Porodnice Liberec. Máte zkušenost?

kaciska
20. pro 2007

Ahojky holčiny tak zakládám nové téma pro nás liberečandy,pište jaké máte zkusenosti s libereckou porodnici slyšela jsem na ní dost stížností... 😨 😨

scai
12. říj 2010

@oli26 😀

zarzuela
12. říj 2010

@chaala já když bydlela v Pavlovicích tak to bylo super, do bazénu 15minut a bylo tam i v bývalé teslácké školce to studio Beruška s vanama na plavání - ale to už tam je asi zrušené?.
Musím se k něčemu dokopat a někam vyrazit. Manželova mamka mi říká pořád o plavání miminek v bazénu v těch výřivkách...

nadis.h
12. říj 2010

Zarzi to v nejakem tom R studiu to plavco? Na to jsem se zrovna dnes koukala.

zarzuela
12. říj 2010

@nadis.h já teda nevím kde je R studio. To co myslím já je kousek od Hokejky. Ale jestli myslíš to plavčo v bazénu, tak to je normálně v těch dvou výřivkách co jsou v hlavním bazénu, tam prý vždy ráno daj čístou vodu a v tý jedný vaně jsou tak 3 mimi s mamkama.

tercina
12. říj 2010

@nadis.h
@zarzuela V bazénu je plavání miminek v tom R-clubu. Já na to taky koukala, je to pěkně drahý a navíc tam jsou vždycky 2 maminky a 2 miminka. Na to, že to stojí myslím 320 Kč kurz a to tam má lektorka 2 maminky s mimčama, tak to je fakt dost peněz a je to jen cca 20 minut. V Berušce to je za 270 Kč(s permicí za 250 Kč) a máte lektorku jen pro sebe a svoje miminko. A navíc se o mimčo lektorka hodně zajímá, pozoruje pokroky a nakonec plavání ještě udělá miminkovskou masáž.
Od půlky listopadu už s Peťulkou zamáváme vaničce a půjdeme na kurz do Babylonu (taky s Beruškou). Budu muset koupit plavky - asi jednodílný 😀 😀 😀

tercina
12. říj 2010

A v těch vířivkách v bazénu je myslím plavání větších dětí 🙂

chaala
12. říj 2010

@zarzuela Zarzi,ta Beruška už je právě přesunutá. Škoda, takhle bych to tam měla asi 5minut 😀 . Teď má sídlo kousek od soudu, tak jezdím na to cvíčo tam. Na plavčo chodím do bazénu do těch výřivek. Toho plavání je na výběr hodně-Babylon, Dobiášovka, Zlatý lev, pro malé ta Beruška.
Nadi v tom R-klubu měli dřív plavčo pro mimísky od3-6měsíců, ale myslím,že už ho nedělají a dělají jen od těch 6měsíců.

zarzuela
12. říj 2010

@tercina jo ták mě to vždy popisovala že to je v těch hlavních výřivkách - no to je jedno. ale to je teda pěkně drahý. a v tom babylonu je to jak Teri? to mám líp při cestě - sednu na bus a 4 zastávky a jsem tam 🙂 😀 to stojí taky těch 250,-?

chaala
12. říj 2010

@zarzuela já chodím do bazénu,že to mám nejblíž pěšky. Začaly jsme na 5,5měsících a Vanďa se naučila pěkně potápět. Hlavně jí to ale baví ve vodě 🙂 Kdybych měla auto,tak asi volím Berušku,ale Babylon je z ruky.

zarzuela
12. říj 2010

@tercina a do toho Babylonu bych mohla chodit i když jsme neměli ze začátku vaničky?

@chaala kolik tedy platíš v tom bazénu?

chaala
12. říj 2010

@zarzuela Zarzu, do toho Babylonu berou i bez předchozího plavání ve vaničkách. Nám to moje dětská doktorka nechtěla povolit ve 3měsících,až skoro v těch šesti měsících.
Já v bazéně platím za 10lekcí 2400Kč a jsme v té vířivce 4maminky a instruktorka.

tercina
12. říj 2010

@zarzuela Já ještě nevím, kolik budu platit v tom Babylonu, ale ve čtvrtek jdu na cvíčo, tak se ti zeptám, jo? A zeptám se, jestli tam můžeš chodit i když jsi nechodila do vaničky, ale myslím, že určitě jo 😀

chaala
12. říj 2010

Jo a myslím,že Scai psala,že chodí do toho Zlatého lva plavat...tak by nám mohla napsat, jak to chodí tam 🙂

chaala
12. říj 2010

V Babylonu se platí 2600Kč za 10lekcí, teď jsem koukala na jejich stránky.

scai
13. říj 2010

Ve zlatým lvu to stojí 2500 a 10 lekcí. jsme tam ve vířivce dvě a instruktorka. Vcelku dobrý, jen mi příjde, že vtom instruktorkja nemá systém a nedělá to úplně dobře 😒 Drhé plavání řekla, že my kelímkem ještě polívat nebudeme, ale jen rukou (holčička o měsíc starší eklímkem), ale přitom baruš to snášela líp. No nic. Nevadí, ale příště šla najednou nromálně hlavou pod vodu! jako fakt nechápu. A pak dvakrát po tom už zase ne a zase o krok zpátky a polívání kelímkem. Takže dle mě to není na moc vysoký odborný úrovni. Taky se v šatně střídáme většinou čtyři (ty co skončily a teprve půjdou) a přebalováky tam jsou na zemi jen dva ☹ první dvě hodiny byly 4. Nevím kam je odnesli ☹
Sama nevím zda příště nebudeme chodit jinam. na bazéně to prý je před každým plavčem nová voda, je to pravda?
jak je to v babylonu, jak to tam mění tu vodu?
Tady prý jednou týdně a to mi taky příjde takový blbý, když tam malá pije vodu a přetím tam byli hotelová hosti ☹

chaala
13. říj 2010

@scai Díky za info 😉 V bazéně mění vodu ve vířivkách každé ráno. Instruktorky tam jsou velice dobré, ten postup mají zmáknutý. Jen ty šatny jsou menší 😒 , to je asi největší problém. Je tam malá herna, tak se dá chvilku zrelaxovat a nakrmit, než se jde ven.
Scai, s tím postupem v polévání a potápění u vás je to opravdu zvláštní. A myslela jsem, že se ta vodu musí každý den měnit pro mimísky...týden mi přijde dlouhý.

tercina
13. říj 2010

Ahojky, v Babylonu, co jsem si zatím zapamatovala, mění vodu v té velké vířivce pokaždé před plaváním ráno. První jdou nejmenší dětičky, pak větší a větší. Takže pohoda. Paní lektorka je výborná (teda známe zatím z vaničky, ale určitě bude stejně dobrá i v Babylonu 😉 ) A jelikož je to už pro děti od 6 měsíců, ve vířivce je více maminek s dětma (myslím cca až 8) aby si děti zvykaly na společnost jiných dětí a tak 😉 Fotky jsou na netu.

scai
13. říj 2010

Aha, takže tam i tam mění vodu pokaždé ☹ No nic, příště asi budu chodit jinam.
Já se právě na tu vodu ty ženský co vakstní to plavání ve lvu ptala, jak často se mění a říkala jsem jí, že jsem slyšela že na bazéně pokaždé před pláváním. A ona mi říkala, že to je blbost, že to tak často tam nemění (na bazéně). Ale asi kecala, aby mě nalákala k nim

@chaala takjže v šatně se nevlezete? A kočárky tam jsou někde zamknuté,nebo jak to tam je?

chaala
13. říj 2010

@scai Na kočárky je tam uzamykatelná místnost, to je v pohodě. Ale v šatně je to někdy jen taktak, když jdou z vody maminky(nejvíc 8. Plave se ve dvou vířivkách po 4.) a do toho přicházejí maminky na nové plavčo. Ale dá se to porovnat,někdo se zdrží dole déle a někdo je zase rychlík.

@tercina Beruška mi přijde celokvě fajn, tak i plavčo v Babylonu bude 🙂 jen pro nás to je dál,tak jsme v bazéně.

tercina
13. říj 2010

@chaala Já že jsem pojízdná, tak mi je jedno, kam chodíme. Ale kdybych auto neměla, určitě bych chodila taky co nejblíž 😵

zarzuela
13. říj 2010

teda je to docela kotel peněz že? ale co bychom pro ty naše špunty neudělali. Vzhledem ke vzdálenosti od domova budu asi volit ten Babylon. a jestli tam mění vodu každý den tak je to super.
Ty plínky na plavání musí být všude že jo? - mám od Huggies jiné asi nejsou ne?
Mě jen jde tak trochu proti srsti teď v té zimě po koupání jet ven :o( bude nás asi muset manža odvážet

tercina
13. říj 2010

@zarzuela Peněz je to hodně, ale přesně tak, co bysme pro mimísky neudělali 😀 Ty plínky musí být myslím všude, ale nevím 100%. Větší děti můžou mít takový ty plavečky pro miminka (maj asi 3 vrstvy). Já mám nějaký plínky do vody s Tygrem, Nemem a ještě nějakým zvířátkem. Tuším že Huggies 😉 Malý spí - tak tam nechci chodit se dívat 😀
V tý zimě je to blbý, no. Kamarádky to dělaly tak, že tam ještě pak hodku zůstaly třeba na kafčo.

zarzuela
13. říj 2010

@tercina budu to muset nějak vymyslet snad manža pomůže.Koukám že chtěj nějaké potvrzení od lékaře, tak snad nám to Dr. dá.
Já bych tedy asi chodila s tebou - tys říkala od poloviny listopadu vid?

scai
13. říj 2010

@zarzuela já mám plínky babylove z DMka. Byly o dost levnější a jsou úplně v pohodě. Stály asi 80 korun a je jich tam 10.

tercina
13. říj 2010

@zarzuela Nebo kdybysme třeba chodily spolu, mohla bych tě brát i sebou autem - auto máme velký, vešly bysme se 😉

zarzuela
13. říj 2010

@scai jé to jsem nevěděla že babylovky maj taky plavací - tak to je super to budu kupovat ty. Já mám zbytek Huggiesek co jsem podědila po synovcovi a neřeřinkách, ale teď koukám, že jedny jsou až od 11kg. tak vyrazim do DM.

@tercina No kdyby ti to nevadilo tak by to bylo uplně super 🙂 samo bych přihodila na béňo 😉

tercina
13. říj 2010

@zarzuela V pondělí jdeme plavat, tak se zeptám paní lektorky, jak to je, jo? A dám ti vědět.

zarzuela
13. říj 2010

@tercina ok tak fajn. Hlavně aby byl Domča pak už zdravý a mohli jsme vyrazit 🙂

tercina
13. říj 2010

@zarzuela Já si taky říkám, hlavně ať jsou mimi zdraví, ať můžeme chodit. Vím od kámošek, že pak nemocí hodně zameškaly. Ale hodiny se můžou nahrazovat 🙂

milovani
13. říj 2010

ahoj holky rada bych si svama psala. budu rada za kazdou odpoved

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru