Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

sabuse1
22. zář 2009

kri: ve 35tt jsem šla sepsat ten porodopis, tam mi rovnou napsali první termín do poradny, kam sem začala chodit od 37tt, ale to jen proto, že ve 36tt jsem šla ještě ke svýmu dr., jinak už se chodí od toho 36tt tam. Při tom sepsání ti pak řeknou co a jak. Jinak bez toho sepsání porodopisu tě v poradně nevezmou, ale na to sepsání se objednávat nemusíš, prostě tam přijdeš který den chceš v těch 12h

kri
22. zář 2009

Holky díky, takže tam prostě do čtvrtka ve 12 h naklušu a bude to. Čekali jste tam dlouho? Chtěla bych jít i na tu prohlídku porodnice, ale koukala jsem, že jsou jen ve čt od 13 do 14, tak to bych asi oboje nestihla co?

monivo, já jsem na Jižňáku bydlela s rodičema asi od 5 let, přímo naproti VŠE ve Zlešický. Teď už 3 roky bydlíme s manžou v Poděbradech, ale před porodem budu u rodičů. Možná, že se od vidění i známe. 🙂

Ještě jsem se chtěla zeptat, pomalu balím věci do porodky a sice píšou, že na mimčo není s sebou nic potřeba, ale stejně, brali jste si svoje oblečení nebo plínky navíc? Vím že ségře třeba v Podolí nestačily.

vrana
22. zář 2009

Ahoj holky,
kri, na prohlídkách ani na tom sepisování nijak dlouho nečekáš. Je to v poho. Na těch prohlídkách jsem byla vždycky do 20 minut fuč.

A s sebou určitě není nic potřeba. Plenek je sice omezený počet, ale stačí to a když zjistíš že by to třeba nestačilo, tak ti manžel přiveze. Oblečení až na cestu domů, jinak je erár.

vrana
22. zář 2009

Jinak za mého pobytu sprchy taky ok. Jsou sice staré, ale nijak špinavé nebyly. Personál ok, až na dětskou mudr. A epidurál mi nabízela PA v průběhu porodu, vůbec jsem si na něj nemusela myslet, zeptala se jestli chci nebo ne.

Návštěvy na chodbě se přežít dali. Ale pokud je komplikovaný porod a maminka nemůže chodit nebo tak, tak je určitě lepší připlatit si za nadstandard. Za normálních okolností se to 3 dny dá vydržet celkem v pohodě.

kri
22. zář 2009

ahojky,
vrana díky za info, tak to jsem ráda, že to jde rychle. A je pravda, že mimča jsou stejně zabalený v zavinovačce, takže je jedno co mají na sobě. 🙂

jmisa
23. zář 2009

Kri, ono hlavně když se mimčo poblinká atd. tak jim hadřík hodíš do prádla a řekneš si o nový.
S plenama jsem vystačila s těma jejich, až poslední den mi muž nějaký přinesl.

Vrana, protivná pediatrička byla taková tmavovlasá ne? Tu jsme měli jednou na vizitě, pak už sloužila Paulová a ta byla fajn.

sabuse1
23. zář 2009

kri: taky sem při sepisování porodopisu nečekala dlouho takže prohlídku bys mohla v pohodě stihnout. Oblečení sme svoje taky neměly a pleny mi na poslední den přivezl manžel, předem je to zbytečný už tak toho budeš mít až dost🙂

saze
23. zář 2009

Ty jo holky ještě že je ten koník se člověk dozví potřebných věcí, moc všem za to díky.

ducky
23. zář 2009

Tak s plenkama stejně jako holky, pár mi jich manža přivezl na poslední den. To samé oblečení na mimi, to přivezl až když pro nás jel.
Co si ale holky když tak sebou vezměte jsou ty přebalovací podložky pod mimi. Já měla i jednu ve své posteli pod sebou. Když mi došly, tak mi sestřičky daly, ale říkaly, že jich mají málo, tak jsem si je pak taky nechala dovézt, abych jich měla dostatek 😉

Kri na sepsání opravdu nečekáš, taky jsem byla během chvíle pryč. Mě teda rovnou neobjednali do poradny, ale já jsem si tam pak zavolala a vyřídila to po telefonu. 😉

Saze se ptej 😀 , my podáme info. 😉 🙂 😎

kri
23. zář 2009

Ahojky, holky díky moc za všechny rady a info! 😵 Zítra se chystám do Krče na to sepsání a rovnou jsem se objednala i na tu prohlídku, když píšete, že se nečeká, tak to snad stihnem. 🙂

Zrovna jsem přemýšlela o těch podložkách na přebalování jestli je mám koupit a vida, budou se hodit. Ještě mě napadá, jak je to tam s těma porodníma vložkama, ty by tam měli být a stačily Vám.

jmisa
23. zář 2009

Porodní vložky jsou tam v bedně na pokoji ve velkém množství, to nepotřebuješ. Já nepotřebovala ani přebalovací podložky pod sebe, dostala jsem jich několik. I noční košile jsem měla 3 jejich.

saze
23. zář 2009

Holky a oblečení na cestu domů mám zabalit jaké - vel 50 i 56?

sabuse1
23. zář 2009

já jsem měla přebalovací podložky taky, ale víc sem používala ty jejich🙂 když ho používáš pod mimi záleží jak bude čurat🙂 naše slečinka naštěstí čurala do plínek tak sme jich tolik nepotřebovaly. Každopádně doma je pak asi stejně budeš používat tak si je kup a v případě potřeby ti je může dovézt manžel.
Vložek je opravdu dostatek jak psala Jmisa

já vel.50 vůbec nekupovala takže sme jeli rovnou v 56, sice v ní slušně plavala, ale z tý 50 dětičky dost rychle vyrostou

jmisa
23. zář 2009

Saze, měla jsem komplet na cestu z porodnice, koupila mi to moje máma, trvala na tom, že to musí mimčo mít 😀 Byla to 56 a vzhledem k tomu, že z porodky šel Alex asi s 2,6kg, tak mu to bylo oooobr 😀 Ale ty ho stejně strčíš do zavinky nebo aspoň zakryješ dekou, tak je to fuk 😀

ducky
23. zář 2009

Saze já měla pár kousků v Newborn, máma mě strašila, že budu mít velké dítě (já měla 54) a malá měla 51 a ve všem mi taky plavala, tak jsem byla ráda za těch pár kousků, které jsem koupila. Jako spíš nakupuj 56 a výš. Nakonec rukávy u body můžeš ohnout, nohavice taky a předpokládám, že pojedete domů autem, tak jak psala Míša, hodíš přes prtě deku. 😉

S těma podložkama, mě je manža taky dovezl večer před propouštěním a použila jsem svojí snad jen jednu nakonec, ale opravdu záleží na tom, jak moc bude mimčo čůrat a kdy. V porodce se mi to až tak nestávalo, ale doma mi malá pak počůrala takových podložek 😀 Vždycky když měla sundanou plínu, akorát když jsem narovnávala novou, tak šup a bylo to 😀 A to ještě kluci prý čůrají nahoru 😀 , tak aby nepřečůral rozepnutou plenku až na podložku 😀 😀

jmisa
24. zář 2009

Ducky, jj, doma tak po týdnu už bylo čůrání o něčem jiném 😀
Ale doma podložky nepoužívám, to bych se nedoplatila 😀 Malej má jen přebalovací podložku, kterou v případě znečištění otřu a hlavně mu do rozkroku dávám jistící plínku 😀 I tak máme několikrát počůranou zeď, koberec atd. Jak už řádně kope nohama, tak si tu plínku někdy posune a pak se mi pomstí 😀

saze
24. zář 2009

Já právě té 50 moc nemám tak to nějak nakombinuji a uvidím. Z porodky pojedeme určitě autem takže je fakt že to asi nemá cenu moc řešit.
Holky mě začíná každé ráno trochu pobolívat břicho a pak to přejde, snad je to normální.

jajinka27
24. zář 2009

jé tady to hezky jede

takže pro mě protivná pediatrička byla taková starší světlé vlasy, grrrr

podložky, dostala jsem kolik sem chtěla, i pod sebe po operaci 😉 Plínky asi stačí, já teda měla svoje 😀 oblečko jsem dávala jejich, to bylo fajnový

jmisa
24. zář 2009

Jajinko, aha, a takový velký brejle? To by mohla být Paulová, ale na druhou stranu tam těch doktorek můžou a nejspíš i mají víc než ty dvě.

Saze - 50 jsem neměla žádnou, jen 56. Dneska dokoupíš všechno podle potřeby, moc se nezásob. Vběhneš do Tesca nebo někam do nákupáku, kde je obchodů několik a během chvilky koupíš, co potřebuješ. Já taky dokupovala - pidi letní hadříky.

jmisa
24. zář 2009

Saze - bolest jako na mrchu? Tu jsem měla taky, ale spíš ža těsně před porodem, tak poslední dva týdny.
Ale do poradny chodíš už týdně ne? Tak to nahlaš.

vrana
24. zář 2009

Ahoj, hezky to tu jede. Já jsem tam dětských doktorů zažila bohužel hrozně moc, kvůli tomu že jsme v porodnici byli skoro 14 dní, nejprve na JIPce a pak na nedonošeneckém odd. ač jsme byli přenošený. Martanová (tmavovlasá) a s tou jsem fakt docela bojovala, Paulová - šlo to, ale taky mě moc nenadchla. Pak doktor, toho si ale nepamatuju jméno, na děti, které měl na starosti byl jak milius, na nás cizí se tvářil jak když ho nadloubali. Nejlepší drka byla z dětské JIPky, vysoká tmavovláska, jméno si nevybavím, ani kdybyste mě praštili.

Obecně byl aspoň u nás velký problém to, že nám nikdo nebyl schopen podat informace o malé. A jak Paulová tak Martanová mají problém když máte umělý nehty, tak bacha na to. Já se teda nedala, vždycky jsem řekla že to doma opiluju a polibte si. Jako co jim je do toho, že jo. Mám je 6 let a jsou bezpečnější než normální. Ale to jen tak na okraj 😀

vrana
24. zář 2009

Jo a ad velikost, kája měla 54 cm a při odchodu z porodky něco kolem 3,9 kg. Šla domů ve velikosti nweborn z cherokee, bylo jí to akorát. V 56 docela dlouho plavala.

jmisa
24. zář 2009

Tak já umělé nehty nemám, tak jsem to měla dobrý. Ale ta Martanová mi přišla děsná, pak sloužila o víkendu Paulová a v pondělí nás propouštěla a už to bylo dobrý.
Paulová nám dělala i tu přednášku v "jídelně".

jajinka27
24. zář 2009

jmiso já už si to nepamatuju, zažila jsem jen dvě, tmavovlasá nám dělala přednášku a byla moc fajn a ta druhá mě sjela jakto že si dovoluju kojit po 4 hodinách a ne po 3,přitom sestry mi ho od začátku nosily po 4 hodinách 🙄

saze
25. zář 2009

Jmiso - do Krče ještě nechodím doktor si mě nechá až do 37tt a zatím jsem 33.
Měla jsem tu bolest teď 2 dkny za sebou jen ráno a dneska dobrý.

kri
25. zář 2009

ahojky holky, díky moc za rady. Tak nakonec jsme včera nestihli ani jedno. Takže tam naklušu v úterý, nevím jak je to s pondělkem když je svátek. Na co všechno se Vás vlastně vyptávají při tom příjmu?

Jinak oblečení z porodnice už jsem taky řešila, těch úplně malinkých věcí moc nemám, pár věciček newborn a v 56 a pak spíš 62, 50 nemám žádnou. Z porodnice pojedeme autem, takže bude malej beztak zakuklenej v sedačce 😉 . Jen to počasí asi těžko odhadnem, to abych manžovi udělala hromádky a pak mu řádně vysvetlila, kterou má přivézt. 😀

ducky
25. zář 2009

Tak já nevím vůbec, jak se jmenovala dětská dr., ale neměla jsem žádný problém. Mě třeba neva, když je někdo rázný, z toho si prd dělám, hlavně když mi řekne, co a jak a to řekly 😀

JMíšo 😀 😀 To mě fakt pobavilo, to čůrání jako pomsta. 😀 😀 A počůraná zeď je teda taky dobrá 😀
Zlatá pipinka 😀 Ta si to načůrá pod sebe a hotovo 😀 😀

Saze já bolesti břiha neměla, takže bohužel neporadím. Ale třeba ti mimi sestoupilo o trochu níž a než si na to zvykneš, tak tě to chvíli bolí. Mě malá sestoupila pár dnů před porodem a poznala jsem to jen tak, že mě víc tlačila, když jsem vyndavala nádobí z myčky. 😀

Kri já měla jen jednu hromádku a měla jsem tam několik vrstev, že bych když tak vrstvila. 😀
Jako manža je šikovný, ale radši sem nechtěla nic riskovat 😀

kri
25. zář 2009

ducky, no to máš pravdu 😀 , raději to dám vše do jedné tašky a pak si prostě vyberu až podle toho jak bude. Jak píšeš, manže je sice šikovnej, ale jistota je jistota. 😝 😀

ducky
25. zář 2009

Kri 😀
Já ho teda fakt musím pochválit, sháněl chudák spoustu věcí, když jsem byla v porodce.
Např. musel sehnat takové chladící gelové vložky do podprdy, páč mi malá rozkousala bradavky 😅 😅
Ale s tím obléčem jsem ho nechtěla zatěžovat 😀 Přeci jen chlapi na to nejsou 😀

jmisa
25. zář 2009

Můj muž jel zase koupit chrániče bradavek, které jsem nakonec nepoužila 😀

Oblečení jsem měla tu soupravičku na cestu z porodnice a pak už jen deku, kdyby byla zima, tu jsme nepoužili, bylo teplo 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru