Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

marcet
5. bře 2008

pattie:takhle je zavřeno každý rok...

babara
6. bře 2008

Tak co wafiku, kdy si Te tam nechaji? O malyho se neboj, oni to maj urcite pohlidany a vi co delaj, kdyz nespechaj s vyvolavanim. Uzivej jeste briska 😉
Ja si zacinam myslet, ze budu snad taky prenaset, zadne priznaky porad nemam 😒 . Vcera me zabolelo bricho jak pri menstruaci , tak jsem se tesila, ze to jsou snad ti posli, ale bylo to jen jednorazove-hned to preslo.
Ja teda bych ani nespechala, jen bych to rada stihla tak do dvacateho, bych chtela mit radeji malou rybicku nez berana 😵

pattie
6. bře 2008

marcet: tak to jsem nevěděla... docela mě to mrzí, neb tím pádem půjdu do Motola, ale ta Thomayerka mi přišla taková "lidštější" ☹

danca27
6. bře 2008

pattie přesně lidštější to je přesně ONO!!!

wafik
6. bře 2008

tak hlásím návrát z poslední poradny v Krči... v sobotu jdem se šmudlou na příjem... a začnou vyvolávat😝
se fakt picnu, už několik týdnů mám stejný nález... aneb pořád se naprosto nic neděje😀

babara
6. bře 2008

Ta drzim palce Wafiku, treba maly taky vyleze ven den predem jako Jahudce 😉

wafik
6. bře 2008

babara: jako že by se zalekl a dobrovolně se rozhodl pro opuštění teplého místečka, kde pobýval předchozích devět měsíců?😀 no nevím, nevím... jestli se mu tam líbí... jako že asi jo😉... a je povahou po manželovi😀... tak ho jen tak ven nedostanou... má své jisté, tak proč by se toho dobrovolně vzdával?😉😀

marcet
6. bře 2008

pattie:nebo to riskni,ono přece jenom ten první týden co bude zavřeno se budou ještě děti vypropouštět,ale přijímat se asi nebude...ale třeba malé vykoukne na svět dříve 😉

wafik:tak v sobotu budu držet palce a v pondělí at tě najdu na oddělení už s miminkem 🙂 😉 😀

danca27
6. bře 2008

wafi držím palce at se to rozběhne samo...prostě musí dyt to neni možný!!?😠 😎

bramburka
7. bře 2008

holky aby ta rekonstrukce nebyla jen vymalování... za 14 dní to moc z gruntu nevezmou, porodní sály supr, ale teda ty pokoje by mohly bejt hezčí, hlavně ty sprchy, bych tam vyrvala ty dlaždičky 😀

marcet
7. bře 2008

bramburka:to bude samozřejmě jenom vymalování,nejsou peníze..ředitelství je nechce dát a my s tím nic nenaděláme :-//

wafik
7. bře 2008

marcet: díky... a provedu😉 resp. předám dál😀

danca27: no já si to říkala taky... už ale neříkám... teď si pro změnu říkám, že aspoň ta chemie přeci musí sakryš zabrat😀

jahoda1975
7. bře 2008

ahoj holkyyy 🙂 🙂 🙂

tak jak už všichni víte, máme malinkýho chlapečka Lukáška 🙂 (samozřejmě se na marcet nezlobím, že to sem napsala) a všem děkuju za gratulaci 🙂 Od včera jsme doma a Lukášek je nádherný, hodný miminečko. Jen spinká nebo jí. Nakonec to nebyl ani obřík - hurá - je 3.6 kg a 52 cm - moje nejmenší dítě 🙂 , takže pohoda

Nakonec jsme se tedy vyvolávání nedočkali - naštěstí a Lukášek si vzpomněl o den dřív, že to sfoukne sám, bez pomoci. Měla jsem nepravidelné bolesti, ale úplně slaboučký už od rána. Po obědě byly asi tak po 5,10 minutách a i když byly slaboulinký říkala jsem si ať nás raději zkouknout. Na příjmu byla dr. Vacková, řekla, že jo, že budeme rodit a vodu že prasknou na sále. Tak nás přijmuli, dali na sál, bolesti byly stále slaboučký a praskly vodu. Jenomže Lukášek nic - porod se totálně zastavil. V šest večer nám dr. řekla, že to asi nemá cenu a že mně dají na pokoj a ráno se uvidí. No to se mi vůbec nelíbilo a naštěstí ani prkovi, takže začal makat a kolem půl sedmý jsem měla kontrakce jak prase 😉 , no a ve 21.21 byl na světě. Takže zhruba tři krusný hoďky. Nějak jsem zapomněla jak strašně to může bolet, ale fakt je, že jakmile je mimčo venku, na všechno se zapomene a člověk je šťastnej, že ho má.

Celý porod vedla dr. Vacková - naprosto úžasná, milá a pečlivá paní doktorka. Stále mně povzbuzovala a nakonec jsme porodili i bez nástřihu. Já to nevnímala, ale Tomáš říkal, že si stále hrála se vchodem a masírovala ho, aby nemusela nástřih provést. Pár stehů mám jen ve staré jizvě, tam jsem se mírně trhla. Jinak fak super.

Takže dojmy z Krče - porodní sály přepichový - mají nové boxy i stoly, je tam soukromý a intimčo. Tomáš byl naprosto úžasnej, moc mi pomohlo, že tam se mnou byl a mám z porodu jen a jen příjemný vzpomínky. Nadstandard byl plný, měli jsme třílůžák, ale děsnou kliku na spolubydlící, byla legrace, celý dny jsme prokecaly, hlídaly si děti - super, super, super. Koupelny hrůza, ale hlavně, že se je kde umýt 🙂 , o nic jinýho nejde a 4 dny se dají přežít. Sestřičky moc milý, ochotný, se vším pomůžou.

Můj závěr, kdybych náhodou někdy znovu rodila 🙂 🙂 (ale to pochybuju), stopro jdu znovu - počtvrté do Krče.

wafik: držím moc moc palečky na zítra ať to zvládneš v poho a máš už brzy u sebe zdravý krásný miminko. Určitě dej vědět 🙂

barbara: ahojky báro, doufám, že jste v pohodě a cítíš se dobře. Vy máte ještě chvilku časík, ale taky- držím moc palečky

marcet: moc děkuju za všechno, kéž by sestřiček jako ty bylo daleko víc, ale u vás jich je opravdu většina moc milých. Stejně díky, bylo příjemný takm někoho "znát", jsi moc fajn a je opravdu vidět, že tě to co děláš baví 😉

tak holky, Lukášek se tam prndá, jdu ho nakrmit nebo mi prasknou prsa 😉

babara
7. bře 2008

Jeee Jahu, ja se zacinam tesit 🙂
Tak takhle nejak bych to taky brala 🙂 Jeste jednou gratulace!, 3,6 kg je na Tvy skore opravdu maly miminko 🙂
Uz jsem byla nedockava, kdy se ozves, vcera jsem byla v Krci na predporodni prednasce ohledne porodu, tak jsem koukala, ale zadna Stribrna tam napsana nebyla, tak sem si rikala, bud uz jses doma nebo na nadstandardu.

Ja dnes v poradne nic noveho, do hodiny jsem byla venku. Stejna pani doktorka, uz si me i pamatuje, na porod to zatim nevypada, rekla sem si o zmereni prcka, tak to odhadla na 3 kg. Ja teda pocitala s porodem pristi tyden... no uvidime. Presto - Marcet, jak mas sluzbu pristi tyden? 😀 ze bych prcka nalakala 🙂

Jinak pro pripadny zajemce - ty prednasky (byla jsem jeste na kojeni) jsou zajimavy, trvaj asi 2hodiny, doporucuju. Byla jsem i 2krat na cviceni, ale to me prijde trochu zbytecny, si radsi zacvicim doma.

marcet
7. bře 2008

jahoda1975: neni zač 🙂 Lukášek byl mooc hodné miminko 😉 Ráda jsem tě poznala a děkuju za pochvalu,moc mě to potěšilo! 🙂 😉

marcet
7. bře 2008

Babara: pondělí a úterý denní,středa noční a pak sobota a neděle denní a pondělí noční...jsem tak skoro pořád,za chvilku se tam asi rovnou odstěhuju 😀 😀 😀 ....jojo,jen ho nalákej na hodnou sestřičku,která se tam o něj bude starat 😉

bramburka
7. bře 2008

Tak to je super Jahudko, já to mela blby v tom, ze jsem byla na 3luzaku uplne sama, takze depka a nikdo za mnou nesmel, já vubec nejsem zvyklá bejt takhle sama....no ale pak prisel vitr a sup sup uz mi tam dali maminu, jsem ji ani nenechlala vydechnout, co jsem ji vsechno povidala, chudince, ale mela klid, sla jsem uz domu...

danca27
7. bře 2008

Jahudko jé to je nádherný vyprávění🙂tak já už se teda taky těšim ..i když poprvý to asi taková pohodička nebude☹
Tak hlavně ted hodně zdravíčka a at ty dětičky zvládneš🙂
😉 😉 😉

lennyna
10. bře 2008

Tak to je krásný! Jsem ráda, že se konečně se na Thomajerku pěje chvála, všichni si to tam zaslouží! Marcet jsi mi povědomá, nemáš nějak vedené jak si sloužila? 2.12. od 22h-3.12. 14h.......všichni byli super a že jich bylo 😀

jahoda1975
11. bře 2008

Ahoj holky,
tak časíku na brouzdání po netu už tolik opravdu nemám 🙂 , i když je Lukášek absolutně hodňoučký miminko, ale stejně, zesynchronizovat kojení, procházky, domácnost a učení s klukama - trochu v tom ještě plavu 🙂 . Ale jinak jsme v pohodě, drandíme s kočárkem - a to si opravdu užívám 🙂

bramburka: děkuju a chápu, že ti trošku ze samotky hrabalo, tak jak jsem nejdřív chtěla nadstandard a být sama, jsem teď moc ráda, že jsme měli společnost. Ale jako všechno - je to o lidech, moje spokojenost byla hlavně tím,že jsme si s holkama sedly, ale to bohužel není někdy pravidlo

danca27: neboj dany, určitě to zvládneš v poho, ještě máš časík,tak si ho užívej, ať načerpáš síly 🙂 na ten malý uzlíček.

moncicak77
12. bře 2008

Tak jen hlasim info o Wafikovi,stale se nic nedeje,vyvolavacky nepomahaji,miminko je ale nastesti v poradku,kontroluji ozvy,delaji monitor a prutok pupecnikem tez v poradku,na porod to ale vubec nevypada,neni zrala placenta a miminko je male,tak vyckavaji....vsechny Vas moc zdravi.....

moncicak77
12. bře 2008

Mala zmena,Wafikovi se dnes narodil chlapecek jmenem Viktor,vazi 3280 g a meri 52 cm,oba jsou v poradku,srdecne blahopreju a vse jen to nejjjj 😀

marcet
13. bře 2008

lennyna: nepamatuju se...myslim,že jsem měla volno 🙂

A Wafik a malým Viktorem se má dobře,včera jsem se na ně byla podívat 😉

moncicak77
13. bře 2008

Ahoj Marcet,pozdravuj prosim Wafika,dekuji moc.... 😉

marcet
13. bře 2008

moncicak77:v sobotu mám denní,takže je budu pozdravovat....skočim se na ně podívat..jsou na nadstandartu 😉

moncicak77
13. bře 2008

Marcet,ja vim,psala me to na mobil,ty jsi nahodou u toho porodu asi nebyla vid???Nebo nevis nahodou neco blizsiho??

marcet
13. bře 2008

Nebyla,měla jsem až noční....co mi říkala,tak měla epidurál a ten jí moc pomohl... 😉 ale určitě tady pak napíše své dojmy🙂)

moncicak77
13. bře 2008

Me prave jen ve zkratce naznacila,ze to bylo jak nocni mura,ale jsem rada ze uz to ma za sebou a Vikturka ma konecne u sebe....
Chci se te jen zeptat,rodila jsem v Krci v prosinci,narodil se mi kluk 28 a rodila me nejaka porodni asistentka,takova mlada cernovlasa,vis jak se jmenuje,musim rict,ze je strasne sikovna,moc me pomohla,jen teda neodhadla nastrih,ale jinak super....

babara
14. bře 2008

jestli je to ta, co sem mela na predporodnim kurzu, tak ta se jmenovala krestnim Monika 🙂 Je takova mensi, drobna, s kratsim culikem, hezka a myslim, ze mela tetovani na leve pazi.

Ja ted budu chodit do poradny 2krat tydne, porodni cesty pry pripravene, ale v nejblizsi dobe to pry na porod nevypada. Tak snad ten pristi tyden..
Nevis Marcet jestli je dr. Vesialukhova pristi tyden na sale? A neni nahodou plno? Asi muselo dost bab rodit, v poradne nas bylo dost malo a zadna znama tvar...

marcet
14. bře 2008

moncicak77:Monika a pak je tam ještě Adéla....ale ta má spíš hnědé vlasy...takže to vypadá na Moniku 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru