Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

ducky
26. únor 2009

Jé Hrusti, já jsem předtím úplně přehlédla ten tvůj příspěvek.
😀
Hele já nudle s tvarohem neměla už hrozně dlouho a můžu ti říct, že po porodu jsem moc neměla chuť k jídlu. A když mi je přinesly, tak jsem na ně dostala najednou hroznou chuť a spráskala jsem je na to šup 😀
Jé, to je skoro rým 😀

Jáji 😀

priorita
26. únor 2009

tak už jsem si holky myslela, že pojedeme a ono se to zase uklidnilo...ale je mi od rána tak nějak divně, břicho tvrdý, vytejká ze mě hlenová zátka - ale ta čistá, bez krve...tak jsem zvědavá co přinese noc!

jajinka27
26. únor 2009

priorita...no vidíš, tak to určo brzo porodíš 😉 držím palečky

hrusti
27. únor 2009

Priorita, vidis, to vypada nadejne 😉 Ze by se ta vase pricezna prestala stydet a chtelo se ji ven 😀 Drzim palecky!

priorita
27. únor 2009

BAF!!! 😀 Tak tu pořád ještě straším...večer se to všechno uklidnilo a krom toho, že mi prďola asi do třech do rána narážel hlavou do močáku (což ukrutně bolí a wc jsem absolvovala asi tak 15x) se nic nedělo. Jen to bříško je pořád tvrdý...

vov
27. únor 2009

Ahojky, díky za info ohledně Thomayerky 😉
Holky, můžu se zeptat, šly byste tam znova?! Četla jsem teď nějaké recenze a docela ve mně hlodá červík....

jajinka27
27. únor 2009

priorita...strašila bys tady kdybys měla v pase 42tt jako já, klííííd 😀

vov...já teda klidně, opravdu se tam o mě personál super staral a byla jsem tam 13 dní jak na normálním šestinedělí tak na nadstandartu

priorita
27. únor 2009

jáji: já vím, že mám ještě čas 😅 Když já tak moc nechci přenášet...

Půjdu něco dělat...možná na prochajdu, pak vyžehlím plíny, vytřu a navečer chci udělat frankfurtskou s rýží...aspoň ten den uteče!

ducky
27. únor 2009

Pri tak mě odtekl kus hlenovky ve středu, zbytek ve čtvrtek ráno. Pak jsem jela do poradny, byla jsem zavřená, čípek se nezkracoval. No a v noci mi prdal voda a už jsme jeli 😉
Malá se narodila v sobotu 😀
Tak třeba 😀

Vov já bych šla určitě znovu rodit do Krče 😉
Hele všude máš něco, neexistuje ideální pracoviště. 😉 Já jsem ale byla s péčí fakt spokojená 😀

hrusti
27. únor 2009

Ahoj holky,
dneska jsem mela dopoledne predporodni kurzik a ted jsem dorazila domu. Nejak me to zmaha. Porad me hrozne taha brisko, uz se opravdu vlecu jako soumar ☹ ¨na kurziku jsem potkala jednu holcinu, co pristi tyden nastupuje do Krce na CR, protoze se mimi neotocilo, tak jsme pokecaly.

Pri, tak treba dneska odtece zbytek a o vikendu bude mala na svete 😉

ducky
27. únor 2009

Ahoj Hrusti,
už máš taky pěkný pupík, jsem ti koukala do alba 😀
Mě to nevadilo tak do 36 tt, to mi natekly ruce, nohy a to se teda opravdu blbě chodilo, i vzhledem k tomu, že jsem se nevešla do bot 😀

hrusti
27. únor 2009

Ducky, ja tam nosim snad pytel melounu. Fakt hruza a tvrdne mi brisko, tak si trosku preju, aby se vyplnila slova dr. u ultrazvuku z 30tt, ze budeme rodit driv 😀 A v cem jsi chodila kdyz ses nevesla do bot. Na pantofle to fakt venku asi neni 😀 😀

ducky
27. únor 2009

No nakonec jsem sehnala v Deichmanovi takový nižší široký kozačky na malinkým podpatečku a to byly jediný boty, co jsem obula. Doma jsem musela přestat nosit i svoje pantofle a nosila jsem takové ty ťapky z Ikei.
Dokonce jsem se nevešla ani do Crocsíků ☹
Byl to fakt děs, ale my to vydržíme, pro ty naše drobky, co? 😀

priorita
27. únor 2009

ducky: já už taky chodím jen v takových křápech od vietnamců, který hned jak porodím poputují do kotle, protože už teď maj vepředu žraloka...
tak jsem došla na nákup a začnu vařit (konečně) a jelikož to vypadá, že nás večer navštíví tchýně, asi budu muset upéct bábovku...

ducky
27. únor 2009

Pri mě ještě doporučovala kámoška manželovi boty 😉

Hmm, tchýně, to je nadšení, co? 😀
My jedeme zítra k tchánovcům, taky chrčím blahem 😠

priorita
27. únor 2009

ducky: když mám na ní náladu tak mi nevadí, ale teď je to spíš o tom, že se mě pořád každý ptá kdy to bude a pořád takový soucitný pohledy...takže z toho moc radost nemám, ale přežiju to 🙂 třeba mě rozčílí a pojedeme ještě dneska??? 😀 😀 😀
kde máte tchánovce? V Praze?

ducky
27. únor 2009

Hm, tak to počkej, až se prcek narodí. 😔
Mě tchýně taky nevadila, ona je takový generál, ale já to pouštěla jedním uchem dovnitř a druhým ven. A co se malá narodila, tak už mi to nějak nejde. A když tam jsme, tak jí furt tahá a tak. Chjo, nevím, co s tím mám dělat. Se asi zblázním 🙄
A bydlí kousek za Prahou. Tam zase budeme muset všechno táhnout 😠
A malá pak bude jen celá rozhozená 😠 😝

priorita
27. únor 2009

ducky: asi máme stejnou tchýni ... taky je to takovej typ živější ženský. Já se s ní moc nepárám (taky jsem NĚKDY docela rázná) ale na co jsem alergická, tak na věty typu: za nás to bylo takový a makový..., tohle má po tatínkovi (babičce, dědečkovi, strýčkovi) a že to má 90% dětí to už je jiná věc. Aby jsi rozumněla..švagrová má 18 měsíčního kluka, tak to vidím u ní co mě čeká...do výchovy se mi asi plést nebude, ale doma si s tchánem pěkně podrbou, to strach nemám... Je to těžký s těma tchyněma...a co manžel, co na to on? Já totiž v něm vůči tchýni moc podporu nemám ☹

ducky
27. únor 2009

Pri tak já se zatím držím, ale až to rupne, to bude průser... 😝 🙄
Tak u nás je taky problém, že já mám o 10 let mladší rodiče než manžovi a navíc takový sportovce a podnikavce. Manžovi rodiče jsou klasický důchodci ☹ A taky cítím propastný rozdíl ve výchově u sebe a manži. Na toto téma asi bude muset být velká diskuze a pokud nebudou respektovat naše přání, tak tam malá prostě nikdy nebude sama (to možná ani tak ne). U nich třeba funguje tyranije u jídla. Prostě dokud to nesníš, tak nejdeš od stolu. Taky to vidím, manžova ségra má 6ti letýho kluka. ☹
Jako ona je z malý úplně po..., protože vypadá jak manža 😉 😀
Jo, vím, co mě fakt se....
Malá se najedla a asi hodinu po jídle si strčila ruce do pusy. A ona prý, jé, má hlad. 😝
Malá si ruce si do pusy narve klidně 5 minut po kojení. Kdyby se třeba zeptala, ale ona to prohlásila jako hotovou věc. 😝 Tím mě fakt vytáčí 😠
Á, já o malý a ona se probudila. 😀
Tak jdu pro ní 😉

priorita
27. únor 2009

ducky: jooo, u nás je to taky tak...mamka je o 10 let mladší než tchyně, takže všechno je uplně jinak...mamča je v pohodě, maj svý koníčky, hodně kamarádů...a tchánovci jsou takovým tím vesnickým typem, kde se řeší kde je co levné, kde kdo umřel a ze všeho se hned dělá kovbojka...
To by bylo na dlouho...a největší hrůzu mám z toho , že se tam máme stěhovat (v létě) naštěstí do vlastního baráčku, ale ve stejný vesnici...a kámen úrazu je tchán - alkoholik. Na něj fakt vysazená, švagrový udělal to, že vzal kočár, že jede na procházku, ale byla to jen záminka a já ho za hodinu našla v hospodě. No to udělat mě, tak ho tam snad seřvu ať mu je kolik mu je...
Bojím se, že tchyně bude pořád u nás brečet, kde se zase ožral, co jí udělal...řekl... a my se budeme hádat. Ale třeba se pletu...to ukáže čas...

ducky
27. únor 2009

Pri tak to máme stejný, tchánovci jsou taky takový vesnický, i když žili roky v Praze. Ale oba pochází z vesnice a teď tam zase bydlí. Tchýně si řeší zahrádku a komanduje celou rodinu a tchán skáče jak ona píská, maká na baráku, i když ho to ničí ☹
Ale alkoholici teda nejsou ani jeden. To bych byla opatrná a malou bych mu do kočáru nikdy nedala.
Jo a obávám se, že tam budete mít tchýni pečenou vařenou. 😝
Ale uvidíš, třeba to bude dobrý.
Jo a manža je taky mamánek, takže se s ní hádat nebude, prý to nemá cenu a nechce dělat zlou krev.
Hm, tak jí asi nadělám já 😠

priorita
27. únor 2009

hele já mám pocit, jestli ta Tvá tchyně se nenaklonovala...to sedí...zahrádka a komanduje kde je potřeba co udělat na baráku. Nebo jsou všechny tchyně stejný ??? 😀
Já jsem to strašně dlouho neřešila, ale teď co jsem těhotná mám nějáký obranářský pudy či co. 😅
tak jsem se konečně dokopala k tomu vaření...ale nesehnala jsem hovězí zadní, tak frankfurtská bude z předního...ale je to samá blána ☹
Ještě zadělám na bábovku, vytřu a počkám až se vrátí z těch nákupů...

barberiska
27. únor 2009

Ahoj holky , tak jsem se zase předvíkendově dostala na PC a vidím , že Priorita se už chystá 🙂 ...Moc ti držím palce , určitě to o víkendu bude - tak dej pak vědět 😝 Odchod hlenové zátky znamená začátek porodu - nebo ne ?
Vaše popisování vztahů s tchýněma mě pobavilo - je asi velká klika a super mít bezva tchýni. Moje kamoška s tchýní vychází lépe než s matkou 😅 .
Jinak jsem byla na prohlídce porodnice , tak jsem chytřejší a docela se mi tam líbilo - já tam vlastně ještě nahoře nikdy nebyla , jen dole na ambulanci - ale ještě na té staré- to byl teda středověk
Vov - zřejmě jsi četla ty stránky aprio , ne?Já byla taky zděšená , ale já věřím tady holkám 😎

ducky
27. únor 2009

Ahoj Barb,
odchod hlenové zátky nemusí znamenat porod. Hodně žen začne do 24 hodin rodit, ale pravidlo to rozhodně není. U mě to třeba vyšlo, ale sestřenka porodila až 10 dní po odchodu zátky 😉
Neznám moc dobrých tchýní a když je to generál, kterýmu se podřizuje celá rodina, tak je to katastrofa, protože ona očekává, že se podřídím i já a to má smůlu 😝
Super, že se ti tam líbilo, to je docela důležitý. Ale stejně je to nejvíc o lidech 😀

barberiska
27. únor 2009

to víš , že je to nejvíc o lidech - na koho narazíš 😠 , to je jako všude jinde.
Jo , jak se tady někdo ptal ., tak duly u porodu nechtějí a osobní PA taky ne - asi aby jim do toho nikdo nekecal 😉

ducky
27. únor 2009

Přesně tak Barb 😉
Tak to je zajímavý s tou dulou. Pokud vím, tak ta má být na podporu rodičky a ne snad vyloženě jako kecalka 😀

priorita
27. únor 2009

však právě proto se na to moc neupínám...taky znám případy, že porodily až třeba týden po odchodu hlenové zátky a hlavně mě zatím odchází jen čistý hlen - bez krve ☹ a to prý ještě není ta pravá hlenová zátka...

ducky
27. únor 2009

Pri mě odešla nadvakrát a podruhý byla lehce růžová 😉
Tak držím palce, sobotní dětičky jsou fajn 😀

Holky jdu se věnovat manžílkovi, tak papa

priorita
27. únor 2009

ducky: díky, díky, taky bych to zítra brala 😀

hrusti
28. únor 2009

Ahoj holky, my jsme byli vcera vecer nakupovat a prijeli jsme vecer a vytuhla jsem.
Koukam, ze se probirala tchyne 🙂 Hmn, ja jsem na tchynovce alergicka az ted v tehu, protoze tchyne mi porad neco "radi" a tchan ma zase problem se jmenem mimi. Tchyni se nejdriv zdalo, ze nepribiram, mam male bricho a malo plodovky, pak zase mam velke bricho a nemam moc pribrat atd 😠 Dalsi kapitolou je svagrovka, ktera sve dite totalne nevychovala a chova se k jejich diteti ve 14 letech jako k miminu a tchyne ma tendence si tu chybu ve vychovani vnucky nejak dohonit na nasem diteti. Ale nastesti bydli na Vysocine a do Prahy skoro vubec nejezdi, takze mam klidek 🙂

Barberiska, my jdeme na prohlidku salu a prednasku ted v breznu, tak jsem zvedava. Kdyz jsem se tam byla nahlasit, tak PA rikala, ze se jim tam propadla podlaha 😲

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru