminkům 😉

pavlinasezuzankou
30. říj 2013

NO z těhotenství a porodů jsem na pár let, ne-li navždy vyléčená, takže jinou pražskou porodnici už asi vyzkoušet nestihnu....ale kdyby náhodou, tak příště bych šla asi buď Motol, nebo opět Vinohrady...už by mi to bylo celkem jedno, protože by mě natuty čekal plánovaný císař č.3 a to by bylo dost rizikový, takže by asi zvítězil ten Motol....stejně bych šla přímej směr operační sál, takže by mě ty krásy čekatelských pokojů a porodní pokoje samotné minuly....takže je to jedno, spíš bych řešila jak vypadá šestinedělí...na Vinohradech jsme měly i kytky na pokoji a mohly tam na návštěvu malé děti...to v Motole nejde.....no bylo by co promýšlet......

speedygon
31. říj 2013

@pavlinasezuzankou můžu potvrdit, že dětský doktor je tam super...vše vysvětlí, poradí...doktorku neznám....a ze sester OD ČÁPA bych fakt vyměnila jen tu Tomanovou...nevím, jestli jsi s ní měla tu čest i Ty, navíc k jiným se chová normálně až mile, jen já jí nesedla asi 😅

mysljaja
30. pro 2013

@pavlinasezuzankou ,přečetla jsem si tvuj příspěvek,dost mi pomohl děkuji,je zvláštní že vapolinaři davají nějaky čaj,asi je doopravdy lepší ten um.a ještě se chci zeptat ty sestry nanovorozeneckym v čemjsou špatné ?jako že neporadí a ták ?budu prvorodička nemam pomalu ani páru jak dítě držet ,přisát ,koupat ,prakticky nic ,i když ma segra ma 3 děti pokažde jsem se k nim měla až když byli trochu větší a drželi hlavičku ale tohle bude pro mě obvzášt těžké . 😖 😲 ,jinak muj práh bolesti je dost nízky tak se bojím abych nebyla tak unavená že nebudu mít sílu se o toho drobečka postarat :(myslím že jak si psala jak tě nechali odpočinout bych asi chtěla také.myslíš že to pujde ?a když budou dvě mamky rodit muže tam byt muj manžel ?děkuju moc za odpověd.

kathuska
3. led 2014

@mysljaja dovolím si odpovědět.. rodila jsem tam ted po 2 a opet jsem byla spokojena, nic extra hrozného se nestalo, ani na spatnou sestru nebo doktora jsem nenarazila. Dokonce bych rekla, ze to bylo lepsi nez pred 3 lety 🙂 Sestricky poradi, jen toho maji opravdu nekdy moc a treba o vikendu nebo v noci je jich tam dost malo, tak maji fofry.. takze co nebudes vedet proste se ptej, za to nic nedas. Nenarazila jsem ale na zadnou neochotnou sestricku. Po porodu te nechaji odpocinout, ja pokazde mela hned po porodu deti u sestricek, to same jeste dalsi noc.. zalezi jak ty sama to budes chtit. Poprve jsem rodila na spolecnem sale, kde jsou 2 porodni kresla vedle sebe a rodila jsem tam sama, manzel byl se mnou. Ted jsem rodila na samostatnem sale a manzel byl tez se mnou, na tom velkem spolecnem rodila jina pani - vietnamka. Kazda jsme mela soukromi. Ja si to odfunela sama na hekarne a vietnamka na tom spolecnem sale. Sestricka si vzdy hlidala, kdyz tu jednu vysetrovali, abychom se vsichni nevideli a nerusili se. Jinak tam se mnou na sestinedeli bylo celkem dost cizinek, pri propousteni jsem byla jedina ceska. Ale zadny problem. A mela jsem samostatny pokoj nadstandard.

ness21
4. led 2014

@kathuska j premyslim o dvozluzaku nadstandart.yslis ze to s tema cizincema bude tak hrozny ?😀 ja zas nechci byt uplne sama na pokoji 😀 omlouvam se za chyby pisu z mobilu

mysljaja
4. led 2014

@kathuska děkujju moc za povzbuzující zprávu,ted to potřebuju jsem prostě stresan 🙂),jinak také přemýšlím o nadstandartu ale bojim se že třeba sestřičky budou chodit méně na ten nadstandart :(nebo to tak není ?pokud jde o cizinky nějak to neřeším jsme ldi když to nebude nějaká smradlavá nepříjemná ženská tak to snad nebude problém 😉 ale pokud me nase...tak budu taky 😠 ještě jednou děkuju za odpověd.a přeji mnoho zdravíčka.

kathuska
4. led 2014

@ness21 poprve jsem byla na dvojluzaku nadstandard a taky dobry. Co jsem si vsimla cizinky si vzdy berou obyc pokoj.. oni jsou hodne slusny, hlavne ty vietnamky, ale clovek si s nima moc nepokeca 😀

kathuska
4. led 2014

@mysljaja nene chodi tam normalne 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru