Porodnice Mělník anebo Roudnice nad Labem

snezenka123
25. zář 2018

Ahoj maminky, chtěla jsem se zeptat, na Vaše zkušenosti s těmito dvěma porodnicemi.
Už jsem rodila 3x, ale v jiné nemocnici, a jelikož jsem se přestěhovala, tak do všech těchto porodnic to mám stejně daleko.
Zatím jsem ve 33tt a malá je stále KP, chtěla bych spíše přirozený porod KP, a pokud ot nepůjde, tak CS:-/
jaké jsou Vaše zkušenosti, pokud máte porovnání? moc děkuji

urtica
25. zář 2018

Ahoj, mám zkušenost jen s Mělníkem. Záleží, co od toho čekáš. V porodnici jsem narazila jen na příjemný personál, všichni byli laskaví, nikdo mi nic nenutil. S porodním přáním mi vyšli vstříc takřka ve všem - krom výběru porodní polohy - tam prý hodně záleží na kterého lékaře zrovna kápneš. Mělník jsem vybírala i s ohledem na to, že tam mají novorozeneckou JIP - netuším, jak je to v Roudnici. Méně spokojená už jsme byla na oddělení šestinedělí, ale to bylo zejména kvůli jedné enormně nepříjemné sestře, která zrovna v tu dobu hodně sloužila a byla skutečně předpotopní...měla jsem problémy s kojením a s tím mi personál nijak nepomohl, takže jsem se jen neustále dovídala, jak malá ubývá na váze a že musím kojit - nikdo mi ovšem nedokázal říct jak, v čem je chyba a co mám dělat jinak - pouze obecné rady, ve kterých si sestry navíc odporovaly :-/. Celkově ale spokojenost, zvažuji, že tam budu rodit i podruhé, ale pokud ano, určitě si předem domluvím návštěvu laktační poradkyně v porodnici...

lavender21
1. říj 2018

@snezenka123 ja som rodila v Mělníku pred rokom, bola som spokojná. Mala som vyvolávaný pôrod, prístup doktorov bol super. Malá bola v podstate od začiatku pri mne... Mám však podobnú skúsenosť ako @urtica čo sa kojenia týka. Stále sa len pýtali či sa malá prisáva a viac to neriešili. Malá nepriberala a nechceli nás pustiť domov, nakoniec ju párkrát vážili pred kojením a po kojení a keď spapala dosť, tak nás pustili... mala som zaplatenú nadštandardnú izbu, teda svoju sprchu aj wc a keďže som kontrakcie mala veľmi dlho pred samotným pôrodom bolo to super a mohol tam byť so mnou manžel a pomáhať mi 🙂 Určite by som tam šla rodiť zas, len sme sa presťahovali na Slovensko, tak si to teraz vyskúšam aj tu 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru