Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

jmisa
14. pro 2009

Miso, já ho taky nechtěla a jak jsem dopadla? 🙂 Taky jsem si přála, aby mi jako první nepraskla voda, no a co se stalo, z ničehož nic, prasklá voda a den navíc v porodce bez kontrakcí 😝
Ale zase jsem se nestihla bát.

konsa
14. pro 2009

Holky, co už jste v Krči rodily, nechali vás po porodu vstát a dojít si na záchod (a do sprchy), nebo trvali na vycévkování a odvezení na pokoj? Nám říkala PA na kurzu, že vstávání standardně až po 6 hodinách a pomocí PA, takže po porodu cévka ☹ ☹
Ted jsem se o tom bavili na kurzu, co chodím (dělá je PA od Apolináře) a ta říkala, že dnes už je praxe jiná, že doporučují vstávání a že Krč je jediná pražská porodka, kde to tak zatím není...jakou máte zkušenost?

jmisa
14. pro 2009

Na porodním sále mi donesli mísu a že se mám zkusit vyčůrat, ale PA řikala, že jsem čůrala při porodu (což fakt nevím), tak to možná nepůjde. Taky nešlo a pak mě odvezli na pokoj a když jsem si proochrupla, tak přišla PA, že se mnou půjde do sprchy, že se mám zusit vyčůrat, taky to nešlo. Tak mi dala hodinu a kdyby to do ní nešlo, že mě musí vycévkovat. No usnula jsem a lš apozději, ale šla jsem sama.

jmisa
14. pro 2009

Pardon, ty překlepy 😕

minea
14. pro 2009

Na sále mi přinesli mísu a normálně jsem se vyčůrala - teda vleže to není moc normálně 😀. Mají na to takový trik - PA pustí v umyvadle vodu a pak to jde, je to psychologický 😅. O cévce u mě nepadlo ani slovo.

sabuse1
14. pro 2009

mě taky dali mísu hned na sále, ale nešlo mi to tak mě vycévkovali, po převozu na pokoj sem měla opačný problém, protože se mi chtělo pořád, aby ne, během porodu sem vypila asi 2l vody🙂 Jinak mě přivezli na pokoj v 15h a v 17h sem ukecala sestřičku aby se mnou šla do sprchy, holčina co tam byla se mnou šla asi po hodině, já byla po narkoze kvůli placentě takže i proto to trvalo dýl, ale i tak teda 4h po porodu, jinak mi sesty nosily mísu. Jinak teda nedoporučuju dělat hrdinku a zkusit jít poprvé na záchod samotný, já se v posteli cítila naprosto svěží, ležela jsem na pokoji hned proti sprchám a když sem tam se sestrou došla málem sem se skácela k zemi, takže si radši počkejte. Ale je fakt, že tam chodily každou chvíli jestli něco nepotřebujem tak je to asi i na dohodě a na tom jak se budete cítit.

minea
14. pro 2009

Ještě ses ptala na sprchu - v Krči se leží 4 hodiny (v půlce je převoz na oddělení), pak se jde do sprchy v doprovodu sestry. Je to pro případ, že bys někde zkolabovala. U mě to vypadalo tak, že mě sestra doprovodila ke dveřím sprch a když viděla, že stojím, zase odešla, jen nechala otevřené dveře na chodbu 😀. Ale bylo to v pohodě. Trochu jsem se oklepala a pak jsem si došla pro dítě, že ho chci mít u sebe (byla půlnoc, trochu se divili).

med
15. pro 2009

Já šla po porodu rovnou na JIP, takže rovnou cévka, ale když mě pak překládali na normální pokoj, tak se mě už ani nikdo neptal, jestli se mi chce čůrat, nebo jestli bych chtěla do sprchy... musela jsem všechno bohužel zvládnout sama... Ale to už jsem tu kdysi psala, že jsem měla otřesný zkušenosti s touto porodnicí :(( Možná taky proto, že byl prostě babyboom v plným proudu a nikdo na mě neměl čas.

misa_1
15. pro 2009

Ahojky, jeste me napadlo, chodiliy jste tam vsechny pred porodem na kontroly? Ja totiz porad chodim ke svemu doktorovi a objednal me i na pristi tyden, ale se slovy, ze si mysli, ze uz to asi nebude potreba 😀 Ja byla v krci jen na te registraci ve 35 tt.

Med: tak my budeme pevne doufat, ze se tam za ty dva roky spousta zmenilo 😉

minea
15. pro 2009

Ono to ani před dvěma lety nebylo tak hrozný 🙂. Mrzí mě, že má med špatnou zkušenost, i když nevím, co se stalo. Jestli ji ale vezli na jip, tak tam asi byla nějaká komplikace.

misa_1, do porodnice mě můj dr předal k tomu 36 tt, možná i dřív, protože jsem tam pár dní ležela, tak to šlo nějak plynule. Myslím si, že to má svou výhodu, poznat, jak to tam chodí, setkat se k pár doktory, zeptat se na některé věci přímo na místě... Ty jsi u svého dr, protože sis to tak přála?

Holky, ještě s tou cévkou, ono to zní děsně a já jsem to před prvním porodem taky řešila, ale jak vidíte z příspěvků, nedává se automaticky, jen když je k tomu důvod. Jinak kamarádka, co byla po císaří, říkala, že to absolutně nic není, vůbec to zavedení necítila.

jmisa
15. pro 2009

Miso, já tam nebyla ani jednou v poradně, chodila jsem do 37tt ke svému a v 38tt jsem porodila v den, kdy jsem měla mít první krčskou poradnu 😀

jajinka27
15. pro 2009

ano ano mohu potvrdit, já se cévkování bála jako čert kříže a porodní asistentka mě ujišťovala že od ní to neucítím a měla pravdu, já posera a fakt v pohodě

ducky
15. pro 2009

Tak já teda cévku taky neměla, sestřička za mnou přišla na pokoj a šlo se čůrat. Já jsem teda hrdinka chtěla i do sprchy, ale protože jsem ztratila dost krve, tak už na WC se mi zamotala hlava a rázem jsem chtěla zpátky do postele 😀 Sestřička se mnou chodila na WC i přes noc, teprve ve 4.15 ráno po kojení jsem byla schopná dojít si sama a pak jsem dostala i malou na pokoj. 😉

Do Krče jsem taky chodila od 36 tt a taky myslím, že je to dobré kvůli poznání prostředí a lékařů. Ale tak teď už je to jedno, teď už s tím Míša_1 nic neudělá, že? 😀

misa_1
16. pro 2009

No on tam muj doktor taky slouzi, takze kdyz jsem se ho ptala, jestli uz bych nemela zacit chodit tam, tak rikal, ze je to zbytecny, tak jsem to nejak neresila 😎
Byla jsem tam na ty registraci a na tom seznamovacim kurzu, takze jsem neco videla a ostatni holt poznam az pak 😀
Jinak diky za info o cevkovani, je prijemny slyset, ze to neni nic tak hroznyho. Aspon neco!

jmisa
16. pro 2009

Miso, a kdo je Tvůj gyndr.?

steffi77
17. pro 2009

Ahoj holky,
já rodila v Thomayerce 29.11.09 a nemůžu si ji vynachválit. Jednak že mě perfektně přijali, i když jsem byla registrovaná v Podolí, ale malej se prostě rozhodl, že se narodí poslední den, kdy má Podolí zavřeno. A jednak jsem zažila perfektní přístup počínaje dr. Smrčinou a porodními asistentkami na porodním sále a pokračování na šestinedělí bylo taky super. Úžasný přístup všech dětských a i gynekologických sestřiček. Jediný co mi bylo líto v jakým stavu je budova, ale s tím bohužel zaměstnanci nic neudělají. Ale perfektně to vyvažují přístupem. Takže já jen a jen doporučuji!!!

minea
17. pro 2009

steffi77, gratuluju k miminku! Každá pozitivní zkušenost povzbudí, dík za ni 😉

Ještě mě zaujalo to datum narození, moje dcera má podobné - 27.11.07

verbalinka
17. pro 2009

Steffi, to je uzasna nahoda. Muj syn se narodil 29.11.2008 a za uplne stejne situace 🙂 Taky jsem byla registrovana v Podoli, taky malovali a musela jsem do Krce. Taky jsem byla spokojena. Moc gratuluju 😉

steffi77
17. pro 2009

Holky díky za gratulace.
Minea no já fakt byla tak nadšená přístupem, že jsem snad i ráda, že jsem nakonec nerodila v Podolí. No a Thomayerku chválím, kde můžu.
Jen přemýšlím, že napíšu na magistrát, že je fakt smutný v jakých prostorách musí takhle skvělí lidi pracovat a v jakých prostorách se rodí naše budoucnost...
Jee dcera má taky moc pěkné datum.
Verbalinka, to je super náhoda. A jsem moc ráda, že je tady další spokojená mamina...

prosteja
18. pro 2009

ahojky všechny zdravím 😵 vidím, že tu máme novou a čerstvou zkušenost z porodky 😀 STEFI gratulace k synáčkovi a ráda slyším, že se ti v Krči líbilo 😉

holky my byly včera v poradně, náš prďolka zaujímá stále polohu koncem pánevním, sice má ještě dost času se otočit, ale jelikož máme málo plodovky, tak by to prý mohl být trošku problém 😕 .... chci se zeptat, jestli tady někdo nerodil v Krči plánovaným císařským řezem právě kvůli poloze koncem pánevním? hodily by se nějaké zkušenosti 😀

misa_1
18. pro 2009

Dobre rano,
steffi: velka gratulace k malemu! a diky za aktualni info
jmisa: chodim k dr. Kolkovi
prosteja: ja mela malyho taky dlouho otocenyho obracene, otocil se az ve 36 tt asi pri tom, kdyz jsem uklizela po malovani 😀, ale dostala jsem navod na nejake cviky - takove kocici hrebety a lezeni na zadech na polstari, nastesti jsem se k nim nedostala 😉

misa_1
18. pro 2009

jinak jeste k tomu porodu, na te prednasce v krci nam rikali, ze i dite koncem panevnim rodi normalne, pokud je vse ok, ze to nemusi znamenat automaticky cisarsky rez

prosteja
18. pro 2009

ahojky MISO 😉 taky my máme taky relativně dost času se otočit..... ale prďola je tam fakt namačkanej, máme trošku problém s plodovkou, takže sám doktor připustil, že otáčení a vůbec pohyby jsou pro něj den ode dne větším problémem ☹ ...... ale zatím věřím, že se otočí..... 😉 no a co ty? už se něco chystá k porodu? 😀

misa_1
18. pro 2009

no nevim, nejak porad nic nepozoruju. v utery na kontrole me pani dr. trochu vystresla, ze uz by to mohlo byt kazdou chvilku, tak jsem cele utery na sobe citila vsechny porodni priznaky 😀 a od te doby zase nic...

prosteja
18. pro 2009

MISO no a z toho mám právě strach, už jsem to o Krči taky slyšela...... že jako koncem pánevním to berou i normálně...... ale pak jsem slyšela názor přímo primáře, že by v životě svou ženu nenechal koncem pánevním rodit 😲 😲 😲 aha.... 😕 co si o tom asi myslet...... on porod koncem pánevním se dá prý od velikosti dítěte 2,5 - 3,5 kg, jenže..... utz ti řekne jen orientační váhu, už jsem slyšela maminky, co jim utz řekl, že porodní váha bude kolem 3 kg a porodily 4 kg cvalíky.... 😲 a navíc nikdy nevíš, co se vevnitř šprajcne, nožička, může se ven drát prý kolínko prva a pak musí miminku lámat nožičku a tak 😲 😲 😲 no díky, raději ne...... pokud by prďola zůstal koncem pánevním, tak trvám na císaři..... 😔 mě i doktor včera říkal, že mě nikdo nemůže nutit konec pánevní rodit normálně, že když si řeknu o císaře, tak je to prý automatický 😉 tak nevím...... ale kuš, náš prďola se otočí, tak co to tu řeším 😀

doufám, že tě nebude synátor dlouho trápit a napínat 😀

misa_1
18. pro 2009

spravnej pristup, ja byla taky psychicky pripravena na cisare a sup, uz je hlavou dolu, takze zatim klid a zeptej se doktora na ty cviky nebo se vrhni na nejakej vetsi uklid, ale OPATRNE!!! 🙂

Ja si myslim, ze je to pak na domluve s tema doktorama, ze te opravdu nemuzou nutit rodit normalne, ja byla taky presvedcena, ze do toho rizika nepujdu! Ikdyz, nevim jestli sem to tu uz nepsala, ale pobavil me kolega, ktery rikal: no vzdyt za ty nohy se to musi tahat lip nez zahlavu, ne? 😀 😀 😀

prosteja
18. pro 2009

MISO kolega vtipálek 😀 jako vím, že to jde odrodit normálně i konec pánevní, já bych o tom měla něco vědět, když jsem se tak narodila 😀 😀 😀 jenže to už je nějakej ten pátek že jo, tenkrát nebyly utz ani nic takovýho a oni to zjistili, až z mamky prej čouhala nožička 😲 taky dobrý.... jenže mamina přijela do porodky v 1 v noci a já byla ve 3 na světě 😅 to se to pak rodí i koncem pánevním 😀

ty cviky vím, zkoušíme doma i svícení na prcka, ale máme nakázáno zkouše to opatrně, prý jak tam má málo místa, tak aby se prďolka nešprajcnul, že by to mohlo být ještě horší 😕 ..... takže můžeme do toho 34tt zkoušet svítit a mám dělat kočičí hřbet a tak, ale opatrně.... a uvidíme, snad se otočí 😉

konsa
18. pro 2009

prosteja, správně - neřeš to ted. Ono si nechá mimčo ještě domluvit, neboj 😉 Ty cviky, ale můžeš zkoušet snad už ted (na škodu to snad není), tak proč to nezkusit. Prý funguje i baterka, ale o tom jsem četla jen na diskuzi v únorovkách, takže podrobnosti nevím....
Jak píšeš - moje ségra se taky narodila KP ale tenkrát se to asi všechno řešilo jinak. Já osobně bych do toho asi šla i tak (jsem hodně vyhraněná proti císařům), ale to říkám ted - kdyby došlo na věc, kdovíjak by to bylo 😉

prosteja
18. pro 2009

KONSA však cviky i to světýlko do bříška zkouším teď..... 😉 po 34tt mi to už doktor nedoporučil.... prý pokud bude prcek i pak nahoru hlavičkou, tak to musíme nechat na něm..... 😔 ale teď to zkouším, co to jde 😀

jinak já nijak vyhraněná nejsem, vím, že občas je prostě císař potřeba... ale samozřejmě preferuju klasický porod..... asi by mě i mrzelo, že musím na plánovaného císaře, protože chci zažít ten pocit, co každej popisuje, jak z tebe to miminko vyklouzne 😵 😵 😵 ale pokud bude prcek otočenej zadečkem dolů, tak to nebudu riskovat, to vím už teď 😔

konsa
18. pro 2009

aha, takže cviky se mají dělat ted? Takže když by se mi třeba malá otočila po 34tt hlavičkou nahoru, tak už mi nezbývá jen se modlit, že dostane "rozum" ? 😉
jojo, taky se těším na ten pocit, až vyklouzne ven 🙂 ale přesně chápu - zbytečně riskovat se nevyplatí! Mno, necháme toho - ten tvůj prcek určitě začne "poslouchat", takže nemusíme předjímat, co kdyby byl císař 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru