Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

hrusti
7. bře 2009

Ducky, mne prijde, ze pred tehu jsem nebyla jak dlouho nemocna a jen jsem otehotnela, tak kazdou chvili neco. O vanocich jsme chytili od nasich dost silenou strevni chripku, pak jsem byla nachlazena, ted asi pred 2 tydny mi dokonce dr. cpala atb, ale nakonec jsem to zvladla vylezet a atb jsem nebrala a do toho tvrdnuti briska, takze magnesko. Tech 9 mesicu je fakt dlouhych 😝

jmisa
7. bře 2009

Hrusti, můžeš kouknout sem, autorka se homeopatií fakt zabývá.
http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=News&f...

ducky
7. bře 2009

Hrusti tak to je fakt síla. Já jsem nikdy moc nemocná nebyla a rok před otěhotněním jsem začla brát vitamíny. Pak jsem je brala i během těhu a fakt v pohodě. Tu rýmu jsem tehdy vyležela a bylo to zas dobrý 😉
Teď už vydrž, už to máš taky za chvíli. To uteče, ani nebudeš vědět jak 😀

priorita
8. bře 2009

Ahoj holky, zdravim z porodnice. Akorat jsem dokojila-uz mam mlicko (pry by to vystacilo pro cely oddeleni🙂) a s nim taky prvni problemky-neslo nam odkrknout, hodinka strasnyho place a uz spinka. Jinak je zlata! Rikam ji zelvicko🙂 Pusti nas v pondeli-kvuli tem odberum z paticky! V pondeli se vam ozvu! Zatim packo🙂

hrusti
8. bře 2009

JMisa, diky za odkaz. Tu Arnicu si hodne holek chvali 🙂

Pri, to jsou super zpravicky. Zacatky kojeni jsou tezke asi pro kazdou maminku. Pozdravuj od nas vasi zelvicku a mejte se krasne!!

ducky
8. bře 2009

Pri tak to je super 😉
Já měla taky v porodce mlíko pro celou armádu a odcházela jsem místo s prsama se dvouma šutrama. Doma jsem to musela hned odstříkat, ale pak už to bylo dobrý. Ze začátku jsem teda ještě prsa masírovala ve sprše, ale to tak 14 dní. Pak se to upravilo a už to bylo bez problémů 😀
Tak držím palečky, ať je vše v pohodě.
A šup Adrianku želvičku do pasu 😀

magrata
8. bře 2009

ahoj,
četla jsem některé příspěvky z této diskuze a všimla jsem si že novopečená maminka Priorita píše z porodnice.

Priorito, dá se v Krči připojit na internet (a pokud ano, je to zaheslované nebo volně přístupné), nebo píšeš přes mobil?

díky, Magrata (35tt)

hrusti
8. bře 2009

Magrata, v Krci meli nabidku u nekterych nadstandardnich pokoju datovou pripojku, ale zadne dalsi detaily nevim.

ducky
8. bře 2009

Pri krásný pas 😀

Magrato myslím, že zrovna Prioritka píše přes mobil, ale až sem nakoukne Jájinka, tak ta ti určitě písne, ta byla on-line skoro pořád 😀

jajinka27
8. bře 2009

já byla on line taky přes mobil, teda nebyl to mobil ale něco na ten způsob 😀

magrata
9. bře 2009

Ahoj,
všem díky moc za odpovědi.

kofila78
9. bře 2009

Ahoj holky, tak to nakonec byla rychlovka 🙂 4.3. v 0:15 me vzbudilo boleni bricha po ctvrt hodine, co se do jedne zkratily na 6 min, jeli jsme do FTN, nalez na cipku stejny (zavreno jako pekelna brana 😝), ale radsi si me tam nechali na pozorovani, bolesti jsem mela nepravidelne 2 - 6 min, v pul ctvrte me prisli zkontrolovat a najednou zacali kmitat, na 5 cm, tak rychle na sal, sestricka mi balila tasku, ja volala manzela, at se vrati, kratka priprava, epidural od pul sedme do pul devate, od deviti tlaceni a v 9:15 byla nase beruska na svete, 3 850 g a 52 cm 😎 Super smena na sale, super anesteziolozka, akorat nastrih a trochu jsem se roztrhla, byla velka ☹ ale jinak dobry...

Priorita: gratulace! Tak jsme nakonec dlouho necekaly 😎

jajinka27
9. bře 2009

kofila...jéééé gratulace, tak to byla fakt rychlovka, paráda!!! hodně zdravíčka malé a ať vám dělá jen radost

hrusti
9. bře 2009

Kofila, moc moc gratuluju k berusce 🙂 Hlavne, at jste vsichni zdravi a miminko vam dela jen radost 🙂

katchula
9. bře 2009

Kofilo taky moc gratuluju, měla jsi to teda rychlý, to je super 🙂

ducky
9. bře 2009

Kofilo gratulace veliká. Krásný, rychlý porod a super míry modelky 😀

hrusti
11. bře 2009

Pri, jak se mate s Adriankou? Jak doma zvladate?

jajinka27
11. bře 2009

hrusti...kdyžtak pojď za námi do diskuze maminky a minika z Thomayerky 😉 Pri tam chodí a já tam taky chodila jako těhule 😉

sabuse1
30. bře 2009

Ahojky jdu na radu ke zkušenějším🙂 chtěla bych se zeptat porodopis se sepisuje v Krči tam co je poradna? A je třeba se hlásit na recepci nebo se chodí rovnou či jak to tam funguje?

mojca
2. dub 2009

sabuse1: už jsi dostala odpověď na svůj dotaz v nějaké jiné diskuzi? Nebo Ti dotaz mám zodpovědět? Možná už .je na odpověď pozdě (porodopis se v Krči sepisuje v 35 tt)? Já jsem 1 den po termínu porodu, v SO, v 9 hod., mi budou v Krči porod vyvolávat. Holky z této diskuze se přestěhovaly do témata "maminky a miminka z Tomayerky", které je uzamčeno, tudíž do něho nelze přispívat.

vrana
2. dub 2009

Ahoj holky, původní téma je už sice uzamčeno, ale máme téma Maminky a miminka z Thomayerky 08 a 09, tak klidně přijďte 😉

cernobilka
15. dub 2009

Ahoj holky, to se už nikdo nechystá rodit v Thomayerce????

mojca
15. dub 2009

cernobilka: já jsem právě 10 dní po porodu v Krči, pokud tě něco kolem porodu v Krči zajímá, piš 😉 .

jajinka27
15. dub 2009

mojca...ahoooj , gratuluju 🙂)) vyvolávali to nebo to šlo samo?

cernobilka
15. dub 2009

mojca zajímá mne všechno 🙂. Od chození do poradny-jak to tam chodí, až po porod, jací byli doktoři??? Učí kojení? Co sestřičky 🙂))). No prostě vše, co tě napadne 🙂

kri
16. dub 2009

Ahojky holky, tak jsem se dneska zaregistrovala taky do Thomayerky. Chtěla jsem do Podolí, ale s termínem 31.10.09 nemám šanci. Stejně jak cernobilu by mě zajímalo všechno co budete ochotné napsat! 🙂
Vím, že dřív neměla tahle porodnice moc dobrou pověst, ale co se prý vyměnil primář, je to o poznání lepší a navíc jsem se tu narodila i já! 😀
Předem moc děkuji!

jajinka27
16. dub 2009

tak já zkusím něco napsat...

poradna...nejdřív musíš zajít sepsat porodopis, to se sepisuje snad každý den mezi 12-13 hod, mimo pátku myslím 🙂) pak se teprve objednáš do poradny...joo na tom porodopisu chtějí třebas i rodné číslo manžela, tak bacha 😀 V poradně měří tlak, ptají se na váhu, nebo tě tam zváží, sebou přineseš moč, na chodbě je papírek kterej tam strčíš a ukážeš sestře, no a pak jdeš k mudr, střídají se tam 🙂)

Já byla na vyvolání, takže klasickej porod neznám 😀 Mudr jsou fajn, já měla štěstí na super sestřičky jan na odd. šestinedělí kde jsem ležela 6 dní než jsem porodila tak pak i na nadstandartu, kde jsem byla po císaři 😉

Rozkojit se snaží, poradí ale někdy se musíš zeptat , nebo požádat o pomoc...

co dál???

jmisa
16. dub 2009

Já sice půjdu na ten základní kurz, ale zajímá mě, co dávaj - košile, župan (to asi ne), vložky, plínky atd.

cernobilka
16. dub 2009

jmiso jaký kurz? ppřemýšlela jsem, zda tam něco takového dělají, že bych se někam vecpala.

cernobilka
16. dub 2009

jajinko a co se přesně myslí porodopisem???

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru