Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

adelaz
14. dub 2010

Já mám pocit, že je to nelegální ne??? Že v ČR si nemůžeš určit jestli budeš mít císaře... Že ho dělají jen když je opravdu nutný, ze zdravotních důvodů... Někde jsem to četla myslím, ale možná se pletu...🙂

berunka
14. dub 2010

jabber: druhy cisar neni az tak jasna vec.Zalezi na indikaci,kvuli ktere ho mamina mela.Pokud to bylo jen kvuli otoceni miminka nebo velikosti ci komplikacim jako preeklampsie tak druhy muzes rodit v poho prirozene.

berunka
14. dub 2010

adelaz: cisar se u ans na pozadani nedela.pristupuji k nemu jek kdyz je ohrozeno dite nebo matka.

adelaz
14. dub 2010

berunka: jojo tak sem si to pamatovala dobře🙂

jabber
14. dub 2010

adelaz - já vím, že u prvního to na požádání nejde, to určitě ne

berunka - já to myslela tak, že druhý císař je jasná věc, když jsou komplikace, asi jsem se blbě vyjádřila 🙂

jajinka27
14. dub 2010

jabber...pokud je první císař tak druhé může porodit normálně, ale přihlíží se na zdravotní stav, velikost miminka a další věci 🙂 ale to ti sdělí tvůj gyndr 🙂 druhý porod by neměl být vyvoláván, tedy neměl by se hlavně dávat oxytocin, mohla by ti rupnout děloha, protože stahy jsou mnohem silnější než normálně

jajinka27
14. dub 2010

pokud by bylo mimčo moc velké tak se doporučuje císař

jabber
14. dub 2010

jajinka - díky 😉
Já vím, že po prvním císařském řezu se podruhé může rodit normálně, pokud nejsou žádné problémy. Ale slyšela jsem, že v Podolí dávají u druhého porodu po prvním císaři na výběr, tak proto mě zajímalo, jak je to tady 🙂

adelaz
14. dub 2010

Holky mě už to nebavíííííí!!!! Já už chci aby byl piškot venku...
Šla jsem si lehnout a když jsem konečně zabrala tak šup telefon z práce... tak mě to probralo... a teď jsem super otrávená:(

hrusti
14. dub 2010

Adel, vzdyt uz to mas za par 😀 Hezky odpocivej a nabirej sily na porod 😉

adelaz
14. dub 2010

Já víííím 😅 ale už mi to nějak leze na mozek... furt to tu prckovi přerovnávám a předělávám a kontroluju tašku... 😝

ducky
14. dub 2010

Adel vydrž Prťka vydrž. Však už se piškota dočkáš 😀 Kór jestli ti spadlo bříško, tak se to tam chystá, nebóóóóój 😉

Jabber nepsala jsi předloni do diskuze o Stardance? Tvůj nick je mi nějak povědomý.

adelaz
14. dub 2010

ducky: stopa Viki stopa!! leda hovno... no jo no můj oblíbený film 😀 za chvilku mě přijde rozptýlit kamarádka tak si s ní dám vínko😀

blanches
14. dub 2010

adel buď v pohodě a jak píše Ducky hlavně odpočívej!!! Já se od té doby nevyspala, Honzík v noci moc nespinká, takže jsem deno denně zhruba od jedné do pěti vzhůru 😅. Já to také pořád chtěla mít za sebou a miminko u sebe a když jsem to nejmíň čekala tak to přišlo 😀

jajinka27
14. dub 2010

blan a nespí ti hodně přes den? jako že by měl přehozenej den a noc?

hrusti
14. dub 2010

Blan, to uz ti zacina brzy "zlobit" se spanim 😉 😀
Ja jsem se taky od porodu poradne nevyspala. Vetsinou kdyz mi H. spinka celou noc, tak ja nemuzu spat a budim se 😠

madisson
14. dub 2010

Měla bych dotaz... moje doktorka mi říkala, že do Thomayerky se stačí registrovat kolem 5. měsíce... tady na diskuzi, co jsem tak přelítla, je že se registruje až od 37. týdne. Koukala jsem i na stránky porodnice v Krči, a tam je uvedeno že se maminky musí registrovat ve 14. týdnu... tak ted teda z toho nejsem vůbec moudrá... poradíte prosím 🙂

hrusti
14. dub 2010

Madisson, zaregistrovat se musis uz v tom 14tt, daji ti razitko do prukazky a pak kolem 36tt tam zajdes sepsat porodopis a objednat se do poradny.

adelaz
14. dub 2010

Madisson: ona je nejdřív předregistrace a pak registrace...
Předregistrace se dělá do 14.týdne u okýnka na recepci a registrace potom mezi 35. a 37. týdnem když tě propustí gynekolog a chodíš do poradny v Krči🙂

adelaz
14. dub 2010

Blanches: jojo snažím se odpočívat, ale já jsem hroznej nezmar😀 furt musím něco dělat, ale snažím se přes den aspoň dvě hoďky spát🙂 Honzík je teda pěkný zlobidlo chudáku, že tě nenechá vyspat! Snad náš malej bude spát dobře v noci... doufám 😅

madisson
14. dub 2010

děkuju moc oběma za odpovědi 🙂 aspon že jsem to zatím neprošvihla 😉

ducky
14. dub 2010

Adel Dřepkiiins 😀 Já mám teda ještě oblíbenější filmy, ale není špatný. Nicméně ta dvojka byla 😝 😝

Madisson holky ti už odpověděly, takže vše víš. Jen si tam můžeš i zavolat a dojet si pro razítko třeba o něco později, já tam volala ve 12tt, průkazku jsem dostala asi za týden a sjela tam pro razítko 😉

adelaz
15. dub 2010

Mandragora: doufám, že si stále 2v1 😀

kativka
15. dub 2010

Mandragora si sla v utery varit cajik, tak treba funguje 😀 nenapinej nas

kativka
15. dub 2010

adelaz kasli na vinko a jdi taky varit, chapu, taky mi kazdej radil, at odpocivam, ale ja se na nej tak tesila a nemenila bych. sice se nevyspim, ale mam ho. spat budu v duchodu nebo v rakvi

ducky
15. dub 2010

Téda že by? Mandragora měla termín 16.4., ne? 😀 To jsou nervy teda tohle 😀

jajinka27
15. dub 2010

holky 🙂)

Dobré ránko,holky.
Tak v první řadě mám zprávičku od man... od noci je v porodnici, má pravidelné kontra, ale není vůbec otevřená, tak chudinka trpí... tak doufám, že brzy porodí, aby už to měla za sebou a drobečka měla v náručí až přijde další sms budu vás informovat..

adelaz
15. dub 2010

To je teda potvůrka🙂 to zas budu v pátek v poradně sama😀 Termín měla 16.4. Chudinka malá tak snad to půjde rychleji!!!

adelaz
15. dub 2010

Tak a teď už jsme na řadě my co? 😅

hrusti
15. dub 2010

Drzime palecky, at ji prcek moc netrapi a ma ho brzy v naruci 🙂

Adel, tak ted uz jen ty 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru