Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

konsa
10. led 2010

holky a ten gel se koupí v lékárně? A jak se přesně jmenuje? dík

vrana
10. led 2010

Konsa řekni prostě gel z dubové kůry, já mám třeba ten od Altermedu a jmenuje se Dubová kůra Gel

konsa
11. led 2010

vrana, dík 😉

jajinka27
11. led 2010

konsa...já rodila v lednu a na normální šestinedělí vedro až hrůza a na nadstandartu táhlo oknama ale bylo pod nima hned topení a vedle postel, takže teplo 🙂)

my mazali a mažem slunečnicovým olejem a dobrý 🙂) ubrousky taky používáme, jsem pohodlná jako Vrana 😀

petaaa
11. led 2010

tak už jsem se konečně objednala na ty předporodní kurzy....tak jsem zvědavá jaké budou mé dojmy
😀

konsa
11. led 2010

jaji, dík za info🙂
petaa, a kdy jdeš na kurzy?tak pak koukej poreferovat....

hrusti
11. led 2010

Petaa, abys ten predporodni kurz jeste stihla 😀 😉

petaaa
11. led 2010

konsa: jdu ve čtvrtek.... tak pak napíši

hrusti: nestraš 😉 domlouvám mimískovi, aby u mě vydržel do termínu 😀

minea
11. led 2010

konsa a petaaa, vy čekáte obě malý Vodnáříky. To se máte na co těšit, je to největší rebel zvěrokruhu, viz já osobně 😀

petaaa
11. led 2010

minea: to mě zase říkali že Vodnář je pohový... no tak to se mám na co těšit 😀

jajinka27
11. led 2010

petaaa já myslím že každý člověk je jiný, ač je stejného znamení 😀 viz já a moje kamarádka, obě ryby

petaaa
11. led 2010

jajinka27: jééé já jsem taky ryba 🙂

konsa
11. led 2010

já jsem taky vodnář (dokonce mám termín jen o 2 dny, tak třeba se to povede na mý narozky 😉 ) Ale pravda je ta, že rozhodně nezapadám povahově do toho, co se o vodnářích píše....

jajinka27
11. led 2010

petaa....no vidíííš 🙂) a jsi v březnu?

petaaa
11. led 2010

jajinka27: jsem 11 a ty?

blanches
11. led 2010

Ahojky, to je super, že to všechny berete s tím chystáním takhle 😀

koukám samá rybka a vodnář 😉, v rodině máme také hodně rybiček a dost známých je beránek, tak se dohadují na koho narozky se mrně narodí 😀 😀

To máme ale počasíčko, holky opatrně, prý to pěkně klouže... Tak ať nezkončíte někde na zemi.

Jinak opravdu jsou super všechny ty rady do porodnice, já určo koupím, kůru, jak gel tak do vody. Mám totiž problemy i když si sednu na studené, nebo mam třeba zácpu. Tak se porodu v tomhle smeru dost bojim, doktor mi rikal, že se mi to určitě hodně moc zhorší, protože jak člověk tlačí.... Tak jsem zvedavá.. Je to takové choulostivé téma.... 😅

jajinka27
11. led 2010

peta.. já 8mého hihi to je kousek 🙂)

kativka
11. led 2010

Tak koukám, že tu jsem s Blanches nejmladší. Teda spíš naše miminka. Byla jsem dnes na UTZ a chtěla jsem referovat, ale jak tak koukám, tak není komu, protože všichni už to máte za sebou. Máte někdo zkušenosti s Dr. Haladem? Jaký je? A propo - hlásím se do skupiny rybiček, ale mrňouse/mrňousku bych radši viděla jako berana 🙂 Jinak pondělí v Krči je hrozný. Už nikdy. Nebylo si ani kam sednout :(

ducky
11. led 2010

Tak já vám to trochu roztrknu vy rybky, bacha na mě, jsem kozoroh 😀 😀
Ale abych vás trochu podpořila, tak rybu mám manžela 😀 Prťavka je štír a druhé se uvidí, buď rak nebo lev. Já bych teda radši ráčka. 😅

Kativ nejmladší mimi mám já 😀

vrana
11. led 2010

Ha, řešíte znamení jo? Tak já přidám úúúplně jiný, u nás vládnou váhy a raci 😀 Já, malá a tchýně jsme váhy a manžel s mojí mamkou raci 😀 A manžel řekl, že další dítě budeme plánovat podle zvěrokruhu, cokoliv jinýho než váhu, páč já se fakt neumím rozhodovat a mít to 4x v rodině by ho asi zabilo 😀 😝

blanches
12. led 2010

Ahojky,

dobrá, přidám trochu do soudku, já a manžel jsme blíženci 😀 😀

Kativka - referuj, já se dostanu (teda doufám) do Krče až v 35tt až mě jim předá můj pan doktor 😉 Jak jste dopadli, jestli vše OK. Byla jsi na monitoru? Počkej, to až tam potom budeme chodit, tak je tam tak narváno, že si nebude kde sednout? To je teda hrůza... 😒

Ducky tak to teď někdy máš, nebo si měla narozky 😉 všechno nejlepší 😀 😀

Vrana: váhy jsou švagrová s tchýní a u nich to rozhodování platí také 😉

jajinka27
12. led 2010

Ducky už narozky měla 🙂))) a to jste s Tomíkem stejné znamení hihi 🙂)

manža je rak a na něj horoskop fakt sedí 😀

prosteja
12. led 2010

ahojky holky 😵 mrkám, že řešíte znamení..... tak musím říct, že manžel je vodnář a naprosto v pohodě, akorát jako mimčo prý pořád řval a řval a řval 😀 ....... a já jsem lev, tákže úplně něco jinýho 😀 .... mrňousek by měl být rybička a když se dívám na dědu, jakej je kliďas jako ryba, tak radši rybičku.... doufám, že nebudeme vodnáři, těch máme v rodině nejvíc 😀

monivo
12. led 2010

ahoj holky, blíží se mi 30tt. Už jste to tu psali, ale ohledně UTZ ve 30tt - objednávat se nemusím, stačí přijít dopoledne, kromě středy? A jak jsem teď četla, tak raději i kromě pondělka 🙂) A mezi kolikátou hodinou? Možná se tam pak rovnou objednám na ten předporodní kurz.

Ohledně té dubové kůry - je divný, že v Krči sestry ho někomu nedoporučují, vždyť ho mají napsaný v doporučeném seznamu do porodnice ?!

konsa
12. led 2010

kativka: mě dělal Halad UTZ ve 30tt a byl teda super! všechno nm pečlivě na monitoru ukázal a vysvětlil a pak asi 10 min "lovil" malou na co nejlepší fotku. Pořád se mu schovávala za placentu, ale vydržel a máme dvě krásný fotky 🙂 Takže zkušenost jedině pozitivní, ale říkám, byl to jen UTZ, takže jsme neřešili žádný problém.....

blanches, já byla zatím v Krči na poradně 3x a jen pondělky jsou takhle šíleně narvaný (to ordinuje Dr. Bednářová - přišla mi hodně pečlivá, takže možná proto k ní chtějí lidi chodit). Jiný dny, co jsem tam byla to docela odsejpalo (do půl hodky jsem byla kompletně odbavená) 😉

konsa
12. led 2010

monivo-přesně tak, na UTZ ve 30tt se neobjednává. Myslím, že tam jsou od 9 do 12. Já přišla cca 10 min před 9 a vzali mě hned v devět. S tím kolik lidí je v poradně to podle mě nesouvisí (je to jiná ordinace, jiný doktor), takže můžeš klidně i v pondělí.....

prosteja
12. led 2010

holky a jak vlastně ta poradna probíhá? přijdete tam a co se děje? já minule byla pěkně vyplesklá..... takže nevím, jestli se sestrám dává průkajda nebo co 😅

jajinka27
12. led 2010

já teda s dr Bednářovou tak super zkušenosti nemám, někdy je silně náladová, u žádného jiného doktora jsem to nepozorovala, jen u ní, byla docela nepříjemná ale nechci nějak strašit

prosteja..přijdeš, vezmeš si papírek, otestuješ moč, to ukážeš sestře a vrazíš jí průkajdu, ona si tě pak zavolá, změří tlak, zeptá se na váhu a otoky a pošle tě čekat ven, pak tě zavolají a jdeš do kabinky, kde počkáš až si tě zavolá mudr

blanches
12. led 2010

konsta: díky za info, takže v pondělí nechodit 😉

jajinka super popsáno, díky mooc 😉

Všechny jste šli ve 30tt na ultrazvuk do Krče? Mě ho doktor vždy dělá u sebe, jen ve 21tt jsme byli na velikém v Genetu. Tak doufám, že je tak OK 😅

jajinka27
12. led 2010

nedoporučuju chodit do poradny ani v pátek, za mě tam byla taková ukrajinka mudr a teda nikdy mi nic neřekla 🙄 pomalu ani když sem se ptala ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru