Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Porodnice Hradec Králové. Máte zkušenost?

konja
16. kvě 2008

Ahoj, chtěla bych se zeptat, zda někdo máte aktuální zkušenosti s porodnicí v Hradci Králové. Své první mimi jsem rodila jinde a tak mám teď z druhého trochu obavy.Nejvíce by mne zajímalo, zda jste někdo použil porodní plán a jak na vás bylo koukáno (jestli to berou v pohodě, neo jestli se na vás kvůli tomu nedívali přes prsty).První mimi jsem porodila ve Vrchlabí a tak mám teď z porodnice v Hradci strach.Nechci být od personálu braná jako histerická a nespokojená matka,ale taky si nechci všechno necht líbit a ráda bych do svého poroduu,alespoň částečně zasahovala.No a pak by mě ještě zajímalo, zda jste si někdo prošel císařem.Jelikož mám zadím mimi KP, tak musím přemýšlet i nad touto možností a tak by mě zajímalo zda vám někdo nabídl možnost císaře pouze ve spinálu.Nevím proč, ale mám z celkové narkózy strach. Zajímalo by mě, jak se maminky po císaři ve spinálu cítí.

ladek
17. kvě 2008

Ahoj konjo 🙂 Ja jsem rodila v Hradci Kralove a jsem MAXIMALNE SPOKOJENA 🙂 🙂 🙂 Rodila jsem predcasne 34 tyden 😕 Personal byl moc ochotny a moc mi pomohl 🙂 🙂 🙂 Porodni plan si priprav 😉 ja ho bohuzel vzhledem k tomu jak brzo rodim nemohla pouzit ☹ Kdyz si tam dojdes,tak Ti urcite radi vse zodpovi 🙂 🙂 🙂

anke
17. kvě 2008

Ahoj konja,
ja jsem sice rodila v Brne, ale v lokalni anestezii. Rekla bych, ze je to lepsi nez celkova. Neni to nic hrozneho, do operacniho pole prirozene nevidis, je tam plenta, ale slysis mimi hned jak ho vytahnou a hned ti ho ukazou. Nekde dokonce pry prilozi na prvni kojeni, to ja jsem nemela. Ale byla jsem pri vedomi a vedela jsem, ze je mimi v poradku. Manzel mohl byt pri vykonu se mnou, ale to se pry taky nedela vsude.
Pokud te zajima, jak je to dal po cisari, tak je tu diskuze: Cisarsky rez.

lenkabu
18. kvě 2008

Je tady někde diskuse Porod ve Fakultní nemocnici Hradec Králové,ale nemůžu ji najít ☹ Já tam rodila nedávno a jsem absolutně spokojená. CŘ dělají ve spinále běžně 😉 Na předporodním kurzu nám PA radila ať porodní plán nesepisujeme,ale při příjmu si máme říct co chceme a že se vždycky nějak dohodnem.Z vlastní zkušenosti můžu říct že nástřihy se nedělají běžně (já ho teda mít musela) a klystýr není povinný.Pokud by tě ještě něco zajímalo, písni IP.

konja
autor
18. kvě 2008

Holky moc děkuju za odpověď.
Lenkabu: No neumím si moc představit, že bych si pouze upříjmu řekla co chci. Mám víc požadavků, ne jen odmítnutí klystýru a nástřihu.Takže bych asi na příjmu seděla pěkně dlouho než bych jim vše vypověděla a navíc (po zkušenosti s předchozího porodu) asi nebudu moc výřečná a nevzpoměla bych si na vše.
Vložím sem svůj návrh porodního plánu a budu moc ráda,když by ho někdo zkusil okomentovat.Třeba jestli tam není něco nejasně napsané atd. Možná někomu příjde,že některé body jsou zbytečné,že je to automatické atd.,ale já chci mít prostě jistotu,že nedojde k nedorozumění mezi mnou a personálem. Ale budu ráda za okomentování 🙂

Všechna moje přání se týkají porodu, který bude probíhat bez komplikací. Pokud ke komplikacím dojde, budu se plně řídit radou personálu.

1. přeji si, aby manžel mohl být přítomen po celou dobu porodu (od příjmu až po samotný porod), aby mohl být přítomen i v době vyšetření a i v případě porodu císařským řezem.
2. nepřeji si klyzma, ale použít vlastní Yal gel.
3. Ráda bych využila nadstandardní porodní místnost.
4. Chtěla bych být dopředu informována o potřebných vyšetřeních a jejich průběhu, o výsledcích vyšetření, o navrhovaných medicínských postupech a možných alternativách.
5. přeji si co nejvíce využívat teplou vanu či sprchu a další pomůcky a úlevové techniky.
6. ráda bych využila možnosti podání epidurální analgezie.
7. Pokud bude monitorování srdečních ozev miminka vyžadovat omezení mého pohybu, přála bych si zredukovat ho na minimální nevyhnutelnou míru.
8. v případě, že porod bude probíhat bez komplikací, přeji si porodit na porodní stoličce s oporou o manžela, případně v kleku v předklonu s oporou nebo v rovném sedu na posteli.
9. epizitomii si přeji pouze v nevyhnutelném případě.
10. přeji si aby mi bylo ještě neomyté děťátko bezprostředně po narození položeno na nahé tělo a aby otec mohl po dotepání přestříhnout pupečník.
11. Ráda bych darovala pupečníkovou krev.
12. Chci dítě přiložit k prsu co nejdříve, nejpozději po jeho vyšetření (váha, míra, očištění…), během kterého s ním bude můj manžel.
13. Po dobu, kterou strávím po porodu na porodním sále se svým manželem, nechceme mít dítě v inkubátoru (pokud to nebude nutné ze zdravotního hlediska), ale chceme mít možnost si je pochovat, popřípadě přiložit k prsu.
14. v případě porodu císařským řezem preferuji částečnou narkózu před celkovou. V každém případě požaduji, aby otec mohl být přítomen po celou dobu operace.
15. nepřeji si, aby mému porodu přihlíželi studenti.
16. po porodu si přeji být na jednolůžkovém pokoji.

lenkabu
18. kvě 2008

konja: mně to přijde jasný 😉 Hned ti napíšu jak k tomu přistupují v HK...mám info z předporodního kurzu kt. jsem absolvovala tam na podzim,tak by to měly být čerstvé informace.

Nadstandartní sál i pokoj dostaneš když budou volné....sál stojí 500 Kč a pokoj taky 500 na jeden den. Manžel u porodu stojí 400 pokud jste tam neabsovovali předporodní kurz,pak je zadarmo.TM s tebou může být celou dobu,jen tu hodinu co budeš v přípravě (yal, sprcha,holení) tak počká na chodbě...nějaký holky psaly že když tam je hodně lidí tak přijde MM až za dýl,ale já i moje kamarádky (je jich dost) co jsme tady rodily tu zkušenost nemáme.Yal gel jsem měla taky, jsou i rádi když ho doneseš 😉 Dítě ti po porodu na břicho položí,ale chce to možná připomenout..standartně se to nedělá,ale PA na kurzu říkala že to není problém.Do inkubátoru se děti automaticky nedávají..2 hodiny je mimi s vámi na porodním sále, jen po porodu ho odnesou na ošetření a manžel jde s nimi.Stříhat pupečník asi může,jistě to nevím...naše mimi ho mělo kolem krku tak ho rychle stříhali a sundavali sami.
Studenti jsou tam pořád, i v noci,ale klidně je odmítni,myslím že to není nic neobvyklého.
Kdybys měla CŘ tak ale TM nenechají přímo na sále, čeká na chodbě a na sál vidí prosklenou stěnou.
Spchu i vanu mají a epidurál není problém pokud vím a neplatí se.
Když jsem rodila já tak mně vždycky informovali co budou dělat,ale asi je to taky o tom na koho narazíš.
Monitor točí při příjmu a pak 20 min na sále a když je to ok,tak už jen poslouchají ozvy.Kdybys musela být na monitoru pořád,tak PA slibovala že mají dlouhý pásy a může se u toho i stát nebo udělat pár kroků 😉

konja
autor
18. kvě 2008

No a to je právě ono - záleží na koho narazím. Ono dost známých bylo v HK spokojených,ale taky dost,kteří říkali,že je už tam nikdo nikdy neuvidí.Takže asi je to o směnách.Proto chci mít radši všechno napsaný,nechci na nic zapomenout.Při prvním porodu jsem ho neměla,ale ani nepotřebovala,protože ve Vrchlabí se prostě rodí alternativně a vše co mám já v plánu,tak tam berou plně automaticky.ale o HK to tvrdit nelze a tak chci mít aspoň něco v ruce, abych byla v klidu.

konja
autor
18. kvě 2008

Ale je také pravda,že všechny zkušenosti známých nejsou nejaktuálnější,většinou 3-4roky staré,tak snad se to opravedu v HK změnilo k lepšímu a já budu mít i štěstí na dobrý personál. 🙂

luciska01
31. říj 2008

Ahoj, pokouším se oživit tuto diskuzi. Za pár dní mě čeká porod v HK a ráda bych nové info. Dnes jsem zaslechla jedno a nic moc ☹ Mj. jak je to s náporem v této době? Snad už neposílají tolik jako v létě... Díky za odpovědi!

paulie
18. led 2009

Ahoj, ráda bych se zeptala, jak to v současnosti vypadá s porodnicí v HK ... Máte někdo aktuální ohlasy? 🙂

konja
autor
19. led 2009

paulie: pokud chceš, napiš do IP 😉

lenkabu
19. led 2009

Aktuální nemám bohužel ale jestli chcete vědět něco konkrétního,taky klidně pište IP.rodila jsem v březnu a za tu dobu se tam asi nic zásadního nezměnilo. 😉

luciska01
21. únor 2009

Ahojda, taky jsem rodila v HK a byla jsem moc spokojená! Budu se opakovat, ale...konkrétní dotazy pište do IP 🙂

bufi
24. únor 2009

Ahojte, já tam byla na pohotovosti, když jsem v 7.měs. necítila od večera do odpoledne druhého dne pohyby. A vypadala jsem jako hysterka! "Vy se přeci taky nehýbete každý den nebo jo?" Bylo to první těhot., a ještě jsem to konzultovala s dulou, ta říkala, že bych si pak mohla vyčítat, kdyby došlo na nejhorší a že mám jet. Tak mi dali monitor a po 20ti minutách - ono se tam vážně skoro nehýbe!
A pak jsem tam byla v 9.měs., když jsem měla asi 16 hod. zaražené větry a šílené bolesti. To si mě tam pro změnu chtěli nechat a byli strašně ochotní a milí. Takže záleží na službě. Rodila jsem v Chrudimi a byla jsem moooc spokojená! I na novorozeneckém to bylo fajn.

makoush
25. únor 2009

Měla bych na vás děvčata dotaz..v info. o této porodnici písou: Během porodu se ke zmírnění porodních bolestí používá i celá řada dalších metod s možností využití teplé lázně (vana), sprchy, relaxačních pomůcek (balón, ribstole, závěsné lano), poslechu hudby, aromaterapie a masáží prováděných personálem.

Žena může rodit v klasické poloze vleže, pololeže či polosedě na posteli, na porodní stoličce, na porodním vaku, v kleku, ve stoje nebo polodřepu s opěrou nebo v závěsu a ve dřepu. Tyto polohy lze díky moderním polohovacím křeslům na porodním sále během porodu měnit.

Jak je to v reálu? Bylo vám toto umožněno a nebo je to jen "reklamní slib"?

konja
autor
25. únor 2009

makoush: reklamní slib 😉 tyto vymoženosti sice porodnice má, ale personál nemá čas provádět někomu masáže.Max. ti sestra podá balón a řekne ať jdeš do sprchy., případně vany když jsi na nadstandartu. K poslechu hudby asi tolik - z repráku ve stropě slyšíš rádio, které mají sestry naladěné! To je jejich poslech hudby!Možná by ti přimesli kazeťák když by sis řekla, ale na sále jinak není.O možnosti aromaterapie nepadla během porodu ani zmínka a ikdyž jsem měla v porodním plánu napsáno,, že bych je velice prosila aby mě pomohli s úlevovými polohami a prostředky, tak to dopadlo tak, že jsem si i ten balón musela dotáhnout ze stojanu sama. Personál se tě max. zeptá jak se cítíš a soucitně pokývá hlavou! Jiná poloha než v leže na postely není. Jejich představa pro různé polohy u porodu je asi taková, že ti maximálně zvednou záda trochu výš. Ale rodit na stoličce nebo v kleku, dřepu, vaku atd.? Zlátý oči v moči! Asi by sis to musela hodně vydupat, sami ti to nenabídnou.Stoličku na sále mají, hodně šikovně strčenou pod psacím stolem, tak aby ji nebylo vidět a co nejmíň maminek se tak zajímalo o to co to je 😉 Pokud budeš mít štěstí, že budeš zrovna jediná rodička (nebo vás tam bude hodně málo, což se bohužel v HK moc často nestává) a narazíš na dobrou směnu, tak ti možná některé slibované věci slplní, ale rozhodně se o to musíš sama hlásit. HK je sice špičkové pracoviště, ale o porodu v příjemném prostředí v kleku za hudby Mozarta, vůně vanilky a tlumeného světla se nám zde může jen nechat zdát. Koukni se ke mě do alba, mám zde vyfocený porodní sál. Už jenom z toho jak to tam vypadá musí být každému jasné, že zde se na nějaké "vymoženosti" nehraje. Prostě a jednoduše - maminko na kozu,lehnout na hřbet, chytnout nohy, tlačit, šmik střih a dítě je venku. Děkujeme, blahopřejeme a další kdo je na řadě. Takže asi tak. 😉

lenkabu
25. únor 2009

Já si sice HK chválím,ale tohle je fakt reklamní slib.bývá hodně porodů,personál nemá čas. moderní křeslo je na dvou nadstandartních sálech,možná na jednom,teď nevím.Jinak jsou tam ty obyč co má konja v albu...dají se dát až do sedu,ale rodit v kleku,dřepu apod nejde. Event tlačit jo,ale na samotný závěr porodu se stejně musí na křeslo. Na hudbu si musíš donést CD a kazeťák radši taky.Vana je na nadstandratním porodním sále,takže musíš rodit tam jestli ji chceš.Sprcha je dostupná všem.Já rodila jako jediná a staraly se o mně pěkně,ale to už je fakt o lidech a ne o porodnici.

lenkabu
25. únor 2009

konja.víš že si vůbec nezvpomínám jestli mi tam hrála nějaká hudba? 😀 😀 😀

konja
autor
25. únor 2009

lenkabu: No fakj ti tam hraje rádio. Teď nevím jaká je to stanice, ale mě to málem dostalo do kolen.Když jsem přišla na sál a tam z repráku řvali Kabáti. Mám je sice ráda, ale při porodu je fakt poslouchat nemusím 🙄 Ale je fakt, že za nějakou dobu už jsem to rádio ani nevnímala. Ale překvapilo mě to, v porodnici bych to fakt nečekala.
K modernímu křeslu - to je fakt jen na tom jednom nadstandartu. Já mám v albu malý nadstandart. Ten se od normálního sálu liší jen tím, že má vlastní záchod a sprchu. Jinak tam kromě balónu není naprosto nic! Vším tím o čem píšou mají vybavený jen ten velký nadstandart, který když je plný, tak máš prostě pech!
Pokud toužíš prožít si porod podle toho co zde píší jako nabídku (jiné polohy, aromaterapie, hudba, relaxační pomůcky,...) doporučila bych ti volit jinou porodnici. Třeba Vrchlabí je super, já tam porodila své první dítě a to co je v Hradci možné leda tak ve snu je ve Vrchlabí naprosto běžné a normální 😉

lenkabu
25. únor 2009

No asi tam něco hrálo 😕 😅

Jestli chceš při porodu nějaké alternativy,tak Hradec nebude do pravý ořechový,tam je to směřovaný spíš na lékařskou péči,když se něco s.re tak je to to pravý místo,ale na alternativy moc ne.

makoush
25. únor 2009

konja, lenka..diky 🙂 me je jasny, ze cast toho co pisou neplnej, ale ze je to az takhle..Kabaty teda rozdejchavam spatne i netehotna.. Trochu me tedy prekvapilo,co vsechno se da tedy nazvat nadstandartnim salem (Konjo, pokud ten tvuj byl nadstandart tak je dost odrzly chtit aby jim za to clovek priplacel..) Na druhou stranu je fakt, ze pokud je problem, je to nejleps misto, kde se muze resit..a to je prave to dilema..ach jo. Ja uvazuju mezi HK, Nachodem a Vrchlabím. Planujeme se tam ject kouknout a pak holt uvidime. Zatim jsem prilonena ke kompromisu - Náchod, ale i tak, je dobry vedet co v HK je a jak to opravdu je. Reknu vam, okolo me to nikdo neresil, vsechny byly v HK a kdyz se o tom s holkama bavim, tak cucej ze pry ony nad tim vubec nepremyslely...

konja
autor
25. únor 2009

makoush: přesně jak píšeš. Nejlepší bude si všechny tři porodnice prohlédnout a uvidíš, kde ti to bude nejvíce příjemné.Já to napíšu asi takhle - být při porodu v HK prvorodička a nemít zkušenosti z jiné porodnice, tak chrochtám blahem! Ale právě, že to srovnání mám a zrovna s Vrchlabím, tak tím blahem nechrochtám 😉 Nikdo na mě nebyl v HK ošklivý, nikdo mě ničím neublížil atd., ale také ničím nenadchnul. Srovnávat HK a Vrchlabí je prostě věc nemožná , protože zde přistupují k porodům úplně jinak. Záleží prostě nad tím co od porodu čekáš. S tím nadstandartem máš naprostou pravdu, je to dost zarážející, že po tobě chtěj platit za takhle "krásný" pokoj. Já doufala, že bude volný velký nadstandart, že si tam právě stejně jako ve Vrchlabí udělám svoje pohodlíčko, napustím vanu, budu si prodejchávat u žebřin, klečet na žíněnce atd.,ale prd, bylo plno a tak jsem byla ráda aspoň za vlastní záchod a sprchu.
Teď lenkabu nečti, neb by si měla asi jinak chuť mě jako zdravotní sestra zakousnout 😀 😀 😀 V HK je sice novorozenecká jipka atd., ale kolik miminek ji po porodu potřebuje? HK bych z důvodu této péče volila pokud bych rodila předčasně, čekala vícerčata nebo miminko s nějakou vrozenou vadou nebo byla sama nějak nemocná a hrozilo by nějaká závažná komplikace.To by pak bylo bez diskuze. Jinak si myslím, že komplikace, které se mohou během porodu u zdravé rodičky vyskytnout zvládne stejně dobře HK jako i jiná porodnice. Jak v Náchodě, tak ve Vrchlabí zasáhnout pokud porod nepostupuje, klesají ozvy, je pupečník kolem krku, je nutný akutní CŘ,...Jasně, že se může stát, že i tak bude potřebovat miminko akutní pomoc novorozenecké JIP, ale to procento je tak mizivé....A když už se stane, tak miminko zvládnout převézt. A taky další věc-kolik porodnic má v ČR novorozeneckou JIP? Nevím přesně to číslo, ale je jich hrozně málo.Většina ji nemá a rodí se zde zdravé živé děti. Makoush - vím, že máš strach o to aby si porodila zdravé miminko a aby si i ty byla v pořádku, ale pokud jsi ty zdravá, tvé těhotenství je v pořádku a miminku se v bříšku daří tobě, tak zvládneš porodit v kterékoliv porodnici, ne jenom v té, kde je JIP. Řídila bych se spíš tím, kde se ti to bude nejvíce líbit a kde se ty budeš dobře cítit. Zkus si porodnice navštívit a udělat si vlastní obrázek 😉

lenkabu
25. únor 2009

konja:v pohodě 😉 Já jsem právě zdravotník a proto tak trochu paranoik a nechci rodit nikdy v porodnici bez neonatologický jip,takže přichází v úvahu jen HK 😉 I když máš pravdu,jedná se o mizivý procento miminek.Jinak převezou ho odkudkolik ale to první zajištění kritickýho novorozence je nejdůležitější a to v malých nemocnicích zase takmoc nezvládají...nedělají to denně no 😉

makoush
26. únor 2009

konja,lenka ... díky vám moc za objasnění reality 🙂 Je to pekna loterie, jak se rozhodnout..zacinam si rikat,uz aby to bylo za nama..

luciska01
26. únor 2009

Páni, konja a lenkabu se teda rozjely 😀 Musím uznat, máte pravdu, není v HK vše tak růžový, jak píšou na netu... Možná právě proto, že jsem neměla srovnání jako konja, jsem byla velice spokojená. Neměla jsem vlastně ani žádný požadavky, co se týče alternativ a jiných "vymožeností dnešní doby", tak mi to vyhovovalo. Byla jsem taky na nadstandartu s vlastní sprchou a WC a je fakt, že by to takhle mělo vypadat na normálních pokojích, ne na nadstandartu, to je ostuda! 😠 Přesto jsem měla super personál, všichni byli moc milí a já se cítila příjemně (až na chichotání sestřiček na chotbě a kontrakcí 😀 ). Je to opravdu o náhodě na lidi, na průběh porodu a o tom, jakou má kdo představu o porodu.

zofik
26. únor 2009

já se též chystám rodit v HK a doufám, že mě vemou a vše bude ok, žádné jiné požadavky nemám 😵

m311
7. bře 2009

Ahoj, taky jsem se rozhodli s manželem pro Hradec, doufám, že bude vše OK. Švagrová rodila v Hradci, nejdříve porod probíhal normálně, ale pak měli menší komplikace a byl z toho z minuty na minutu čísař. Mají nádhernou zdravou holčičku, takže vše dopadlo skvěle.. 🙂 Ale říkala mi, že uvažovala o tom, že si sestaví porodní plán, rozmyslela si to, protože ji to její manžel vymluvil s tím, že doktoři vědí zatraceně dobře co dělat. Ale říkala, že k druhému porodu si porodní plán sebou přinese na 100%, že je to s ním mnohem lepší. Jiná moje kamarádka také rodila v Hradci, ale vůbec se ji tam nelíbilo, žíkala, že byli na ni všichni velmi nepříjemní, říkala, že už nikdy více. Tvrdí, že díky doktorým se jí chlapeček trošku přidusil.. A když vypráví o svém porodu, tak vypráví, že nic horšího nezažila, že to byl jednoznačně horor. Druhé dítě rodila v Jičíně a tam byla maximálně spokojená..
Upřímně řečeno, když se pídím po informacích a názorech o Hradecké porodnici, je to vždycky tak nějak 50 na 50, vždy jsou názory, které jsou maximálně spokojené ale i názory, které jsou maximálně nespokojené.. Doufám, že já budu patřit k té spokojenější části.. 🙂

lenkabu
7. bře 2009

m311:hradec je velká porodnice,hodně personálu a hodně porodů.....ono je hezký říct že někde v malý nemocnici byli všichni milí a pomáhali apod.ale je velkej rozdíl mít 10 porodů denně nebo dva 😉znám to s práce,když je hodně lidí,tak prostě sestry stihnou jen to nejdůležitější a mazlínkování nebude.opravdu záleží co čekáš.......jestli bys ráda nějaké alternativy,hk není nejlepší volba,jestli je pro tebe důležitá neonatologická péče,volíš dobře 😉

novona
13. bře 2009

Ahoj holky, jsem tady na Koníkovi úplně poprvé.
Mám doma už dvě děti (10 a 4) obě narozené v porodnici v HK, oba porody nelze srovnat, jen snad že druhý byl o něco málo kratší (20 a 15h) a u druhého byl přístup skvělý. teď čekáme další (a poslední) přírůstek do rodiny, a dost přemýšlím, jestli nerodit v Pardubicích. Chodím na gyn. k Mohamedovi Farragovi, třeba ho některá znáte, a ten má soukromou praxi v Pardubících, tak zase mi je líto opustit HK... v čem se to může lišit? Druhý porod byl - teda porod byl děs ale myslím to kolem, přístup, sprcha, doktorky.. prostě super, asi jsem měla prostě štěstí. Jen na poporodním mě chtěla nějaká zakomplexovaná sestra učit, jak kojit, tak jsem jí řekla že doma mám už jedno dítě, které jsem kojila, a že techniky znám. pak si na mě zasedla a pořád na mě něco měla, ale za tři dny jsem šla domů a prostě jsem to nechala být.
Mám teda jít do HK rodit, když jsem tam byla podruhé spokojená, i teď? co myslíte, já fakt nevím, jestli nejet do Pardubic, zase jsem tam nikdy nebyla... Ještě dodávám první porod byl děs a hrůza rodilo nás tu noc 13 a já na hekárně, celou dobu na pásech, holka pak na kyslíku .. je pravda že to bylo poslední chvíle před rekonstrukcí porodnice.
Tak snad jsem se vyjádřila srozumitelně, kdybyste prosím některá měla zkušenost porovnat HK a Pardubice - co si myslíte?
Jinak plán porodu jsem si určila při příjmu a je fakt že se to dodrželo. tak super. i manžel byl u obou porodů. a půjde i teď 🙂

m311
13. bře 2009

Ahoj novono, manželova sestra rodila v Pardubicích, byla tam spokojená, vím že se tam mohla naložit do vany a ulevit si od bolesti.. Porodní plán neměla, rodila 12 hodin a byla tam celkově spokojená. 🙂 Rozhodla se pro Pardubice, protože o Hradci neslyšela moc milých zpráv od svých kamarádek, začala se Hradce bát, dál se rozhodovala mezi Jičínem a Pardubicemi, zvítězily Pardubice, protože o Pardubicích slyšela víc pozitivních zpráv..
Já asi půjdu do Hradce, je mi to líto, ale nedovedu porovnat Pardubice a Hradec, zatím osobní zkušenost nemám.. 🙂

kvetulda
19. bře 2009

Ahoj, rozmýšlím se, zda rodit v Hradci nebo v Jičíně, ale nějak se nemůžu rozhodnout. Asi to za mě bude muset rozhodnout někdo jinej 😅

Chci se zeptat maminek, které rodily v Hradci - měly jste svoje poporodní vložky a kalhotky nebo jste dostaly? A mohly jste mít svoji noční košili a župan?