Porodnice Milosrdných bratří v Brně, máte zkušenost?

mitchella
12. kvě 2016

Ahoj všichni, za měsíc rodím a chtěla bych u Milosrdných, chci se zeptat, zda jste tam rodila některá teď nebo se tam taky chystáte? Jaké jsou Vaše dojmy a zkušenosti? Doporučili byste? A co s sebou, nebo kde to najdu? Děkuji za rady. 🙂

mika251
27. kvě 2016

Ahojte prosím, mali ste niekto u Milosrdných ako doprovod okrem manžela aj dulu? Ako s ňou personál spolupracuje? Nerobia naprieky a podobne? Som dohodnutá s Petrou Sušickou, tá mi Milosrdných doporučila, že tam má s prirodzenými porodmi dobré skúsenosti.
Budem vďačná keď sa podelíte o skúsenosť.

janawei
27. kvě 2016

@ mika251 Ahoj. Já jsem tam dulu měla, a to Karin Doubkovou. Bylo to úplně v klidu. Myslím, že záleží na tom, jaká ta dula je. Pokud je v pohodě ona, jsou v pohodě i porodní asistentky a doktoři. Při příjezdu do porodnice jsem jim to oznámila a měla jsem ji uvedenou i v porodním plánu.

aerin
1. čer 2016

@mika251 rodila jsem tam pred 3,5 lety za doprovodu soukrome PA Ladky Rysave (driv tam pracovala, nema s nimi ale smlouvu, takze u porodu byla jen ve funkci duly) a byla jsem spokojena

aerin
1. čer 2016

ted me tam kazdou chvili ceka muj treti porod (u Milosrdnych druhy), tentokrat jen s manzelem...tak jsem zvedava....

mika251
1. čer 2016

@aerin Ďakujem pekne za reakciu, som rada, že u Milosrdných to berú v pohode. Držím palce, nech je porod bez komplikácií a dieťatko i Vy ste v poriadku 🙂

texetka
1. čer 2016

@adypro Vsunu se do debaty . Píšete, že jste z Troubska a odcházeli jste do Ořechova k jinému pediatrovi. Jsem z Popůvek a uvažovala jsem, že se nahlásíme do Troubska. Takže nedoporučujete ? Také nechci hned očkovat atd , chtěla bych ambulatní porod...

sunnurse
1. čer 2016

@texetka Jestli je v Troubsku stále MUDr. Uhlířová, tak jsem k ní chodila jako dítě a dovedu si představit lepší doktorku. 🙂

texetka
1. čer 2016

@sunnurse JJ Uhlířová

bartovaandrea
1. čer 2016

@adypro ja s brachem k ni chodili od mala, takze s klidnym svedomim jsem tam zapsala dceru, kdyz obcas slysim o nekterych doktorkach tak jsem za mudr. Kachlikovou moc rada 🙂

adypro
4. čer 2016

@texetka Ahoj,tak s těmito požadavky to v Troubsku ani nezkoušejte, vše okolo očkování je problém, dr. Uhlířová chce vše podle plánu, amb.porod taky vidí nerada. Utekli jsme od ní, jen co to bylo možné a v Ořechově spokojenost, nikdo nám nevyhrožuje, nemluvís námi arogantně, dr. i sestra jsou příjemné. Na všem se dá domluvit, obrovský rozdíl. Za tu vzdálenost pár km mi to stojí.

texetka
5. čer 2016

@adypro děkuji. To tedy čtu nerada, ale co se dá dělat. Tuto paní doktorku tedy zkoušet nebudeme

katies91
19. říj 2016

Ahoj holky, tak jak Vám dopadly porody u MB? 🙂 Chtěla bych tam v únoru rodit, tak by mě zajímaly nějaké "fresh" informace 😀 Díííky 🙂

aerin
19. říj 2016

@katies91 rodila jsem v cervnu, v noci, spokojenost🙂 vlastne si muzes precist popis
https://www.modrykonik.cz/blog/aerin/article/jak-jsem-potreti-rodila-61cx0l/

sestinedeli uz horsi

katies91
19. říj 2016

@aerin Děkuji, děkuji 🙂 Přečetla jsem 🙂 Takže bonding tam dělají, jestli to chápu dobře? 🙂 A nemusím se tam zapisovat? Chtěli bysme jít v prosinci na prohlídku, tak jestli si mám i něco nachystat s sebou 🙂 Díky moc 🙂

aerin
19. říj 2016

@katies91 jj, s bondingem celkem vychazi vstric🙂 zapisovat se nemusis, nikde v Brne, to delaji tusim jen v Praze

mika251
19. říj 2016

@katies91 Ahoj, ja som tam rodila v červenci, s dulou a pôrod nádherný, bez jedinej chybičky. Bonding si musíš ohlídat akurát v tom, aby ti malú po ošetrení vrátili nahatú - keď si nepovieš, tak ti ju oblečú a dajú do zavinovačky. Vezmi si pre ňu na sál tlusté ponožky a čepičku, poprípade vlastnú deku. Bábätká strašne rýchlo strácajú teplotu.
Príjem bol v pohode, monitor trval asi 20 minút, vyšetrenie šetrné, mimo kontrakcie. Papiere dostaneš keď prídeš na prvý monitor pred pôrodom, takže si to doma nachystáš a pri pôrode už len vyplnené odovzdáš. Mala som pôrodný plán, je dobré si ho napísať, PA si ho prečíta, aspoň bude vedieť, čo chceš a čo nechceš. Ja som za žiadnu cenu nechcela ležať na zádech a nechcela som tak ani rodiť, kvôli kostrči a nikto nebol proti - rodila som na stoličke. Je dobré byť informovaný, vedieť, čo chceš a veriť sama sebe.

Šestinedelie a novorodenecké - ja som s nimi nemala jediný problém. Na sále po pôrode sme spolu strávili skoro tri hodiny, ja som šla potom do sprchy a manžel malú odviezol na novorodenecké, kde ju okúpali. Chcela som byť pri tom, ale nakoniec ma zdržali na pôrodnom sále, že ma ubytujú až po veľkej vizite - no a kým som sa tam dostala, tak bola malá už vykúpaná. Trochu ma to mrzí ale tak stalo sa, bol to vlastne jediný moment, kedy sme neboli spolu - hneď ako ma odviedli na izbu som sa hrnula ísť si pre ňu. Izby sú dvojlôžkové, s vlastnou sociálkou, nové, čisté, pekné. Jediné, čo mi vadilo, že sa nikto neobťažoval klopaním a sestry často chodili aj v noci, úplne nezmyselne - napríklad papiere kam sme zapisovali, koľko krát sme kojili a koľko krát bábätko čúralo a kakalo - tak pre ne si chodili okolo pol druhej nadránom. Nepochopíš 🙂 Inak - na novorodenecké vizity sa chodí k nim na oddelenie, príde sestra a povie ti, že máš s bábätkom prísť a hneď si na rade, takže nemusíš hodinu čakať s vyzlečeným bábätkom na pokoji, kedy sa uráči prísť doktor. Všetky vyšetrenia prebehli za mojej prítomnosti.
Kojenie - ja som nemala jediný problém, takže nemôžem úplne objektívne posúdiť, ale prišlo mi to tam hodne v pohode. Nestresujú s tým, že bábätko prvé dva dni nepriberá a stráca hmotnosť. Odporúčajú často prikladať, nemajú nič proti tomu, keď spíš s prckom v posteli (jedna sestra to dokonca komentovala so slovami "nádhera", to som dooosť čučala :D), vážiť pred a po kojení sa začína až 48 hodín po pôrode, a stačí len pár krát denne. Proste žiaden stres, nikto necpe dokrm a podobne.
Ale počula som, že ženy majú občas problém s tým, že každá sestra radí niečo iné, že hojne odporúčajú kloboučky a podobne.

Za mňa milosrdní obrovská spokojnosť.
Druhé dieťa zas tam, s vlastnou dulou a ambulantne 🙂

mika251
19. říj 2016

a pre úplnosť pridávam aj môj článok o pôrode 🙂
https://www.modrykonik.cz/blog/mika251/article/porod-adelky-kwiali/

plamenka84
19. říj 2016

@katies91 ahoj, rodila jsem tam v červenci 2014 a v únoru 2016 a byla jsem maximálně spokojená. Neměla jsem od porodu větší očekávání než porodit zdravé dítě a sama být v pořádku a jako bonus jsem dostala skvělý zážitek ze samotného porodu a to hnedka dvakrát. Měla jsme skvělý porody s porodní asistentkou, která na mě zrovna vyšla, vždy byly citlivé a vstřícné, měla jsem dostatek soukromí, všechny zákroky se mnou konzultovali (epiziotomii i dirupci vaku blan), ničeho nelituji a šla bych tam rodit znovu. Na šestinědělí je tedy pěkný šrumec, právě proto, že je to 2.největší porodnice v JMK, za den zvládnou i 10 příjmů a k tomu kopu vyšetření dětiček a zaučení maminek prvorodiček, ale i přesto si zachovává rodinnou atmosféru. Sestry se neustále chodí ptát, jestli je všechno v pořádku, jestli nechceš s něčím pomoct, poradit a tak. Takže jak píšu, spokojenost a šla bych tam rodit znovu.

katies91
20. říj 2016

@mika251 Jé, děkuji moc za vyčerpávající odpověď 🙂 Já jsem tam byla právě v dubnu 2016 na revizi zamlklého těhotenství a hodně mi to tam padlo do oka, všichni byli fajn..i co jsem viděla na maminky a z domu to mám nejblíž 🙂 A pak doktor mi právě řekl, že příště už se musíme vidět jen u porodu, že už mě jinak vidět nechce se žádnými podobnými problémy 😀

@plamenka84 Super, tak to jsem ráda. Já jsem taky četla samé klady na tuto porodnici a samotné se mi tam líbilo při revizi. I jejich přístup, všichni na mě byli hodní 😀

Tak děkuju moc holky!

mika251
20. říj 2016

@katies91 prajem pohodový zbytok tehotenstva a ten najkrajší pôrod 🙂

livia7
17. lis 2016

Já jsem rodila v červenci 2016, porod byl nad moje očekávání, vedeny citlivě a profesionalne, na 3. kontrakci byla venku. Ale tak to je i moje zasluha 🙂 škoda, že jsme pak neodesly domu, šestinedělí hrůza a děs. O kojení se nikdo nestaral, když jsem chtěla nějakou radu, tak sestra normálne skoro utekla :/ nikdo se nestaral, jak kojim, pritom na váze ubyvala, odcházela jsem se zničenyma bradavkama a na cestu jsem ji musela dokrmit, dva dny tam rvala hlady :( neustále me tam dirigovala sanitarka, byl pro ni problém, že si oběd nesnim v čase 12.30-13.00 a ze mam jako dodržovat režim (malá mi spavala na bříšku, tak ji asi budu budit, aby mohla odnést talíře 🙄 ) Sestry na oddeleni nemají ohledy, nechovají se tiše, mlátí dveřmi...nevím no, odcházela jsem opravdu vyčerpána a s vyhlídkou na umělé mléko ☹
Takže za me už podruhé spise ne.

bartovaandrea
17. lis 2016

Za me super 🙂 budu tam rodit podruhe v Dubnu ale chci jit opet v ramci ambu porodu potom domu 🙂 takze o peci po porodu vam moc nereknu, ale pokoje porodni jsou hezke svetle a pa byla uzasna 🙂

plamenka84
17. lis 2016

@bartovaandrea prosím tě a jak vypadal v praxi ten ambulantní porod? Za kolik hodin jsi šla domů a ty různé screeningy u novorozence ti pak udělali kde / kyčle, metabolické vady, vyšetření sluchu, zraku? / S pediatričkou jsi byla domluvené předem? Díky

bartovaandrea
17. lis 2016

@plamenka84 no my ho neplanovali, ale byla plna porodnice takze po porodu jsem to.manzelovi navrhla, oni ji udelali vsechny vysetreni po porodu a na nas pak cekal az ten screening z paticky. A ten moje detska dela v ordinaci 🙂 domluvena dopredu jsem s ni nebyla, vse bylo bez problemu. Jen v ty porodnici jsem napsala jmeno dr. A sli jsme 8h po porodu 🙂

plamenka84
17. lis 2016

@bartovaandrea aha, tak to je fajn, že ti tak vyšli vstříc. S tím plným stavem to tam mají často na hraně, po druhým porodu jsem taky čekala na postel, fakt se tam hodně rodí a šestinedělí není zase tam obrovské. Já jsem se tam ten druhý a třetí den už docela nudila a ráda bych šla i dřív domů, ale čekala jsem na všechny ty vyšetření, nechtěla jsem pak někde zbytečně lítat po doktorech s novorozencem.

bartovaandrea
17. lis 2016

@plamenka84 to chapu 🙂 me chteli nechat minimalne pres noc na tom porodnim sale a to bylo pro me nemozny, postel tvrda vysoka, malou jsem chtela mit porad u sebe, predstava ze by si ji odnesli na novorozenecky nepripadala v uvahu 😀 a zvonek na sestry az v koupelne, uprimne kdyby Natule nebyla tak zdrava a nemela ty kila tak si to nelajznu, a jinak dalsi den dr dosla k nam a v patek jsme s muzem jeli na ten screening z paticky k ni, ona ma ordinaco ob jednu vesnici takze cesta autem cca 5 minut 🙂

pippilota
19. lis 2016

Ahoj - rodila jsem 31.10. u Milosrdných podruhé a musím říct, že SKVĚLÉ! Všechno bylo podle mých představ, nikdo mě do ničeho nenutil, porodní asistentka byla úžasná (Mrázková/Mrázová?) a ještě jsem tam měla studentku a ta byla taky perfektní.
Přijeli jsme v deset večer se silnými bolestmi, porodní asistentka mě v klidu vyšetřila, pomohla mi s věcmi a nechala mi na výběr z porodního sálu - vybrali jsme ten, kde jsme rodili už prvního kloučka - ten s vanou. Zeptali se mě, jestli nebude vadit přítomnost studentky. Původně jsem měla v porodním plánu (který jsem si ale nestihla vytisknout), že nechci studenty, ale tahle slečna byla hrozně sympatická a milá a byla mi oporou a dělala vše, co jsem chtěla, takže doporučuji.
Natočili mi monitor na porodním sále, mohla jsem si vybrat polohu, jak chci být - vleže na posteli nebo vsedě na křesle. Nikdo mě nerušil, pak přišla porodní asistentka a zeptala se mě na nějaké osobní údaje - velice stručně, zbytek si vyplnila podle oddacího listu a občanky.
Jak se převlékl manžel, tak přišel za mnou, donesli mi čaj a vodu na pití - nikdo se nad tím nepozastavoval.
Bolesti jsem zvládala sama asi hodinu, pak mi porodní asistentka pomohla do sprchy, dali mi tam gymnastický balon a já se sprchovala horkou vodou, což mi hodně pomáhalo. Studentka mezi tím chodila občas měřit ozvy - vše ve sprše, nemusela jsem měnit polohy. Porodní asistentka mě taky několikrát vyšetřila přímo na balonu, jak to postupuje.
Pak mě bolely záda, tak jsem se přesunula do vany a ta se mi postupně napouštěla. Pak mě ve vodě porodní asistentka vyšetřila a řekla, že kdybych už chtěla, můžu tlačit, ale záleží, jak to cítím. Plodovou vodu mi neprotrhli (nechtěla jsem), ani to nenabízeli, za což jsem byla vděčná. Asistentka mě při kontrakci povzbuzovala, ať udělám děťátku místo, ať zkusím tu bolest pustit atd., hodně to pomáhalo.
Pak jsem teda při další kontrakci zatlačila a sama praskla voda. Nikdo mi neříkal, jak mám tlačit, že mám zadržet dech na dlouho a tak. Porodní asistentka mě nechala, ať zůstanu ve vaně, ale že pokud by odešla stolice, tak musím ven. To mi bylo jasné, ale zkusili jsme to a ono to vyšlo 🙂 Na druhou kontrakci byl malý venku, hned přiložený na tělo, jen překrytý nějakou hadřičkou.
Porodní asistentka kontrolovala pupečník, jestli ještě tepe, po dotepání ho přestřihli u mě na bříšku. Po nějaké době, řekla bych tak 5 minut, možná dýl? nevím, nedovedu to odhadnout - jsme miminko půjčili doktorce na prohlédnutí, já jsem zatím vylezla z vany na postel a pak mi ho dali nahého na tělo a zabalili nás společně do našich červených osušek a nechali nás asi 2 hodiny takto být. Mezitím mi ta studentka pomohla s placentou, řekla, ať zkusím trošku zatlačit a bylo to. Ještě jsme ji společně prohlížely :D a pak došel doktor a zašil mi dva stehy (bez nástřihu, samo se natrhlo). Byl moc milý a hodný, ještě se mrkl na miminko a popřál mu hodně štěstí do života (potěšilo mě to). No a pak jsem se přesunula na šestinedělí, miminko jsem nekoupala - to byl trošku problém - všichni se na mě dívali jak na krkavčí matku :D Malý se narodil 31.10. ve 23:58, domů jsme šli na revers 2.11. ráno. Nikdo s tím neměl problém, jen se ptali, jestli mám domluvenou Dr., ale žádný papír nechtěli. V den odchodu mu udělali ještě ranní vizitu, vystavili papíry a šli jsme domů.
Toť moje zkušenost. Ať se taky zadaří mít porod podle tvých představ 🙂) Hezký večer, Hana

sigginka
22. pro 2016

Taky jsem měla oba porody ambulantně a velkou část zásluhy na tom mají právě duly. Rodila jsem ve dvou městech, takže jsem měla různé duly k porodu, obě byly naprosto super. U druhého přišel doktor a i přesto, že jsem pomalu porodila doma, tak protože nebyl úplně příjemný, jsem se stáhla a porod se brzdil. Řekl mi, že klidně ještě 9 hodin budu v porodnici, než porodím, s tím jsem nesouhlasila a chtěla jsem jet zpět domů, ale dula mě přemluvila, abych v porodnici zůstala, já šla na pokoj a za 20 minut!! od předpovědi doktorem, že jsem na 3 cm a že to půjde pomalu, tak jsem porodila! Díky dule a tomu, že mě uklidnila, že to bude ok. Naprosto super porody - oba ambulantní! Teď mohu vřele doporučit Karin Doubkovou. dělá předporodní kurzy a doprovází také anglicky mluvící páry.

sigginka
22. pro 2016

Rodila jsem u Milosrdných v Brně - ambulantně a bylo to naprosto super. Měla jsem k tomu dulu a načerpané informace z předporodního kurzu. Doporučuji dulu Karin Doubkovou http://www.mpduly.cz/reference/

buggyy
13. únor 2017

Ahoj, Zkusím obnovit diskuzi. Byl někdo u Miloušů na plánovaném císaři? Prosím o nějaké dojmy a zkušenosti.. Díky!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru