Porodnice Hradec Králové. Máte zkušenost?

konja
16. kvě 2008

Ahoj, chtěla bych se zeptat, zda někdo máte aktuální zkušenosti s porodnicí v Hradci Králové. Své první mimi jsem rodila jinde a tak mám teď z druhého trochu obavy.Nejvíce by mne zajímalo, zda jste někdo použil porodní plán a jak na vás bylo koukáno (jestli to berou v pohodě, neo jestli se na vás kvůli tomu nedívali přes prsty).První mimi jsem porodila ve Vrchlabí a tak mám teď z porodnice v Hradci strach.Nechci být od personálu braná jako histerická a nespokojená matka,ale taky si nechci všechno necht líbit a ráda bych do svého poroduu,alespoň částečně zasahovala.No a pak by mě ještě zajímalo, zda jste si někdo prošel císařem.Jelikož mám zadím mimi KP, tak musím přemýšlet i nad touto možností a tak by mě zajímalo zda vám někdo nabídl možnost císaře pouze ve spinálu.Nevím proč, ale mám z celkové narkózy strach. Zajímalo by mě, jak se maminky po císaři ve spinálu cítí.

luucia
16. čer 2009

paulie, nene, není to hrozný,napíchnutí skoro nebolí..příjemný to není, ale fakt nic hroznýho...na pokoji jsem byla s paní, co měla SC v celkový narkoze a já spinál a mimi nám přiložily úplně stejně, porod sice prospala, ale já si z toho taky nic extra nepamatuju, až když mi malou příkládala sestra k prsu 😉 já jsem musela nehnutě ležet myslím 6 hodin, bez polštáře, 3 dny mě šíleně bolela hlava, takže čípky na bollest břicha, jsem si brala na hlavu 😝 každý má pozitiva a negatvia..ale příště půjdu rozhodně do celkový narkozy 😉

paulie
16. čer 2009

holky, vy jste poklad 🙂

O té bolesti hlavy jsem taky slyšela, ale to můžu mít i u celkové narkozy ... když jsem byla na operaci slepého střeva (pěkných pár let nazpět 😀), tak si pamatuju, že mi bylo tak šíleně zle, že bolest hlavy (a břicha) snad přežiju 🙂
Uvidíme, jakou verzi určí doktor ... hlavně bych tam chtěla mít manžela, aby aspoň jeden z nás viděl dítko déle 🙂

luucia
17. čer 2009

paulie, neboj, manžela hned k miminku zavolají na první ošetření, takže uvidí všechno 😉 myslím, že opravdu není o co stát, aby byl manžel při SC na sále 😝 Za mnou před porodem přišla anestezioložka..vysvětlila pozitiva a negativa spinálu a celkový narkozy a konečný rozhodnutí nechala na mě 😉 uvidíš..záleží na co se cítíš 😉

paulie
17. čer 2009

No, pořád se toho SC v jakékoli narkoze bojím, ale pro dítko udělám maximum 🙂 Třeba to nebude tak děsné 😅
(anebo ještě naivnější verze - třeba se dítko nějakým neuvěřitelným zázrakem otočí hlavičkou dolů a celý porod bude trvat hrozně krátkou dobu 😀 😀 😀)

paulie
22. čer 2009

ahojky, vrátila jsem se od doktora a už zase mám v hlavě guláš z těch všech informací ... ☹ Tak mě napadlo se opět zeptat tu 🙂

1) může být při spinále manžel přímo na sále?
2) po CS mě převezou na JIP a pak na další pokoj na šestinedělí?
3) jak je to s návštěvami?

Ach jo - kdybych si to aspoň někam zapisovala ... ☹

konja
autor
22. čer 2009

paulie: otec nemůže být přítomnej u žádného cs,ani když je ve spinále. Vždy může stát max. u těch prosklených dveří na sál. Po cs tě převezou na JIP a pak na šestinedělí. Nevím jak dlouho na JIP budeš,ale pak tě převezou buď na jednolůžkový nadstandart nebo na dvou/třílůžkový. Pokud budeš na nadstandartu tak návštěva může chodit až k tobě na pokoj a být tam jak dlouho chce. Pokud budeš na normálním pokoji tak budeš muset chodit s návštěvou na chodbu, kde je pár stolečků, takže je celkem běžné, že jsou obsazené a rodičky s návštěvami stojí. Doporučuji ti nadstandart, já byla moc spokojená. máš klid, skvělá péče ze strany personálui a hlavně manža může ráno přijít a odejít až večer, stejně tak návštěvy. Ty nemusíš ani vylejzat z postele 😉

luucia
22. čer 2009

paulie, na většinu už odpověděla konja..jen doplním..já byla na JIP 6 hodin, ale když nemají na šestinedělí místo, tak tam můžeš být i dýl 😖 taky doporučuji jednolůžák, měla jsem klasiku, ale příště chci určitě jednolůžák 😉

paulie
22. čer 2009

jste zlatý, holky, díky moc 🙂
doufám, že ten jednolůžák vyjde, protože jinak bych měla asi veeelmi krátké návštěvy 🙂

Teď už jen vydržet poslední den "pohromadě" a dítko bude na světě 🙂

luucia
22. čer 2009

paulie, neboj, všechno bude ok 😉 dej nám pak vědět, jak to probíhalo a jak jsi byla spokojená 😉 držím pěsti

paulie
22. čer 2009

díky moc 🙂 počítám, že v příštím, přespříštím týdnu sem přispěju nějakým shrnutím, co se dělo, aby mohly další těhulky získat informace 🙂

konja
autor
23. čer 2009

paulie: hodně štěstí 🙂

mili84
23. čer 2009

Ahoj holky, už mám taky porod v HK jistý, protože mě tam můj doktor odesla do rizikový poradny kůli dilataci jedné ledvinky malého... Chci se zeptat - to, že jsem od teď vedená v rizikové poradně nějak můj porod ovlivní?? Budu rodit nebo ležet jinde než "normální" rodičky? A ještě - v žádném případě nechi u mého porodu jakékolv studenty-ani manžel si to nepřeje-respektují to tam, když o předem důsledně odmítnu??

konja
autor
23. čer 2009

mili84: budeš rodit tam co "normální" rodičky, jen tě možná budou víc sledovat,ale to záleží na doktorech zda to bude potřeba. Pokud si nepřeješ u porodu žádné studenty oznam to hned na příjmu a měli by to dodržet 😉

mili84
23. čer 2009

konja: jo, tak super, díky 😵 Jinak žádný specifický požadavky mít nebudu-ale studenty nestrpím. A chci, aby se mnou pořád byl manža-tak to mám radši taky nahlásit? Když to půjde, ráda bych, aby mě dali malého na přisátí hned po porodu, ale nevím, jestli to nemusí být něčím podmíněné... No, všechno tedy řeknu u příjmu. Ale sepisovat to nemusím, ne? Jo a vlastně ještě bych ráda nadstandard nebo jednolůžák...Tak toho jsou nakonec 4 věci.. Ale tak sepisovat to nemusím, ne?

konja
autor
24. čer 2009

mili84 - sepisovat to nemusíš,ale radši všechno hlas jak na příjmu, tak pak v průběhu se připomínej. Já s tím totiž v HK nemám dobré zkušenosti 😔 Manžu jsem chtěla mít i na přijmu, ale sestra rezolutně zabouhla dveře a málem tím manžovi zlomila nos (příště se důraznějc ozvu a nenechám se odbejt slovi,že za mnou přijde na sál), jakmile tě převedou z příjmu na sál tak hned říkej, že chceš manžu. Asi se sestra zeptá, ale i tak si hlídej aby ti na něj nezapoměli. Mě se sestra zeptala zda už ho má zavolat, tak jsem řekla že ano a stejně přišel až za strašně dlouho. Už jsem mu i volala kde je a pak musela nahánět další sestru. Manžel pak přišel nas.anej, že přišla sestra, nechala ho převléct a pak na něj zapoměla, že tam stál skoro 40min. na chodbě v tom zeleném mundůru až pak pro něj přišla úplně jiná sestřička, která se strašně divila, že ještě není u mě! Pokud budeš chtít malého hned na přisátí a třeba tatínek bude chtít stříhaš pup. šňůru, tak hlaste předtím než půjdeš tlačit. U nás chtěl taťka stříhat, ale chudák se ani nestihl nadechnout aby to řekl,protože PA střihla šňůru ještě když měla malá nohy vevnitř 😠 Pak mě ji nechali položenou mezi nohama,pak ji vzala dětská jestli ji chci položit na tělo,tak jsem hned radostně sohlasila a sapala se po malé, ale jejich položení na břicho je stylem - chytnu,položím,maminka obejme a hned zas pryč.To přiložení trvalo asi pět sekund!!! 😠 Jo,pak mě holku přinesli po prohlídce zpět a hned jsme ji dali přisát a už jsem byla jen s ní, ale bylo narváno a tak jsme s manžou byli na sále asi jen půl hodiny a už zas začal frmol s odvozem na oddělení. Bylo plno a tak jsem neležela klasicky na šestinedělí,ale na oddělení rizikovek.Nikdo se mě nezeptal jaký chci pokoj (ono bylo asi plno), přistála jsem na třílůžáku, manžela nechali stát na chodbě a nikdo mu neřekl kam mě vezou (takže jsem mu pak musela vše říkat po telefonu),nenechali nás ani rozloučit,saniťákovi bylo úplně jedno, že na mě manžel mluví,popadl lůžko a na drzáka mě odvez. Holku mě nechali na porodnici,ale to mě jaksi zapoměli říct a já pak na pokoji vystreslá, kde je,proč mě ji nevezou. Sestra mě taky nebyla schopná říct kde je a tak já, plná hormonů, jsem už začánala mít myšlenka - něco jí je, je nemocná,něco se stalo...No chuťovka. Až po několika hodinách přišla sestra,že holka je ještě na porodnici,protože pan doktor bude dělat vizitu,tak mě ji přivezou až bude po ni. Ještě k tomu pokoji - byla jsem na třílůžáku,ale jen jeden den, víc bych to tam nevydržela. Měla jsem totiž vše sepsané a jeden z požadavků byl, že chci být po porodu na nadstandartu. Nikdo mě k tomu nejdříve nic neřekl,ale večer když se vystřídali směny tak za mnou přišla sestra,že si mého přání všimla v papírech (porodní plány se zakládají do dokumentace) a že je nadstandart volný,tak jestli chci tak mě může hnedka přestěhovat.Byla to moje záchrana, na nadstandartu byl klid,návštěva klidně celý den,já rozvalená v posteli,nemusela jsem s nima nikam chodit na chodbu atd.Prostě klídek 🙂
Mili84 neboj se s tím co chceš/nechceš "otravovat".Řekni si to jak na příjmu,tak si to pak ověřuj a připomínej!Nespoléhej se na to, že už jsi to někomu jednou říkala atd. Maj toho hodně a zapomínaj 🙄

mili84
24. čer 2009

konja . jsi zlatíčko, díky moc za popis...koukám, že to nebude žádnej med ☹ Já chtěla do Chrudimi, právě kůli tomu přístupu, ale jaksi to s tou vadou, co teď našli, nepřipadá v úvahu ☹ No, ale důležitější je samozřejmě zdraví malého, to je jasný...Chci mít všude manžu s sebou, protože on je takovej, že se ptá a že vše řekne - teď byl se mnou i u tý Podholový, tak myslím, že když na ni vyjel, že se i trochu srovnala...Tak proto ho chci mít všude. Budu se prostě připomínat. 😉 nadstandard chci určitě nebo aspoň jednolůžák...Ach jo. Do včerejška jsem s eporodu fakt nebála a těšila se na něj, ale po zkušenosti s doktorkou Podholovou se snad i bojim nebo já nevim..... Já se m to sem asi nepsala, asi jsem to psala do jiný diskuze - včera jsem k ní nastoupila do rizikové poradny a zážitek jakk fakt hroznej..Jednání fakt vopřesdržku a po jejím vyšetření mě bolel celej spodek.... ☹ Chovala se k nám jak k nějakejm hej počkej z ulice a málem nás vyhodila...Je asi zvyklá na horší případy a nechápe, proč nás tam někdo posílá s odchylkou od normálu o 0,08mm...ale tak pečlivosti není nikdy dost,že..No ale tuhle babu Podholovou mi teda byl fakt čert dlužen. Celý těhu jsem byla zvyklá uplně na jinej přístup, můj doktor je prostě zlatíčko!! A pak přijdu do nemocnice a nestačím se divit....

konja
autor
24. čer 2009

mili84: Podholová je čarodejnice, ale co naděláš, je to profík ve svém oboru a když se něco se.e, tak ona ví co dělat. Moji kamarádce zachránila miminko, zastavila hodně předčasný porod a dokonce ji i psychicky podržela.Ona už o jedno miminko kvůli předčasnému porodu přišla a tak Podholová udělala všechno možný i nemožný aby ji to druhé zachránila. A má zdravého krásného chlapečka a Podholovou si nemůže vynachválit. Ale je fakt, že já se ji taky bála a když jsem jela do porodnice tak jsem se modlila aby ta baba neměla zrovna službu 😖 Musíš doufat, že na její službu nenarazíš a kdyby jo, tak ostré lokty, manžela poučit, že tě má bránit a nenechat si tentočkovat na hlavu. Držím palce ať máte štěstí 😎 Ještě jsem ti chtěla říct, že se nemáš čeho bát, on možná můj popis nepůsobí zrovna suprově, ale tak hrozné to zas není.Já měla smůlu, že bylo zrovna hrozně plno, dokonce ten den co jsem odrodila byl vyhlášený stop stav a nikoho k porodu už nebrali, takže personál prostě nestíhal, skákali z jednoho sálu na druhý atd. Věřím, že kdyby bylo volnějc tak by i ta komunikace byla lepší, takhle bylo všechno strašně hektické. Já jsem ale taky nebyla moc spokojená, protože první porod jsem si prožila jinde (Vrchlabí) a tak jsem pak v HK viděla na všem mouchy. Být prvorodička a nemít zkušenosti odjinud, tak mluvím asi úplně jinak. Třeba moje kamarádky (prvorodičky) jsou s Hradcem hrozně spokojené a nadšeně mě líčí jaké to bylo a já jen poslouchám a říkám si - no to je toho, z čeho jsi prosímtě tak nadšená? Tuctová, běžná péče, vstřícnost personálu nic moc,péče taky celkem na prd,oxytocin celkem rutině,nástřih měla každá,dítě ti po porodu nepřiloží,pak ti ho odvezou.... Ale to je tím, že já ten Hradec srovnávám s mojí první porodnicí, kde se jedou alternativní porody, porody do vody, rodí se při příjemné hudbě,při tlumených světlech na pokoji,který vůbec nevypadá jako pokoj v porodnici,ještě s pupečníkem ti dítě položí na tělo,nikam ho neodnáší,ošetří ho před tebou a pak si ho hned neseš na pokoj. No a pak vidím Hradec, to jejich nemocniční prostředí (porodní sál - nadstandart- mám vyfocený v albu,tak můžeš pro představu kouknout), uprostřed místnosti dominantní porodnický křeslo se spoustou přístrojů, strohé vybavení,nemocniční sterilita. Z toho všeho pramení můj negativní postoj, ale jak už jsem psala, být prvorodička tak si nemůžu vůbec na nic stežovat, nikdo na mě nebyl ošklivej nebo nepříjemnej,pomohli mě se vším co jsem potřebovala a hlavně jsem měla jistotu, že kdyby s malou něco bylo, tak je v těch nejlepších rukou a to je hlavní 😉 Mili84 - hodně štěstí 🙂

mili84
24. čer 2009

konja: jsi zlatíčko, díky za podporu 😵

zofik
24. čer 2009

holky tak se přidám s mým porodem...

nevím, ale jelikož jsem ten den byla 16. porod, myslím že to tomu tak odpovídalo...

v 5 odpoledne mi začli kontrakce cca po 5 -7 minutách, teda mě to přišlo jak tlaky do konečníku...no na příjmu byli nic moc...v podstatě že se nic neděje, vyšetřil mě mladej doktor,vypadal jak student a že se nic neděje a ať jdu domů..v půl osmé večer jsme je začala mít asi po 3 minutách, ani vana nepomohla...tak na manžu že pojedeme...ten samozřejmě si myslel, že vyšiluju...tak me vzali na příjem a natočili monitor, málem jsem lezla po zdi...otevřená na X prstů...jsem se rozbulela, pač jsem tam ležela sama a bolesti šílený....do toho příšerná PA mi tam dávala podepisovat nějaký bláboly....no strašný...už jsme šli na sál...že rodím...klistýr nebo YAl že je pozdě...naštěstí přišel manža...ty bolesti byly ukrutný, jsme tam všechny prosila ať mi daj něco proti bolesti, ale bohužel ☹ no a po 23 hodině, se u mě sešlo vícero lidí....velmi milá byla PA Poherová, mladá a taková empatická....starší PA na ne dov neřvala, že jestli nebudu pořádně tlačit, že na mě vezmou zvon...jenže já skoro ani nemoohla...jo a taky ať si sama držím nohy u těla...normálně by to nebyl problém...ale po 4 hodinách bolestí to docela byl....no dopadlo to ale dobře...jak píšu, suprová byla PA Poherová a dr. Boudyš...při šití jsem mu říkala, že mu ublížím, pokud mě ještě tam dole bude "něco" dělat.....

jinak co se týče personálu na porodním, lůžkovém a dětské sestry je to strašně individuální, někdo je super a někdo stál za "prd" ☹

ale závěrem jim chci poděkovat , za to že vše proběhlo v pořádku.....no ještě že se nerodí za tak často 😀

konja
autor
24. čer 2009

zofik: jo s tím, že si mám sama držet nohy a do toho ještě tlačit to jsem taky moc nepobrala. Holka byla sice na tři kontra venku, ale mě se tak strašně potily dlaně, že jsem si pořád v duchu říkala - ještě chvilku a mě ty nöhy z těch rukou vylítnou a kopnu PA do hlavy 😅 😀 Nevím co to mají v HK za zvyk 😕 Nejhorší je, že si ty nohy nemůžeš nijak zapřít, zatlačit do něčeho. Držet si je takhle hodinu bych asi nezvládla 😖

konja
autor
24. čer 2009

zofik: ještě jsem chtěla pogratulovat k Vašíkovi, je to pořádnej chlapák 😀

zofik
24. čer 2009

jo divný konjo jako fakt....naštěstí aspoň jsem se zakousla hlavou do manžela a jednu nohu mi držela právě ta hodná PA...do toho mě ještě chytaly křeče...a 😲 a do toho tlačte ..... jak píšeš konjo,tě přijmou zabouchnou dveře manžovi před nosem....ani nezabučej....no některé věci jsou tam fakt "divné"....

jo a s POdholovou, taky jsem to slyšela, že má chování řeznickýho psa, ale že jinak je profík a umí.....

zofik
24. čer 2009

ale co hlavně že je Vašík i já vpořádku a ostatní prostě bylo, tak jak bylo....ale je fakt že na to že je to fakultní nemocnice...no....už nic ...budu zticha 😕

zofik
24. čer 2009

aj tobě gratulka k Blance..

zofik
24. čer 2009

a Filípek je taky kusanec, pěknej kukuč 😵

konja
autor
24. čer 2009

zofik: jak už jsem psala víš v příspěvku pro mili - já jsem z HK o to víc v rozpacích, že jsem si zažila porod i jinde a jsem tím asi rozmlsaná, když vím jak to může být krásný, jen to prostředí udělá tolik. I svoje druhé dítě jsem nejprve chtěla rodit jinde než v HK,ale pak jsem si řekla, že nebudu fajnovka a navíc by to mohlo být komplikovaný, když už máme doma jedno dítě, tak zařizovat rychle hlídání a pak se vydávat na cestu atd. a že porodku v HK máme dá se říct za zadkem. No a teď si říkám, že super, přežila jsem to, jsem zdravá, mám zdravý dítě, hrůza to nebyla, ale jestli si to jednou dáme ještě do třetice, tak v HK rozhodně ne. Pokud budu ještě jednou těhotná a moje těhu bude v pohodě, tak si za porodem dojedu někam jinám. Všem moc doporučuju Vrchlabí, ale i Ústí nad Orlicí nebo Litomyšl je dost chválená. No kdo ví, třeba se i Hradec jednou zlepší 🙂

zofik
24. čer 2009

no podle mě je to vše tím, že Hk je přetíženej a personál je z toho asi věčně "nas...." což není divu že....jak říkám já byla ten den 16.porod...tak si to představte...

konjo já říkám, že nevím zda ještě půjdu rodit...ale ono to třebas časem přehodnotím 😕 😅

konja
autor
24. čer 2009

zofik: určitě časem zapomeneš, teď to máš ještě hodně živý 🙂 Já zase byla strašně naštvaná, že už mám porod za sebou a říkala si, že mít takový každý porod, tak budu děti rodit na zakázku 😅 😀 😀 😀
Já jsem taky byla xtý porod ten den, bylo po bouřce, Jičínská porodnice zavřená, takže do Hradce se valily rodičky i z Jičínska, jediné z čeho měl personál radost bylo, že jsem baly první nekomplikovaný porod v jejich směně, předemnou už zvládli šest CS 😖

sajahonzik
24. čer 2009

zofik: mně u 1. porodu držel jednu nohu MM a pak si dělal srandu, že tam byl jak pomocnej personál a ještě si to musel zaplatit 😀, ale malá byla celkem rychle venku 😉 - naštěstí......u druhého porodu to bylo rychlý a byla jsem na tom nejlepším nadstand. sále (jinde volno neměli) a tam mi napolohovali to porod. křeslo/lehátko, že to nebyl problém 🙂, ale to jsem zase najednou necítila kontrakce a nevěděla kdy tlačit, PA mi nic neříkala, tak sjem tlačila jak jsem mohla 🙄 , malej se na chvliku v porodních cestách zasekl a pak měl do fialkova hlavičku 😅 ....Jako držet si nohy je fakt záhul 🙄

Já u Podholové byla jednou, můj dr. posílá na monitory do nemocnice a tam mě brala sestra, co u ní dělá a jednou se jí ten monitor nelíbil, tak mě i prohlídla a udělala hamiltona - no, byla to síla 🙄 🙄 🙄, ale slyšela jsem, že je to fakt "odborník na slovo vzatý".... jen si prostě nebere servítky.... 🙄 , ale tak to většinou u těch kapacit je....

Jo a taky nás v den porodu malé poslali z porodky domů (jeli jsme s kontrakcema po 4 minutách a já jako prvorodička), že rodit nebudeme, byla neděle k ránu (asi 5 hodin ráno), že prý půjdu ještě v úterý do poradny 😅 ...jako PA i dr. byli děsně nepříjemní - až mi z toho ustali kontrakce a to totálně, na monitoru ani kopeček...jen jsem vypadla ven z porodky, byly zase po 4 minutách a krásně pravidelný 😉 😀, asi se naše malá prostě rozhodla, že s nima spolupracovat nebudeme 😀 😀 😀 Jeli jsme domů a nazpět do porodky asi ráno po sedmé hodině a to už mě přijala příjemná PA, že rodíme 🙂 😵

zofik
24. čer 2009

no sajahonziku víš že když o tom tak přemýšlím, tak jak mě zpražili, že mi taky ustakly ty kontrakce 😕 , když mě poprvé poslali dom, že do rána vydržím....ha ha...to byl velký omyl....

jo a rodila jsem asi na to samým sále jak konja...vše bylo plné...a ležela jsem na oddělení těhotné na pokoji předělaného z kumbálu...ale dobrý, dobrý....všechno dobrý 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru