Porodnice Hradec Králové. Máte zkušenost?

konja
16. kvě 2008

Ahoj, chtěla bych se zeptat, zda někdo máte aktuální zkušenosti s porodnicí v Hradci Králové. Své první mimi jsem rodila jinde a tak mám teď z druhého trochu obavy.Nejvíce by mne zajímalo, zda jste někdo použil porodní plán a jak na vás bylo koukáno (jestli to berou v pohodě, neo jestli se na vás kvůli tomu nedívali přes prsty).První mimi jsem porodila ve Vrchlabí a tak mám teď z porodnice v Hradci strach.Nechci být od personálu braná jako histerická a nespokojená matka,ale taky si nechci všechno necht líbit a ráda bych do svého poroduu,alespoň částečně zasahovala.No a pak by mě ještě zajímalo, zda jste si někdo prošel císařem.Jelikož mám zadím mimi KP, tak musím přemýšlet i nad touto možností a tak by mě zajímalo zda vám někdo nabídl možnost císaře pouze ve spinálu.Nevím proč, ale mám z celkové narkózy strach. Zajímalo by mě, jak se maminky po císaři ve spinálu cítí.

melis7
20. črc 2017

@jitulka88 myslím,že už podmínky zmírnili a dají i na rodičku.
Asi tě budou přemlouvat, ale chce si to trvat na svém a myslím, že už cisaře udělají. Nebo musí být miminko větší než 3500g, to myslím taky SC udělají.

shine2015
20. črc 2017

@melis7 kamoska měla obě deti přes 4kg a rodila klasicky - císaře ji ani nenabidli..... hodne to zprisnili....

dvork
20. črc 2017

@anetagsxr Rodila jsem v Hradci také dvojčátka, tedy dvojvaječná. Ležela jsem 3 týdny na rizikovém, děti přišly na svět velmi brzy, už ve 29tt. Nikdy bych nevěřila, že to dokážu, ale porodila jsem je přirozeně. Porodní asistetnky i lékaři (byli tam dva) mi hodně pomáhali. V HK preferují přirozený porod i u dvojčat, pokud jsou v dobrém postavení. Ale u dvojčátek mono-mono je situace trochu jiná. Chvíli přede mnou porodila moje spolupacientka z rizikového, měla akutního císaře (prolaps pupečníku). Miminko i v tak závažné situaci zachránili a vedlo si pak velmi dobře. Naše děti odvezli na dětskou kliniku, kde byly celkem dlouho, trápilo je dýchání. Jinak HK je jedno z perinatologických center určených pro děti narozené pod 32tt (v ČR jich je jen 12), takže mají zkušenosti s opravdu maličkými nebo i hodně nemocnými miminky a jsou zvyklí také na komplikovanejší případy. Takže pokud rodit dvojčátka, tak jedině v místě, které je podobně vybavené se zkušenými doktory i sestřičkami.

eviicka
20. črc 2017

@shine2015 přes 4kg a rodila 2x koncem pánevním klasicky?

shine2015
21. črc 2017

@eviicka ne poloha KP to nebylo jen dítě vazilo přes 4kg

anetagsxr
21. črc 2017

@dvork Děkuji za recenzy. Myslím, že v HK to bude nejlepší. Vidím v poslední době samé pozitivní komentáře, tak jsem taková klidnější 🙂 Snad vydržíme, co nejdéle. a vše půjde hladce 🙂

mku
21. črc 2017

@anetagsxr vcera jsem v HK porodila. Tak muzu podat kdyztak aktualni info 🙂

anetagsxr
21. črc 2017

@mku super a je vše u Vás v pořádku? Až budeš mit energii na sepsání recenze, budu rada když to sem hodíš 🙂

myskakatka
21. črc 2017

@mku
Ahojky ja mám termín v neděli tak budu také ráda za aktuální info.jinak gratuluji a přeji hodně zdravíčka

mku
21. črc 2017

@myskakatka
@anetagsxr
Holky co presne by vas zajimalo?
Me porod vyvolavali, nakonec jsem skoncila na akutnim cisari, ale na jedinyho doktora nebo sestricku si nemuzu stezovat.
Jenom bacha - maji plnou kapacitu, takze narazove vubec neprijimaji..

myskakatka
21. črc 2017

@mku
To jsi me moc nepotesila. Tak to abych prijela za minutu 12 :D snad uz se to ted uvolni kdyz domalovali 🙂

anetagsxr
21. črc 2017

@mku zajímalo by mě jestli dělají císaře s úplným umrtvenim nebo jen půlka těla. A taky co doktoři a sestry? Kdy ti miminko přinesli? Jak to po císaři probíhá, kdy poprvé vstanes?

mku
21. črc 2017

@anetagsxr ja mela cisare akutniho, takze me uspali uplne. Maly vazi bohuzel jenom 2090g, takze ho hned prevezli do inlubatoru na detskou kliniku. Ja jsem byla 24h na jipu, bohuzel maleho jsem videla az po 30h, kdyz me za nim manzel zavezl. Byt s nim ale jeste nemuzu, snad v pondeli.
Jinak vstavala jsem az dneska rano, rodila vcera 8:35.

mku
21. črc 2017

@myskakatka paradoxne maji plno i kdyz maluji :( meli pro sebe cele oddeleni, dalsi dve se sestehovavali. Ja byla na vyvolani objednana, tak me vzali, ale pani po me jen zkontrolovali a posilali do pardubic :(

myskakatka
21. črc 2017

@mku
To ja do Pardubic opravdu nechci. Mám domluvený Jíčín,ale pořád doufám,že mě v hk nechají. Pokud dp nedele neporodim jdu v pondeli do poradny v porodnici tak uvidime. Malá je hlavičkou dole jen se jí nechce ven 🙂

myskakatka
22. črc 2017

@mku
Muzu se zeptat co ti vse dali a co si mam vzit sebou do porodnice? Diky

mku
22. črc 2017

@myskakatka dali mi tri baliky vlozek a kosile a rucniky dle libosti. Ja teda mam kosile svoje, nemam rada nemocnicni pradlo, ale k dispozici tu je. Jinak krome piti nepotrebuju skoro nic, jen sitovany kalhotky jsou docela super...

mku
23. črc 2017

@myskakatka dneska maji zase na par hodin otevreny prijem 😉

myskakatka
23. črc 2017

No u me to nevypada ☹ zitra jsem objednana do ppradny a na ozvy v 8h rano tak uvidim. Citim se uplne v poho takze budu asi prenaset ☹

myskakatka
23. črc 2017

@mku
A jak se dari tobe a mimi? Take jsi byla v te poradne? Snad jsem si zbalila vse. 🙂

mku
23. črc 2017

@myskakatka tak se objednej na vyvolani, to budes mit misto v porodnici jisty 😉

mku
23. črc 2017

@myskakatka neeee uplne 🙂 ja jsem chodila ke konkretnimu doktorovi i doktorovi na ultrazvuk.
Jinak fakt krome sitovych kalhotek fakt neni nic potreba. Dokonce i jemny mekky toaletak je k dispozici v neomezenem mnozstvi 🙂 a tri baliky vlozek jsou taky az az, ja mam jeste dva svoje a ty asi vubec nepouziju.
Jenom co manzel musel jet dokoupit, tak po cisari odsavacku.. teprve ted zaciname maleho prikladat.

myskakatka
23. črc 2017

@mku
No uvidim co mi reknou zitra to budu 40 + 2 tak nevim zda mi to nabidnou. Ja odsavacku mam objednanou ale jeste mi neprisla ☹ tak to je super ze davaji tohle vsechno. Ja mela svyho gyndare ale jelikoz jsem uz po terminu tak me predal porodnici ☹ tak nevim zda budu mit misto jasny nebo budu muset nekam jet.tak se drzte.

evik_svistik
23. črc 2017

Já v HK rodila v roce 2015 a v říjnu budu zase, pár výtek sice mám (porodní asistentka třeba mohla být milejší apod.), ale v souhrnu bylo vše ok, asi záleží jak který porod, já měla poporodní komplikace a docela tam kvůli tomu byl cvrkot, syn byl naštěstí v pořádku.

eviicka
23. črc 2017

Mně odsávačku půjčili a dokonce i kojící polštář a kloboučky. I když je lepší mít svoje, tak v nouzi to tam bylo.

mku
23. črc 2017

@evik_svistik ja mam jedinou vytku, vlastne dve.... Bohuzel mam miminko trochu mensi, takz je v inkubatoru na detske klinice. A ja jsem po akutnim cisary. A vytky mam nasledujici:
- absolutne chybela snaha abych se videla s miminkem co nejdriv. Takze jsem ho videla poprve az po 30ti hodinach kdyz me tam dovezl manzel... a kdyby me tam nevozil pravidelne, nebo jsem se tam nedobelhala sama tal ho nevidim do ted..
- je super, ze se PA a laktacni poradkyne staraji o maminky s detmi, ale proc na nas, bez deti zapominaji? Taky potrebujeme pomoct s kojenim, resp s odsavanim a narozdil od mamin s detmi mame jeste "depku" ze se svymi broucky nemuzeme byt...

juliku
23. črc 2017

Mam podobnou zkusenost jako mku. Byla jsem v 5/2017 na cisari. Pece o matku na jip skvela, o dite na novorozeneckym taky. Ale dite vidite az po 24 hodinach, kdyz vas prevezou na normalni pokoj. Na muj dotaz, zda mi privezou maleho prisat, mi bylo receno, ze tezko, ze maji malo personalu. Takze se nam bohuzel nevyhnuly pocatecni problemy s kojenim. Co se tyce sester a pomoci pri kojeni, tak vam daji dite k prsu a zmizi. Kdyz se sotva clovek hybe, tak to neni nicmoc, manipulovat s miminkem. Lepe si o kojeni doma vcas neco nastudovat. Jinak PA byly vsechny fajn, pomohly i do sprchy, coz bylo po cisari bezva...

myskakatka
24. črc 2017

@mku
Ahojky tak jsem dnes byla v porodnici v poradne a doktor mi rekl ze to vypada 50 na 50 ze budu rodit cisarem. Mala uz ma 4100g a ve ctvrtek jdu zase do poradny ☹ jen doufám l že mě nenechají x hodin trapit a pak mi reknou ze udelaji cisare. Vubec nevim jak to chodi. Nemas nejake info o takove situaci?

juliku
24. črc 2017

@myskakatka
Myslim, ze by se s nimi dalo domluvit vcas, meli by preci vedet podle rozmeru panve, jestli to pujde. Ale obavam se, ze pokud jsi uz v 40tt, tak to spis budou chtit zkusit normalne, zalezi na doktorovi, co bude mit sluzbu apod. Maly se narodil v 39tt a uz mel 4190g a uprimne rodit normalne bych ho nechtela, ale ja mela vcestnou placentu, tak musel jit cisarem. Planovane cisare delaji tesne pred terminem porodu, tedy pokud se nevyskytne nejaky problem.

mku
24. črc 2017

@myskakatka ja to mela tak, ze v pondeli jsem se domluvila s doktorem, ze mam prijit ve ctvrtek navecer.
Na noc mi dali balonek na roztazeni a sla jsem spat. rano me odvedli na porodni sal, dostala jsem v sedm tabletu a cca 7:30 zacaly kontrakce. Jenze malemu selhavalo dychani, byla jsem porad na monitoru, takze 8:30 akutni cisar.
Uz druhy den po cisari jsem v pohode fungovala. Dneska jsou to 4 dny a krome kasle a zatinani brisnich svalu o tom nevim...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru