Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

jmisa
28. únor 2009

Ahoj holky.

Jsem registrovaná v Krči.
Zvažuju, jestli mám jít na nějakou prohlídku nebo tu přednášku do porodnice. Na jednu stranu si říkám, že je dobré něco vědět a na druhou si říkám, že nakecat mi můžou co chtějí a pak skutek utek.

Kamarádka se chystá rodit v Krči s vlastní PA, tedy jako doprovod, PA už v Krči byla porodu přítomna a nijak to kamaráde nevyvracela nebo nedoporučovala volbu porodu jinde, takže možná s tou přítomností cizí PA a duly to nebude takový problém.

Ale spíš mě zajímá, asi od už porodivších, jak se v Krči tváří a hlavně jak respektují porodní plány. Nemám nijak zvláštní požadavky, jen bych chtěla co nejméně zásahů do porodu, včetně podávání různých medikamentů (dolzinu apod.), byla bych ráda, kdyby porod plynul svým tempem, nejlépe jen s PA a doktorem kdesi v záloze, pokud nebude ohroženo zdraví dítěte nebo moje.
Taky nejsem zcela proti nástřihu, ale nechci aby byl proveden automaticky (někdy mi přijde, že ho v Krči dělajá automaticky a tedy nejen tam), když by to šlo zvládnout i bez něj, jen možná s větší trpělivostí.
Ráda bych prostě ke každému zákroku dala jednotlivý souhlas po zvážení pro a proti, žádný paušální na příjmu.

Máte někdo zkušenosti s tímto?

Taky by mě zajímalo, jak probíhají ty "exkurze" v porodnici - předporodní příprava.

jmisa
28. únor 2009

Jen ještě dodatek - možnost rodit jinak než vleže s nohama hore 😕
Vím, že spoustu věcí uvádějí jako možné, ale zajímá mě skutečnost.

barberiska
28. únor 2009

jmis , když jdeš na prohlídku porodnice , tak vidíš , jak to tam vypadá - takže ti těžko můžou něco nakecat... 😖 K předporodní přípravě ti asi něco napíší holky , co jí absolvov. - ale já myslím , že to v Krči není - nebo se pletu ?
O porodních plánech jsme si tady psaly asi 2 stránky nazpět... 🤐
A k tomu nástřihu - mě říkal Dr že u mamči která rodí poprvé by se měl udělat , když není poš.vchod - nebo jak to říkal- dostatečně prostorný - tak to já vůbec neřeším , to musejí posoudit ti z druhé starny u porodu , ne?Jak ty to můžeš posoudit - jestli je to třeba a v tu danou chvíli asi nemáš chuť o tom přemýšlet jestli tedy dáš souhlas , nebo ne - to mi tedy přijde jako pěkná ptákovina 😅 - nebo jak to vidíš ty - to mě zajímá 😕

barberiska
28. únor 2009

Hrusti , o propadlé podlaze nic neříkali a ničeho jsem si nevšimla - žádná díra nikde nebyla 😅 , tak už to asi nějak vyřešili

hrusti
28. únor 2009

JMisa, ja osobni zkusenost nemam, ale podle toho, co jsem pochytila od kamaradek tak se obecne v porodnicich moc porodni plany v uvahu neberou. V Praze navic je posledni dobou v porodkach narvano, tak si nedelam iluze, ze se tam s tebou bude nekdo "piplat". Na prirozeny porod jsou specializovane porodni domy, jeden je myslim kousek od Krcske nemocnice.

barberiska
28. únor 2009

No kolem té duly a vlastní PA se tedy ty informace dost rozcházejí....
Asi všechno záleží na tom , jaký tam zrovna budou mít cvrkot a jaký bude prostor ne věnování se...

hrusti
28. únor 2009

Barberiska, v Krci delaji pro nastavajici maminy prednasky, ale neni to jako uceleny predporodni kurzik. My chceme jit jen na tu zakladni prednasku o porodu, ktera je spojena s prohlidkou porodniho salu. Tak pujdu spolecne s manzou. Jinak ja jsem si zaplatila ctyri souhrnne prednasky jinde, nevim, jestli ma cenu chodit na neco detailnejsiho. Spis to chci pro sebe, abych pak nebyla tak vyjukana co mne ceka.
Tak uz asi tu podlahu vyresili 🙂 To by byl pech zrovna kdyz mame jit za chvili rodit, co 😀

Jinak k tomu nastrihu... jedna PA mi rikala, ze je dobre, pokud ti masiruji hraz jeste behem porodu a snazi se ji jakoby pretahnout pres hlavicku mimi, aby se nemuselo nastrihavat, ale to zalezi na porodnici a dr., ktereho chytnes u porodu. A v Krci fakt nevim, jak to resi. Ale zase je lepsi nastrih nebo byt potrhana ☹ A dalsi vec je, jak zrovna probiha porod a jak jsi utahana. Myslim, ze kdyz toho mas plne kecky, tak dr. kyvnes asi i na to, co sis pred porodem rikala, ze nebudes chtit 😅

barberiska
28. únor 2009

No to já si právě myslím taky 😝

jmisa
28. únor 2009

Já neříkám, že nekývnu, ale bude to moje kývnutí, ne nějaké rozhodnutí o nás bez nás. Je jasný, že záleží na průběhu porodu, ale u nás v rodině se nerodilo nikdy těžko, tak snad i já budu mít kliku.

Názory, zda je lepší natržení nebo nastřižení se taky liší.

Rodit v porodním domě nechci, zase nejsem taková hrdinka. Komplikace mohou nastat vždy a pak je lepší doktor.

jmisa
28. únor 2009

Barberisko, nemyslela jsem nakacet jak to v porodnici vypadá - prostředí, to je mi docela jedno, ty 4 dny to vydržím, ale jak to tam chodí.
Např. - ukážou kouzla s porodním lůžkem, ale u porodu hezky naležato a nohy nahoru a tváří se, že nic jiného to lůžko neumí. Tyhle věci mě zajímají.

K hojení nástřihu a natržení jsem četla i názor Kouckého, myslím dost uznávaný porodník, a dle něj se hojí i natržení druhého stupně bez problémů. Takže jsem prostě proti preventivnímu nástřihu, ale nejsem proti nástřihu nutnému. Bohužel v některých porodnicích se provádí až 60% nástřihů zbytečně. Takže proto se zajímám dopředu.

evuse
28. únor 2009

Jmiso v krči se určitě rodí na porodním lůžku s nohama v těch podpěrách (ale nepřikurtované). PA na kurzu říkala, že do těch podpěr se dávají proto, že pokud by byly jen pokrčené normálně v leže, tak při stahu má člověk tendence kolena dávat k sobě a tím uzavírá poševní vchod. Takže v podpěrách to zůstává pěkně otevřené . Myslím že jiná poloha při samotném rození tam asi možná není.
Co se týče dolzinu, není automatický, já si ho vyžádala sama. A na nástřih mě doktorka upozornila než ho provedla, s tím, že jinak to nejde, protože mám tuhou hráz.
Pokud si sepíšeš porodní plán, budou se snažit ho akceptovat. A rodí se tam s PA a doktorem v záloze.

priorita
28. únor 2009

jmisa: když jsme tam s MM byli na tom předporodním kurzu, PA nám říkala různé možnosti jak se dá rodit - tedy polohy. Netrvají na té poloze nohy hore a tlač...jen musíš být asi na tom křesle, ale jestli na boku, na zádech, v leže, v sedě...to je jim jedno....
Taky jsme tam probírali právě ten nástřih a PA co to vedla na to má svůj názor, že spousta porodnic uvádí statistiky nenastřihnutých mamin, ale už neuvádí statistiky těch, které se roztrhnou (což jak píšeš je ve finále to samé, protože šít Tě musí tak i tak - i když natržení víc bolí).
Co se týče porodních plánů...o tom jsme se nebavili a já nic takového v plánu nemám, takže nemůžu sloužit 😅 ale kamarádka co rodila u Apolináře měla svůj porodní plán a nakonec říkala, že je Ti to v tu chvíli všechno tak moc jedno a když na Tebe křičí "maminko, tlačte, miminku se nedaří dobře" (a to se nedaří žádnému, když se dostane do porodních cest a je tam déle než je obvyklé) tak dovolila i to, aby jí další dvě PA tlačily na břicho - což předtím o tom nechtěla ani slyšet.
Samozřejmě, každý má právo výběru a pokud je tohle pro Tebe důležité, pak si projdi všechny porodky a zkus se v každé s někým pobavit. Jen mám strach, že při dnešním babyboomu to v Praze bude problém...spíš bych se orientovala na nějakou porodnici za Prahou (Neratovice ?).
To jsem se nějak rozepsala 😀

jmisa
28. únor 2009

Evuse, díky.
Dolsin nechci, vím, že přechází do mimča a může utlumit jeho dech, raděj si zaplatím tu nehoráznou sumu za epidurál. S anesteziologama z Anestaru mám super zkušenosti z Pronatalu, byli vždy úžasní.

Co se týká té polohy - pak nechápu, proč inzerují polohovací porodnické lůžko, když ho nevyužijí.

priorita
28. únor 2009

evuse: no vidíš, jak se rozcházejí informace z kurzu a skutečnost...nám fakt říkala, že ta nohy do podpěr dávat nemusíme (i když já je tam chci 🙂 )

jmisa
28. únor 2009

Priorita, taky dík.

Nad Neratovicema ještě taky uvažuju, ale přeci jen, je to přes celou Prahu, což ve špičce může být i otázka hodiny i více.

Porodní plán chci mít jen v mírné formě nebo jak to nazvat 🙂 A hlavně pro případ, kdy půjde všechno v pohodě a přirozenou cestou.

Když by nastal problém, tak je věc jiná. Ale chci rozhodovat.

Jde mi hlavně o to, aby do mě nervali medikamenty bez mého souhlasu, bez možnosti volby, vždy nějaká varianta existuje.

jmisa
28. únor 2009

Já třeba o poloze při tlačení četla a i vím od kamarádek, co už rodily a taky se o to zajímají, že poloho vleže moc nepomáhá, že je nápomocnější poloha v polosedě vzhledem ke gravitaci atd. Nemusím nutně rodit někde na žízeňce nebo zavěšená do lana 🙂

evuse
28. únor 2009

jmiso samožřejmě ležíš/sedíš na polohovacím lůžku, ale nevím, jakou jinou polohu bys tam chtěla vymýšlet než na zádech v leže, nebo polosedě. Mě tam ještě točili na bok kvůli rotaci miminka. Koukala jsem , že jedině Podolí a Bulovka nabízí porod v jiných polohách, na porodní stoličce v kleče atd

http://www.rodina.cz/scripts/porodnice/default.asp

Priorito, pro mě taky byly nohy v podpěrách lepší, já bych ani jinou pozici nezvládla, byla jsem úplně vyřízená.

jmisa
28. únor 2009

Evuše, možná jsem to špatně napsala - poloha v sedě - polosedě mi neva, ale v leže už je něco jiného.

evuse
28. únor 2009

Tak to joooo, tak to buď v klidu 😉

jmisa
28. únor 2009

Možná se vám zdám jako šťoura apod., ale já za dlouhou dobu snahy o těhotenství absolvovala tolika vyšetření, rozhovorů s doktorama, že jsem se prostě hodně otrkala a už si hnedtak nenechám něco namluvit. Hodně se mi osvědčilo ono - důvěřuj ale prověřuj. 😀

priorita
28. únor 2009

jmisa: já tě chápu a když v dnešní době je právo volby tak proč ji nevyužít. Já si Krč vybrala spíš kvůli kojení (snad mě tam rozkojí - na tom zase záleží mě). Možná se tam běž kouknout hned...ty prohlídky sálů jsou myslím každý čtvrtek, promluv si tam s nějakou PA ať víš do čeho jdeš 😀

jmisa
28. únor 2009

Já koukala na ty jejich stránky na předporodní přípravu, ale asi jsem natvrdlá, nějak mi není jasné, jestli ta základní přednáška obsahuje i prohlídku sálu nebo jestli je prohlídka sálu zvlášť a pak základní přednáška jindy? 😀

priorita
28. únor 2009

jmisa: ano ta základní přednáška je vlastně popsání porodu s tím, že Ti o každé té době porodní něco poví - jak se to u nich praktikuje...to trvá asi 1,5 hodiny a pak se jdete podívat na porodní sál, operační sál, příprava, místnost pro miminka, šestinedělí a nadstandard. Ale pokud by jsi nechtěla absolvoval tu základní přednášku, pak si můžeš vybrat jen tu prohlídku sálů právě v ty čtvrtky...

jmisa
28. únor 2009

Priorita, aha, díky 🙂 Takže v podvečer bude povídání + prohlídka.
A kdybych chtěla jen prohlídku, tak je to ve čtvrtek po poledni.

už to chápu, dík 😉

priorita
28. únor 2009

jmisa: jj, přesně tak 🙂

hrusti
28. únor 2009

JMisa, ja si tedy taky neumim v realu predstavit porod vleze, protoze bych to neudychala jak ti brisko s mimi tlaci. Ale na tom kresle se rodi v polosede, ne?. Ja jsem tam byla nedavno na pohotovosti a davali mne na ten monitor a to se mne PA ptala, jestli mi to vyhovuje takhle nebo chci trosku zvednout, protoze to brisko uz je tezke a na zadech uz fakt lezet nemuzu, protoze bych zkolabovala 😅

hrusti
28. únor 2009

Priorita: co mala, nedava o sobe vedet?

priorita
28. únor 2009

hrusti: cožpak o to mele sebou skoro pořád, ale že bych nějak cejtila blížící se porod, to asi ne...jen zase dneska kousek té hlenové zátky.

hrusti
1. bře 2009

Pri, v diskuzi unorovek si taky davala jedna miminci holcicka nacas, ale ona byla mensi, tak ji dr. nechali prenaset. Tedy mela byt mensi dle utz a nakonec mela pri porodu 3,4 kg, coz je takove normalni miminko. Tak drzim palecky, at se to brzy rozjede 🙂

jmisa
1. bře 2009

Hrusti, no vím od kamarádky, která tam rodila, že jí PA tvrdila, že rozhodně jen ležet, žádný polosed apod. Tak jí křeslo nastavil muž, PA měla řeči, pak se naštěstí vystřídala směna a další PA byla v pohodě a řekjla, že záleží na ní, jak se jí líp funguje.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru