Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

matru
22. kvě 2008

Kateřina a Nela...když si najedeš myší na fotky, tak se ti to u každého ukaže 🙂 🙂 taky si to tam můžeš zadat 🙂

matru
22. kvě 2008

Katchu: to je pravda, za ty dva porody to bylo to nejhorší ☹ ☹ už bych to fakt nechtěla, ale ted se snaží, aby to šlo bez nástřihu, třeba se ti to taky podaří...hodně záleží na velikosti miminka 🙂

petule.h
22. kvě 2008

holky fakt jedete, já si stačila zdřímnout, něco napéci a poklidit a už je tady toho moře 🙂 . vařím teď denně, trochu si to užívám 😀 , nevím jak to budu zvládaT POTOM, ALE URČITĚ JO.
Jinak nástřihu se bojím též, proto jsem zvědavá jak to se mnou nakonec bude 😅 , ale to se v červenci začne nějak projevovat, hlavní je, jak se budu otvírat

katchula
22. kvě 2008

Petule měla jsi po tom prvním císaři nějaké problémy? Moje švagrová loni rodila císařem, protože mimčo nebylo sestoupený dole. A jí bylo potom ještě asi 14 dní hrozně zle. Říkala, že to byla hrůza.

Mě taky baví vaření, ale když mám na to čas. Né když přijdu v šest z práce, jsem utahaná a pak mám ještě hodinu stát u plotny. Ale nejvíc mě baví pečení. Bohužel jak jsme jen dva a přítel na to sladký zase tak moc neni, tak já to pak všechno zfutruju skoro sama 😀

petule.h
22. kvě 2008

katchulo. já zase nejsem na sladký, já zase salámy...malej to má po mě..je taky masovej.
mě vaření strašně baví, vařím fakt 1x denně něco i kdyby jen pomazánku, to je taková má úchylka.
jinak problémy jsem neměla žádné, je jasné, že je to operace takže břicho bolí , chodíš pomalu a trochu v předklonu a nemůžeš se zasmát a zakašlat, ale to není nic hrozného.První den jsem byla na JIP a druhý den mě převezli na pokoj a já začala chodit...pomalu, ale začala. Jinak po 3 dnech jsem chodila normálně a po týdnu byla naprosto v pohodě.narkózu jsem snášela dobře...Jediné co si pamatuji je, jak jsem se pořád bála zakašlat(už doma) takovej ten pud..ale už to bylo ok 🙂 , jenže to máš jako po slepáku...po kýle...vše se taky nedělá laparoskopicky...když mi vyndali ten steh, tak to maličko štíplo...ale to je vteřinka.Jinak já dreny neměla, takže pohoda... no jizvu tak rok ještě cítíš, ona se hojí, ale spíš když je změna počasí, na to já trpím i po zlomené noze 🙂

katchula
22. kvě 2008

Mě nikdy nic neoperovali, neměla jsem ani nic zlomenýho a ani mi nikdy nic nešili. V tomhle jsem úplný neznalec.
Právě švagrový bylo vyloženě strašně zle od žaludku, nemohla pořádně skoro nic jíst. Ale trvalo to asi 14 dní. Každý to asi snáší jinak, ona měla jen tu částěčnou narkozu.
Já mám ráda maso i sladký, v podstatě mám ráda téměř všechno 🙂

petule.h
22. kvě 2008

mě taky né, kromě toho císaře a nohu jsem měla jednou zlomenou....Nevím, moje kamarádka měla taky spinální anestézii a nemohla 2 dny chodit, jelikož jí toho v Podolí napíchali tolik, že měla nohy úplně ochrnuté..každý má jiné problémy, já naštěstí vše zatím snášela a snáším dobře 🙂
Já jsem právě masožravec jako hrom... 😀

vladibuba
22. kvě 2008

Katchule: děkuju, taky jsem si tenkrát pospíšila o to víc si to teď chci užít, ale je to pro mě jako poprvné 😀
já na buchty moc nejsem, ale ulítávám, na čokoládě ... taková margotka... 😀

vladibuba
22. kvě 2008

mojí ségře se před rokem narodily dvojčata.....a taky jí to brali císařem. Přesně jak říkáte.....bála se zakašlat, a nedej bože kdyby dostala rýmu a musela smrkat 🙂
Jak to Peťule, že tě nechali přenášt takhle dlouho?? Není to pak nebezpečný?

petule.h
22. kvě 2008

nene 11 dní je ok, je max 14 dní myslím, ale voda už byla zakalená, nicméně mě vyvolávali z těch 11 dní 3 dny porod... 🙂

matru
23. kvě 2008

Jee, dneska nic?? Já jsem se sem dnes vůbec nedostala, ráno jsme byli na kyčlích, pak u kadeřnice a potom ještě u babičky...myslela jsem, jak si ted počtu a tady nic 😝 tak pěkný víkend všem 🙂 🙂 🙂

petule.h
24. kvě 2008

Ahoj, no tak to jsi měla matru alespoň rychle ubíhající den co 🙂 , my jdeme dnes do zoo, tak se těším...mějte se taky fajn

babara
26. kvě 2008

Ahoj Marcet, mela bych dotaz: nevis nahodou kolik let je doktorce Paulovy, resp. kdy by mohla jit do duchodu? Rada bych z toho odhadla vek nasi pediatricky, dr. Zikmundovy, pry to byly na medine spoluzacky.

petule.h
26. kvě 2008

Ahoj holky, tak jak se cítíte? mě malej pořád kope 🙂 , ještě 2 měsíce...
Jinak babara: s dcerou MUDr.Paulové chodil můj manžel do třídy, je mu 33 let a já si myslím, že by jí mohlo být okolo 60 let..dle vzhledu...ale Marcet ti to poví určitě přesněji 🙂 . Jinak si myslím, že doktorky dnes přesluhují i do 70 let 😀 .Mějte se

kate77
26. kvě 2008

Ahoh holky,dnes jsem byla sepsat ten porodopis-bylo tu hodne dotazů kdy přesně...chtějí to od 34tt..ptali se jestli už jste 34tt..Nejdřív jdete vlevo do registrační ambulance a pak normálně do prenatální ambulance jak śe chodí i na kontroly od 36t.Když už jsme sepisovli v prenarálce porodopis,tak tam přišla jiná setra říc,že pan doktor Severa,nebo tak nějak vzkazuje,že kdyby byl příjem,tak do jiné porodnice,že mají plno....jen neříkali,zda pro dnešní den nebo delší období..ale vy žádná v v tomto období termín nemáte tak je to ok..Fakt máte tak plno Marcet?
Já jsem od dnešního dne na MD,takže když jsem se dnes dopoledne prošla po Chodově,fakt jsem potkala hodně těhulek už s tak velkým bříškem jako moje🙂

katchula
26. kvě 2008

Ahoj holky, já se mám fajn. Akorát mi teď dost blbnou hormony a všechno mě rozbrečí, to je hrozný. Tak na mě všichni musí být hodný 😉

Kate77 tak to je síla! Takže už i v Krči domítají, no já mám zatím na stresování času dost, ale vůbec mě to nepotěšilo teda.
Holky, zítra mám poradnu, tak jsem zvědavá. Doufám, že mi doktor bude dělat ultrazvuk, snad bude vše v pořádku.

matru
26. kvě 2008

Kate77 to máš pravdu, dneska jsem venku potkala aspon 10 těhulek s pořádným bříškem 😀 ale jestli dnes mají narváno, tak zase zítra někoho propustí...nebojte, určitě se vejdete 🙂 Katchu tobě držím palce, at je vše ok...možná už ti řeknou pohlaví, teda jestli to chceš vědět? 🙂

katchula
26. kvě 2008

Matru: tajně doufám, že už to bude vidět 🙂 Chci to vědět určitě, je mi to sice jedno, ale stejně se hrozně těším na tu zprávu co to bude 😉

matru
26. kvě 2008

to už by mělo být vidět...nebo nejpozději na tom velkém UZ ve 20 týdnu...jdeš na něj do Krče? já byla v Gennetu a tam mají super velkou obrazovku, bylo to krásně vidět a byl to zážitek 🙂 a co se týče hormonů, mě taky všechno rozbrečí, snad to po šestinedělí skončí 🙂

katchula
26. kvě 2008

Matru, tak to netuším s tím UTZ. Zatím mi dělal všechno můj doktor, má právě dobrý vybavení, tak doufám, že nikam jinam nebudu muset jít.

marcet
26. kvě 2008

babara:ahoj...no něco přes šedesát jí bude,měla by jít už do důchodu,ale vždycky jí přemluví a ona zatím zůstává...nějak nejsou pediatři 😖

Co malej? 🙂

marcet
26. kvě 2008

Jinak hlásím návrat z Krumlova,bylo tam nááádherně 🙂

Máme plno,dneska jsem byla na denní a v noci se narodilo šest dětí,a o naší službě přes den osm a když jsem odcházela,tak se další narodilo,dneska jsme museli propustit i dvě děti navíc třetí den....takže ted je tam 29 dětí..takže celkem veselo 😉

kate77
26. kvě 2008

Jo jo,Krumlov sice znám,jen v noci,ale o to víc si myslím-ty uličky byli výraznější..romantičtější,krása věřím..
No vy ostatní máte čas a fakt se to může měnit ze dne na den s tím Stop stavem v Krči..Sice já nejsem ta pravá na uklidnování-jak jsem tam seděla,tak taky se ozvali hormony-a strach,stres..že už se to blíží co jak bude....

marcet
26. kvě 2008

kate77:neboj,nějaký velký stop stav v Krči nebyl..jako např dva dny nebo tak...my snad bereme i kdyby ty maminky měly ležet na palandách 😀 😀 😀

petule.h
26. kvě 2008

kate 77: díky to jsem se ptala já krz ty krevní testy, takže jasně, půjdu v tom 34, nebo 35tt až to budu mít vše doplněné a dělali ti i vyšetření gynekologické?, protože já budu chodit k jednomu doktorovi, tak bych na něj asi nešla...jinak doufám, že za 2 měsíce mě taky vezmou 😀 , ale maminek je prostě hodně.Já byla o víkendu nakupovat v europarku a nebylo tam moc lidí, ale i tak hodně mamin nastávajících..takže prostě se rodí jak o život.
marcet. to je dobře, že jsi si to užila, měla jsi hezky 🙂

babara
27. kvě 2008

marcet: Aha, tak to je blby, to nam asi nase mila pani doktorka Zikmundova taky brzo odejde :(
Malej je hroznej savec, prvni mesic by nedelal nic jinyho, ted uz se zabavi i jinak 😀 Je to silak, uz by nejradeji snad i behal, no a pokud zrovna z nudy nerve, tak je celkem zlatej... tuk tuk 🙂
Ty ses uz vdana? Vypadas tak mlade..

kate77
27. kvě 2008

Ležet na palandách🙂 a joo..v té chvíli žena neřeší co kde,hlavně at je to venku a mimi je ok🙂
Petule,v té prenatální poradně jak mě hned poslali z registrační se vlastně taky jen sepisuje-průběh tohoto těhotenství-výsledky testů,které se dělali..( choroby a předch.porody,dali papíry na různé souhlasy a jméno miminka...)ale hlouběji a hned mě objednali na 1.gynekologyckou prohlídku za 2 týdny.

katchula
27. kvě 2008

Ahoj holky, dneska je táák krásně 🙂 Já jsem byla ráno v poradně, všechno je v pořádku, tak mám radost 😉 Bohužel pohlaví ještě vidět nebylo, tak si musím počkat ještě 3 týdny (to už snad bude poznat). Ale co, hlavně, že zatím nám vyšly všechny testy dobře a konečně taky vím svojí krevní skupinu 😀

Marcet, tak to Ti počasí hezky vyšlo. Hned bych někam vyrazila taky.
Petule už jsem si včera objednala pár věcí z brumly, to jsou moje první hadříky pro mimi 😉
Kate a Petule a jak Vám je v tomhle horku s těma bříškama? I když zatím je docela příjemně, ale tenhle týden prý mají být skoro třicítky!!

marcet
27. kvě 2008

babara:třeba neodejde jen tak🙂)
díky za pochvalu 😀 😀,pár lidí mi už říkalo,že nevydám na to kolik mi ve skutečnosti je 😀 😀 ,dokonce máme spolu narozeniny ve stejný den,jenom já o rok dřive než ty 🙂
Jojo vdaná jsem a 19.července to bude rok 😉

marcet
27. kvě 2008

katchula:vyšlo a jsem moc ráda,užili jsme si to 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru