Porodnice Liberec. Máte zkušenost?

kaciska
20. pro 2007

Ahojky holčiny tak zakládám nové téma pro nás liberečandy,pište jaké máte zkusenosti s libereckou porodnici slyšela jsem na ní dost stížností... 😨 😨

nadis.h
6. říj 2010

Prima. Děkuju Teri. 🙂

chaala
6. říj 2010

Nadi,tak jak jste dopadli v poradně? Jak Kájík roste? 🙂
Já jsem z očkování taky vždycky špatná, že u toho tolik pláčou 😒 ...teď máme ještě chvilku pokoj. Poslední bylo na půl roce a další bude na roce.

nadis.h
6. říj 2010

Holky tak jsme doma. Řeknu Vám že to byl zatím nejhorší zážitek. 😢 Kájík tak hrozně plakal. 😢 Málem jsem se rozbrečela mamce pak do telefonu jak jsem z toho špatná. 😢 Dostal Hexu a do druhé nožky jsem mu připlatila Prevenar. Ta první asi byla Hexa a ta v poho to jen kníknul ale dobrý, ale u té druhé začal neskutečným způsobem plakat a tolik slz co měl. A pláče pořád. Chvilku dobrý a za chvilku zase začne. 😢

Jinak vážíme 7,20 a měříme 61 cm. 🙂

jasekd
6. říj 2010

Ahoj, nakukuju, jestli Agi nepise, jak valcej s malou 😉
@nadis.h Tak hlavne aby nemel komplikace a neboj, vsechny deti tam rvou a nektery pak i doma 😉 U Martinka byla nejhorsi ta prvni davka a ty dve dalsi uz byly mnohem lepsi, rev, za chvili klid, a doma poprve teplota, ze jsem na noc dala pul paralen. cipku, podruhy jen mensi teplota, nedala jsem nic, a potreti pohoda 🙂
Ja jsem asi nejaka drsna matka, mne tohle fakt nevadi, je to pro jejich dobro, navic tyhle prckove to hned zapomenou,bude hur, az budou vetsi. I proto bych chtela pripadnou operaci co nejdriv, at se z toho otrepe bez nejakeho traumatu.
Jinak ty deti tady mate dobre zivene 😀 Martin ma na pul roce 70 cm a 7,4 kg.

nadis.h
6. říj 2010

Jasi no jasný já bych taky nebyla proti jen proto že je to bolí. Je to pro jejich dobro, ale ten pláč mě zničil. Kája brečí jen opravdu vyjímečně když má hlad a nebo je ospalý tak mě to hrozně dostalo vidět ty slzičky. 😒 Ale už spinká kocourek můj. 🙂

jasekd
6. říj 2010

@nadis.h To je "nevyhoda" nebrecicich deti, taky jedno mame 😀 Tohle mi neva, protoze vim, z ceho to ma, a ze ma duvod, ona i.m. injekce neni prijemna ani pro dospelyho 😝 Ja jsem zas trochu nesva, kdyz rve doma a bez zvlastniho duvodu, vsechno vyzkouseno a rve. Tohle je tak jednou za mesic a proto nejsem zvykla, hned zacnu resit, ze ledvina a bla bla... No ale dlouho mu to nevydrzi, nastesti neznam prorvane noci apod.

nadis.h
6. říj 2010

Jasi já to právě taky neznám. Ještě ani jednou nebrečel jen tak. No ale už to je za náma. A za měsíc asi využiju nabídku Karla velkého že s ním na očko bude jezdit on. 😔

zarzuela
6. říj 2010

@nadis.h tak vidíš už máte očko za sebou, Domča při Hexe jen pípne, ale jak mu píchne Sinflorix tak asi nějak víc štípe nebo co tak ječí mooc, ale očkování mi u něj nevadí. Horší pro mě bylo když měl od narození ucpaný slzný kanálek a museli jsme s ním na propláchnutí - to jsem tam brečela taky protože to bylo hrozné vidět jak mu něco šoupe do očička. Teda ale zírám na váhu to je teda pořádnej kus chlapa fíha.

tercina
6. říj 2010

@nadis.h Ahojky Nadi, teda to je kus chlapíka 😀 Ty sis připlatila Prevenar? Kolik si za to dala?

nadis.h
6. říj 2010

Holky a kolik vážili vaši ve 3 měsících? 😅

Teri doplácela jsem 300,-

zarzuela
6. říj 2010

Teri je tohle ta autosedačka co jsi myslela? http://superbaby.mimishop.cz/detail.php?zbozi=6...

chaala
6. říj 2010

Nadi, tak snad se z toho Kája vyspí a bude líp. Vanďa měla na 3měsících 5,75kg a 59,5cm 🙂 Dneska jsme byli na kontrole-10měsíců a máme jen o 1,3kg víc než Kája 😀 ...za chvilku nás předhoníte.

nadis.h
6. říj 2010

Ty jo holky to bude teda buřtík. 😲 Četla jsem že standartně by mělo mít dítě v půl roce dvojnásobek porodní váhy. No tak to my máme bez 2 kil už trojnásobek teď. 😀

chaala
6. říj 2010

Nadi, na standardy se vykašly,hlavně,že je mu dobře a je spokojený 🙂

nadis.h
6. říj 2010

No šak jo. Lepší než aby to bylo naopak. 😉

nadis.h
6. říj 2010

Holky a chci se zeptat. Dostali jsme recept na Vigantol. Měli jsme ho brát už od narození,ale zapomělo se na recept a já to nevěděla že ho máme mít. Ale někde jsem slyšela že je někde zakázaný. V Německu nebo Slovensku ted nevím... Máte ho také?

jasekd
6. říj 2010

@zarzuela Kanalky jsme taky zazili, ja jsem obdivovala, jak to maj zmakli, krasne se strefili, v pohode udelali, a malej jecel jak tur, ale ono to prej nejak neboli, oni rvou furt, a hlavne byl vzteklej, jak ho znehybnili. My uz mame takovejch lekarskejch zakroku za sebou a dalsi pred sebou, ze jsem zocelena nejen ja, ale i dite 😉 Doktory ma na haku.
@nadis.h on je tam nejakej problem v tom kapatku, uvolnuje se pri kontaktu kapatka a tekutiny nejaka latka, ale v naprosto minimalnim mnozstvi. Ja mu ho davam, ale davam bacha, aby se ta tekutina nedostala do kapatka. Jinak Kaja je kojenej, ne? Tak mu proste chutna 🙂 A na ockovani chod, zvyknes si, co kdyby byl pak treba nemocnej, takhle se otrkate oba 😉

jasekd
6. říj 2010

Zmakly, proboha, dneska jsem sama hrubice...

nadis.h
6. říj 2010

Jasi já Tě obdivuju. Já jsem hrozná v tomhle. Nevím jak bych zvládla větší zákrok. 😒
Já se neotrkám nikdy. 😀 Já jsem hysterická i u sebe třeba při odběru krve. 😀

jasekd
6. říj 2010

@nadis.h Proste zvladas to, co zrovna musis 😉 Ty furt rikas, jak jsi hystericka, ale pak jsi tu psala, ze jsi porod zvladla dobre atd, takze nebude tak zle. Ja treba obdivuju lidi, co zvladaj postizeny dite, taky rikam, ze bych to nedala, ale kdyz pak nemas na vyber 😖 Takze trenuj a bude to dobry. ja se tak nebojim tech zakroku u Dr, tam je pod kontrolou (teda jestli dojde na tu operaci, budu samo v pr... taky), ale spis toho, az nejak onemocni a nebudu vedet, co s nim a tak. Malej jeste nemel ani rymu, musim zaklepat 🙂

zarzuela
6. říj 2010

@nadis.h Domča měl na 3 měsících 6780g a 63,5cm takže ve váze vedete je vidět že maminka dobře kojí 🙂 asi máš místo mlíčka smetanu 😀
Vigantol máme taky od narození, a s tím kapátkem je jediný problém jak píše Jaseki, jestli teda ještě máš s tím gumovým kapátkem. Oni měli být nějak teď staženy a nahrazeny tím klasickým jako je třeba u kapek na kašel. V samotným Vigantolu problém není, a je prý hodně důležitý pro kostru. Naše Dr. mi říkala, že kdybych to chtěla nahrazovat třeba nějakýma multivitamínama pro mimina tak tam není to potřebný množství toho D vitaminu. Takže se ho neboj dávat akorát nenatahuj plnou trubičku. .

@jasekd U koho jsi byla na tom očičku s Martínkem? Já byla u Vojtěchové v JBC a můžu říct super měla za chvilku hotovo a mooooc příjemná.

nadis.h
6. říj 2010

Jasi s cim jdete na operaci?☹ male deti by nemocne byt nemeli!☹ a porod jsem mohla mit jeste vic v pohode kdybych nebyla jaka jsem. :-P ale priste uz aspon vim co nedelat at si to uplne zbytecne nekomplikuju.

Zarzi jeste nevim jaky to bude. Ja proto nesla. Makala jsem domu s tim brekankem.

Ted u me haca a je takovy smutny.☹

jasekd
6. říj 2010

@zarzuela Ty jsem fakt medicinskej jabloneckej turista 😀 Ja byla u ni taky, chodim tam i ja. No zvladly to se sestrou bravurne, ze? Ja taky delam takovou jemnejsi praci, ale tohle je mazec, taky maj na to ty lupovy brejle. Martinovi to museli nejdriv prorazit, mel tam nejakou prekazku a pak az proplachnout a od ty doby pokoj. Predtim mu to i po ATB furt hnisalo 😝

@nadis.h Je unavenej, to byl Martin taky, zitra uz bude jako jindy. Hele, ja u porodu taky nebyla uplne klidna a myslim, ze zadna z nas, komu se to trochu tahlo, uz jsme to resily se Zarzu. Ja navic mela blok, ze jako Dr bych nemela vubec vyvadet 😀 Taky mi nekdo psal, ze pokud se hodne stresujes nebo hystercis, ze se krome adrenalinu vyplavuje i noradrenalin a ten je blbej, napriklad snizuje ozvy decka, no a Martinovi na konci padaly, tak to bylo trochu hekticky ten konec a to vis, ze me pak napadlo, jestli jsem to nahodou nezvorala ja 😝 Nikdo nemluvil o omotanem pupecniku apod, tak me taky napadlo, ze je to moje chyba, jenze kazdej porod je jinej a co nekdo prodejcha, jinymu nejde. Ja mela velky bolesti mimo kontra (nekdy i vetsi nez kontra, krizaky a strasne bylo prdnuti vody) a nekdo to nema a ma neco jineho, rikam si, ze priste zkusim byt v klidu vic, ale co jsem pak slysela odvedle... pani rvala daleko vic 😉 Proste se ti nezabejvam a uvidime priste. Proc mas pocit, ze sis to zkomplikovala? Martin ma vadu ledviny a ted jsme ve fazi cekani na rozhodnuti, v listopadu bude v JBC nemocnici docent z Prahy a ten nam rekne. Zatim bere antibiotika, aby byl krytej, ma za sebou urcita vysetreni a dal uvidime... je to blby, ale jsou tu holky s daleko nemocnejsima detma 😖 Po ockovani taky vzdycky mazu hned domu, nemelo by se s nima nikde courat, je to pro ne prece jen zatez...

chaala
6. říj 2010

Nadi, my taky máme vigantol od narození...kapka každý den. A jak už psaly holky, problémem je kapátko. Nadi, a má Kája teplotu? My jsme k večeru po prvním očko měly, tak jsem dala raději panadol, aby byla noc v pohodě.

Jasekd, máš můj obdiv...všechny ty návštěvy doktorů, které musíte s Martínkem absolvovat a co vás ještě vůbec čeká. Je to nápor na nervy. Obdivuje tě.

jasekd
6. říj 2010

@chaala Nemas proc... Je to nic proti tomu, cos zazila ty 😖 Vsak uz jsme si psaly 😉 Martin je zlatej, vsechno zvlada, a hlavne je to vada resitelna, bud se zlepsi nebo odoperuje, ale ma sanci bejt uplne zdravej. Kdyz jsem cetla jine diskuse, nakonec dekuju, ze ma jen tohle...

zarzuela
6. říj 2010

@jasekd jojo to jsem turista 🙂
a co ty vlastně děláš za doktořinu ?
Teda takhle malej prďolka a už má problémy s ledivnkou ☹ tak hlavně aby bylo vše brzy v pořádku. Tohle by fakt dětičky nikdy neměli mít a vůbec žádný nemoce, broučkové malý se s tím sami ani neumí poprat.

Domčovi to očíčko taky musela prorazit měl tam taky velký špuntík 😒 ještě že tam byl se mnou manža a uklidnil mě.

@nadis.h DOmča po očkování je taky takový mimo, hlavně je víc spinkací než jindy, ale druhý den jako by mu nic nebylo.
Holky taky se vašim mimískům dělají po očku takový velký boule na stehýnkách? minule to měl Domča měsíc a Dr. mu musela další očko píchnout do zadečku. Myslím si, že by to mělo mizet rychleji ne?

zarzuela
6. říj 2010

@chaala prosím tě, od kdy ti Vaďa začala lézt? Já mám pocit, že Domča se hodlá pořád jen kutálet, pokud se potřebuje někam přemístit zaválí si sudy a je tam, ale že by se plazil to néé. Dřív mu plazení šlo, ale jak příšel na válení je s plazením konec. 😒

jasekd
6. říj 2010

@zarzuela Hm, boule teda nemel, akorat poprvy ho ty nohy asi dost bolely, brecel pri doteku, neohybal je, a mel tu teplotu, ale dala jsem pul cipku a druhej den vysmato. Ty dalsi davky uz ho nozky ani nebolely. Asi je Domca nejakej citlivejsi, kazdej reaguje jinak, jak rikam, ta i.m.injekce je neprijemna i pro dospele. Napada me, ze to vic boli, kdyz to aplikujes rychle, aspon u nas to plati (jsem zubni), ja injekci v puse pichnu a pak aplikuju hodne pomalu, prave kvuli podrazdeni, ale u decka je zas lepsi mit to hned hotovy a Martinkovi to tam taky vrazej dost rychle a pohoda... Spuntik mel malej taky, poprvy ten vyplach vystriknul vsude kolem. Se mnou tam byl muj tata, protoze se tam s kocarem nedostanes a ja jsem svatecni ridic, tak jsem si objednala odvoz 😉 A to parkovani je tady v JBC tak blby, tahli jsme sedacku buhvi odkud. Tata mel odpoledni ordinaci, tak to slo. S Vojtechovou se znaj, tak me pani Dr trochu odstavila a komunikovala s tatou, asi se bala, ze se tam slozim nebo co 😀 Fakt jsem cumela, jak je to rychly. No maj s tim zkusenosti, je to dost casty.

jasekd
6. říj 2010

@zarzuela Kliiiid, to je sikovnej, kdyz vali sudy, to Martin se jen otoci ze zad na bricho a jen na jednu stranu a zpatky taky ne..

nadis.h
6. říj 2010

Jasi zubare jsem shanela 2x. Pred letem a vsichni ze maji stop a at zkusim volat v zari a zase nic.☹
no a porod... Ono to bylo jedno s druhym. PA neprijemna,me vadilo tlacit s nohama ve vzduchu,nemohla jsem se na to soustredit zda tlacit nebo si drzet nohy (nemela jsem tam ty opery ) flakla jsem PA kdyz mi chtela zatlacit na bricho...ale pak prijel Karel a diky nemu jsem se zklidnila abych pred nim nejancila a tak pak uz jen 1 zatlacila a Kaja byl venku.

Teplotu zatim nema a na stehynkach taky nic zatim. Snad bude ok. TBC mel taky dobry. To jednou prasklo a uz tam ma jen mini tecku.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru