Porodnice Hradec Králové. Máte zkušenost?

konja
16. kvě 2008

Ahoj, chtěla bych se zeptat, zda někdo máte aktuální zkušenosti s porodnicí v Hradci Králové. Své první mimi jsem rodila jinde a tak mám teď z druhého trochu obavy.Nejvíce by mne zajímalo, zda jste někdo použil porodní plán a jak na vás bylo koukáno (jestli to berou v pohodě, neo jestli se na vás kvůli tomu nedívali přes prsty).První mimi jsem porodila ve Vrchlabí a tak mám teď z porodnice v Hradci strach.Nechci být od personálu braná jako histerická a nespokojená matka,ale taky si nechci všechno necht líbit a ráda bych do svého poroduu,alespoň částečně zasahovala.No a pak by mě ještě zajímalo, zda jste si někdo prošel císařem.Jelikož mám zadím mimi KP, tak musím přemýšlet i nad touto možností a tak by mě zajímalo zda vám někdo nabídl možnost císaře pouze ve spinálu.Nevím proč, ale mám z celkové narkózy strach. Zajímalo by mě, jak se maminky po císaři ve spinálu cítí.

mili84
2. črc 2009

lenkabu - no já vím, že je to ode mě asi sobecké, že se to musí naučit, ale sorry, ne na mě. Chci být v pohodě a uvolněná a nechci, aby mi mezi nohy koukalo dalších sto stejně starejch lidí jako jsem já...Prostě nechci., Nechci je ani v první době porodní a nejradši bych je nechtěla ani při vizitě, pokud to nějak můžu ovlivnit. A šáhnout na sebe od nich nenechám ani omylem.

lenkabu
2. črc 2009

to neni sobecký, v pohodě 😉 a odmítnout je můžeš vždy a všude.

mili84
2. črc 2009

lenkabu: tak fajn, dík že mě neodsuzuješ 😉 já si to během víkendu sepíšu...asi na PC viď? blbá otázka... 😅

konja
autor
2. črc 2009

mili84: až budeš na šestinedělí tak dokonce dostaneš k podpisu různé papíry a tam se tě v jednom z nich vysloveně ptají zda souhlasíš nebo nesouhlasíš s tím aby tebe nebo dítě vyšetřovali studenti.Já napsala , že nesouhlasím, ale pak za mnou přišel dětský lékař (bohužel si nepamatuju jeho jméno, ale byl mladej a krááááásnej 😀 a strašně příjemný 😀 ) a velice slušně se mě zeptal a požádal mě, zda by mohl na vizitu přijít ještě s jedním kolegou, kterého má teď před atestací na starosti, že by ho velice rád přivedl na vizitu, že by se pouze koukal (na vizitu chodil jen lékař a sestra) a tak jsem souhlasila. Líbilo se mě, že se přišel předem zeptat (nevím jestli četl ty papíry) a že kdybych řekla ne, tak prostě ne. A na ženskou vizitu chodil sám lékař, dokonce i bez sestry. Na porodnici bohužel žádnej takovej papír nedávaj, takže tam si to napiš do plánu a asi i řekni u příjmu ikdyž mili, teď už není školní rok, dokonce ani na VŠ ne, takže by tam asi ani medici neměli být, max. nějací lékaři chystající se na atestace, ale těch se tam nenahrne dvacet najednou, protože jich tolik není 😉 Ale každopádně si to napiš, já jsem to také měla v plánu napsané 😉

lenkabu
2. črc 2009

neni za co odsuzovat 😉

mně dali papír s odsouhlasením studentů už na příjmu na porodnici nebo se na to zeptej,konja má pravdu teď jich tam moc nebude jestli vůbec nějaký. já rodila v březnu a na šestinedělí jsem neviděla ani jednoho,vizita byla sestra nebo lékař,příp oba.to bylo v pohodě. když byla velká vizita (u mně asi 3 hodiny po porodu a přišlo asi 20 lidí) tak mně nidko nesvlíkal a nic nechtěl,jen jsme pokecali.

konja
autor
3. črc 2009

lenkabu: vidíš, a já velkou snad ani nezažila 😅 vždy byl je lékař nebo lékař a sestra. Jednou vizita proběhla jen ve dveřích. Zrovna byl na návštěvě manža a tak jen lékař ze dveří houknul jestli je vše ok a šel dál 😅

lenkabu
3. črc 2009

Velká byla super...mně vezli ze sálu ještě se snídaní v ruce(byla jsem tam dýl než 2 hoďky předtím páč se měnila směna) aby se ta vizita stihla, jen co jsem si lehla do pokoje přišlo 20 lidí, já si říkala že teda před nima nohy neroztáhnu ani náhodou,přišli ke mně,ten nejstarší takovej děda, se mně ptá "to je vaše první?" já že jo a on "tak ještě čtyři a máte hotovo", já se poněkud hystericky smála a oni šli 😀 😀 😀 😀

mili84
3. črc 2009

Holky, dík, tak si začínám myslet že to snad nebude tak hrozný...a s těma studentama taky ne. Upřímně řečeno jsem dost přemýšlela jak tam probíhají ty vizity - a právě proto, že nechci nikde roztahovat nohy před x lidma, tak tam napíšu bod s těma medikama...Takže vizity jsou tam taky v pohodě?? Včera jsem mluvila s kamarádkou, co rodila v HK minulý týden - al ebyla na císaři, takže mám čerstvé info jen z příjmu. Pořádně jsem ji zpovídala🙂 Holky měly jste poporodní kalhotky ty papírové nebo síťované??

konja
autor
3. črc 2009

mili84: měla jsem ty "papírové", taková jakoby netkaná textilie. Od formy Campol Babies. Mají je např. v DM drogerii 😉

konja
autor
3. črc 2009

Jo a nohy jsem na nikoho neroztahovala, doktor vždy prohmátl jen břicho aby věděl jak se zavinuje děloha, ptal se jestli mám nějaké bolesti a jestli je krvácení v pořádku. Takže minutová rychlovka 😉

zofik
3. črc 2009

já nohy na vizitě roztahovala a prohmatávali mi pokaždé břicho 😉

lenkabu
3. črc 2009

já roztahovala ale jen před sestrou a doktorem nebo před jednim z nich,se jim nelíbilo moje šití tak se na to chodili koukat.........sestra přivedla tak pěknýho dr a ona pak chodil i sám.........před tim bych radši roztahovala nohy v jiný situaci 😅 😀

kalhotky jsem měla myslím síťované,já už nevim,to je skoro jedno.

konja
autor
3. črc 2009

nojo, u vás to bylo asi kvůli tomu, že jste byly šité. Já neměla nástřih, takže nebylo na co koukat 😉

mili84
3. črc 2009

Já mám zatím koupené jenom ty papírové, tak asi přikoupím i ty síťované, dyť to stojí pár korun.

lenkabu: 😀 😀 😅

xirax
3. črc 2009

winter: no já ho právě teda taky nechci - epi, ale kdyby nebylo zbytí, tak se ptám... prče jsem četla třeba na jiných porodkách, že se za něj platí dost vysoké pálky?

mili: 11. července a ty? 🙂

mili84
3. črc 2009

xirax: no já sice 5.8., ale nikdo tomu moc nevěří 😀 Všichni (vč. doktorů) tipují Tondovo vylodění běhěm 14ti dnů...tak uvidíme. Každopádně o víkenu radši balím tašku... 😅 Máš poslíčky?? Já měla asi 3x, z toho jednou jsem myslela, že jedem...ale zatím dobrý... 😅

xirax
4. črc 2009

mili: no já už to mám v háji dávno... mě už mudr celý červen vyhrožovala, že nevydržíme v kupě, tak musím zaklepat, že jsme to zmákli... ale poslíčky mám už dost dlouho a šíleně... asi poslední týden pomalu tluču hlavou o zed... mám je co 20min, at už slabší nebo silnější.... když už se mi snížili na 15min, tak jsem jela do porodky, ale tam jako když utne.... asi malá zjistila, že se má dít něco nekalého, tak si pomalu odezněla... mě poslali domu a tam se to rozjelo na novo.... 😀 v kříži mě bolí, že už ani nevím co to je, když nebolí, zátka taky fuč... plodovky málo a navíc dle poslední kontroly, je prý malá už dost na těsno dole, tak si vyber mno 😀 a ty jak? dobrý? nebo taky nějaké komplikace?

mili84
4. črc 2009

xirax: chudáku ☹ takže už vyloženě čekáš na porod jak na smilování co...no já už se taky těším 🙂 Ale já jsem relativně vzato v pohodě - jasný, že mě bolej třísla, špatně se mi spí, občas nějaký ten "oslíček" - jak říká manža 😅 a tvrdne mi břicho - někd ymíň, někdy víc...ale to mi tvrdne od 5 měsíce. Otékají mi nohy...a potím se jak dveře od chlíva 😀 Ale to k tomu prostě patří no... KOmplikace máme malinko - jsem pozitivní na GBS (streptokoka) a malý má zvětšenou jednu ledvinu - takže proto mě taky doktor už přeřadil do péče do rizikový poradny v HK. V úterý tam jdu na kontrolu, tak uvidím. CS jsem měla minuloukontrolu pořád 0 a k porodu se nich nechystalo, jen je malý velký - už ve 34.týdnu měl 3kg 😅 Ale já mám celé těhu divné počítání - v začátku se mi to o 2 týdny lišilo a teď to dohnal, takže počítám, že tak o ty 2 týdny bych rodit dřív...no ale taky tady můžu ještě 10.8. strašit 2v1, že? 😅 Čekáš první dítko? A jsi z HK? No, upřímně Ti přeju, ať už to máš brzo za sebou 😒

xirax
4. črc 2009

mili: tyo, tak ten streptokok atd, to máš taky veselé teda... ted jsem momentálně z HK, ale nepocházím odsud, jsem přistěhovalec 😀 a jinak dítko čekám první... na porod se těším, fakt jo, žádný nervy z toho, at to dopadne jakkoliv, tak výsledek bude pozitivní, ale už aby to bylo, prče mám fakt dost... nohy mám taky jak lachtan už 😀 na tvrdnutí jsem brala magnezko, to jsem už musela zase vysadit, aby pak nebyly zase jiné problémy... o tom spánku a pocení mi ni nemluv, to je šílený.. vylezu ze sprchy a můžu nanovo 😀

mili84
4. črc 2009

xirax: no tak s tím pocením to máme stejný....vyžehlím 5 triček a jsem durch 😅 Já se taky právě porodu nebojím, fakt ne - těším se na to - jediný, z čeho mám strach, aby byl malej v pořádku a něco se mu u toho porodu nestalo-ale tak to je asi normální...já si myslím, že v HK dostaneme jak my tak naši prckové špičkovou péči, takže jsem v klidu. Magnesku jsem pila celé těhu, teď už taky ne...Snad prý není ani veliká kopmplikace ten streptokok - dají mi těsně před porodem silný atb do žíly. Prý to má až 60% těhulek..a ty testy se dělají teprve 2 roky, je to nějaký nový. No tak snad to bude taky v pohodě. Třeba se v porode potkáme 🙂 Kolik Ti je jestli se můžu zeptat? Já taky nejsem z HK, bydlíme v Pardubicích, ale tady teda rodit odmítám, I na doporučení doktora jsme šli do HK 🙂

paulie
4. črc 2009

Ahoj 🙂 Tak už jsem z porodnice doma - tady jsou slíbené zážitky a dojmy 🙂

Na příjmu se mnou počítali, takže to šlo rychle - převléknout, na monitor a u toho papírování s moc hodnou sestřičkou, která mě trošku zaskočila konstatováním, že podle monitoru mám i slabé kontrakce (já vážně nic necítila 🙂 ). Pak mě vyšetřil mladý pan doktor, dostala jsem klystýr a pak si po chvíli dala spršku.
Mezitím ke mně pustili na chvilinku manžu, který měl u sebe tašku se všemi věcmi, které jsem potřebovala, tak bylo jednodušší ho zavolat, aby tašku donesl 🙂
Potom mě odvezli na čekání na sál (volný byl zrovna nadstandard 🙂), tak tam byl se mnou (já opět na monitoru - s většími "kopečky" kontrakcí 🙂 ). Bohužel ten den byly samé komplikované porody končící císařem, tak jsem ještě asi hodinku čekala, až na mě přijde řada 🙂 Nakonec jsem ve čtyři přišla na řadu. Pak už to šlo rychle - na sále mě během pár minutek připravili, mezitím se mi tam představili doktoři a sestřičky (znáte to - samá čepice a rouška a k tomu "Dobrý den, já jsem ..."), a pak už si jen pamatuju doktorčino "A teď ucítíte ... (nevím, co 🙂)"
Podle manži to bylo hrozně rychlé - malého za chvilinku vynesli a on se zúčastnil jeho ošetření. Měli jsme štěstí na úžasnou dětskou sestřičku, která mu umožnila ho chovat, zatímco vyřizovala papírování, takže byl nadšený 🙂 Potom se mě při odvozu ze sálu snažili probudit a přiložili mi malého (to si taky moc nepamatuju 🙂)
Na JIPce byly moc hodné sestřičky, které se o všechny úžasně staraly 🙂 Já tam byla bohužel až do rána/dopoledne (zřejmě kvůli nedostatku postelí), tak jsem se bála, že budou problémy s kojením, ale nakonec to dobře dopadlo 🙂
Nadstandardní pokoj mi bohužel nevyšel (beznadějně plno), ale na pokoji jsem byla s dvěma báječnýma holkama, tak to nebylo špatné 🙂 Navíc jsem měla pokoj hned vedle odd. novorozenců, tak jsem se nemusela plazit za malým moc daleko 🙂 Každopádně jsem jej brzy dostala k sobě na pokoj a sestřičky se snažily naučit nás po těch dokrmech kojit.
Domů jsem odcházela 4. den, protože bylo plno a mně už se tam nechtělo zůstávat (doma je přeci jen doma).

V podstatě si myslím, že to nebylo špatné - nejhorší pro mě byl jejich systém stravování, protože jsem měla permanentně hlad a první dva dny jsem byla na tekutější "dietce" 🙂 Taky mě dost zarážel přístup některých dětských sester, které se mě snažily rozkojit, ale následky a la kamenná prsa, ragády, apod. už neřešily. Nemluvě o problému malého přisát se, což děti po CS prý mají. Ale to byly jen drobnosti - většinou jsem měla na personál velké štěstí a sestřičky i doktoři byli milí a laskaví ... a ochotní řešit naše problémy (což při tom frmolu docela obdivuju 🙂)

Tož tak 😀
Doufám, že budete mít, holky, bezproblémové porody a budou se tam o vás dobře starat 😉

mili84
4. črc 2009

hihi - ahoj paulie 😀 😀 jsme se sešly ve stejné diskuzi 😀

paulie
4. črc 2009

mili - 🙂)))))

konja
autor
5. črc 2009

paulie: velká gratulace k miminku, je super, že jsi byla spokojená a narazila jen na super lidi 🙂 tak jsi nakonec zvolila celkovou?

paulie
5. črc 2009

konja: děkuju 🙂 Malý je krásný a celou dobu takový "vyžehlený" 😀 A hlavně zdravý a v pořádku 🙂
Nakonec jsem si vybrat nemohla - vzhledem ke stavu a sem tam kontrakcím mi dr. nařídil rovnou celkovou 🙂 Aspoň jsem se prospala ... 😉

xirax
6. črc 2009

mili: a to v Pce jsou nějaké problémy? já právě spíš slýchala, že zlaté Pce oproti HK, ale ono to asi tak teda nebude? 🙂 Mě bude za chvilku 22 a Tobě? Je možné, že se potkáme, přeci jen mimča si sama volí čas, kdy půjdou ven a skorem nikdy to není ten "průkazkový" 😀 akorát si furt řikám taky, aby vše proběhlo v pořádku, víš jak, takové ty strachy ze špatného dýchání, že budu blbě tlačit atd mno... 🙂

lenkabu
6. črc 2009

paulie:gratuluju,jsem ráda že jsi byla spokojená 🙂

xirax: co se týká přístupu,tak nevím,to je všude o lidech na kt. narazíš............co se týká odbornosti,Hradec bude lepší........mluvím o zkušenostech z rodiny + moje vlastní z HK. Ale není třeba se děsit,jsi mladá,těhu určitě v pořádku,není důvod proč bys neporodila v pohodě v pardubicích 😉 pravděpodobně je to tam klidnější, v HK je porodů hrozně moc

mili84
6. črc 2009

xirax: mě bude v září 25 🙂 No já bych do Pardubic nešla..dějou se tu různé věci a hlavně tu skoro každý druhý porod končí císařem..je jich opravdu velký podíl. Tak trošku uměle je tu vyrábí..a poslední dobou tu měly moje kamarádky jen samé komplikace, přidušené děti atd. No, i od mého dr. jsem slyšela, že by mi nepřál vědět, co se tu děje za různé věci..Je to i o špatném kolektivu doktorů, každý si tu hrabe nasvém písečku a nesnaží se ít s dobou atd. A i on byl ten, se kterým jsem se dohodla, že půjdu raději do Hradce 😉 Určitě tam dostanu nejenom já, ale hlavně malý, lepší péči 😉 Taky si myslím, že mimča to sama vědí nejlépe, kdy se jim bude chtít ven, takže uvidíme..A to víš, že mám taky takové strachy - ale jako ne z porodu, ale spíš o malýho, aby to zvládnul, aby neměl komplikace a tak...ale to je fakt asi normální 😉 JInak myslím, že od toho jsou doktoři a PA, aby nám pomohli, tak neboj 😉

xirax
6. črc 2009

mili: jj, tak s tím plně souhlasím... já se teda do Pce nijak nechystala, jen jsem samozřejmě sbírala informace na porodnice, at už přímo v Hk, tak i v okolí, pokud by tady byl stopstav 🙂 každopádně už aby to bylo a bude to fajn 🙂 jsem zvědavá, kdy se malá rozhoupe... prý je už těsně dole, tak by snad mohla, nikterak se tomu nebráním.... i když na předčasný porod přestávám věřit, prče mám povinně ležet, co si budeme povídat, to se prostě vydržet nedá, ba naopak jsem musela porobit i pár věcí na víc a furt kulový 🙂

mimochodem někdo tady z HK nějaké názory na Mudr Donátovou? vím, že to nepatří do tématu Porodnice, ale i tak, když už tu jsem 🙂 díky

xirax
6. črc 2009

lenkabu: tak do Pce bych to měla dál, prče ted v HK bydlím, tak asi tak... těhu sice nějaké extra komplikace nemám, jen nízko placenta, výrazně málo plodové vody, malé bříško - takže málo místa pro mimčo, odchod zátky už někdy od 33tt a malá mi sestoupila hodně nízko už na 34tt, tak mudr plašila, abych neporodila dříve, že mám nutně ležet... 3dny na to jsem dobíhala mhd a nic, pořád jsme v kupě a to mám v sobotu termín 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru