Porodnice Krnov. Máte zkušenost?

smardik
12. kvě 2008

Maminky jaké máte zkušeností z porodnicí v Krnově? Zatím jsem na ni četla jen samé pozitiva a chtěla bych jít do ní rodit tak se ptám 🙂

bocinka
30. lis 2009

marse, ona neměla jen tu chřipku, zase to bylo doprovázeno i jinýma obtížema.... 😖

marcelapetrikova
1. pro 2009

boci já vím ale i tak prostě ji měla 😝 a opava je taky zavřená pro navštěvy takže to máš prašt jak uhod 😀

bocinka
1. pro 2009

marse, kurna tak já už fakt nevím, ale Mira je rozhodnutý se tam probít... 😀

marcelapetrikova
2. pro 2009

boci at to tam roztříská aspon bude sranda ne?ale co ty víš třeba ho k porodu pustí a pak bude muset hned domů že ho nepustí na pokoj chtělo by se to tam zeptat 😉

bocinka
2. pro 2009

marse, MUDra mi říkala, že tam mám zavolat... tak tam brnknu a uvidím... 😖 snad jo... 😅 když to tam rozbije, tak budu "neukázněná" rodička, ne??? 😀 😀 😀

marcelapetrikova
2. pro 2009

ne to bude tatínek neukázněný rodič 😀 😀 😀 😀 ty budeš sedět v koutečku jako oukropek a tvrdit já nic já muzikant 😵 😵 😵 😵

bocinka
3. pro 2009

marse... 😀 😀 😀 ještě by mě litovali, co to mám za tyrana... 😀 a přitom u nás terorizuju já... 😀

bocinka
4. pro 2009

holkyyy, mužové můžou k porodu, sice potom musí hned vypadnout, ale k porodu můžou.... 😵 😵 😵

marcelapetrikova
4. pro 2009

tak to je fajn zpráva co?doufám žes to oslavila 😀 a ty jsi tam volala?

bocinka
5. pro 2009

kamarádka se mi na to ptala... 😀 že prý může k porodu, ale na pokoj a dál už ne... tak nevím, jestli dostane roušku a tak... 😝

eve82
14. pro 2009

tak já se taky přidávám k fanynkám krnovské porodnice, odrodili jsme tam obě děti, poprvé jsem byla vystrašená, porod byl docela dlouhý, rodil mě dr. Havlík a PA naše sousedka , která už je v důchodu, oba byli suproví, měla jsem nadstandart. Podruhé to už jako po másle, sice jsem byla na tom pokoji pro tři, ikdyž jsem od nástupu chtěla nadstandart, byla bohužel plná porodnice, porod opět vyvolaný, ale tentokrát za tři hodiny se vším všudy, rodil mě dr. Vlk a PA Čapková, oba byli skvělí, nemám vůbec žádnou výhradu. Sestřičky na dětském jsou skvělé. Takže , kdo ještě váhá doporučuji všemi deseti. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

bocinka
21. pro 2009

Ahoj holky,

tak jsme se právě vrátily se Sofinkou z Krnova... porod do vody, bohužel, nevyšel... 😖 udělalo se mi špatně ve sprše, takže voda nee... ☹

Ale i bez toho to bylo super... po osmé ráno tableta, po dvanácté odtekla voda, o půl třetí na sál (rodila jsem sama, takže jsem tam mohla skákat... 😀 ) o půl páté píchnut oxitocin a zavolán přítel.... a 19:26 byla malá na světě.... 😵 😵 😵

mariekaterina
21. pro 2009

To je krásný dáreček pod stromeček 😵 gratuluji a hlavně ať jste zdravé a mamince pevné nervy 😉 😵

bocinka
21. pro 2009

marie, díky... zatím je i hodná, tak je to dobrý...

hupcza
28. pro 2009

tak moje zkušenost s "arogantním" dr.vlkem je zcela opačná
když mi chtěl píchnout oxytocin,protože porod moc nepostupoval,nechtěla jsem mu todovolit bez předchozího vysvětlení rizik/přínosů s/bez
bez keců si sedl asi 20minut vysvětloval a odpovídal,pak odešel a nechal mě to v klidu rozmyslet
tohle fakt arogance není
nechci seho nijak zastávat, ale asi záleží na obou stranách 😉

gratuluju všem,kterým se v krnově podařilo přivést na svět svoje zlatíčko😉

marcelapetrikova
28. pro 2009

hupczo máš pravdu, v něčem, já vlka zažila jako normálního chlapa když dělal školení vodním záchranářům ččk a pak v porodnici když jsem tam šla v 18 hodin že necítím pohyby ☹byl protivná a arogantní ale ono je to asi i o tom jakou ma náladu 😉 u porodu jsem ho neměla měla jsem vanča a pak jen janiovou a pa

bocinka
28. pro 2009

hupcza, zkušenost z porodnice mám taky dobrou... byl v pohodě, jako ostatně celý personál... hlavně sestřičky na dětském... 😵 😵
to co jsem psala nahoře byla moje zkušenost stará asi tři roky, kdy měl noční službu v Bruntále... 😨 na obou stranách určitě záleží, ale já měla tenkrát jen bolesti, a skoro jsem nemluvila, takže jsem ho nemohla vyprovokovat... ale to už je teď stejně fuk... hlavní je, že v porodce byl OK a my už jsme se Sofiáškem doma... 😵 😵 😵

tanka72
15. led 2010

Ahojky 🙂 bydlím v Krnově a rodila jsem v Krnově dvakrát,v roce 2007 v červnu se mi narodila holčička 🙂 😉 a rodil mě prim. Vančo a bylo to super 😉 ,rychlé v pohodě,bez zásahů,přirozeně,v kleku na žíněnce,prostě paráda. Můj manžel byl u porodu a ten klid a pohoda na por sále ho překvapila.Vanu jsme nestihli,tak jsem si říkala,že příště,u třetího mimi to musí vyjít.29.9 2009 jsem tedy rodila v Krnově opět,ale to už tam byl prim dr.Studený a ten den mi na kontrole deset dní před termínem navrhl indukci,mimi bylo na mě už hodně velké,doma další děti,už jsem chtěla mít porod za sebou,tak jsem souhlasila.Mudr. Vlk mi zavedl tabletku a začal fičák,malý byl za tři a půl hodinky venku za pomoci PA.Tatka byl zase u porodu a moc mi pomohl,personál bylprostě super,zase jsem rodila "nestandartně" na všech čtyřech, 😉 🙂.Vana se zase nestihla,trochu mě to mrzelo,no prostě můžu Krnov doporučit,bezva byly i sestřičky na novoších a konečně jsem si užila i nadstandartní pokoj na šestinedělí 🙂 😉Chlapeček se má čile k světu,ve třech měsících měl už 7,2 kg.Mějte se krásně pá pá.

vally.
20. bře 2010

Zdravím maminky, před pár měsíci jsem se přestěhovala do Krnova a zjistila jsem že čekáme miminko. Tak ted zjištuju ruzne informace o zdejší porodnici..Jak jsem narazila na tuto diskuzi a schutí jsem si ji přečetla na mě něco padlo a rozhodla jsem se reagovat..Před 3 roky jsem rodila v Opavě.Moc dlouho jsem o jijím vyběru neuvažovala, bylo to dané.V Opavě jsem studovala,mám tam rodinu,kamarady a tak porodnice tam byla jasná volba.Musím uznat nemocnice luxusní, pokoje krásné, koupelna s wc na každem pokoji zvlášt..Ale dnes skoro 3 roky po porodě se mi vybavuje jen arogance doktoru, nepříjemné sestry (a že jich tam bylo), minimalní informace o mém synovi kterého převezli par hodin po porodu kvuli špatnému dýchaní do ostravy.Na "kvalitu" jídla, plném koše v koupelně, si dnes ani nevzpomenu..Ale na přístup lidí tam snad nikdy nezapomenu...S Krnovem jsem zatím spokojená. Přístup lékařu, sester i když tam jdu jen na kontrolu je super. A jak tady někteří odsuzujete lékaře že někomu nedali transfuzi atd, no podle mě oni přece ví co dělají a když něco neudělali nebo naopak udělali jinak je s jejich vědomím a svědomím..Takže bych je za to neodsuzovala, řekněte mi kolik z těch lidí co je soudí má lékařský diplom a ví jak to měli udělat lépe..Já sama za sebe volím Krnov za absolutní jedničku.Umrtí je sice smutné ale nic se neděje pro nic. A nemyslím si že pokud tam nějaké umrti bylo, tak lekařskou chybou..A myslím že opak nebyl ani prokázan.Hold se smutné věci dějou ikdyž moc nechceme a bohužel někdy je lepší aby andílci letěli do nebe než aby se celý život trápili a trpěli bolestmi..

parybka
21. bře 2010

nevíte, jak je to s prohlídkou porodnice? psala jsem mail vrchní sestře, ale zatím bez odpovědi. Určitě bych to tam chtěla okouknout

strouzek
29. bře 2010

ahojky hlásím se jako čerstvá mamina rodící v Krnově, co se týče gyndy super, rodil mě dr. stejskal to je zlatý doktor a hlavně super člověk, zvládl mi moje hysterické výjevy, Porodní asistentky taky super, ostatní doktoři z gyndy celkem v pohodě, překvapil mě dr. Vlk, pamatuju si ho z dob kdy jsem potratila a to byl extra blb ale teď se mi zdál fajn, chodil usměvavej na vizity a choval se k pacientkám hezky. dr. Vančo byl dobrej ale přišel mi takovej divnej morous málomluvnej. Jediný s kým jsem nebyla spokojená byl primář Studený, u toho jsem byla na poradně před porodem a udělal mi Hamiltona aniž by mě na to upozornil myslela jsem že bolestí zdechnu, hned jsem začla krvácet a bolavá jsem pak byla několik dnů a stejně to k dřívějšímu porodu nepomohlo 🙄
co se týče novorozeneckého odd. tak taky dobrý, sestry celkem hodný jedinou výtku mám na oblast kojení, kdo má plno mlíka je za hvězdu a kdo nemá jako já tak ho dokážou v krnovský porodnici pěkně vynervovat.
jinak strava dobrá a to jsem měla cukrovkářskou dietu akorát teda jsem jaksi nepochopila obědy pro kojící matky typu květáková polívka s hráškem nebo luštěniny s masem.

parybko jak je to s prohlídkou nevím mě to organizovala gyndařka sehnala volný termín pro svoje těhupacientky aby tam nechodili po jedný. jestli to tvoje gyndoška nedělá tak si zkus do nemocnice zavolat určitě je to lepší než psát email já jsem taky jednou psala email vrchní ohledně čehosi a taky mi neodpověděla.

parybka
31. bře 2010

Strouzku, gratuluju k Nelince 🙂
rodila jsi přirozeně nebo se zásahy? A že ti primář udělá Hamiltona bez souhlasu...hmmm, to je fakt hnus.
Vrchní se mi ozvala, dělají organizované prohlídky, termín dala na pondělí (už proběhlo), takže to jsme nemohli. Z Ostravy to fakt nikdo neorganizuje 😅
Z toho, co píšeš, mi to nepřijde jako moc friendly nemocnice... podle toho, co jsem slyšela o Krnovu, bych čekala rozhodně lepší přístup.

strouzek
3. dub 2010

parybko rodila jsem po vyvolávačce a v průběhu porodu jsem se rozhodla pro epidurál a díky bohu za něho bez něho bych asi neporodila. 😝 jinak žádný jiný zásahy nebyli.
jinak co se týče porodnice tak nemůžu porovnat s jinýma porodnicema jestli je krnov lepší nebo horší než jiné, vím že hrozně moc holek si krnov chválí a já taky,ne se vším ale s přístupem při porodu jsem spokojená byla ovšem na druhou stranu musím říct že jestli se někdy rozhodnu pro druhé dítko tak asi už do Krnova nepůjdu, ne kvůli toho že by to byla špatná porodnice ale kvůli toho že se jaksi nestotožňuju s některýma metodama na novorozeneckém odd.

parybka
6. dub 2010

copak se děje na novorozeneckém, že se ti to nelíbí?
neměla jsi dítě hned u sebe?

discreet
7. dub 2010

strouzek: Můžu se zeptat, co máš za gyndařku, že zorganizovala prohlídku? Klidně piš do IP, jestli nechceš veřejně 🙂

strouzek
27. dub 2010

discreet no mám dr. Sosýnovou ale slyšela jsem že to dělá i Závada

bajunka
4. kvě 2010

Tak cekame druheho prdolu, chci zas do Krnova,ale ted me krapet odrzuji vase prispevky ach jo ja v sumperku proste rodit nebudu 😠 , jeste ten stenbbberk prichazi v uvahu,ach jo ten havlik me stve proc si sel do Francie ja chcu,aby me zas rodil on 😅

parybka
4. kvě 2010

Bajunko, já tam byla na prohlídce asi dva týdny zpátky - vím, že to neřekne vše, ale líbilo se mi to tam. Už kvůli tomu, že si můžu rodit, jak chci. Ale pokud jsi tam rodila, tak to víš sama nejlépe.
Určitě dám vědět, jak jsem dopadla. Snad porodím dříve než ty 🙂 A chci ambuporod (pokud bude všechno v pořádku, samozřejmě).

bajunka
6. kvě 2010

No pokud budu zrovna v Šumperku tak to vidím opět na Krnov 🙂

lendik1983
10. kvě 2010

Holky, rodila jsem přede dvěma lety a po druhé zase pro změnu přede dvěma měsíci v Krnově... První porod byl jedna velká komplikace a pan Vančo dokázal našeho Lexíka včas zachránit.... Podruhé to bylo úplně o něčem jiném - prostě krása 🙂 Kdyby se nááááhodou stalo, že bysme jednou měli ještě třetího prcka - určitě zase Krnov! Jsme ze Šumperka a do místní nemocnice - natož porodnice - bych nestrčila ani malíček od nohy 😒

Chování PA, sestřiček, doktorů...... až na jednu, dvě výjimky super 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru