Porodnice v Praze. Jakou vybrat?

cila9
7. led 2020

Dobrý den,
máte zkušenost s porodnicemi v Praze? Budu se muset registrovat a nevím kam. Uvažuji o Podolí, Motole a Přibrami, přesto, že je daleko má zatím mé sympatie. Děsí mě představa porodnice coby továrny na děti, kde jste další kus k rychlému odbavení. Jaké máte zkušenosti a kam byste z těchto porodnic zavítali vy?
Děkuji za podnětné rady

karla2015
7. led 2020

Prvni sem mela rodit v Podoli, vysoupli me s prasklou vodou do Benesova (chovaci doktorky hrozny, tady mate papiry, mame plno, jedte si tam, tam vas vezmou), druha v Motole (mela sem zaplacenou doktorku u porodu), chovani na kontrolach normal, nepoznali, ze mi praskla voda, takzemdruhy den na kontrole ficak, zavedli tabletu, sla jsem rovnou na porodni box, na odd. sestinedeli pokoj pro 2, spolecna koupelna pro 2 pokoje, u dcery az treti den zjistili, ze nehybe ramenem a jeste ma poranenou tvar (vetsi leva tvar, je to dost viditelne) , nenastrihli me a mela 4,5kg (tyden pred odhad 3,5kg), a jak ji tahli, tak zrejme ji nejak primacli v tvari.....tot moje zkusenost Podoli a Motol

cila9
autor
7. led 2020

@karla2015 to mě mrzí, to je strašné. Ale děkuji za reakci.

daasqua
7. led 2020

Já byla spokojená v Krči, příjemný personál, povzbuzovaly (což osobně já nepotřebuji, ale proč ne), vše v pořádku, na šestinedělí pokoje po 1 či po 2 s vlastní koupelnou a záchodem a balkonem, takže super 🙂 Ale závisí, jak moc mají daný den narváno, se mnou tam rodilo plno maminek, takže na mě neměli tolik času, ale aspoň jsem měla klid; měla jsem rychlý bezproblémový porod, takže jsem toho moc nepotřebovala, jen aby někdo chytil dítě 😀
Kamarádka rodila v Motole a nebyla spokojená, dítě jí odnesli neznámo kam na nějakou dobu, musela daleko chodit na kontroly, lidi nic moc, pokoje po více lidech a nevím jak koupelny/záchod... tak loni byla taky v Krči.

cila9
autor
7. led 2020

@daasqua Aha a na Krč jsem se dočetla samou hrůzu. Děkuju. Chci jen, aby na mě nikdo netlačil, že už jim na chodbě rodí další a dítě (v případě, nebude-li mít žádný zdrav. problém) bylo co nejvíc se mnou. V dnešní době to není snad nesplnitelné. Přitom Motol propaguje, jak mají rooming-in a jdou rodičkám vstříc...tak teď babo raď 🙂

barunka1408
7. led 2020

Já byla spokojena taky v Krči, teď po druhé půjdu taky tam. Byli tam všichni fajn a jednoluzkovy pokoj byl jen bonus.

martina_cc
7. led 2020

Ja byla taky moc spokojena v Krči! Tovarna to je, ale je to tam hezke a na personal nemam jedinou vyhradu. Rodila jsem v lete a chvilema jsem si prisla jak na dovolene 🙂

mish_ka
7. led 2020

První v Krči a stran porodu jsem nebyla spokojená, vůbec. Podruhé v Podolí s domluveným lékařem a PA a za mě paráda, klidně bych si to dala znovu 😊..každopádně jako vždy a všude závisí hlavně na směně, je to prostě o lidech 🤷‍♀️

lendus
Autor odpověď smazal
Zobraz
lendus
7. led 2020

mám za sebou 2 porody v Krči s odstupem 6 let a musím říct, že spokojenost v obou případech maximální, měla jsem i štěstí, že v těch chvílích jsem rodila sama 🙂. U toho druhého jsem velmi ocenila jednolužkový pokoj. Personál skvělý

gingerbread
7. led 2020

@cila9 myslím,že vsude můžete natrefit na špatný přístup,nepříjemné lidi atd. .Já rodila v Motole a budu znovu i přes to,že porodní asistentka byla nepříjemná...musela jsem na akutní císař a doktoři a všichni ostatní byli uzasni,na sestinedeli všichni také moc fajn,ano některé sestřičky občas od rany,ale to se dalo pochopit,jdou to taky jen lidé...chtela jsem hlavně nemocnici,kterou budu mit blízko a má špičkové lékaře připravené na komplikace což za mě Motol splnil...

zouza777
7. led 2020

@cila9 nedoporučuji Apolináře. Nechci říkat vyloženě nedoporučuji protože mě ani mimču nijak neublížili ale myslím, že právě styl továrny na děti je pro tuhle porodnici přesný.. oddělení P3(šestinedělí) je příšerný-sestry zavřené na sesterně a nezájem, neochota.. zkazilo mi celý dojem na tuhle porodnici. dětský na P3 v pohodě. Ke kojení se ale staví dost laxně.. věty o UM naprosto běžné-prostě nekojíš? Tak na to kašli..dej UM 🙄 prsa nalitá, mléka až kam ale ochota zvládnou techniku 0.

cila9
autor
7. led 2020

Ďekuji, začínám být na Krč nalomená...Jak se staví k přirozeným porodům? Jsem prvorodička a lékařům důvěřuji, jen chci mít šanci porodit přirozeně, pokud to jen bude možné a mít u sebe dítě. Nechci si vymýšlet v plánu psí kusy ale zároveň bych ocenila, když mě budou vnímat...

cila9
autor
7. led 2020

@zouza777 o Apolináři jsem neslyšela nic extra. Jsou tam pořád boxy za plentou?

cila9
autor
7. led 2020

A co říkáte na tu Příbram? Vím, že je to daleko, ale mají perfektní reputaci.

azanka
7. led 2020

Já myslím, že rutinu jedou všude. A člověk musí vědět, co chce a co nechce. Před prvním porodem mi doktor udělal Hamiltonův hmat, aniž by mi cokoliv řekl. Před druhým jsem už ve dveřích hlásila, že si nepřeju Hamiltona. Taky jsem věděla, že si porod nenechám vyvolat, pokud nebude závažný důvod a moje přání bylo respektováno. Stejně jsem se ale setkala s rodičkama, kterým porod vyvolávali, protože "je termín". Ty holky souhlasily, protože jim to řekl doktor, že je to vlastně fajn a že aspoň budou vědět, kdy to přijde. Myslím, že když víš, co chceš, bude to fajn v každé porodnici. Zda budou mít čas věnovat se třeba kojení, to se dá jen těžko odhadnout, já třeba rodila, když byla porodnice našvihaná k prasknutí a na personálu bylo vidět, že tolik času nemají.

sudylichozrout
7. led 2020

@cila9 2x jsem rodila na Bulovce a nemohu si to vynachvalit. Ted tam budu rodit potreti. Personal na porodnim bozi, sestinedeli take cajk, mely jsme se tam jak v bavlnce.

loylii
7. led 2020

@cila9 Podoli super...

mish_ka
7. led 2020

@cila9 v Příbrami rodila ségra dvakrát a moc spokojená. Žádné zásahy. Já právě rodila V Krči nad ránem, kdy tam byl masakr. Jeden urychlující zásah za druhým, já i dítě zfetovaný injekcí proti bolesti, zbytečně oxytocin, nástřih, tahání za hlavičku. Prostě honem rychle šup, šup. Skončilo to 24h separací, kiss syndromem u dítěte a psychikou v háji. Nebyl důvod, porod se rozjel sám, celkem rychle běžel, bez komplikací. Za mě zbytečně zpackanej porod, prý to chvíli vypadalo i na kleště. Každopádně porodní sál Krč a Podolí se nedá srovnávat, v Krči není místo na nic, pomalu ani na tatínka ne.

loylii
7. led 2020

@cila9 Podoli je nejlepší.....

jade85
7. led 2020

@cila9 za mě Krč v pohodě - porod vyvolávaný kvůli úniku plodovky, takže úplně přirozený ne, ale v rámci možností nespěchali, vše vysvětlili, nic nenutili, zvládla jsem to bez čehokoliv proti bolesti, bez nástřihu, bez zranění, PA chránila hráz. Nepřetržitý kontakt s dítětem (pro mě nejdůležitější z porodních přání) stoprocentně respektován. Podpora kojení na úroveň pražský porodnice dobrá. Jednolůžkový pokoj super. Jako mělo to nějaký mouchy, ale asi bych tam šla znovu (i proto, že mám Krč kousek a původně jsem plánovala být co nejdéle doma a dorazit tam až na finále). Další možnosti, které bych zvažovala je Bulovka - kvůli Centru porodní asistence a možnosti domluvit si předem PA, která se o tebe stará před porodem a pak je u porodu a nebo ta Příbram - kvůli pohodě mimopražské porodnice 🙂

werumka
7. led 2020

@cila9 Upřímně, pokud nemáš zdravotní potíže, jdi za Prahu. Pokud by se vyskytl jakýkoli problém, v Praze Tě vezmou vždycky (i bez registrace). Jdi za Prahu, kde není takový přetlak rodiček (a zvlášť těch rizikových, na které se v Praze zaměřují). Pokud Tě to táhne do Příbrami, určitě jí zkus. Můžeš se zkusit registrovat i v Rakovníku,

urtica
7. led 2020

Druhý porod Neratovice s vlastní PA - super. Bezzásahový porod, velkou část jsem strávila ve vaně, vybrala jsem si polohu pro tlačení a porodila 4kg dítě bez nástřihu a bez poranění, dvouhodinový bonding tělo na tělo.
@zouza777 před Apolinářem mě varovala dula...

astyna88
8. led 2020

1. Krc,mela jsem to blizko,porod v pohode, ale 6nedeli me tak nekdo furt lezl,bez klepani,rozsvitil,vzbudil me a dite a jeste se divi,ze nadavam....takze jsem hledala pak klidnejsi porodnici po porodu.

2.Apolinar. porod zase rychly,po tydennim odtoku plodovky,hekarna hrozna, riz pokoje nadherne, tam jsem byla 6dni. Plenty maji porad, i jen dva zachody pro rodici. Ale na pokojich pro 6nedelky klid, jen dve vizity a hotovo. Nebaziruji tam na kojeni, v Krci neuveritelne,kolikrat jsem tam slysela zensky i brecet. To i A je vsem jedno,zda kojite nebo ne. Pro prvorodicky asi nic moc....

3.jsem prihlasena na Bulovce.

Ono zalezi,co hledas, ja to nechtela mit daleko i z duvodu hlidani, aby tam manzel nejen se mnou hodinu apod.

Dobre je video s pa Samkovou,ktera se k porodnicim taky vyjadruje na siti. Souhlasim s ni,ze Podoli spis nezna prirozene porody,rodi tam spis vicercata,kimplikace apod.

lenkajan
8. led 2020

Dva porody v Podolí a naprostá spokojenost. Profesionální přístup sester i doktorů. Za mě i pozitivní zkušenost s přirozeným porodem. U druhého porodu mě nechali přenášet 12 dní a neměli s tím problém. Porod sice nekonec vyvolaný, ale bez jakéhokoliv další medikace a oblbováků. Všechna moje přání respektovali. Krásné moderní porodní sály, na kterých jsou rodičky i s doprovodem hned od doby, co lékař usoudí, že se porod chystá. Oddělení šestineděl í

lenkajan
8. led 2020

žádný luxus, ale dá se to 😀 Když srovnávám svoje dva porody s odstupem 1,5 roku od sebe, na vzhledu pokojů celkem zapracovali. Sociální zařízení nic moc, ale za mě pořád ok.

cila9
autor
8. led 2020

@lenkajan o které porodnici mluvíte?

neomenia
8. led 2020

Rodila jsem druhe dite v Podolí. Vyvolany porod pro vetsi vahu, a tlacili na pilu trochu, aby se rozjel ( dirupce vaku blan), ale to chapu, protože byla noc a jinak by se asi porod zastavil a zacinalo by se od znova rano. Analgetika ani jine léky mi necpali, nastrih nebyl, po porodu bonding, na me prani dite nekoupano, nemereno. Na šestinedělí jen pruda, ze mas vazit kojeni, ale to uz takhle pry delaj skoro vsude. Jinak pohoda.

V Krči jsem pracovala na porodnici a porody byly hrozné, urychlovane, medikovane snad všechny, nastrihy porad. tam bych nesla, ani když ted zrekonstruovali saly. I proto jsem odtamtud osesla, nechtěla jsem být toho součástí.

barcachejn
8. led 2020

Ja jsem si vybrala Vinohrady tak uvidime 🙂 zatim co tam dochazim a resily se mnou i loni v zime spontanni potrat byla jsem velice spokojena. Do motola uz bych v zivote nesla tam dle meho gynekologie stoji za houby od te doby co odtamtud odesla kapacita ktera je prave ted ve Vinohradech. Ale i na Krc jsem slysela prijemne zpravy nedavno tam rodila znama a byla nadmiru spokojena. A kokegyne v praci take. Ono asi spis zalezi na tom na koho zrovna narazite 🙂

astyna88
8. led 2020

@neomenia

Me pripada,ze tam v krci spis lakaji na prostory, rekonstrukce,nez na pristup a moznosti....

mish_ka
8. led 2020

@astyna88 Podolí jde teď hodně dopředu stran přirozených porodů, opravdu. Taky jsem nechtěla rodit v takové továrně na děti, ale byla jsem mile překvapená. Porodní plán dodrželi do puntíku a ani nevadilo, že jsem neměla ten jejich formulář, ale úplně vlastní. Péče na šestinedělí je už ale jiná písnička, tam je se zdržela 24h a hurá domů. Ale ani v Krči nebylo 6N výhra.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru