Porodnice Liberec. Máte zkušenost?

kaciska
20. pro 2007

Ahojky holčiny tak zakládám nové téma pro nás liberečandy,pište jaké máte zkusenosti s libereckou porodnici slyšela jsem na ní dost stížností... 😨 😨

mori
17. črc 2010

@nadis.h pustit to netuším, ale dnes jak jsem tam volala, tak dr. říkal, že už papá líp, ale více mi řeknou v pondělí .. že by už mohla snad z inkubáoru a měla bych jí u sebe, takže bych tam zas jela ... jak dlouho tam pak budem muset být spolu to netuším. Teď je ještě v inkubátoru taky kvůli žloutence - dávaj jí pod to světlo. Bude mít kontrolní odběry a podle toho se uvidí co dál ..

Ti ho na to svícení odnášeli ? Se mnou byla v Ústí na pokoji maminka s chlapečkem, a jí dali takovou podložku s overálkem do postýlky a svítil se vedle maminky. Byl na tom asi 2 dny. Taky šli domů pozdě kvůli žloutence .. furt jen ať ho dává na denní světlo, chudák z toho už taky byla na budku a nakonec musel stejně na to svícení .. tím se jim pobyt prodloužil.

nadis.h
17. črc 2010

Mori v Jablonci maji tu lampu taky maminky na pokoji. ☹ bylo to hrozny! Mela jsem ho u sebe jen 1 den ze 7! 1 den mi ho vzali kvuli porodu ze mi davali transfuzi,2 den mu prisli na zloutenku tak ho zas meli u sebe na sviceni,3 den to kleslo tak jsem ho mela a pak zas od 4 dne az do konce byl pryc pac to zase vyletelo. ☹ nejhorsi dny pro me! Aspon ze uz budes moc byt s ni. To ze spatne papka je i tou hnusackou zloutenkou. Ja to vzdy obulela jak jsem ho vezla k tem sestram.

tercina
17. črc 2010

@mori Ahoj Mori, ani jsem se tě nezeptala....oni ti ten porod vyvolali, že malá musela hned ven, nebo si normálně začala tak brzo rodit? Tak držím palečky, abys mohla co nejdříve za Gábinkou jet

Úplně s váma holky soucítím ☹ Ta žloutenka je prevít.

tercina
17. črc 2010

Jinak kamarádka rodila v Liberci před dvěma lety a holčičku měla v při svícení na pokoji v tom overálku na podložce. To se divím, že už to nedávají

mori
17. črc 2010

@nadis.h jj vím že to je i tou žloutenkou .. právě ten klučík co měl svícení na pokoji, tak špatně baštil a byl hodně spavej.

@tercina vyvolávat se nemuselo, začla jsem rodit sama .. v autě už jsem měla kontrakce po 3 min., a na monitoru v LBC už byly docela silné. Na cestu vrtulníkem mi to tlumily kapačkou, abych neporodila ve vrtulníku 😀 pak v Ústí večer už kontra zase byly. Né nějak silné, ale už se netlumilo a nechalo se to běžet .. pak potřebovali abych se začla otvírat, tak mi píchli vodu a dostala jsem Oxytocin. Bohužel to nepomáhalo, neotvirala jsem se furt .. a podle krve nějaký zánět v těle, tak mě pak vzali na císaře, aby mimi v tom zánětlivém prostředí nebylo dlouho.

Já pak brala ATB až do konce pobytu v porodnici - nejdřív kapačky a pak poslední 2 dny tablety.
Furt mi brali kontrolní odběry krve .. nejsem žádnej hubeňour, do toho otoky, tak bylo vidět prd a né žíly .. takže jsem rozpíchaná a s modřinama. Jak jsem ještě ležela na JIPce, tak tam se to podařilo 3. sestře - v zápěstí u kloubu (na straně u malíčku). A pak za 2 dny na šestinedělí se to podařilo 4. sestře a přišla dokonce na mě z ARA 😅 a taky zápěstí, jak se měří tep. No mazec .. jako vydržím hodně, ale jedný sestře jsem řekla už dost, když mi tam furt jezdila tou jehlou na hřbetu ruky 🤐

nadis.h
17. črc 2010

Terci takze je to o tom,aby mi vysli vstric. ☹ to jsou teda sycaci ze me nechali takhle trapit! Skoda ze jsem o tom nevedela.

No Mori to je tedy silene! ☹ je mi to moc lito. Takova hezka chvilka to mela byt a Ty jsi mela takove trable. To je skoda ze Te v Lbc nenechali. To by nam aspon utikalo spolecne. 🙂

mori
17. črc 2010

@nadis.h no to víš, že jsem si hned říkala, že se uvidíme 😀 a ono prd že jo
Tam jsem byla na 5-lůžkovém pokoji, naštěstí 3 holky byly moc fajn 🙂 ta poslední teda byla moryna (taková ta horší varianta) 🤐

nadis.h
17. črc 2010

Jejej tak to jsi mela stejne! My byly nejdrive 3 a pak nam v noci privezli taky takovou! Chodila kazdych 10min hulit na zachod,odmitla kojit,kdyz spala tak nahlas chrapala a jeji mala kdyz plakala tak ji vubec nevzbudila. Fakt des. Porodila na zacatku 8 mesice a nemela ani pro tu malou pojisteni. Nastesti ji na jeji zadost pustili a ja tu posledni noc byla uplne sama na pokoji.

Jdu spat maminky. Chtela jsem koukat na prci prci,ale uz nevnimam.

nadis.h
18. črc 2010

Ahojky. To je zase skok v tom pocasi ze? Ale zaplatpanbuh za to.

mori
18. črc 2010

@nadis.h no ti povim,že ty moryny maj štěstí ... měla termín ještě po mě, dítě se jí narodilo ještě menší (2,3 kg), naprosto zdravá holčička, kojila jí a v pohodě přibírala (narozdíl od 3 dalších chlapečků na pokoji). Ale jako srala nás tam .. měla tam telefon (né mobil, ale vypadalo to jak pevná linka) a volali jí třeba ve 23 h, zvonilo to jak kráva, vzbudilo mě to a že tam spěj i děti to jí taky nezajímalo - tak jsem se už ozvala. Návštěvy měla celý den, sice seděli na chodbě, ale na pokoj furt někdo lezl 🙄 tak jsem to po 2 dnech už taky řekla sestře, páč jsme to s holkama furt řešily. Samy sestry jim nic neřekly, až po naší stížnosti 😠 No a jedna mamina z pokoje měla smůlu že šla po ní na WC a nebyla schopná si ho po sobě otřít štětkou .. tak se taky ozvala. Bylo to takový mladý tele, my si myslíme že jí ani 18 ještě nebylo .. navíc tam furt řešila s rodinou kde bude, zda u rodičů či u otve dítěte - jednou se tam na chodbě i hádaly, o to jsem naštěstí přišla, páč jsem byla u Gábinky.
Hrozný prostě

mori
18. črc 2010

jinak na dnešek se spalo dobře, celou noc pršelo i ráno ještě. Naštěstí bez bouřek - sem posera, taťku nemáme doma, tak bych se asi pokakala strachy 😀 😀 😀

nadis.h
18. črc 2010

Je to jedna a ta sama verbes. Tahle od nas byla starsi. Typuju ji tak pres 40. A malou mela taky kolem 2,20 kg ale nemela ji ani v inkubatoru. Na zachode po ni taky humus a do toho vsude rozsetej popel. Sestry ji to zakazaly a ona na to total kaslala. Na pokoje nastesti byl zakaz. Jen vyjimecne to bylo dovolene kdyz mi chlap nesl balik vod na pokoj nebo tak.
Ja jsem taky sama doma. Az do patku.☹

mori
18. črc 2010

@nadis.h tak v Ústí se naopak nesmí s mimčama na chodbu a návštěvy chodí na pokoje. Jsem holkám říkala, že v LBC to je naopak ..
Nám se taťka vrátí dnes k večeru - jel v pátek busem jako řidič do Chorvatska, občas takhle jezdí brigádně, jinak je elektrikář na ŽL. Ráno psal, že už jsou v ČR a že prej tu máme nějakou zimu 😀

nadis.h
18. črc 2010

To bych taky vyrazila k moricku. Jeee. Na pokoje courat mi prijde uhozeny teda.
Muj je na Lipne pracovne. Jeste jednou pak jede na zacatku srpna. A pak snad do zimy klid od tehlech cest. ☹

aggamma
18. črc 2010

@nadis.h jejda holky tak vy tu zařizujete společné kočárkování,ale já jsem ještě vcelku.I když bych si ten pupek mohla dát na trakař a vyrazit s vámi 🙂 Těším se až bude miminečko na světě.Včera si s tatínkem přes moje bříško povídali a evidentně je to moc bavilo....tatínek ťukal a uzlíček se hned na oplátku ozýval parádními šťouchanci zadečkem do boku.Bylo to nádherný,na oko jsem jim oboum vynadala,že si užívají na úkor maminčina bříška.Ale není nic krásnějšího vidět svého chlapa jak je štastný,že uzlíčka cítí 🙂 Prosím co jsi to psala o tom pojištění miminka u té jedné nepřizpusobivé mámy? Ježíš já si furt všechno píšu co musím zařídit a tohle mě vubec nenapadlo.....šmarjá já budu matka ☹

mori
18. črc 2010

s tím pojištěním jsem to taky nějak nepochopila - páč mimi je pojištěné u stejné pojišťovny jako matka 😅 teda musí se zařídit Rodný list a pak už je dítko pojištěno

nadis.h
18. črc 2010

Holky pardon. Mela jsem to upresnit. Ta jezinka mela trvaly pobyt na Slovensku,ale bydli tady v Lbc. Ona ma pojisteni pro Cesko,ale nevztahuje se na dite,takze za malou musela vse platit. Celkem to vyslo za tech 5 dni na 6860 korun.
Aggi bricho na trakari. 😀 😀 my Te vezmem take do party. I bez kocarku ci trakare. 😀

tercina
18. črc 2010

@aggamma No jasně, vezmeme tě samozřejmě s sebou 🙂 . Ale uznejte holky, že by ten trakař byl velice originální 😀

Jinak s tím pojištěním je to mazec. Já dělala nějakou dobu na VZP a pojišťovala cizince. Řeknu vám, ty ceny za ošetření atd jsou mazec. Když je žena (cizinka) těhotná, musí mít speciální pojištění, jinak platí jako mourovatá. A to když není pojištěná vůbec, tak platí i porod a tak.... tak si to umítě představit. 😲

chaala
18. črc 2010

Ahoj holky 🙂 , už jsme zpátky doma z chaty...byla to pohodička,super.
Koukám, že je Mori už doma z porodky 😵 a Nadi asi taky 😵 Tak to je dobře. Jdu Vás dočíst, určitě jste psaly jak draci 😀

chaala
18. črc 2010

Mori,tak teď jsem zjistila,že jsi doma zatím sama ☹ Doufám, že budete s Gábinkou brzy spolu. Koukla jsem na fotky do albíčka, je moc krásná 😵

nadis.h
18. črc 2010

Chali ahoj doma. 🙂 nas pustili v utery. Juch juch. 🙂

terci to si umim predstavit. Ja kdyz delala v Harrachove tak se nam tam slozila babca nemecka a musela na Jip ci aro ted nevim a taky si to hradila komplet sama.

chaala
18. črc 2010

Nadi, tak už jsi doma a i s Kájuškou 😵 😵 , to je hned jiná pohodička než v porodce. Tak si to užívej. A jakou máš dětskou doktorku? Kam chodíte?

tercina
18. črc 2010

@chaala Vítej doma... já byla taky pryč. Bylo krásně, ale doma je doma 😵

nadis.h
18. črc 2010

Chali uzivam. 🙂 jsme i sami doma bez tatky tak se nemusim s nikym delit. 🙂)) mame pi Dr Hrbacovou tady z Pavlovic. Moc hodna i sestricka.

zarzuela
18. črc 2010

Ahoooojte kóči teda to zas bylo dočítáníčko. Tak jsme naštěstí očkování zvládli v pohodě, udělala se mu akorát taková boule na stehýnku a zarudlo to, ale teplotu neměl. a za 3 týdny jdeme znova na Sinflorix a pak za další týden na hexu. Dr. to kvůli reakcím nechce píchat najednou.
To setkáníčko s kočárkama by bylo super 🙂 ráda vás poznám. Není tu náhodou z vás někdo z Františkova?

tercina
18. črc 2010

@zarzuela Ahojky, já jsem z centra 🙂

tercina
18. črc 2010

@zarzuela Na Franťáku jsem pracovala 😀

nadis.h
18. črc 2010

Ja Pavlovice. Holky myslite,ze mi na pracaku vyjdou vstric a prijmou zadost na porodny? Nemam tady jeste nahlaseny trvaly pobyt a musela bych jinak do Prahy. ☹☹

nadis.h
18. črc 2010

Zarzi super,ze nebyla reakce. 🙂

chaala
18. črc 2010

@tercina jo,jo,doma je doma 🙂 ...jen to vybalování mě neba. Vždycky tahám všechno možný, hlavně pro děti 😀 A Péťa už má za sebou první tábor, to zmáknul hodně brzy.
@zarzuela my jsme na Franťáku dřív bydleli, ale už jsme několik let přestěhovaný 😒

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru