Porodnice Liberec. Máte zkušenost?

kaciska
20. pro 2007

Ahojky holčiny tak zakládám nové téma pro nás liberečandy,pište jaké máte zkusenosti s libereckou porodnici slyšela jsem na ní dost stížností... 😨 😨

tercina
3. říj 2010

Holky, kdo zítra všechno příjdete na 10 hod do Intersparu na srazík? 😵 😵

lucka28
3. říj 2010

@tercina no tlustoučkej neni ale tak akorat ne jako lucka buček snad to vyběha jen se bojim kolik bude važit na roce když na 5 měsicich ma přes 9 kilo.a srazik u mě nehrozi nedostanu se tam s 3 dětma a k tomu začinam balit brzo se stěhujem a s 3 dětma baleni je fakt vyživny 😀 😝

chaala
3. říj 2010

@tercina Péťa je pěkně okatej 🙂 ,moc hezkej broučínek 😵 😵

@aggamma Aggi, vítej doma i s Kačenkou 😵 😵 😵 Je to jasný, že hormony tě válcují, já to taky tak měla. Hlavně aby jsi byla brzy fit 😉 Teď jdu mrknout na fotečky do alba.

chaala
3. říj 2010

@lucka28 Luci, ale podle fotek vypadá Lucinka jako dost akční 🙂 ,žádný peciválek...tak to brzy vyběhá.

lucka28
3. říj 2010

@chaala je hodně akčni až se divim když je tak tlusta ale nebavi ji jen tak ležet

chaala
3. říj 2010

@tercina Terci, my se chystáme 😉
@lucka28 Právě Luci, že bych se toho vůbec nebála...Lucinka je opravdu hodně pohyblivá.

aggamma
3. říj 2010

@tercina moc díky za podporu beruš.....s tím kojením to snad zvládnem.A když ne tak ještě pořád můžu odsávat,protože mlíčko je.Kloboučky už mám,ale i když mám ten největší model tak do toho ten čudlík prostě nějak neumím narvat...tak nevím k čemu mi to bude...asi k prdu...Kačka se vzteká i tak než si vubec najde jí vyhovující místo jak sát....a ted bych jí tam měla strkat silikon? No tak to už si vubec nedokážu představit.Snažím se jí tam ten dvorec nacpat co nejvíc....ale ona si vždycky za chvíli stejně přežvejkne a je na kraji bradavky a já šílím bolestí.Tak nevím co dělám špatně.Navíc mi vubec nejde kojit v sedě...to se vzteká ještě víc...jde nám to jakž takž vleže.Tak si říkám,kde si jednou ve městě budu lehat 😀 Depka na mě vždycky padá navečer...doufám že se to trochu upraví protože tohle je fakt náročné na psychiku....mužíček pomáhá seč může ale hlavu mi bohužel napravit neumí.Snad to bude lepší.Všeho se strašně bojím,když malá začne plakat a já nevím proč...když dlouho spí tak si zas říkám jestli jsme nezanedbali tu žloutenku co ještě má.....když nespí a brečí tak si říkám,že mě opravdu chce zabít skrz ta bolavá prsa...no tedy holky moje je to mazec a mě nezbývá než věřit že mi přestane hrabat a já začnu fungovat aspon trochu normálně.Fotky už jsou snad všechny v albu...

jasekd
3. říj 2010

@aggamma Neboj, vsechny jsme to mely uplne stejne, ja problemy s kojenim, Martinkovi navic naplno zloutenka vypukla az doma, takze nejedl, spis spal, prisat se teda umel, ale hned odpadnul, navic k nam prisli znami (privezli mi neco, co chybelo pro maleho) a ti me hrozne vystresovali, ze malej nevypada dobre, ze bysme meli valit do nemocnice, coz mi prislo prehnane, ale vynervovali me radne, ale zmakli jsme to sami, navic manzela zrovna nepustili z prace, takze ja jsem s nim byla jen o vikendu, pak musel do prace, chodil pozde, ja na nej cekala jak na smilovani, babicky pracujici, takze ja na to byla spis sama. Taky mi hrabalo a ja navic mela blbej opcit, ze jako doktor bych si snad mela vedet rady, no a nevedela samozrejme 😀 Nejsem pediatr, takze jsem byla mimo. Vim, ze tyhle rady tve starosti nezmensi, spis aby sis nedelala hlavu z toho, ze bulis a bojis se, abys nemela pocit, ze to musis vsechno hned zvladnout a tak. Podobne jako ses bala pred porodem, jak to zvladnes, a nebylo to lehky, dlouhy jste to meli, no a zvladla jsi to 😉 A ty prsa bolely asi kazdyho, mne nejdriv ne, v porodnici OK, zato spolubydlici skucela, a na me to prislo doma, to jsem na zacatku kojeni brecela bolesti. Bud rada, ze mas dost mlika a tohle brzo odezni, naucite se to a ty bradavky si zvyknou a pak o tom nebudes ani vedet.

chaala
3. říj 2010

@aggamma Aggi,neboj, všechno zvládneš, uvidíš 🙂 Já jsem u Lukyho taky kojila ze začátku jen vleže, hrozně mi to vyhovovalo, až později jsme to zvládli i v sedě. U Vandi nám zase leh vůbec nešel. Tak zkoušejte v pohodě vleže. Zkoušej ji tam pořád strkat celou tu bradavku, ono se to poddá...i když tě to hrozně bolí. Maž si je bepanthenem nebo i genciálkou(fialová vodička). Tu mi dali teď v porodce, protože jedna mě strašně bolela. A zavolání té laktační poradkyni je dobrý nápad. Já jsem měla číslo na zdrav. průkazu Vanynky. A když se ti bude zdát,že má opravdu hlad,tak odstříkej a dej ji lahvičku. Hlavní je, aby jsi byla v klidu ty, pak bude i Kačka 😉

tercina
3. říj 2010

@aggamma Aggi, zkoušela jsi fotbalovou polohu na kojení? Předpokládám, že máš větší prsa...tato poloha je prý na to vhodná 🙂 Ukazovali ti to v porodce? Zkus tý poradkyni opravdu zavolat, jsou to příjemný ženský a ona hned bude vědět, proč vám to s Kačískem nejde. Myslím, že by sis tím ušetřila spoustu nervíků.
Jinak Kačenka ti bude teď hodně spát, vlastně skoro pořád. Mě se Peťka, když byl takhle malinký, vzbudil, dala jsem mu najíst, chvilinku koukal a zase spinkal. Brečel málo, takže když se rozbrečel, mysleli jsme s manželem, že mu něco je. 😨 Ale naučíš se rozpoznat, co zrovna potřebuje. Jste ještě málo sžité, neboj, vše příjde automaticky 🙂
A když budeme vědět, rádi ti tady všichni určitě poradíme 🙂
Ono až Kačenka vypiluje, jak bradavku chytit, budeš zkoušet různý styly kojení. Já doma kojila v noci vleže, ve dne doma fotbalová pozice a klasiku, venku pak klasiku.
Podívej se sem http://www.kojeni.net/technika.php - hodně jsem si tady četla

zarzuela
3. říj 2010

@tercina Ahojte, tak když nebude pršet a noc bude v celku dobrá určitě máme v plánu přifrčet. kdyžtak máme číslo a spojíme se ju.

Aggi skvělé, že jste doma už konečně máš svoje štěstíčko u sebe a jste kompletní rodinka. Všechny trápeníčka co se ti teď honí v hlavě brzy zmizí to je to praštěný šestinedělí 😖 co já se nabrečela 😀 A kojeníčko taky určitě brzy zvládnete, vem si jakou malinkou mají ty miminka pusinku, taky jsem ze začátku hlodala tričko bolestí, ale brzy se vše upraví věř tomu.

Jasked ty jsi fakt doktor ju? no vida kdo tu všechno je mezi námi 😉

hahyla
3. říj 2010

@tercina Krásný fotky ,moc mu to sluší a je podobný spíš na maminku 😉 , co?

nadis.h
3. říj 2010

Ahoj holky,
ja bohuzel nedorazim. ☹ skolila me chripka a je mi pekne zle.☹

Aggi vitej doma. 🙂 ja brecela taky. Porad! Jen jsem se na Kaju podivala a uz jela.😀 zadne starosti si nedelej. Jsi skvela maminka a vse za par dni vychytas. Take jsem se bala a ted si prijdu jako by byl Kaja xte moje dite.🙂

tercina
4. říj 2010

Ahoj holky, zeptám se - už vám přišla doplacená mateřská?

tercina
4. říj 2010

Ahoj holky, tak dnešní srazík nám nevyšel. S Chaalou jsme se domluvily, že to necháme na příště.

scai
4. říj 2010

@aggamma moc moc gratuluji ke Kačence! Hormony budou ještě cloumat, ale bude to pořád lepší! Užívej si to, protože to pidi miminko tak horzně rychle vyroste, že to ani nepostřehneš 😒

Na srazík nepříjdu, protože my máme pak to plavčo a to by na nás bylo asi moc. Kdybste šly někdy jiný den než v pondělí 😀
@aggamma zkus zavolat té laktační poradnkyni, jak ti radila Terci, fakt! Ona ti určitě poradí, pomůže
V porodnici ti s tím nepomohli?

scai
4. říj 2010

@tercina myslím, že ještě nepřišla, ale mrknu se

zarzuela
4. říj 2010

@tercina taky si myslím, že mi zatím nic nepřišlo, snad už to brzy dojde. Holky co berete když na vás něco leze? Mě paní v lékárně řekla, že můžu paralen jen 1 den a pak už nic když kojim, tak by mě zajímalo co si vlastně můžu vzít aby to nemělo vliv na prcka. Nějak začínám chraplat

tercina
4. říj 2010

@zarzuela No já když se mi rozbíhal ten zánět v prsu, tak mi paní doktorka řekla, že mám brát paralen po 4 hodinách. Ale jak dlouho, to už nevím. Zkusila bych zavolat buď k dětský doktorce, na gyndu nebo do ambulance do porodky. Vůbec do teď nevím, kam mám chodit s prsama ... no vlastně teď už nikam chodit nemusím, protože jsem asi úplně dokojila. Najednou nemám už žádný mlíčko ☹ ☹

zarzuela
4. říj 2010

@tercina no tak to bych taky nevěděla kam s prsama, taky jsem to řešila když se mi udělaly boule, naštěstí se povedlo rozmasírovat. No a dneska ráno jsem měla prso jak kámen aua. Domča se sice v noci často budil, ale prso jsem mu nedala a pak jsem ráno trpěla, naštěstí to vše vypil, takže v noci to buzení hladíkem opravdu není protože jsem ho krmila ve 21:00 a pak ve 2:00 a pak až v 7:00 ráno takže vydrží v poho, akorát se mi v noci a si tak 5x budil šíleným pláčem kvůli prdíkům (maminka si včera dopřála horký štrůdl a to asi bylo ouvej pro broučka)

Jakto, že mlíčko není? třeba se to ještě rozjede, neházej flintu do žita, Pij čajíky. A kojíš v noci? Na tom kojení net jsem četla, že když se přikládá často hlavně v noci tak je největší tvorba toho prolaktinu a mlíčko se líp dělá.

S tím paralenem jsem se právě ptala i dětský a ta řekla taky max dva dny. i obvoďačka a v lékárně jen 1 den. Tak jsem z toho tak trochu vedle. Minule jsem si brala jen půlku - takže za celý den 2tablety a takhle po 3 dny. tak to by asi nemělo vadit ne?

zarzuela
4. říj 2010

@aggamma jůůů teď se kochám fotečkama, Kačenka je fakt krásná beruška a v tom beruškovým povlečení nádhera 😀 moooooc se vám povedla. Gratuluju maminko 😀

nadis.h
4. říj 2010

Ahojky,
holky na me Paralen nepusobi tak jsem si koupila Oscilo... Neumim ten nazev napsat cely. 😀 mamka to bere kdyz je nastydla a pomuze ji to,tak jsem to zkusila. Jsou to homeopatika a smeji to i kojenci.

nadis.h
4. říj 2010

A s prsama bych se asi poradila s detskou dr. Jiny dr me nenapada nejaky prsar. 😀

zarzuela
4. říj 2010

@nadis.h jojo nojo vlastně na ten oscilo jsem uplně zapoměla sakra, hlavně že od nich mám knížečku co můžou těhule a kojičky. mám od nic crozalia na rýmu a super zabírá i na alergickou. Jůů Nadis zachránkyně dík za připomenutí 🙂

nadis.h
4. říj 2010

Zarzi no vidíš jakou cennou radu jsem podala. 😅 Ale já teda nemám pocit že by mi pomohl. Bolí mě každý sval v těle. 🤐

scai
4. říj 2010

@zarzuela s tím paralenem a jedním dnem nechápu, kde na to přišla. Paralen si můžeš vzít i víc dnů, ale brala bych to jen při teplotě nebo třeba kdyby tě hodně bolela hlava. Můžeš i ibuprofen.

scai
4. říj 2010

@tercina já jsem taky bohužel dokojila 😒 je mi to moc líto, ale ona mi už prso odmítala a prostě se sama odstavila.

nadis.h
4. říj 2010

Holky já si to neumím představit jaký to bude až nebudu mc kojit. Udělal si z toho Kája docela závislost. 😨

scai
4. říj 2010

@zarzuelatak čtu dál, že doktorka řekla 2 dny. Tak jsem na to ještě koukala a oni asi pro jistotu doporučuí prostě jen krátkodobé používání. Ale teda já se přiznám, že kdybych měla teplotu, brala bych to klidně i dýl než 2 dny.

scai
4. říj 2010

@nadis.h tak ty zatím kojíš, to je fajn a určitěš ještě dlouho budeš, tak na to nemysli 🙂
Baru na tom byla taky závislá, prso měla ráda, ale pak po třetím měsíci přišel zlom, přestalo jí to stačit...takže jsem pak začala přidávat nutrilon a to byl začátek konce ☹ Asi jí víc chutná, nebo se to líp pije, každopádně pak chtěla prso čím dál mín a měsíc už nekojím vůbec 😠

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru