Porodnice Havířov. Máte zkušenost?

monicinax
10. zář 2007

Ahoj maminky.Ma nekdo z vas zkusenosti s porodem v Havirovske nemocnici?Uz me to za chvili ceka.Havirovska nemocnice je pro me nejbliz,jen nevim jestli je i nejvhodnejsi.Dekuji za nazory..Monika

spimira
1. lis 2009

Já jsem byla s porodnicí spokojená.Porodní asistentky byly skvělé, na novorozeneckém oddělení sestřičky taky. Horší to bylo se samotným porodem. Můj manžel prohlásil, že kdybych měla znovu rodit, tak by byl radši kdybych rodila v Ostravě ve fakultce, protože jsem měla komplikovaný porod a nechtěl by znovu zažívat ty nervy a strach. Myslí si, že tam jsou na to lépe připraveni. Nakonec po 24h jsem rodila císařem, protože malý se nefixoval v pánvi, protože jí mám úzkou a navíc byl dost velký.

pampusik77
1. lis 2009

devil-tak to bych měla být v pohodě,termín mám 29.11.
spimiro-taky mi bylo řečeno,že kdybych měla rodit císařem,ať uvažuju o nějaké jiné porodnici,ale když mám rodit(a doufám,že i budu)normálně,tak to nemusím řešit.Fakt je ten,že kdykoliv se to může zvrhnout a normálně to nepůjde,ale to je asi riziko.
Děkuju za názory, vypadá to na 90% na Havířov.Ještě to tam zajdu omrknout na vlastní oči.

jijitka
1. lis 2009

Holky neděste mě - já mám plánovaného císaře. Ale nejspíš by mě odoperoval můj doktor, ke kterému chodím teď. V nemocnici normálně není, jen tam dělá některé svoje zákroky.
Problém by asi byl, kdybych začala rodit před termínem.

pampusik77
2. lis 2009

jitko neboj,všechno bude určitě OK.A až budu mít porod zasebou,určitě napíšu svůj názor.Já jsem totální optimista a po tom všem,co mám zasebou věřím,že všechno špatné jsem si vybrala předem a teď už mě čeká jen to dobré.

jijitka
2. lis 2009

Pampusik - taky jsem optimista, takže doufám, že všechno dopadne dobře. Mám problém s dělohou, kvůli kterému bych asi normální porod měla komplikovaný a nakonec bych stejně asi skončila císařem, takže mi ho Dr. rovnou doporučil. A já to zas tak neprožívám (některé maminy prý mají pocit méněcennosti z toho, že neporodily normálně ... ), a než abych trpěla 2x - nejdřív při porodních bolestech a potom po operaci, radši si jedny bolesti ušetřím 😉
A taky předpokládám, že když je císař plánovaný, snad u toho nebudou zmatky jako když se zvrtne normální porod.
Spimiro - tys byla nespokojená se samotnou operací nebo spíš s celkovou situací, kdy museli řešit komplikace při porodu?

pampusik77
2. lis 2009

jitko-v tom máš asi pravdu.Já doufám v přirozený porod,protože z císaře mám hrůzu.Už jednou jsem byla na banálním slepáku v Orlové a málem jsem tu nebyla a vykrvácela do břicha.A vůbec si nemyslím,že rodit císařem je méněcenné.Když to jinak nejde,tak se nedá nic dělat.

jijitka
2. lis 2009

Pampusik - tak to tě chápu - po té zkušenosti. Mě doktor na začátku těhu dával ani ne poloviční šanci na to, že se dostanu přes 20tt - kvůli děloze. No a bez jakýchkoli problémů teď končím 28 a doufám, že ještě vydržím.
Proto je mi úplně jedno, kudy ze mě mimčo dostanou, hlavně ať je v pořádku 🙂

Tobě ať ten poslední měsíc rychle uteče a držím palečky. A pak se poděl o zkušenosti 😉

spimira
2. lis 2009

to jitka : ty to budeš mít v pohodě neboj se, máš plánovaný císař. Já jsem ho neměla plánovaný a užila jsem si opravdu ty dvoje bolesti 😝 a rozhodně po tom netrpím pocitem méněcennosti, že jsem neporodila normálně. Co se týče operace, tak jsem byla celkem spokojená, spíše s tou situací, která vyplynula z toho mého porodu. Já to měla bohužel s komplikacemi a manžel byl dost vynervovaný, protože ten byl absolutně proti, abych rodila v Havířově, ale tak nějak respektoval můj názor, že jsem si tuto porodnici vybrala. Nejdříve jsem chtěla rodit v OV Fifejdách, kvůli přístupu k pacientkám v této nemocnici a kojení. Pak mi několik známých říkalo o HA porodnici, že byli spokojeni, jenže ti měli porod celkem v poho. Plodová voda mi odešla odpoledne a já jsem vlastně porodila až na druhý den (po 24h.) bolesti mi začly okolo 19h a trvaly asi do 5h ráno, pak najednou přestaly.To už mě ale připravovali k porodu, nasadili mi kapačky, což nebylo teda příjemné a bolesti z nich byly dost intenzivní a hnusné. Nevím, já jsem rodila první mimčo, ale kamarádky co už mají třeba 2 porody za sebou a měly třeba jeden porod normální a druhý vyvolávaný po kapačkách,tak říkaly, že kapačky jsou největší humus co může být bolesti příjdou rychle a intenzivně 😝 Já to vnímala podobně.Těch kapáků mi dávali několik, bohužel malý nesestupoval do pánve, nefixoval se, byl hodně velký a navíc mám úzkou pánev,tak se potom odpoledne rozhodli mě vzít konečně císařem, za což jsem byla šťastná a vděčná.Už jsem byla úplně vyčerpaná jak fyzicky, tak i psychicky, umírala jsem strachy, že bych ho neporodila normálně.Buď bych byla komplet potrhaná, což je ta lepší varianta 😝 , nebo by se malý někde šprajcnul v pánvi a udusil se 😠 .

jijitka
2. lis 2009

Spimira - tak to je síla, co popisuješ - auvajs ☹
Nechápu, proč tě nechali tak dlouho trápit, navíc při všech těch okolnostech.

Jak už jsem psala, možná bych mohla i porodit normálně, ale právě takovéhle komplikace nechce můj doktor riskovat a já jsem ráda, že má rozum.

Díky za info a užívej si mimíska 🙂

spimira
3. lis 2009

to jitka :
taky nevím proč mě nechali tak dlouho trápit se 😠 No hlavně že to všechno dobře dopadlo a prcek je zdravý.Buď ráda, že máš rozumného doktora a že tě pošle na plánovaný císař, určitě ti to vše dobře dopadne 😉 Držím palce ať jste oba zdraví a vše ti proběhne bez komplikací.

pampusik77
3. lis 2009

Holky plně s vámi souhlasím.Já jdu na poslední ultrazvuk příští týden,kde se bude dělat váhový odhad a podobně.A pokud bude malý velký,tak mě taky bude doporučovat na císařský.Myslím,že je to lepší než být pak v situaci jaky spimira.

spimira
3. lis 2009

Jsem byla taky na váhovém odhadu.Můj gynekolog mi dal odhad 3800g a v porodnici dokonce 3900g, měřili mi i šířku pánve a hodnota byla hraniční, takže nechápu na co čekali a proč mě nechali se trápit 😝 .Asi jsem si to trošku možná zavinila i sama, protože můj gynekolog mi taky původně sliboval, že mi vypíše papíry na plánovaný císař a pak se najednou rozhodl, že to porodím normálně, prý je odhad +- 500g.Asi počítal s tím, že mimčo bude menší, měla jsem být důraznější a trvat opravdu na tom císaři. V porodnici mi zase potom říkali, že se nejdříve snaží porodit přirozeně, že císař je zásah do organismu a operace apd. Takže to asi zkoušeli do poslední chvíle jestli to půjde nebo ne. Ten doktor co mě měl rodit, tak taky neustále tvrdil, že to bude v pohodě, že mimino bude mít maximálně 3500g no a nakonec měl malý 4290g, takže já jsem opravdu hodně šťastná za ten císař a raději nechci ani myslet na to jak by to bývalo dopadlo, kdybych rodila normálně.

smoulinka.ciko
3. lis 2009

Spimiro ty jsi rodila v HA? Proč když jste z KA nejdete rodit tam? Ja tam rodila a nemůžu si na nic ztěžovat Až budu jednou těhotna, tak pujdu jedině tam 🙂 No.... jedna věc by byla, vybaveni na odděleni. Ale slyšela jsem že se chysta rekonstrukce. Nevite o tom.

jijitka
4. lis 2009

Jo Smoulinko - kdyby např. mě chtěl doktor nechat rodit přirozeně, nerozmýšlím se a jedu do fakultky, protože očekávám komplikace (mám k tomu důvody). Ale jinak mezi porodnicí v KA nebo Hav. nevidím rozdíl, kromě toho, že Havířov je po rekostrukci, porodní moc příjemné a taky to, že bydlím ani ne 5 min. od nemocnice. Jinak vše ostatní je o personálu a nikdy nevíš, kde se kdo zrovna blbě vyspí 😉

dandinka
4. lis 2009

Ahoj, tak snad trochu poradím váhajícím. Já jsem rodila v Havířově obě děti, první v 2007 císařem pro KP, druhé teď v srpnu spontánně.
Císař byl plánovaný a vše proběhlo naprosto v pořádku. U druhého porodu jsem do poslední chvíle nevěděla, zda neskončí císařem, ale vzhledem k odhadu 3,4 kg (malý měl 3,43) porod probíhal spontánně. V průběhu porodu sice chvílemi slábly ozvy, takže hrozil císař, ale Dr. i asistentky mi zakázaly ležet, čímž se tlak na pupečník zmenšil a vše bylo OK. Porodní asistentky skvělé, lékařka spíše jen dohlížela.
Novorozenecké musím taky pochválít, nejen, že je po rekonstrukci, ale i většina sester je moc příjemná a ochotná. Jsou sice trochu vidět rozdíly v přístupu ke kojení - některé na kojení a technice staví vše, některé si v případě problémů s přisátím pomáhají glukózou a čajem, ale to může samozřejmě maminka odmítnout. Pro druhorodičky ideální, nikdo do ničeho nezasahuje, u prvorodiček to může trošičku způsobit zmatek, ale platí, že kdo se ptá, ten se dozví.
Já sice nemůžu srovnávat, ale oproti kamarádkám rodícím v Ostravě jsem zažila asi lepší přístup sester a lékařů, takže doporučuji. Myslím, že špatná pověst se s havířovskou porodnicí táhne zbytečně dlouho, ačkoliv, věřím, že některé porody komplikované jsou a můžou zanechat celkově špatný dojem.

pampusik77
4. lis 2009

Dandinko děkuju za názor.Už jsem rozhodnutá rodit tady v Havířově.A věřím,že mám doktora opravdu dobrého a rozhodne správně jak nakonec budu rodit.

jijitka
11. lis 2009

Holky, prosím, poraďte ohledně předporodních kurzů. Protože mám plánovaného císaře, nemyslím si, že bych nutně musela absolvovat kurzy týkající se porodu, protože to snad nebudu potřebovat.
Ale zase nevím, jestli mi tím neuniknou i nějaké užitečné informace co a jak potom.
Taky nevím, jak to bude s tatínkem u porodu - ten by taky nějaký kurz měl absolvovat, nebo to u císaře nemusí být, když se vlastně samotného porodu neúčastní ??
Máte s tím nějaké zkušenosti? Přijdu o nějaká "moudra" když na žádný kurz nepůjdu?
Nebo si mám do porodnice zajít nebo zavolat přímo asistentce, která kurzy pořádá a domluvit se s ní??

Zatím mám ještě čas, ale už to utíká nějak rychleji, tak bych nerada něco prošvihla 😀
Díky

pampusik77
15. lis 2009

ahoj,tal jsem se právě vrátila z porodnice a musím pět na havířovskou porodnici jen samou chválu.Personál naprosto dokonalý,příjemný a milý.Filípka mi nosili a přikládali už na jipce.I když jsem chtěla rodit normálně,tak mi praskla voda a malý nesestupoval,takže mi za 24hodin dělali císaře.Ale jsem už doma a to je hlavní.
Takže za mě má Havířov 1 s*****

jijitka
16. lis 2009

Pampusik - velká gratulace 🙂 🙂
Teď tě určitě mrňous plně vyčerpává, ale jestli by tě časem napadla nějaká užitečná informace, šup sem s ní 😀

terecka
21. lis 2009

Ahojky! Tak se k vám přidávám, teda k těm, co by rády rodily v Havířově 🙂

Já jsem z Orlové a původně jsem uvažovala nad Karvinskou porodnicí, ale po tom, co jsem tam ležela na gyndě v srpnu, tak jsem si to rozmyslela a teď už jsem rozhodnutá pro Havířov. Je mi jasné, že porodní a gynda je trochu něco jiného, ale doktoři a sestry jsou stejné a ten přístup v Karviné se mi vůbec nelíbil, takže asi tak.

Jen teda doufám, že stihnu porodit do toho 11.12., než začnou malovat - tímto díky devile za info 🙂

spimira - buď ráda, že porod dopadl v pořádku a manželovi můžeš říct, že ani ve fakultce v Ostravě nemáš jistotu, že vše bude ok. Kamarádka tam rodila teď 31.10. a malý jí taky nesestupoval dolů, epidurál jí píchli poprvé moc brzo a prakticky jí to zastavilo kontrakce a pak jí asi 2 další šly úplně mimo, protože ta kanila (nebo jak se tomu říká) jí vyjela ven, takže jí to teklo po zádech a oni si toho nevšimli... No, a až po třech dnech přišli na to, že kojí špatně, lépe řečeno, že malý jen tak "žužlá" prso, ale pořádně se nenapil.. mají tam toho hodně, tak na ty maminky nemají čas. Jako je to fakt více méně o náhodě - na koho narazíš a tak 🙂

pampusik - gratuluju k úspěšnému porodu 😵

terecka
21. lis 2009

jijitka - co se týče předporodních kurzů, tak se asi raději zeptej přímo v porodce, nevím, jestli to má význam při plánovaném císaři. A jestli musí i tatínci něco absolvovat, o tom jsem nic neslyšela, teda u císaře asi taky tatínek moc nezmůže. Já jsem měla kurz cvičení a plavání + psychoprofylaxe, ale ne v porodce a můj manžel ničím takovým neprošel a taky ho u porodu chci, tak doufám, že ho tam pustí 😉

jijitka
21. lis 2009

Terecka - určitě si zajdu na pondělní prohlídku porodnice a tam už se zeptám na podrobnosti. I tak díky 🙂

terecka
21. lis 2009

jijitka - taky mám v plánu se tam zajít podívat, ale tento týden to nevyjde (manžel není doma) a příští už taky může být pozdě, ale to by mi zas tak moc nevadilo 😉

spimira
22. lis 2009

to terecka :
Taky jsem z Orlové. Já do fakultky moc nechtěla, to byl výmysl manžela, já jsem chtěla na Fifejdy.O tom přístupu sester ve fakultce na oddělení po porodu vím, dětské sestry jsou tam prý děsné, mají hodně práce, tím pádem málo času a kojení tam prý holky trénují podle DVD 😝 .Taky tam rodilo dost mým kamarádek a právě na tohle si stěžovaly, jinak samotný porod prý v pohodě.
Do Karviné se mi taky moc nechtělo, hlavně kvůli vybavení porodnice a pokojů, v téhle porodnici jaksi nezaznamenali, že je rok 2009 a ne 1970 😝 Už by s tím měli konečně něco udělat, ale jsou holky kterým to nevadí.
Já ocenila po tom svém císaři na pokoji v Havířově sprchu a záchod, neskutečná úleva, představa že bych se v těch bolestech plazila přes celou chodbu (v Karviné), než bych dorazila do sprchy by byla dost děsná.
Taky jsem si plánovala, že se pojedu podívat do porodnice a už jsem to nestihla, ale vůbec jsem nebyla zklamaná. Vybavení je skvělé, vše renovované, myslím že budeš spokojená 😉.Přeji bezproblémový porod a ať jste oba zdraví.

pampusik77
23. lis 2009

ahoj, tak co bych vám k havířovské porodnici mohla říct?Souhlasím se spimirou,že WC a sprcha na pokoji je bomba!!A jinak mi nezbývá než jen chválit,chválit,chválit.Malého mi nosili vždy jak se vzbudil a kojila jsem každé 2 hodiny i v noci.Jen jedna sestřička mi tam nesedla-je to stará škola a mohla by se trošku mírnit,ale jedna sestra mi to nezkazila.
Pokud budete mít nějaké konkrétní otázky,tak na ně ráda odpovím.Nevím,co vás zajímá.

terecka
27. lis 2009

Ahojky!
spimira - No, na Fifejdy jsem taky slyšela rozporuplné názory.. kámoška byla móóc spokojená a švagrovce tak zadrbali porod, že šla na poslední chvíli na císaře a málem přišli o malého.. No, každopádně to dobře dopadlo. Prý tam jsou dvě směny, ta jedna stojí za prd a druhá je super, tak možná na tom něco bude.

Jinak jsem chtěla jet v pondělí na čumendu do porodky a mám smůlu, kvůli zákazu návštěv se ruší i ty prohlídky. Ale aspoň jednu dobrou zprávu mi řekli, manžel může být u porodu i přes zákaz návštěv, tak aspoň něco. Teď to jen stihnout do toho 11.12., než budou malovat 😉 😀

pampusik77 - to jsem ráda, že slyším další pozitivní názor 🙂 Teď mě momentálně nic konkrétního, na co se zeptat, nenapadá, ale až mě něco napadne, tak se zeptám 😉

terecka
7. pro 2009

Ahoj, jdu sem přidat novější info 🙂 Dnes jsem byla poprvé v porodnici v Havířově na monitoru a kontrole, vyšetřoval mě p. doktor Mrozek, docela v pohodě a monitor natáčela porodní asistentka Tichá, moc přijemná paní 😵 No, ale proč tu hlavně lezu - právě od té porodní asistentky jsem se dozvěděla, že to malování porodních sálů se přesouvá na leden, takže pro ty, co se chystají rodit ještě v prosinci dobrá zpráva 😉 🙂

jijitka
7. pro 2009

Terecka - nevíš přesnější termín, kdy se má porodnice malovat?

terecka
7. pro 2009

jijtka - to bohužel nevím, ale jestli chceš, můžu se přeptat, až tam ve čtvrtek půjdu znovu 😉

jijitka
7. pro 2009

Ter - je tak to bys byla hodná. A prosím o dobrou zprávu 😉
A ještě nevíš náhodou, jestli nezrušili ty pondělní prohlídky, když v nemocnici je zákaz návštěv kvůli chřipce? Zkoušela jsem tam volat, ale bohužel mi to nikdo nebere.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru