Porodnice Mělník. Máte zkušenost?

monkatonka
4. srp 2007

Ahoj,moc bych chtěla poprosit maminky,které mají zkušenosti s mělnickou porodnicí o jejich názory.Mám tam rodit a je to poprvé.Tak trochu panikařím 😅

number1
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kristinajan
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
canonka
17. dub 2010

také jsem rodila již po třetí, nyní za nového primaře a vedoucí sestry. Vedoucí sestru jsem za celý svůj pobyt neviděla pouze slyšela její arogantní vyjadřování a pan primař na mě působil velmi nejistě. Naopak ostatní sestry se ke mě chovaly vlídně, vždy dokázaly poradit, nejen s péčí o miminko, ale i s řadou důležitých informací, jak co zařídit. U předchozích porodů byla instruktáž o kojení naprosto dokonalá, její úroveň považuji nyní za velmi nízkou. Nevím ,proč na staré zkušené sestry je někdo tolik vysazený, právě jim děkuji za to, jak vše zvládám.

ezel
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
andrysek1
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
picnic
24. dub 2010

Musím diskutující upozornit, že příspěvky, v nichž je vychvalována vrchní sestra z neonatologie a haněn ostatní personál, si píše vrchní sestra sama. 😠

marlenka66
24. dub 2010

Musím ke komentáři dodat ůplné informace. 😠 Vrchní sestra-tj hlavní sestra neonatologie,již není ve své funkci a to nedobrovolně.Jak se říká,každému to,co si zasluhuje.A Nutno také dodat,že vychvalovaný pan primář neonatologie,je od autorky vzkazů "kristinajan" tj.dnes již bývalá vedoucí sestra neonatologie,vychvalovaný pouze proto,že spolu mají poměr a oba do mělnické nemocnice přišli společně!!!!!!!!! ☹

fresserovasona
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
ekeral
26. dub 2010

Předešlý příspěvek je tedy zdrcující. Chystám se na Mělník cca za dva týdny a po tom, co jsem přečetla mám trochu strach. Na druhou stranu to byla extrémní situace a mělnická neonatologie a péče o předčasně narozené děti je asi teprve v plenkách. Ze všeho nejdůležitější je, že je mimi v pořádku a že se vše zachránilo v Motole. Každopádně je pobyt na novorozeneckém oddělení vždy nervově vypjatý pro maminy, zvlášť když je něco jinak. V dnešní době se hold musí člověk ozvat a nenechat si dělat na hlavu, ikdyž by to mělo být nepříjemné vystupování sester nebo lékaři, kteří nic nesdělí. Ráda bych si přečetla dobré ohlasy na pobyt v mělnické porodnici, můj strach bude o trošku menší 😖

martuli
28. dub 2010

ekeral - urcite se neboj, porodnice na Melniku rozhodne tak nevypada, je zajimave ze fresserovasona ma jen jeden prispevek, ja tam rodila skoro pred rokem a byla jsem spokojena, jen na jednu sestru z detskeho mam nehezke vzpominky, jinak vsichni byli super. Drzim pesti, at vse dobre dopadne

ekeral
9. kvě 2010

Dnes jsem se vrátila z porodnice na Mělníce s krásnou holčičkou. Pobyt na oddělení byl příjemný, klidný a přátelský ze strany personálu. Chtěla bych je všechny vychválit až do nebe, protože tak krásnou atmosféru jsem nezažila nikde jinde, a to mám srovnání s dalšími dvěmi porodnicemi. Všechny sestřičky byly milé, ochotné a starostlivé. Myslím, že to jsou lidé na svém místě,kteří neberou práci jako zaměstnání, ale jako poslání. A tak to má být, nebo by mělo být, a tady to platí na 100%. Všem touto cestou děkuji a přeji mnoho spokojených maminek a miminek. 😉 😉 😉

andrysek1
14. kvě 2010

andrysek1 - 18. dub ve 22:34
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Neurážej, neprovokuj".

Tak pokud je "urážet a provokovat" to, že napíšu svůj názor, jaký jsem měla a mám na jednu ze sester na novorozeneckém oddělení, která mě tam svou "šikanou" tak znepříjemnila začátek mého mateřství a de facto stopla svým chováním rozjezd laktace...tak pak tato debata asi nemá vážně smysl. Počítám že se to stejně zase smaže pro nějaké porušení diskuze, no což...každopádně neumím napsat, že vše bylo O.K., když nebylo.

Za tím, co jsem napsala o sestře Čermákové, tak za tím si stojím. Že to nebylo nic pěkného, no ona mi tam také 5 dnů nic dobrého neudělala, tedy ne 5 dnů, někdy naštěstí neměla službu.

Zapomněla jsem, že na nějaké diskuze se musí psát je názory pozitivní. -🙂)))

A už se k tomu dále nebudu vyjadřovat, protože většina personálu je tam super, na dotyčnou jsem si měla ooficiálně stěžovat na vedení nemocnice, moje chyba, že jsem tak neučinila..

anitta
16. kvě 2010

ahojky tak jsem znovu těhu je to zázrak ale je to tak dnes potvrzeno. p primář mě musí hodně sledovat protože jsem měla jisté problémy ale věříme že to zlvádneme jsem tááák štastná a těším se na druhý porod v Mělníce kde je to ted ještě krásnější než předtím 😉

lucie.krajcarova
9. črc 2010

ahoj holky, dokdy se v Mělníku musím registrovat?

martuli
12. črc 2010

Ja se v Melniku vubec neregistrovala, kdyz jsem byla 34tt tak jsem si tam zavolala a objednala se a ve 36tt jsem sla na prvni monitor tam

lucie.krajcarova
12. črc 2010

aha tak díky. mám to jako rezervu...

chita
14. zář 2010

Ahoj tak se hlásím, že budu rodit na Mělníku. Už jsem začala navštěvovat ty jejich předporodní kurzy a jsou naprosto úžasný. Dlouho jsem zvažovala jestli Neratovice, mám je blíž, ale Mělník mě po rekostrukci nadchnul, už jen kvůli Neonatologii a JIPce.

hanyzka_zel
15. lis 2010

Ahoj holky, přemýšlím o porodnici a zajímalo by mě, jestli jste některá měla na Mělníku přirozený porod...jaký je postoj personálu k přirozenému porodu a porodnímu plánu? Zda je to problém. Díky.

misha_
15. lis 2010

Ja jsem na Melniku rodila v breznu a bylo to moc fajn. Je to tam krasne opravene, porodni pokoje (ne boxy) jsou vcetne zachodu a sprchy, takze jsem nemusela ani na chodbu. ´Tatka byl s nami od zacatku do konce, snad by nikomu ani nevadilo, kdyby tam s nami po porodu i prespaval. A to jsem mela normalni pokoj. Takze same klady. Jediny problem byl, ze tam je oddeleni pro deti a pro maminky a az tesne pred odchodem jsem zjistila, ktere je ktere 🙂 Fakticky to bylo uplne jedno, protoze vsechny sestricky byly moc ochotne.
Muzu doporucit i jejich predporodni kurzy, ktere se konaji u pi. Volkove a k dispozici je i malicky bazen na plavani. Ten jsem si fakt uzivala.

ladybugie
16. lis 2010

já jsem taky rodila v březnu,téměř hned po rekonstrukci porodnice. Mám na porod a pobyt v porodnici na Mělníku jen ty nejlepší vzpomínky. Perfektní byly sestry z gyndy i sestry z dětskýho. Sice jsem měla s jednou malinký problém, ale vyříkaly jsme si to před panem primářem a od té doby šlapala jako hodinky 🙂
Strava nic moc, ale dá se to přežít. Člověk není na hotelu, ale v nemocnici, že 😀 Já ležela na nadstandardu, takže pohoda. Návštěvy chodily, kdy chtěly, vlastní sprcha a wc, výběr ze dvou jídel. Druhého prcka budu určitě rodit tam!!
A laktační poradkyně? Já chodila k ní na kurzy, je fakt, že přímo v porodnic není, ale spolupracuje s nimi, je na telefonu a do porodnice za vámi klidně dorazí 🙂

hanyzka_zel
16. lis 2010

@ladybugie
@misha_
Holky a jak probíhal porod...měli jste nějaký zvláštní požadavky nebo jste se nechali vést doktory? Já bych chtěla pár specialit a zajímalo by mě, jestli by s tím nebal problém...jako je např. bez medikace (pokud o ní sama nepožádám...), bez nástřihu a i jinou polohu než v leže. A po porodu bych ráda mimi měla hned u sebe, pokud to dovolí zdr. stav...jak se tváří na bonding, jestli jste ho některá měla...

kramelka
16. lis 2010

Ahojky, já rodila v roce 2007 a bylo to super..Sestřičky i doktoři moc milý,líbilo se mi, že po porodu se za mnou doktorka přišla podívat na pokoj, jestli je vše ok... Teď jsem podruhé těhotná a rodit půjdu opět tam a už se těším na novou porodnici 🙂
Jinka porodní plán jsem neměla, nechala jsem to na nich a super..Klystýr i nástřih jsem neodmítla, myslím si, že doktoři uznají za vhodné, kdy je nutné ho provést a kdy ne..Moje kamarádka rodila bez nástřihu a pak toho litovala..Takže nevím, záleží jen a jen na tobě 🙂

ladybugie
16. lis 2010

@hanyzka_zel já už jsem tady na v téhle diskuzi porod popisovala, tak se mrkni pár stránek dozadu 🙂
Měla jsem porodní plán, který dodržovali bez problémů. PA mi hodně pomáhala, doporučovala různé polohy, sprchu, balon,masáž atd. Doktorka byla trošku horší. Když jsem bolest ventilovala křikem, tak mě okřikovala, ať jim tam neřvu atd. Ale jinak pohoda. Manžel byl se mnou od začátku do konce.

ladybugie
16. lis 2010

@hanyzka_zel miminko mi ošetřovali hned na sále, jakmile vylezla 🙂 To ošetřovatelský lůžku jsem měla hned vedle sebe, takže Any nám nikam neodnášeli. Po prvotním ošetření mi ji hned dali na břicho ( asi 5 minut, ani jsem se nestačila rozkoukat 😉 ) Když jsem chtěla pomoc s prvním přisátím, tak mi pomohla jak PA,tak sestra z dětskýho. Nemůžu si stěžovat. Mimi jsem měla u sebe na pokoji. Když jsem po dvou hodinách od porodu odcházela ze sálu, tak malou odnesli, ale než jsem se osprchovala a došla na pokoj, tak už mi ji vezli. A už jsme se nerozdělily 😀
Jsou tam fakt strašně fajn. I když jsem je otravovala co půl hodinu kvůli pomoci s kojení, tak vždycky přišly a pomohly a nikdy neremcaly a to ani v noci

ladybugie
16. lis 2010

@hanyzka_zel ještě k té medikaci. Já původně nic nechtěla a oni to respektovali, ale pak jsem nevydržela a chtěla něco na bolest, tak mi bez problémů dali nejprve čípky a pak injekce. I když to bylo proti porodnímu plánu 🙂 Prostě se t snaží vyhovět. O jiné poloze než v leže nevím, já byla ráda, že ležím 🙂 měla jsem toho plný kecky. Ale mají tam snad i porodní stoličku. To by ses musela domluvt na první kontrole v příjmový ambulanci. S nástřihem jsem taky měla problém. Nakonec mi ho udělali a byla jsem ráda. Malá šla jak superman, s rukou napřed, takže by mě pěkně potrhala. I tak mě šila dlouho. 10 dní jsem si nemohla sednou na "plnou prdel" ale co. Kamarádka nástřih neměla a roztrhla se až ke konečníku a má problémy stále. ☹

hanyzka_zel
16. lis 2010

@ladybugie děkuju za info, to jsem ráda, že s porodním plánem není problém 🙂 Koukala jsem, že Tě rodila Lavriněnko...hm, na tu jsem slyšela docela šílený věci a i o jejím přístupu...ale prý jde PA prostě říct, že jestli slouží ta a ta, tak tu neee 😅 Tak bych toho asi v jejím případě využila.
Manžela sebou budu mít také...a nejspíš i dulu...pro větší jistotu manžela i mě 😀 Aby dohlídla na případné rozkoly oproti plánu.
Já bych ráda, co jevíc přirozeně bez zásahů, pokud to samosebou nebude situace vyžadovat...třeba medikaci beru max něco na bolest, ale jen v případě, že už bolestí nebudu mcot vydržet a jiný úlevový prostředky už nepomohou. Je super, že se snaží vyhovět přání rodičky a ne ji do něčeho nutit...jako jsem slyšela od mamin v některých jiných porodnicích.
S tím nástřihem je to jasný, že taky v případě, že to nebude nutný...a Ty jsi masírovala hráz nebo ne? My budeme pravidelně pečlivě masírovat a budu doufat, protože bych ráda bez něj a vím, že i to jde...
A malou Ti teda po porodu jen osušili nebo umyli třeba mýdlem? Protože tím, že bych chtěla bonding, tak to je důležité, aby mimi hned po porodu jen osušili a dali matce na břicho...zabalit je oba jako jednotku...mimi totiž po vůni samo najde bradavky a lépe si zvyká na kojení, lépe se přisává...chci tohle zkusit...a bradavky voní stejně jako plodová voda, proto to nemytí po porodu. Tak se má mimi nechat nejméně 2hodiny a lépe až 12h...je to i pro citový vývoj, tak proto mě ještě tahle metoda zaujala 🙂
Jo a ten nadstandard jsi si domlouvala předem? Díky 🙂

ladybugie
16. lis 2010

@hanyzka_zel já nadstandard měla napsaný už přímo v porodním plánu a křičela jsem to na ně už ode dveří 🙂 Byla jsem na vyvolání, první den jsem si nechala dát normální 3lůžák a večer jsem rodila a hned po porodu jsem šupajdila na svůj placený pokojíček 🙂 Co vím, tak Anetku po porodu na sále nemyli, ale myslím, že když ji nesli ze sálu ke mně na pokoj, tak jí umyli. Ale zase, napiš si to do porodního plánu a zkus se domluvit 🙂

hanyzka_zel
16. lis 2010

@ladybugie bezva, děkuju, tak se na ten nadstandard zeptám hned, jak půjdu na poradnu do porodnice...a hodím to i do plánu. Ještě tam chci jít na prohlídku porodnice, tak si to rovnou všechno asi zkonzultuju s někým, kdo tam bude, ale těší mě, že nemají nijak extra odmítavý postoj k vedení porodu ne úplně standartně...napíchat kupu léčiv, střihnout, odrodit, zašít a domů...tak jak to občas vidím všude jinde 🙂

ladybugie
16. lis 2010

@hanyzka_zel no právě, takhle je to hlavně v těch velkých porodnicích. Já bydlím kousek od Mělníka, takže to byla jasná volba. Kamarádka chodí ke stejné dr. jako já a nakonec rodila u Apolináře a byla jen zklamaná. Porod nakonec končili císařem a na oddělení si jí extra moc nevšímali ☹

chita
16. lis 2010

@hanyzka_zel Ahoj pokud ti mohu doporučit, zavolej co nejdřív do porodnice a domluv si ty předporodní kurzy, tam ti vše vysvětlí, popíšou a vyvedou z iluzí. Já je odchodila nedávno (cca před 4 týdny) a musím říct, že mi moc pomohli. Člověk má pak jasnou představu. Součástí těch předporodních kurzů je i prohlídla porodnice s výkladem, aneb taková přípravná hodina pro partnery -tatínky. Můj muž jít k porodu moc nechtěl a PA mu to vysvětlila tak, že se teď dokonce těší jak bude se mnou a pořád si teď hladí bříško a mluví s prckem.
Jinak já jsem se teď přihlásila k porodu a už tam chodím na monitor a kontroly. Až odrodím, což bude kolem vánoc doufám, tak ti dám čerstvé informace.
Jen co ti mohu říct rovnou je, že jsme byli ubezpečeni, že pokud to je možné a bezproblémové, tak se drží porodního plánu.
Jen s tím nástřihem tě asi zklamu rovnou, byly jsem ubezpečeny, že na Mělníku se dělá v 99% a to jako prevence následné inkontinence - více ti to vysvětlí na tom kurzu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru