Porodnice Motol - máte nejčerstvější zkušenosti?

arabela_
9. bře 2012

Ahoj, chtěla bych se zeptat na porodnici v Motole - na nejčerstvější vaše zkušenosti. Vím, že diskuze o Motolu tu již je (ale má název Motol-byl problém s píchnutím epudurálu), ale samotné téma porodnice Motol jsem nenašla. Zajímá mě hlavně to, jestli vám tam bylo umožněno být s manželem i během I. doby porodní ne jen na samotný porod.

kikinka1988
15. črc 2017

Ahoj,

přidávám svojí zkušenost s poradnou. Poprvé jsem tam byla 1,5 hod, ale čas se zvyšuje spolu s vyšetřeními UV, monitorem, TP a návštěvou doktora. Minule jsem tam čekala 3, 5 hodiny. Už mi trošku tekly nervy, ale co se dá dělat.😖

Já chodím 3x týdně, protože mám po operaci srdce, tak to je někdy síla to čekání. Chápu, že tam jsou akutní případy, ale i tak to je hrozný. 😔

Jinak sestřičky jsou tam moc milé, jsou tam pořád ty samé tak to je dobré. 🙂Doktoři se tam ale střídají, takže je to někdy docela těžký získat od nich informace.

Byla jsem se kouknout i na informační schůzce, tam nám řekli co a jak.
Doporučuju, ale jen se obrnit trpělivostí nad tím čekáním.😉

kostrbka
18. črc 2017

Ahoj holky, rodila jsem v Motole 30.6., byl to můj druhý porod (syna jsem rodila U Apolináře) a musím říct, že jsem byla moc spokojená. S manželem jsme měli pro sebe porodní pokoj s koupelnou, kontrakce jsem proskákala na míči (doporučuju, funguje tak pěkně gravitace a mimi rychleji sestoupilo) a porodní asistentka mě chodila pravidelně kontrolovat. Doktorka přišla až na "finále," měla jsem štěstí, že jsem chytla svou oblíbenou z poradny. Po porodu mi dceru hned přiložili na břicho, nechali dotepat pupečník, manžel jej přestřihl a pak nás tam nechali všechny spolu. Bohužel měli plné šestinedělí, takže jsem od rána do odpoledne ležela na rizikovým a za malou chodila jen na přiložení .... Pokoje na šestinedělí super, koupelna společná s druhým pokojem, dostala jsem dva balíky vložek, další mi manžel přivezl .... Setry pro dospělé super, dětské sestry taky (až na jednu výjimku), jídlo OK, až na moc pečiva ... Celkově si opravdu na nic nemůžu stěžovat a Motolu musím poděkovat za perfektní péči 😉 Všem nastávajícím maminkám přeju pěkný porod a hodně síly 😊

dadulienka
26. črc 2017

Ahoj holky prosim Vas nevíte mi zistit kam odešli všichni gynekologové ale detskí ???
Ja zistila sem ze tam byla detska gynekologie zrusena...
Mate nejake informace?..

bendys
26. črc 2017

ja myslim ze hodne doktoru uteklo na Vinohrady

naste
26. črc 2017

@dadulienka MUDr Teslík a MUDr. Hubová do Hořovic.

katerinap12
28. črc 2017

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat, jak je to s čekatelským pokojem v Motole? Tam předpokládám partner nemůže. Nejlepší by bylo, kdyby mě vrzli rovnou na porodní pokoj, kde by se mnou být mohl 🙂 Také se rozhoduji, zda jít na ten předporodní kurz, zda to má vůbec smysl, když jsou de facto "veškeré" informace popsány i na internetu. Děkuji

jajus92
28. črc 2017

@katerinap12 ahoj, na čekatelském pokoji doprovod být nesmí je tam více lůžek, takže vzhledem k soukromí ostatních rodiček nejspíš.. byli jsme cca před 14dny na té předporodní schůzce, tak tu doporučuji je to zdarma a dost zajímavé i partner to ocenil.. i nás to dost uklidnilo a máme větší představu.. 🙂 jinak zpět k těm pokojům také se modlim abych rovnou rodila a mohli jsme na porodní pokoj spolu.. 🙂

kikinka1988
4. srp 2017

Vzhledem ke komplikacím, které jsem měla před porodem jsem si poležela 4 dny na oddělení Rizikového těhotenství. Veškerá pěce byla na jedničku. Sestry byly milé a doktoři také. Nemohu si stěžovat. Opravdu mně hlídali a kontrolovali naší holčičku v bříšku 3x denně. 😉
Jídlo se taky dalo jíst. Někdy měli svoje slabé chvilky, ale vcelku to šlo.
Po vyvolání porodu jsem se rychle dostala na porodní sál. Tam jsem chviličku čekala, ale bohužel asi rodí všechny silné ročníky 🙂. Porodní asistentka skvělá. Vybavenost porodních boxů výborná. A paní doktorka která mně rodila nestihla ani dojíst rohlík jak to bylo rychlé. Malá byla za 6,5 hodiny venku. Prostě snový porod.😍
Na porodní pokoj nepotřebujete nic jiného než osušku, vodu, jednorázové kalhotky, možná něco malého k jídlu. Pokud se porod protáhne tak taťka bude mít hlad.🙄
Soukromí v boxu bylo super. Nikdo nás nerušil.
A oddělení šestinedělí jsem se trochu bála. Ale všichni byli rozněž profíci. Moc nám pomohli se základními věcmi. Na pokoji jsme byly dvě maminy. Soukromí jsme taky měly.🙂

Opravdu smekám před tak skvělou péčí. Příště se ráda vrátím.

katerinap12
18. srp 2017

Já rodila v Motole 5.8. Ve 2 ráno kontrakce po 10min, do Motola jsme dorazili okolo deváté, hned mě přijali, i když jsem byla jen na centimetr. Dali mě na monitor a pak po půl hodině hned na box (neměli takový frmol, aby mě dali na čekatelák). Krásný porodní boxy, přítel tam se mnou byl od začátku. Na box jsem potřebovala jen ručník, pití, kalhotky. Vložky vám dají. Případně ještě sváču pro přítele. Porod rychlý, od píchnutí body byl malý za 3h venku. Do píchnutí se daly kontrakve zvládnout, po píchnutí už jsem se svíjela. Použila jsem i sprchu. Na posledních 45min mi dali rajský plyn (to vám je parádička 😂). Během kontrakcí malému klesaly jednu chvíli ozvy, ale sestry hned zasáhly a bylo to ok. Všichni profesionálové, porodní asistentka moc příjemná. Doktorka se přišla podívat jen jak se malý dere na svět (na poslední 3 minuty). Bez nástřihu, pouze 3 stehy u močové trubice kvůli lehčímu poranění, jak se malý dral ramínkem napřed. Šestinedělí v pohodě, sestry se moc do pomoci s kojením nevrhají, ale najdou se ty, který poradí. Jídlo se dalo, nejsem vybíravá 😊 Motol můžu jen doporučit.

snehulacek1
22. srp 2017

Pridam se se svou troskou🙂 rodila jsem v Motole minuly tyden a musim rict, ze vse predcilo ma ocekavani. Od prijmu v 10 vecer az po propusteni nemuzu rict kriveho slova...porodni asistentka i doktorka skvele, dodrzeli porodni plan (nemela jsem tam ale nic svetaborneho, porod bez nastrihu jen se dvemi stehy na nejake rance), veskery personal pri porodu velmi mily, na sestinedeli si take stezovat nemohu...sestricky jsou nekdy takove od huby a odmerene ale kdyz clovek pozada o radu, pomohou! Ja mela stesti v tom, ze mi po porou bylo dobre, nevim jak to prozivaji holky, ktere se v pohode neciti, ale za sebe mohu doporucit a pro druhe miminko si pujdu zase do Motola 🙂

sassanca
29. srp 2017

Tak Ja jsem z Motola v rozpacích. S něčím jsem byla spokojena a s něčím ne.
Necelé 3 týdny pred porodem jsem ležela na rizikovem skoro tyden. Komunikace hrozne vazla, musela jsem se připomínat o léky, krevní testy. Když jsem se na neco zeptala, jako bych hrozne obtezovala.
Porod byl pro me velmi těžký. Přijela jsem otevřená na tři prsty, manžela poslali dom a me na cekatelsky pokoj. Tam jsem nemohla ani dojit a to jsem si jeste půl věci táhla sama při kontrakcich opravdu hooodne silných. Jen co manžel dojel domu, hned se zase vracel. Uz me teda poslali na box. Porodní asistenta byla milá a pořad mi neco vysvětlovala. Co bude následovat, proc děla, co děla...u samotného porodu jsem mela nakonec dvě asistentky a dvě doktorky. Zrovna si střídaly směny. Za nastrih se mi omlouvaly, ale uvnitř poranena nejsem. Hojim se krasne.
No ale oddělení sestinedeli 😒 většina sester nic moc. Ovšem jedna tam teda vycnivala. Přivezla mi malou na pokoj a dostala jsem 5minutove skoleni ve stylu: no tady je pult, tady pliny, tady to podepište a to jak mi ukázala jak kojit?! To trvalo tak minutu 🙄 Třetí den mi Nechutne zakroutila bradavkou, jestli mam mliko. Když jsem v noci potřebovala na chvíli pohlidat malou, tak mi vyloženě vynadala. Přitom jiné sestřičky furt říkali, ze to neni problém. Taky se mi zdálo, ze ma malá v pline krev, to ze me udělala zase debila, co ji otravuju. Ze to krev neni. Pořad buzerovala, ze se musím rozkojit, jinak nepujdem domu. No jsem rozcilena jeste ted. Díky bohu jsem se ohledně kojení mohla obrátit na jiné sestřičky a jeste dětští lékaři byli moc hodni a milí.
Pokud bude nějaké příště, zvolim menší porodnici s osobnejsim přístupem.

guinea
29. srp 2017

@sassanca Ahoj, to je opravdu rozporuplná zkušenost, ale zarazilo mě, co jsi psala o té krvi v plínce. Můj syn měl taky v porodnici v počůrané plence trochu krve. Hned jsem plenku běžela ukázat sestřičkám, a ty mě uklidnily, že ano, trochu krve to je, ale to je prý normální, jak začínají fungovat ledviny. Pak už se krev nikdy neobjevila.

sassanca
29. srp 2017

@guinea no Ja prebalovala v noci, ne na denním světle a prave koukám na to jak puk. No a když jsem se sla zeptat se strachem, aby to neco nebylo. Tak me zprazila na tři doby, jestli to spis neni oranžové a ze je to naprosto normalni. Tak nakonec to bylo do oranžová, ale Asi jsem ji uprostřed noci strasne vyrusila 😠

guinea
30. srp 2017

@sassanca 😢 Asi všude je něco, já jsem byla v malé porodnici, doktorky a sestřičky všechny moc milé, ALE ta jejich laktační poradkyně mi poradila tak parádně, že jsem se nikdy plně nerozkojila. Až když bylo malému několik měsíců, tak mě napadlo pozvat si domu skutečnou laktační poradkyni, a ta mi teprve vysvětlila co a jak a já jsem pochopila, že v porodnici mi radili ohledně kojení vyložené nesmysly, které to kojení ZASTAVILY!!!! (Po té návštěvě lakt. poradkyně doma jsem se rozkojila a malého jsem odstavila až těsně před jeho 2. narozeninami!, ale dodneška mě mrzí, že jsem mohla plně kojit ale nechala si to takhle zkazit)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru