Porodnice Liberec. Máte zkušenost?

kaciska
20. pro 2007

Ahojky holčiny tak zakládám nové téma pro nás liberečandy,pište jaké máte zkusenosti s libereckou porodnici slyšela jsem na ní dost stížností... 😨 😨

tercina
13. říj 2010

@milovani Občas ano, mám tam kamarádku. 😉 Tak se pak někdy můžeme domluvit

tercina
13. říj 2010

Holky, já nevím, ale ani hopsadlo ani chodítko bych dřív, než bude sám sedět rozhodně nepoužívala. Jak psala Chaala, zaprvé bych se bála o nožičky a zadruhé (a to daleko víc) o páteř. Když dítě samo ještě nesedí, nemá myslím dokončené nějaké zakřivení páteře (proto se nesedící děti nesmějí posazovat - takové to přitahování za ručičky). Bylo mi to vysvětleno právě na tom plavání. Snad si to pamatuju přesně. Zakřiví se jim páteř tak, jak by neměla a pak jsou z toho ty lordózy a podobný svinstva.
Ale hopsadlo jsme doma měli pro bráchu - byla to sranda jak na tom dováděl 😀

milovani
13. říj 2010

@tercina tak to by bylo super. tak az budes mit cestu kolem tak bysme se domluvili. a nevis kolik stoji takove hopsadlo pro deti. je to velmi uzitecna vecicka

milovani
13. říj 2010

@tercina a za jakou kamaradkou jezdis do chrastavy

zarzuela
13. říj 2010

@milovani já právě s tím chodítkem souhlasím co psala terci, Nejde o to že malou hlídáte aby se nic nestalo (tim myslíš asi aby neupadla nebo nevypadla či něco podobného) ale problémy se zakřivením páteře se můžou projevit až malé bude třeba 14 let. Píšeš že dnešní děti jsou strašně pozadu, naopak spousta výzkumů dokázalo, že naše generace byli zbytečně hnány dopředu, tedy předčasně posazovány a problémy s tím spojené se bohužel projevují až v dospělém věku. Každý dítě má svůj rytmus vývoje a nic by se rozhodně nemělo uspěchávat. Tenhle problém jsem ostatně už řešila na jiné diskusi, kde jedna mamina posazovala miminko do jakéhosi specielního držáku či sedátka už od 2 měsíců že se mu nic nemůže stát. No není to moje dítě a každý si dělá na svoje ryziko, jen mě to zarazilo, neber to špatně.

zarzuela
13. říj 2010

@milovani jinak tady máš odkaz na hopsadlo ve slevě http://www.detiamiminka.cz/likvidace-skladu-1/h...

oli26
13. říj 2010

@zarzuela ahoj muzu se zeptat jak vam tu zebru poslali do cr? me se hrooooozne moc libi 😀 😀

milovani
13. říj 2010

me nepripadalo ze bysi rekla neco spatneho jen si reklA svuj nazor a to ja ocenuji. ja ji do toho chofitka nedavam porad jenom nikdy kdyz chce sama mala. a navic ji tam davam posadit ze okolo ni dam vlasne pleny takze je vlastne rovna. a kdyz se podivam tak v kazdem casopise o detech pisi neco jineho tak pak taky clovek nevi co sima o tom vlastne myslet. jinak dekuji za odkaz rada se podivam. a za tvuj nazor

milovani
13. říj 2010

@zarzuela koukala sem na to hopsadlo a opravdu neni drahe rozmydlim se jestli do toho pujdu

tercina
13. říj 2010

@zarzuela No ta zebra je božíííííííí. Ještě se mi tam líbí ten dinosaur s kuličkama 😉

scai
13. říj 2010

@zarzuela taky máme králíčka, ale moc zakrslý není ☹ no a taky řeším co s ním. už ho máme hodně dlouho, venku moc neběhá, protože mi ohlodával gauč, překousal už i nějaké dráty...no takže venku minimálně. je ve velké kleci tady v pracovně, ale časem tu budu chtít dětský pokoj a fakt nevím kam ho dát ☹
Dítě a králík dohoromady se tu nevleze. Pokoj má 8 m2

scai
13. říj 2010

@milovani chodítko ani hopsadlo bych fakt nepoužívala. není to dobré rpo vývoj, jak už psaly holky. Dle mě zbytečná věc, která může jen uškodit 😉

scai
13. říj 2010

@zarzuela taky se mi ta hračka moc líbí. Kde jste to koupili? Ten odkaz je nějaký slovenský...

milovani
13. říj 2010

@scai tak jr pravdda ze zalezy na kazdy mamince. jestli to bude pouzivat nebo ne. ja teprve nad tim hopsadlem uvazuji.

zarzuela
14. říj 2010

HOlky tu zebru jsme kupovali v makru měli ji tam v akci za 790,- tak jsme neodolali a vzali ji, nevím jeslti ji tam ještě mají to bych se musela kouknout.

@scai no já mám opravdu zakrslíka jsou mu 4 roky - je bezzubý měl otočený skus tak jsme mu museli zuby nechat odstranit páč mu neustále děsně přerůstaly, takže je čistě jen granulkový, seníčko mu nevoní. Mám ho právě v obýváku, Domča je na něj uplně ujetej, když ho vidí vydal by se za nim kamkoli.

scai
14. říj 2010

@zarzuela a to zvládne kousat bez zubů? No oni s tím mají problémy. ten můj byl už taky na dvouch operacích kvůli zubům. Furt s emu tam dělal obsces. I pak po operacích, ale to jsme doma mazali ichtoxylem a ono to pak vždycky rostlo a rostlo, faktměl šílenou bouli a pak to vžycky puklo. Takže jsem to pak sama dovymačkala a zase to měl na pár měsíců dobrý a pak se to dělalo zase. teď už ale musím zaklepat, rok je to úplně dobrý

zarzuela
14. říj 2010

@scai on má ještě pár zadních stoliček, akorát nemá ve předu ty hlodáky a nějaký stoličky mezi které mu ani nenarostli. Ale naštěstí jsem s ním nikdy neměla problémy že by něco okousal i když zuby měl. on je v tomhle hodnej. jen by se nejradši válel na gauči ale to jsem ho už odnaučila

u nás je problém že máme zatím jen 2+1a dítě a králík když jsou puštěný oba tak hlídat oba dva, aby mu králík nelezl na deku a zas aby Domča nechytal králíka no někdy fakt zábava

zarzuela
14. říj 2010

holky tady jsem našla na netu tu zebru nejlevnější http://www.funkids.cz/cz/menu/120/katalog-hrace...

chaala
14. říj 2010

@zarzuela Zarzu, díky za odkaz...zebra je fakt super 😉 Jen ale koukám,že není skladem. To je škoda.
Holky, vytáhly jste do kočárku už zimní fusak?

zarzuela
14. říj 2010

@chaala nojo není skladem, ale když dáš vyhledat Zebra Ryan tak ti to najde více eshopů kde se dá koupit.
Já zimní fusak už mám vytáhlý dlouho, nejdřív jsem používala jen spodní část, aby měl pod zádíčkama teplo a teď už tak 14 dní má i vršek

scai
14. říj 2010

já jsem dala zimní fusak jen včera dopoledne. Jinak nedávám. Mě příjde, že když není pod 5 stupnů, že se v tom potí.

chaala
14. říj 2010

@zarzuela Zarzu, já mrknu jinam. Díky 🙂
Já ho vytáhla včera večer, chystáme se do Jizerek na víkend...tak tam už asi bude pěkná kosa. Jinak jsem zatím dávala deku a nánožník. A už ho asi pak nechám v kočárku, ty teploty kolem nuly nic moc.

nadis.h
14. říj 2010

Ahojky,

zrovna mi rodí kamarádka tak jsem napnutá jak kšandy. 🙂

Já fusak ještě nedala. Ale už je připravený.

zarzuela
14. říj 2010

tak Naadi ať jí to dobře dopadne.

Já právě ten fusak zas tak moc teplý nemám takže mu v něm akorát a na zimu musím ještě ůřihodit teeeplou deku do něj

zarzuela
14. říj 2010

Achjo ten můj brouček dneska odmítá příkrm, snad je to jen tím že mu tohle zrovna nechutná.
Holky od kdy myslíte, že můžu dát malýmu žmoulat rohlíka, já si myslím, že až tak od 9 měsíce, ale mamka mi furt vnucuje ať mu ho dám, ale mě to přijde strašně brzy.

nadis.h
14. říj 2010

Zarzi taky se mi to zda brzy. Jeste bych pockala.
Ja davam Kajovi zateplene veci a misto perinky ma rychlozavinku a deku a staci to zatim.

chaala
14. říj 2010

@zarzuela Zarzu, já jsem s rohlíkem začala nedávno. Tak po tom 9měsíci, ale já ti už psala,že nikam nespěchám. A to ten rohlík dávám ještě den dva starší, protože čerstvé se lepí na patro.

chaala
14. říj 2010

@zarzuela Zarzu, to jsem začala dřív dávat takové ty kukuřičné křupky. Rozpustí se dětem v puse a jsou bez soli.

zarzuela
14. říj 2010

@chaala já vím jaké myslíš, ale u toho jsem se právě bála že by se tím mohl dávit přijde mi to takové malé a když uhlodne kousek tak aby nebyl problém. Raději počkám až bude umět pořádně kousat, však ono mu nic neuteče 🙂

nadis.h
14. říj 2010

Tak ja holky asi fakt dokojila.☹ ve 12 jeste v poho a ted nic ani z jedne strany. ☹ tak mazu pro vse potrebne at je doma mlicko kdyby bylo fakt potreba. Ale zaplatpanbuh za ty 3 mesice aspon..🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru