Porodnice Hradec Králové. Máte zkušenost?

konja
16. kvě 2008

Ahoj, chtěla bych se zeptat, zda někdo máte aktuální zkušenosti s porodnicí v Hradci Králové. Své první mimi jsem rodila jinde a tak mám teď z druhého trochu obavy.Nejvíce by mne zajímalo, zda jste někdo použil porodní plán a jak na vás bylo koukáno (jestli to berou v pohodě, neo jestli se na vás kvůli tomu nedívali přes prsty).První mimi jsem porodila ve Vrchlabí a tak mám teď z porodnice v Hradci strach.Nechci být od personálu braná jako histerická a nespokojená matka,ale taky si nechci všechno necht líbit a ráda bych do svého poroduu,alespoň částečně zasahovala.No a pak by mě ještě zajímalo, zda jste si někdo prošel císařem.Jelikož mám zadím mimi KP, tak musím přemýšlet i nad touto možností a tak by mě zajímalo zda vám někdo nabídl možnost císaře pouze ve spinálu.Nevím proč, ale mám z celkové narkózy strach. Zajímalo by mě, jak se maminky po císaři ve spinálu cítí.

konja
autor
8. črc 2009

mili84: předem s zbytečně nestresuj, to nemá cenu 😉 Přeju ti (a ostatním maminkam taky 😉 ) co nejvíc pohodovej porod, protože ať je porod jkýkoliv tak je to vlastně úžasný, přivedete na svět človíčka, který ve vás roste, dáte mu život. A to je prost nazpomenutelnej zážitek 🙂 Tak ať je co nejkrásnější 🙂 Dej pak určitě vědět své zážitky 😉

mili84
8. črc 2009

konja: jojo, máš pravdu - na konci je většinou jen to hezký 😉 díky za všechna infa!! 😵

winter
9. črc 2009

mili84: Taky mám pocit, že v HK dělají nástřihy jak na běžícím pásu. Pokud ho nebudeš chtít a nebude to nutné, tak je potřeba se neustále připomínat. Jak jsem psala výše, mě ho udělat museli, protože se jim dcera na monitoru začala ztrácet a musela ven rychle, takže mě dr. musel střihnout trochu víc. Ale každá jsme jiná. Mě zase šití vůbec nebolelo, ani jsem to necítila a to mě doktor šil půl hodiny. A neustále mě při tom říkal, že kdyby mě to bolelo, mám křičet a on to umrtví víc. V jednu chvíli jsem to šití cítila trochu víc, tak jsem si mu řekla, a to bylo skoro na konci, a on mě to ještě víc umrtvil. Takže je to opravdu hodně individuální. Jinak taky doporučuju hodně sprchovat vlažnou až studenější vodou, na začátku bez jakékoliv kosmetiky.

Ještě k MUDr. Boudyšovi: když jsem přišla poprvé do nemocnice na monitor, tak mě přijala PA, zapojila mě a přišel Dr. Boudyš. A já si říkala, prokrista, tady mají snad samé mediky a doktor žádný. Zdál se mě hrozně mladý a jako, že to snad ani nemůže být doktor. Ale dost brzy jsem si o něm opravila mínění. Podle mě je v nemocnici jeden z nejlepších a rozhodně patří k těm příjemným.

Gelové nehty: tohle berte s rezervou, nevím jestli je to pravda, ale gelové nehty prý vadí, kdyby se muselo jít do celkové anestezie, protože to se na prst nasadí takový ten kolíček a gelový nehet není vodivý.

lady.dee
9. črc 2009

ahoj
Jinak k Dr Boudyšovíi musím dodat jak píše winter že je fakt supr,byla jsem u něj ve 12tt na prvotrimestrálním screeningu na Dawnuv syndrom a přála bych si ho i k porodu už i z toho důvodu že mi takhle brzy řekl že to bude asi kluk a kluk to doopravdy bude(3xpotvrzenej i na 3D),tak aby si ho i odrodil(jinak já si přála holčičku,ale na kluka se taky moc těšim)

xirax
9. črc 2009

tyo holky, jak tu čtu o tom nástřihu, tak mám až husí kůži... ale na druhou stranu si řikám, zda to preventivně nedělají už proto, že při tom potrhání bysme se mohli fakt nějak blbě zranit bo špatně natrhnout, zbytečně... že radši to šmiknou, než aby pak byl jiný problém... samo, že nevím, to je jenom moje úvaha....

a jak to čtu i o těch nehtech, tak jsem ted tedy ráda, že jsem nakonec do nich ještě nešla, i když svoje vlastní mám dobré, jen mít větší trpělivost s nalakováním atd 🙂

jinak včera jsem byla na monitoru - stahy mám na 26%, le to je prý málo.... ale teoreticky se můžu rozrodit kdykoliv, tak jsem zvědavá... nej by bylo, kdyby rupla voda, z těch bolestí už jsem na nervy, prče mě už snad bolí všechno a furt 😀

jak je to s naušnicemi? nemyslím v normál dirkách v uších vepředu, le když máte v uších piercingové, třeba jenom pecky bo malilinkaté kroužky... prče já mám dva a ty mi asi nepůjdou sundat, resp obávám se, že je třeba sundám kleštěma, ale už nenandám...

ladza
9. črc 2009

ahojky,
ještě by mě zajímalo jestli jste si braly do porodnice Yal gel nebo jste si nechaly udělat klasický klystýr?

sajahonzik
9. črc 2009

ladza: já u prvního dostala klystýr a v pohodě, u druhého se nic nestihlo 😀

konja
autor
9. črc 2009

ladza:já měla svůj yal, sestra na příjmu se sama od sebe zeptala jestli ho mám, jsou na něj zvyklí. Pak se ještě zeptala zda si tu druhou lahvičku chci nechat nebo ji mám třeba pro nějakou těhu kamarádku (v balení jsou totiž dvě lahvičky) tak jsem řekla že ne, že ať si ho nechaj, tak byla ráda, protože ho pak nabízí maminkám co ho nemají. Je to pro ně asi i příjemnější aplikace než klasický klystýr. A příjemnější to bylo i pro mě 😉 rychlá aplikace, jen jsem lehla na bok a během pěti sekund hotovo a pak i v poho dál. U klystýru má někdo problém to udržet, já v poho vydržela patnáct minut, žádný křeče a přemáhání. Já yal doporučuju 😉

xirax: nevím proč by měl být problém naušnice v učích. Uši snad při porodu nehrají žádnou roli 😕

xirax
9. črc 2009

konja: někde je prý zakazují, prče to je kov, že by to nemělo být, resp že by nemělo být vůbec nic....

sisstin
9. črc 2009

holky, s gelovka je to kravina 😉 já s nima rodila normálně 😉 ten kolíček se může dát kamkoliv 😉 spíš by neměl být nehet nalakovaný výraznou barvou 😉 ale to je asi taky hloupost 😉

konja
autor
9. črc 2009

xirax: tak to slyším teda poprvé. Já měla při porodu řetízek, naušnice, náramek, prstýnek a nikdo neřekl ani popel a ani mě teda nenapadlo to nějak řešit. Dokonce jsem rodila i s kontaktníma čočkama (oba dva porody) a nikdo se měna ně neptal ikdyž u příjmu jsem hlásila, že mám pět dioptrií. Asizáleží na porodnici,ale v HK to asi fakt neřešej. Já bych se s tím neznepokojovala 😉

mili84
9. črc 2009

Já mám taky gelovky a řešit to nijak nebudu. Oni si kdyžtak poradí 🙂 Jo a čočky budu mít taky, i náušnice... 🙂 Jinak já jsem rozhodnutá pro klystýr - myslím, že mě to pročistí líp a prý to i prohřeje bříško při kontra, což může být příjemné. Yal jsem si ani nekupovala.

mili84
9. črc 2009

holky, dotaz: ty síťované kalhotky se dají přeprat - ale v čem jste je v porodce praly? Měly jste s sebou prášek v tubě??

paulie
9. črc 2009

mili: když si jich koupíš víc, tak je v porodce nepereš a do pračky je dáš až doma 😉 Já ty první troje vyhodila a teď nosím a střídám zbylé 🙂

konja
autor
9. črc 2009

mili84: pořiď si jich víc, v porodce určitě nic nepřepírej, je to zbytečná námaha 😉

mili84
10. črc 2009

Ok, holky...včera jsem koupil jedny v lékárně, docela velké-tak je dneska zkusím. Ty papírové mi jsou totiž malé...nechápu 😝 😅 Jedny si teda ještě koupím asi v těch zdrav. potřebách, jak mi radila paulie 😉

jirina7
10. črc 2009

Ahoj holky, v červnu jsem rodila v HK poprvé, jinak jsem byla druhorodička. Byla jsem naprosto spokojená. Všichni se o mě moc hezky starali. Porod byl úplně bez problému. Chci moc poděkovat paní Dr.Zimmerové a porodní asistentce Tiché obě byly ochotné a moc mi pomáhaly. Ještě chci poděkovat paní Dr. Podholové, která mi byla velkou oporou. Všem doporučuji rodit v Hradecké porodnici. Péče je 100%. První dítě jsem rodila v Pardubicích. Bylo to před 3 lety a úplná katastrofa.

zofik
10. črc 2009

holky včera mi psala kámoška, že včera vyhlásili stop stav...

zofik
10. črc 2009

a já chci poděkovat Mudr. Boudyšovi a PA Miherové za jejich super přístup a lidskost v dané situaci....a nechci poděkovat PA Rolkové, která na mě křičela...pak sjela i manžela, když mi nesl tašku..myslím, že má syndrom vyhoření a neměla by takovou práci vykonávat....

mili84
10. črc 2009

zofik: stop stav??? ježiši...no a na jak dlouho? Já měla dnes v noci pěkný poslíčky...tak musím malýmu domluvit, aby se držel. Ale když tam chodím do rizikový poradny, tak mě musej vzít ne??

zofik
10. črc 2009

mili to je většinou tak na 1-2 dny, neboj zase otevřou.. 😉

mili84
10. črc 2009

zofik: no tak doufám, že se zrovna do toho stop stavu netrefíme...a je to někde napsané oficiálně??

kacici
10. črc 2009

Mili - bohuzel te vzit nemusi,ja taky chodim do rizikove poradfny k Hodikovi.Pred dvema roky to bylo stejne,za mnou zavreli porodku,takze prijet o 10 min. dyl rodim jinde

zusma
10. črc 2009

za mnou taky zavřeli porodnici. A bylo to pak vyvěšené dole na dveřích, do kdy to trvá. Trvalo to bohužel min.4dny 😒

kacici
10. črc 2009

Ja pocitam opet,ze me objednaji na vyvolani,takze to je pak v pohode,drzi ti sal 😉 . Me ho prave drzeli na ten den a mala se rozhodla vyjit sama a dobrovolne 😀 . mela jsem nastoupit v 7:00 na porodnici a v 5:00 me zacaly kontrakce.No uvidime,treba bude Ntaka hodnejsi a pujde driv bez natlaku 😀 😀 😀
Jinak ja si na prvni porod v HK abs. nestezuju,jen me desne stvali ty maminky druhorodicky,co prisli tesne prede mnou a meli odrozeno do 2 hodin 😀 😀 😀 ,jsem strasne zavidela a pak se uz cekalo jen na muj porod,nikde nikdo,zavreny prijem a zbyla jsem jim tam jen ja 😅

mili84
10. črc 2009

hmm holky tak to nejsou moc dobrý zprávy s tím stop stavem...tak to asi budu rodit na ulici, protože do Pardubic mě nikdo nedostane ani za milion... No a holky je to někde oficiálně napsané ten stop stav?? kromě těch dveří teda...

kacici
10. črc 2009

Mili ja jen vim,ze i kdyz je stop stav musi te lekar vysetrit,kdyz tam prijedes,protoze je jasne,ze treba nekdo by nestihal dojet jinam. Jako prvorodicku te asi poslou nekam jinam,kdyz nebudes mit nalez vic jak na 5cm. Neznamena to ze hned musis jet jinam. No ja se taky trosku bojim,ze az to na me prijde bude stop stav,ale co se da delat. No takze radsi vse az na posledni chvilku 😀

mili84
10. črc 2009

kaci: já mám asi jedinou výhodu, že když mi praskne voda, tak mě vzít musej, protože jsem pozitivní na streptokoka, tak mi musej hned dát antibiotika - to mi říkala i Podholová, že kdyby praskla, všeho nechat, na nic nečekat a přijet....ale když budu mít "jenom" kontra....tak počkám venku v autě a za chvíli se přijdu ukázat znova a třeba na 5 prstů už budu 😀 😀

lady.dee
10. črc 2009

mili: stop stav doopravdy je,jelikož tam dělá spolužačka a ta mi to dneska potvrdila,a když ti praskne voda a přijedeš tam,tak ti dají kapačku a sanitu a povezou jinam

lady.dee
10. črc 2009

a nebo tam odrodíš a hned po porodu tě převezou tam kde bude místo,takže buď Pardubky,nebo Náchod

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru